Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
12. mar 2010

lindauciatko - ešte pozerám že som Ti aj skrátila nick🙂))

používam zavazovačky disany http://www.branakdetem.cz/zavazovaci-plena-disa..., používajú sa na plienky narovno aby sa neposúvali, ja tam dávam viacvrstvené, tie BL štvorce alebo iné vkladacie plienky, na ne treba ešte aj vrchné gate, vlastne používame ich preto lebo doma nosíme naťahovacie vlniačiky a v nich plienky na rovno nedržia....

lenka138
12. mar 2010

mne sa to tiež s tými látkovými vložkami nezdá také hrozné, ved ani okakanú plienočku nešupnem rovno do práčky, najskôr to predsa vyhodím a preperiem 😉 , tak tak isto preperiem aj vložky a v podstate čisté ich hodím do práčky, takže asi v pohode to môže ísť aj s plienkami na 60

ja sa zase neviem odhodlať do toho kalicha, neviem prečo, ale mne zase tieto vložky prídu ako lepšia možnosť

lenka138
12. mar 2010

dahlia inak to je dobrý výrok, tej dotyčnej osoby, že ako to môžeme tým deťo robiť baliť ich do látky. No ako? To je pohoršujúce 😅 🙄 😨

taanak
12. mar 2010

Kalich som pouzivala asi rok (teraz nemusim 😉 ) a super aj v noci, nemusim sa budit s neprijemnym pocitom, ci som niekde nepretiekla. Prve 2-3 mesiace som sice objavovala, co a ako, ale nakoniec som ufikla uplne tu palicku a OK. 😎

fibi
12. mar 2010

baby aké flipky to stále spomínate? nedáte link, či ich náhodou nepotrebujem? 😅

julia30
12. mar 2010

fibi http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-bum-ge... tieto a mam zelene a su skvle 🙂

dugyna
12. mar 2010

Kocky ked pockate do jula,tak vam poviem ake su tie latkove vlozky. Mna tu tiez presvedcili o nic kocky ako dahlia a katka.carska. A som si povedala ze ked malu Dugynku mozme latkovat ,preco aj seba nie.a uprimne si 6t v umeline neviem predstavit.stacilo mi pocas MS normalne.aj to som bola bohuzial niekedy zaparena-vyhradne pri znacke always. Takze neviem ako by som prezila v lete 6tyzdnov.a nehovoriac ze uz pocas 6nedelia usetrim euraciky. Kalich planujem objednat po porode. Ake mate znacky kalichu? A k tym FLIP ked je to ako Pulka ako tam drzia tie vkladacky?

izabelkak
12. mar 2010

dugy tak v lete je to fak "žúžo" hlavne keď majú v lekárňach výpadok s poporodnými vložkami.... bol to brutus, škoda že som o látkových nevedela asi by ma to aj menej bolelo si myslím...

tie flipky majú vraj vpredu a vzadu otvor do ktorého sa zastrčia konce vkladačky... je to v popise pri obrásku kukni http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-bum-ge...

miruss
12. mar 2010

Dugy flipka má vpredu aj vzadu otvor na vloženie vkladačky, takže vkladačka tam perfektne sadne, nehýbe sa ako v obyč. pulkách a strih nohavičiek je dobrý ako u všetkých BG. Dobre sedia a sú priesranné aj pre väčšie deti. My odúčame od plienok v noci Jakubka a včera sme ju na ňom testovali s vkladačkou sty dry. Kubko má 16 kg a 3 roky a ešte ju obliekol, takže je podľa mňa od narodenia po nočník takto testoval aj BG organic tento týždeň. Sú mu už tesnejšie ale na spanie ešte dobré. Do takej IB veľ. L by som ho určite nenarvala.

janefonda
12. mar 2010

miruss ja sa uz na tie plienocky tak tesim...este pockame kym sa mala narodi a budeme si pekne plienkovat 😉

etuska
12. mar 2010

Julia-tak sa tesim ze si s Flipkami spokojna-ja som si objednala 2ks-tu v UK bola an nich akcia-tiez mam zelene-len este nemam na kom odskusat 😀

Dugy-ja som pred tehu pouzivala Mooncup-tak som bola velmi spokojna.Chcem ti teraz k nemu dokupit latkove vlozky,lebo sice by namal,ale obcas trosku pretecie-no a po porode ho aj tak pouzivat hned nemozem,tak sa mi zijdu tak ci tak 🙂

miruss
12. mar 2010

Janka no to Ti zletí rýchlo do mája uvidíš. Dovtedy môžeš trénovať len na bábike. 🙂

dugyna
12. mar 2010

Jani ty to mas rychlo,ale co ja do jula. Inak objednala si si aj FLIPKU?Tu by som pokukala,ak by si ju doniesla ked sa stretneme.hm?:)Az v dobrom zavidim zajaciq ze za chvilu bude uz plienkovat a moct sa podelit o zazitky. Iz dik za link🙂 inak ty mas malu v lete narodenu.asi si sa minule leto nekupala sak?

dugyna
12. mar 2010

Miruss diky za info🙂 inak taka otazka kolko mate doma latkouych plienok myslim nohavickove kapsy aio ako dokopy🙂 ze ktora je z vas najvacsia maniacka na latkovky🙂

matja
12. mar 2010

dugy, ja som počítala, koľko plienok som už nakúpila, tak je to 35 kusov - sú tam ale všetky veľkosti, aj tie, ktoré už nepoužívame, lebo sú malé. Nerátam tam štvorcové plienky ani iné vkladačky.

miruss
12. mar 2010

Dugy 19 som už predala ďalej a momentálne mám doma 24 plienok. 🙂

zajaciq
12. mar 2010

dugy ked mojmu zajaciqowi je w bruchu tak fasa,ze zatial zwysoka "kadi" na welkeho zajaca 🙄 hlasim sa s poctom 15 plienok ako zaciatocnik-1kapsa,7aio/sio a 7nohaviciek. Som zwedawa na cisla zasluzilych latkarok 😀 😎 😝

ludmilabb
12. mar 2010

baby ktore pouzivate kalich s akou znackou mate skusenosti?
tanaak ti si si ten kalich upravila?

crysmile
12. mar 2010

dugy, ja tiez okolo 35 ich mam.. nikdy som to nezratala, lebo vzdy sa nejake peru...asi tak viem ze 5 mam bambusiek BL, potom asi 10organic BL, 9 pasteliek HD, jednu thiersties, a asi 9aio.. vacsinou IB, jednu CT, BGorg., MMT a flipky, ale to beriem skor ako pulky.. ale tak napcham do nich vsetko co mam poruke..

crysmile
12. mar 2010

ludmilka, ja mam ladycup... som spokojna, aj ked som sa asi dva mesiace trapila s tym ako to spravne zaviest a vybrat a asi v akom casovom odstupe..
a komu zavadzia ta stopka na kalichu, moze sa odrezat, ale ja som sa nacila to zaviest tak, ze ma to neomína.
a k tomu mam slipovky bundles, je to pre moj lepsi pocit..
no a ked idem niekam, beriem si flasku z Lucky co ma ten sosacik s vodou a tym si to vyplachujem, lebo vo vacsine weciek nie je umyvadlo spolu so zachodom..

crysmile
12. mar 2010

a este som do zoznamu zabudla pridat jedinu kapsu co mam swb econappi.. 😅

julia30
12. mar 2010

dugy ja mam 19ks HD doma robene, 2x obyc platenu s bambusovym vnutrom usitu🙂, 2x GB(plus 3ks nahradne vnutro), 1x flip(1x stay dry a 3x bambus usity podla originalu:D ), vravia mi ze som zavislak :D a to som isto este neskoncila ale pravda je to, ze mi to ltt vystaci na vikend ked niekam ideme :D ale teda tak, ze mame aj na pondelok kym neuschnu oprate plienocky 🙂 a este mam 4ks sckoon 🙂 hrustickove a este mame 3ks hamiko a 3ks babyidea bamboo extra (ale tieto nam nesedia a chcem ich predat) neratam stvorce a disanny zavazovacie tych mam 19ks :D ale to mam na novorodenca dlasieho pripravene tak to velmi nechcem teraz pouzivat uz su odlozete 🙂

etuska
12. mar 2010

Ludmila-ja mam "Mooncup" a som spokojna-aj ked som teraz uz dlho nepotrebovala 😀 -a tiez som trochu odstrihla z tej stopky 😀

crysmile
12. mar 2010

julia aj ja mam rada HD strih.. my na tejto plienke fičime od 4mes. 🙂 a tiez som mala podla nich z bambusoveho frote urobene pastelky, ale sprali sa mi a su mensie, takze su nam male.. 😖

bambuska1
12. mar 2010

Ahojte baby,pls, par stranok dozadu tu niekto spominal nejaku Ivusku. Ona sije latkovky?
Dakujem

crysmile
12. mar 2010

bambuska, ano, ale je to češka, pise do ceskej temy na MK..

etuska
12. mar 2010

my mame zatial : 1Oks Tots Bots,9ks Baby Lucy S,3ks TB Fluffle,2ks BG Flip Stay Dry(a u kamosky mam este dalsie-zatial ich pouziva jej syncek):Baby Lucy: Organic Sea Blue,Bamboo,Organic S-M-L(4ks),Classic M-L,Classic S-M-L,Classic Color 2ks

No a este potrebujem dokupit nejake bambusove plienky/stvorce a vlniaciky 🙂

janefonda
12. mar 2010

dugy no dame stretko!!!o take tri tyzdne pridem na svk, asi posledny raz pre porodom , tak ti dam dopredu vediet. A prinesiem aj flipku 🙂 mozes si to pozriet a pochytat, nech vies ako to vyzera v skutocnosti.
miruss mne cele tehotenstvo velmi rychlo leti, tak to asi bude aj pri tychto poslednych tyzdnoch 😵

julia30
12. mar 2010

crysmile preto som ja prala tych 7m 215cmm sirka prala na dlhu 60tu v pracke a ostali take ako som ich usila mozno sa este casom trosilinka stiahli ale inak tazka pohodicka ;) zatial uvidime do kedy 🙂 kdyz tak prikoupime neco jineho :D

aaaaaaaaaaaa zabudla som ze mame one size BL 3ks 🙂
vkladaciek mam v obehu 9BL a 20 ks vlastna vyroba bambusovy askamit ci jak sa to pise 🙂

crysmile
12. mar 2010

julia, ten aksamit ti zavidim.. 😉 v dobrom 😀