Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

taanak
11. nov 2008

Ja osobne davam prednost BE pred "hamburgrom" - ten nam okolo noziciek tak divne odstava, aj ked je pravda, ze na moje pocudovanie to nepreteka. BE zasa maju dost tuhy suchy zips a patentkove maju zasa zvnutra flis a su menej save. Tak nech si kazdy vyberie, co mu vyhovuje 😝

bihan
11. nov 2008

Jasné, Bum Hugger je hamburger 😀

sjuzocka
11. nov 2008

tak quika, ja som vzala Bamboo extra L pre mojho uz skoro dvojmesacneho (wau ako to leti) a riesim to tak, ze jednak stiahnem tie snurky uplne a tu patentkovu zapinam snapkou a suchy zips sa nam da zapnut v poho. To iste hamburger, mame L aj ked nam nalezi velkost S a nejak to pozapinam, aj ked ma v tom prdel jak hrom, ale disany natahovacie to schovaju 🙂) nehodu som zatial nemala s tymito plienkami. Ale mala som zatial vzdy nehodu s growhour :( ja neviem proste to vypada utesnene a ked je dielo dokonane tak vzdy su mokre aj dupacky a body :( nechapem to. vypchate to mam dostatocne, o to nejde. mne to pripada ako keby to nejak prevlhlo bokom, byva to na pocit mokre aj ta pul vrstva 😕

sjuzocka
11. nov 2008

jaj ozaj, zienky co mate e-shopy a byvate v BA, tak mate na sklade manducu? ak ano, aku farbu? bolo by mozne sa stretnut a kupit? pytam sa takto lebo ideme coskoro na chatu a este nie som so satkou natolko skamaratena ze si ju viem v poho okamzite uviazat rozviazat a hlavne skrz tu dlzku by som vonku pri uväzovani rozväzovani povlacila tie cipy po zemi :( nehovoriac o manzelovi ktory satku pouzit vobec nevie. no a kedze tam ideme coskoro tak reku ju kupit co najskor

a BE verzus hamburger - savost podla mna BE suchy zips a pohodlnejsia pre babo je asi hamburger suchac.

taanak
11. nov 2008

Na growhour treba "vysoku skolu plienkovu" - ja som si ju celkom oblubila, aj ked zo zaciatku som bola sklamana, prvy krat som ju malej obliekla na vylet do Ikey a pretiekla ako hrom. Je pravda, ze vlkost z nej presakuje aj na vonkajsiu pleteninu, ale to by mozno pomohol vosk na svy od popolini 😕

sjuzocka
11. nov 2008

tana, myslis ze impregnacia by helfla? lebo mna to dost mrzi ze vzdy sa precura von aj ked tam ma bamboo prefold s bamboo hour :( viem ze to urcite neni savou vrstvou ale asi ten strih alebo co, aky system mas na tuto plienku ty?

olinka6226
11. nov 2008

ahoj sjuzocka. manducu mam skladom ciernu. stretko v pohode, ale len na skok, lebo soplim 😉 ja osobne mam radsej hamburger 🙂

ja neviem, ale mne growhour nepreteka... teda este sa mi nestalo, aby pretiekla.

quika
11. nov 2008

sjuzi, tak ked to das na 2mesacneho tak ja musim 😀 mam patentkovu a snapku som skusala ale nedrzi mi tam. skusim este raz, alebo ju prinajhorsom pridrzim iba vrchnymi gatkami.

a manducu urcite pred vyletom vyskusaj kolko ti tam vydrzi, aby si nebola sklamana. lebo velmi vela krat som citala ze taketo mensie deti do 3-4mesiacov tam nie su velmi spokojne a nasa skusenost bola rovnaka ☹ ale snad sa vas to nebude tykat a zapaci sa vam hned 🙂 teraz je to ale super, satka uz je fuc lebo manduca si nas uplne ziskala 😵

lalitagopi
11. nov 2008

ahojte myslite, ze moze byt alergia na tie separacne plienky 😕
bo nejako mame alergicke priznaky...ta patram....

bihan
11. nov 2008

Lalita, čo máš za separačky? celulózu alebo flees?

Kočky, Sáre sa práve podaril super kúsok - zložila si plienku a vyčúrala sa na dlážku 😀 Do prdele aj so suchými zipsami 😝

taanak
11. nov 2008

bihan, asi uz chce byt bez plienok 😀

taanak
11. nov 2008

sjuzi, davam do nej prefolda s obycajnou vkladacou z frote (popolini). A neperies ju nahodou v slize? - ten nemusi robit dobre tomu flisu a moze horsie prepustat moc.

lalitagopi
11. nov 2008

co znamena znacka 100% PP
polypropylen?? 😕 😅
tak z tohu su tie separacky...

olinka6226
11. nov 2008

lalita a co su to za separacky? myslim znacku.

quika
11. nov 2008

lalita, skus si par separaciek preprat len tak v ruke s mydlom, mozno pomoze. alebo zmen typ separaciek a uvidis ci to bolo z toho.
bihan, asi ti chcela usetrit pranie 😀

lalitagopi
11. nov 2008

Olinka...su to take klasicke slovenske...volaju sa ze mimina

olinka6226
11. nov 2008

hmm tak tie nepoznam

lalitagopi
11. nov 2008

PP je predsa len polypropylen...crazy, nechapem preco to robia z toho 🙄

angelik
11. nov 2008

tak aj my uz mame sckoony
objednala som ich na eplenka.cz a jedny (pri objednavke dvoch) ma vysli poprepocte+dobierka+poplatok posty na 660,-Sk- co nie je az o tolko menej, ako som myslela
150,-Sk som platila poplatok na poste a s tym som nepocitala
nastastie aj tak vysli lacnejsie...

quika
11. nov 2008

angelik skoda ze si nedala vediet skor, kamoska nad nimi uvazuje a tiez ich chce odtial, a ja tiez 😀 mali by sme nizsie postovne vsetky 3 😉

angelik
11. nov 2008

no skoda ak ste z Kosic, ale zda sa mi, ze asi nie...
inak dobierka bola 100Kc, co nie je az take hrozne

bihan
11. nov 2008

Angelik, poplatok na pošte? A to za čo?

Podľa mňa sa z čiech objednávať neoplatí hlavne kvôli dobierke a kvôli tomu, že aj oni sú len retaileri... napr. Ellas house na domovskej stránke ponúka Burgera za 10 libier a poštovné vrámci EU zadara, ale na Slovensku ešte stále nie je štandardom dostať k účtu embosovanú kartu (teda tie poplatky sú nehorázne), takže to asi ešte chvíľku potrvá 😖

olinka6226
11. nov 2008

kokso baby kukaaaam ako puk aka cena na tie scockoony. ja to beriem od dovozcu v cechach a moja nakupna je 520CZK! som v soku 😕

bihan
11. nov 2008

Oli, raz to riešili Češky, že ne eplenke majú nejaké podozrivo nízke ceny.. vtedy išlo o Lovíky.

olinka6226
11. nov 2008

co to kradnu??? 😀

angelik
11. nov 2008

z ciech to prislo ako 954,-Cz (aj postovne)
na poste po prepocte 1171.50
no a +150,-Sk OUR (platitel hradi vsetky poplatky)=poplatok Postovej banky+ poplatokprijimajucej banky
takze platbou cez ucet by boli asi aj tak vyssie poplatky, ale aj tak... 😒

olinka6226
11. nov 2008

platbou cez ucet by si na poplatkoch zaplatila 300sk

bambusko
11. nov 2008

najlepsie je platit kartou alebo cez paypal. na mbank sa da zriadit ucet zadarmo a bez poplatkov, dostanes embosovanu visa kartu, mozes si tam poslat len par korun, ked chces nieco platit. poplatok za platbu kartou je 0-2%, ked som platila do nemecka, po prepocte ma vyslo euro 31,50

bambusko
11. nov 2008

a na to liecenie idem bihan s tebou 😒 zase som dokupila plienky 😲 budem sa tvarit, ze to je darcek na vianoce pre maleho 😅

verulka
11. nov 2008

bambusko, ake? inak, v mbank dostanem kartu, ktora mi umozni zriadit paypal?
bihan, ja potrebuejm viac kapsoviek kvoli vyletom..my sme furt niekde a tam su kapsovky naj 😉
sjuzi, manducu rozhodne skus aspon par dni vopred, lebo Matias je este malicky, nemusi sa mu tam lubit- ja som ju mala , ked mal krpec3mes a zvykal si par dni ( no a to on bol velkac)
Inak, ja netusim preco BE u nas nezne taky uspech...dokonca mam aj tu na suchac- snad ako jedinu moju plienku na suchac celkovo 😀 a nic...ja som vysadena na patentky 😀