Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
15. apr 2010

rosienka - nejake zakladne info mas aj tu:
http://www.branakdetem.cz/clanek/latkove-pleny-...
ked si kliknes hore na clanky, je tam viac clankov...

dalsie info napr. tu:
http://www.latkovepleny.info/
pripadne na slovenskych latkovych obchodoch...

zlavy by mali byt na e-shopoch, kamennych obchodov je len par...

inak, v albumoch tu maju holky tiez popisy plienok, ja som sa orientovala aj podla toho, kedze som predtym plienky nazivo tiez nevidela- albumy ma napr. labutka, emmka3

masabi
15. apr 2010

Tiež by som si nechala poradiť,ktore latkovky a hlavne koľko je na začiatok potrebné.Mám už väčšie deti a pred 12 rokmi pampersky neboli este tak in ako teraz ,teraz je to zas o ekologii.Maslim ,že látkove plienky su fajn a sú aj modernejsie ako 2v1.Poraďte ktore použivate a koško a kde ste ich nakupili.Ďakujem za každú radu.

izabelkak
15. apr 2010

andrejkaz - otázka k tým štvorcovým plienkam aké máte??? lebo kvalita a savosť plienok závisí od gramáže daného štvorca... každopádne aby štvorec dlhšie vydržal je ideálne dovycpať ho vkladačkou napr. z bambusového froté u menších detí by postačovalo aj bavlené froté.... niekto vypcháva dalším štvorcom alebo viacvrstvenou plienkou, to však busím byť celkom objemné si ja myslím...
ja vypchávam novosklad bambusovým štvorcom kikko 30 x 30 cm....

kolka1
15. apr 2010

Emjee dakujem velmi pekne za rady 😵.

Baby mozem este jednu otazocku ? 😅 😕 Mam vrchne babmusove gatky a vkladacie plienky bambusky Prefold a vkladacie plienky Popoliny. Na vkladacky od Popoliny urcite asi dat aj klasicky stvorec na novosklad ale na Prefold je este treba dat stvorec ak ju zlozim ako viacvrstvene pre chlapceka ? 😕

izabelkak
15. apr 2010

kolka na prefold nič nedávaj keď tak pod prefold, ten bambusový flauš je úžasný v tom že mega veľa nasaje a pritom je pocitovo mokrý dosť suchý🙂))

hej tou popoliny vkladkou možeš dovycpať novosklad, prefold ja napr. dávam do zavacej plienky disany, no prefoldy používam výlučne na noc, tak ním možeš zvýšiť savosť akejkoľvek plienky kam sa Ti zmestí, na deň na zvýšenie savosti sa mi osvedčila bambusová vkladka bamboo hour je štíhla a výborne saje je to vlastne ako polovica prefoldu, skladá sa z troch vrstiev http://www.branakdetem.cz/vkladaci-plenka-bambo...

rosienka, pri nohavičkových plienkach počítaj s tým že sa dlhšie schnú tak ak nemáš sušičku, je praktické mať aj rovné plienky, najma u novorodenca ktorý často kaká, resp. ja mám 8 mes. dieťa a veru tiež často kaká, takže ak by som mala len doobeda vybúchať 6 nohavičkových plienok, v priebehu hodiny - hodiny a pol vymieňať a potom sušiť 24 hod. moc efektívne to nie je.... rovné plienky využiješ aj inak ak sa Ti nebudú páčiť na prebalovanie, ja určite odporúčam rovnako aj viacvrstvené plienky.....
ak máš predskladaný novosklad tak dieťa do štvorca zabalíš rovnako rýchlo ako do nohavičkovej plienky, viacvrstvené či plienky narovno sa skladajú ešte jednoduchšie, nie je to žiadna veda tak sa nebáť ani štvorcov sú fakt veľmi praktické, príjemné na detskú prdelku, neotláčajú a pod. ....

miruss
15. apr 2010

Ahojte.

Na týždeň látkových plienok chystám aj ja pár zaujímavých akcií a celkom dobré zľavy, nechajte sa prekvapiť. 😀
Tie bamboo vkladačky babyidea sú fakt super.
A súhlasím s Izabelkou štvorce a viacvrstvové plienky sú pre malé deti veľmi praktické.

Rosienka, Masabi pošlem Vám IP. 🙂

dugyna
15. apr 2010

emjee daju sa tie zlavy v dm kombinovat ze kupis ten tovar co mas na obrazkoch v knizke, kupis nieco na joker a das k tomu celemu este 15% zlavu..teda joger a 15% zlava mi islo dat spolu..

dugyna
15. apr 2010

miruss uz sme zvedave 😉

viliatko
15. apr 2010

Ahojte zienky, prispievam svojou troskou po pol roku 😉
neplanujete niekto kupovat kapsy wonderros, mam tip. Nasla som na nete vypredaj chybnych vyrobkov, maju wonderoos po 4 libry, maju tu chybu, ze sa neda zapnut ten gombicek na prekrizenie na kridelkach, inak je vsetko ok. Cize nie su vhodne pre novoska, az pre trochu vacsie deti. My ich mame uz dlhsie, som s nimi spokojna,, na noc s viacvrstvovou a do materskeho centra s bambus. obdlznikmi vlastnej vyroby🙂) Pretecu, len ked je plienka uz ozaj nasiaknuta, ze sa da zmykat🙂)
Teraz som doobjednavala z toho UK, prisli po cca 2, 5 tyzdna, su uplne nove, plne funkcne, az na ten najmensi obvod bruska. Postovne je tiez lacne, do 20libier 2 , do 30 3atd., mozte sa dat dokopy viacere a bude este lacnejsie🙂
Inak tam maju aj vselico ine, samozrejma, ja som brala len toto, a platila som cez paypal.
http://www.babykind.co.uk/bargains.php

izabelkak
15. apr 2010

viliatko no majú tam celkom zaujímavé zľavy, a Ty budeš objednávať? dokedy Ti treba dať vedieť? majú super zľavy na SWB plienky tak ma svrbia ruky🙂))

julia30
15. apr 2010

miruss sak uz cakam jak kura na sopel :D a furt nic a nic ;) tak dufam, ze to zmanazujem :D aby som stihla objednat nejake super puper plienke za perfis ceny 🙂

viliatko
15. apr 2010

no ja uz nebudem objednavat, dnes mi dosli tie kapsy, nejak ma nenapadlo dopredu sem napisat, az potom, nech sa aj vy potesite 🙂)

sonkab
15. apr 2010

Ahojte,

tak aj ja sa hlásim ako úplny nováčik 🙂 O nových spôsoboch prebaľovania /látkovkách/ som počula len predvčerom a odvtedy sa hľadám všetky možné info 🙂
Bábätko čakáme v júli, takže ešte mám trošku času sa zorientovať.
Miruss - mohla by si aj mne prosím poslať nejaké bližšie info ?

zajaciq
15. apr 2010

my chceme zlavy na tots bots bamboozle a flexitotky 😵 😵 😵

rosienka
15. apr 2010

dakujem baby a mirus za cenne rady 🙂 idem si to zacat trochu luskat a potom sa zas ozvem, ked pokrocim 😝

miruss
15. apr 2010

Sonkab IP.
Rosienka nemáš začo.

bambuska1
15. apr 2010

zfidorka , zBL je najmaksia bledo zlta.
nika, BL velur je makka ale malo sava.

bambuska1
15. apr 2010

neviem kto sa to pytal ohladom prania a avivaze.
Odkedy som si vstupila do sedomia, tak avivaz zasadne nepridavam do prania 🙂

pipera
15. apr 2010

ahojte, no ja osobne avivaz nedavam ani nam, nakolko to nieje ani zdrave pre pokozku /odborny nazor nasej kozenej/
ja som na skusku kupila bBL a moc sa mi nepacia. neda sa to s TB porovnat,

bambuska1
15. apr 2010

TB su aj moje oblubene, tiez ich mam radsej ako BL 🙂

andrejkaz
15. apr 2010

ahojte baby...kde kupujete latkove plienky a PULky?len cez net,alebo ich dostat aj niekde v obchode?Ja som dnes v MT obehala vsetky detske obchody+lekarne a zdravot.pomocky a ked som si pytala latkove plienky tak mali jedine 70x70 a 80x80cm a to bolo vsetko...a co sa tyka vrchnych nohaviciek tak jedine postolky:((((

bambuska1
15. apr 2010

andrejkaz, kamenny obchodna latkove plienky na slovensku nieje,iba v cechach. objednavameich cez net

matja
15. apr 2010

jéééj, andrejka, ty si z MT? 🙂 Supeeeeeeer, to som sa potešila 🙂 🙂 Takže už tu tiež nie som sama krepy 😀 😀
Ja som našla BL v lekárni, čo je teraz v Priore, ale ešte keď boli oproti Matici 🙂 Ale to bol ešte ten starý model, tuším Hamiko 🙂 Bola to úplná náhoda, lebo som si pýtala lanolín, čumeli na mňa, že načo, tak som im to vysvetľovala a ukázali mi spod pultu BL plienočku 😀

matja
15. apr 2010

ale gól bol, že oni nevedeli, že je to plienka, predávali to ako niečo na široké balenie 😀

matja
15. apr 2010

čítam, že ty (andrejkaz) štvorcuješ. Ak chceš, môžeme sa stretnúť a ukážem ti tieto nové moderné látkové plienočky naživo 🙂 Konečne sa mi splní sen a urobím niekomu prednášku o látkovkách 😀

adriana7
15. apr 2010

Ahojte maminky, som tu nová a rada by som sa pripojila. Čítam vás už dlhšie ale aj tak mám pocit, že každej vyhovuje iná značka. Viete mi poradiť, čo je najlepšie pre novorodenca? Termín mám až v auguste, ale už som si objednala Baby Lucy, veľkosť XS, AIO s popin vkladačkou, aj Hamiko s vrchnými fixami. Uvidím, keď mi prídu budem múdrejšia, a aj keď som prečítala skoro všetkých vašich 600 strán, som z toho dosť bezradná, hlavne neviem koľko budem potrebovať kusov, keď budem prať cca každý druhý deň (ako doteraz), moc Vám ďakujem

matja
15. apr 2010

adriana, vitaj aj ty medzi látkarkami 🙂
najlepšie pre novorodenca? my sme dávali štvorcové plienky, potom o niekoľko týždňov už tots bots a baby lucy a potom prišli na rad ďalšie a ďalšie...
koľko plienok? Ja točím 35 + niekoľko kusov štvorcových, periem každý druhý deň. Ale určite sa dá prežiť aj s nižším počtom 😉

mneme
15. apr 2010

matja, skusala si na 90 prat aj vnutra z IB, BG alebo hamburgery? ide mi o to, ci taku teplotu znesu aj umelinkove matrose 😕

matja
15. apr 2010

nie IB radšej nie, nemala som odvahu. vnútro z BG - hm... už neviem, asi z jednej plienky som skúsila. Hamburger nemám, ale konopnú som skúsila a nič sa nestalo.

miruss
15. apr 2010

Adriana vitaj, poslala som Ti IP.