Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

maryol
21. máj 2010

ahojte, dávno som tu nebola, vidím, že rozoberáte GB...
Akurát dnes mi prišli vrchné nohavičky GB. Dosť ma prekvapil ich vzhľad, lebo už asi 2 mesiace používame GB Shell set, no iba ako vrchné, dovnútra dávam klasické štvorce 70X70.
Ako píše izabelkak, pri 7 kg používame nezmenšené. Nové GB, ktoré som objednala ako vrchné, sú úplne iné:
oveľa väčšie (zmenšené na minimálnu veľkosť dosahujú rozmery GB z Shell setu nezmenšených!),
majú inak riešený suchý zips (Shell set je oveľa lepší a jemnejší),
zvnútra je použivý ten istý materiál ako zvonka...

maryol
21. máj 2010

Chcela by som sa opýtať: máte nejaké skúsenosti s látkami, prípadne plienočkami ušitými z materiálov, ktoré sa dajú objednať na http://www.sijemdetem.cz/katalog/latky-spol/bambus ?
Chystá sa niekto objednávať?

zajaciq
21. máj 2010

prave som si vyzdvihla od zfidorky zlte navleky, flip s organic jadrom (ako to skladate na uplne najmensie?? , zda s amito dlhe..) a strechovu tots bots. hura, uz nech to skusame 😵 😵 😵

inak, minule ste tu roboberali susicky.. ja som bola nutena v poslednej dobe ju vyuzit parkrat kvoli tomu skvelemu pocasiu, no a plienky v nej faaaaaajne maknu, hlavne bambusky a konopneee , waaw , lepsie ako nove po susicke 😀

vladkaz1
21. máj 2010

@maryol ja som brala ten askamid bambusovy aj objednavala s kamosku od tial aj klieste a ostatne veci ale plienku oskusanu este nemam ,ani stvorce co som s toho robila . 🙂 inak material super spokojnost

zajaciq
21. máj 2010

maryol ja mam aj GB shel set aj vrchnaky GB a tiez sa mi to zdalo hrozne oproti tym stylovkam AIO, ALE... neporovnatelne lepsie su tie vrchnaky, ziadne presakovanie, super jemne gumicky, nic netlaci, su velke ano, ale zarucene sucha noc.. co sa neda porovnat o AIO pienkach a hlavne shel sete, kde je to super uzke medzi nozkami..
my mame 4,5 kila cca, pouzivame ich od 3 kil a aj ked boli velke, tak posluzili. ved babatku to je jedno v com je, hlavne nech je v suchom

zfidorka
21. máj 2010

@zajaciq - flipky som skusila poskladat podla navodu na obale, bud to skladas z jednej alebo druhej strany - vysla mi z toho velkost akurat do flipky zmensenej na najmensie...

maryol
21. máj 2010

@zajaciq, ja som riež nebola spokojná s originál GB pripínacím vnútrom zo shell setu, preto používam tie štvorce - to zatiaľ pekne sedí, nepretečie 🙂 , rýchlo schne.
Vrchné GB odskúšame, uvidíme, to, že sú väčšie je zas pozitívne, budú dobré aj neskôr.
@vladkaz1, ďakujem, pýtam sa, lebo možno budem mať súkromného kuriéra z Prahy 😀 - návštevu , tak by som to využila

mata25
21. máj 2010

tak sa k vam pridavam aj ja, maly ma na sebe svoju prvu latkovu plienky, zatial som kupila 3 Gro Baby a jednu Flip, tak dnes mame testovaci den a potom doobjednam komplet vybavu ked sa nam to bude pacit. 🙂

julia30
21. máj 2010

@maryol tak ja som z toho frote jednostranneho sila HD plienky trocha sa to zbehlo takze som to oprala estrye pred tym na vyssiu teplotu. Jediny problem co sme my s tymto materialom mali, ze je to sluckovanie male takze sa to neda dat na snapky mozno zo zaciatku ano ale potom sa tie slucky akoby zaperu. Neviem ako je na tom ten druhy obojstrany ale ten tu tiez niekto tusim objednaval. No a askamit mam biely pouzivam to ako vkladky do plienociek namiesto BL frote bambusove. Troska menej to nasaje ale ina je to pohodicka. Mam ich asi 40 🙂 takze uz ideme v systeme ze plifenka na rovno zlozena dnu askamitova vkladka a iba vlniaky crepe na to a pekne to hodku a pol vydrzi toto mame na doma ked ideme hajat davam BL 30x30 urobenu. A je to kvazi uplet, takze sa to roluje zo zaciatku napr tie vkladacky ale inak po viacerych vypratiah si to akoze zapamatalo to vlakno, ze ako sa mi to paci a prestalo sa rolovat 🙂))

bambuska1
21. máj 2010

zajaciq, ked si susila plienky v susicke, vazne ti zmakli? A malasi ich predtym tvrde? Zmakli ti hned na prvy krat?
My totizto uvazujeme nad kupou susicky, ak je to tak ako pises, tak je rozhodnute 🙂

Izabelka, ako dlho mas BBH ked sa ti zbehli?

miruss
21. máj 2010

Ja tiež chcem susičku, ale MM je nejak proti. 😔

bambuska1
21. máj 2010

miruss, preco je proti?

zajaciq
21. máj 2010

bambuska vazne, hlavne bambusky co mam z druhej ruky, tak citelne lepsie na dotyk, ako ked schnu na zimnom vzduchu. ale stvorce sa tam tak divne zhuzvaju, ze podla mna sa neoplati ich tam davat. jednak velmi rychlo schnu, jednak,ze fakt sa to tam trosku asi nici. ale saq kupujeme to na to,aby sa to nicilo, ked to perieme 3x do tyzdna.. na druhej strane je to menej ekologicke. co uz. niekedy je ale prvorada ritka mojej Aurorky, ked uz jej nemam co pod nu dat 😀 😀 😀

ako ste davali malemu babatku babylegs? zda sa mi to riadne dlhe.. ze nasponovat to alebo zohnut. asi len tak ako harmoniku z toho spravit, ze?

sulky
21. máj 2010

zajaciq, babylegs presne takto ako je to na tych fotkach: https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-ponozky-...

sulky
21. máj 2010

keď bol Šimonko malý,mal ich ako harmoniku,teraz sú mu akurát 🙂

miruss
21. máj 2010

@bambuska: Že kam pôjde tá voda odtiaľ a máme zvrchu plnenú práčku, takže na ňu ju dať nemôžeme a kam ju dáme a pod. A že vonku to uschne lepšie. Ale veď ja ju chcem využívať, len ke´d sa vonku sušiť nedá, čo je dosť často. 😔

julia30
21. máj 2010

@miruss toto sme my na stasite doma uz pochopili, teraz riesime ako na nu zarobit, tak asi pojdem na OCR 🙂)) nieco dostaneme od nasich k mojim meninam a mirkovym narodkam a tak 🙂 takze pohodcika klidecek 🙂))) uvidime uz mame aj vybratu len musime zosumarizovat hotovost ;D

dugyna
21. máj 2010

zajaciq co som mala popoliny z druhej ruky tie boli jedine take drsnejsie tak zmekli ked som ich davkrat oprala..a vzdy som tam dala minimalne deci octu..tak mozno aj pre ten ocot..

emjee
21. máj 2010

lalalalala brana dorazilalala 😀

emjee
21. máj 2010

no vcera som mm povedala o susicke a on uz zacal vyberat 😀 este ju sice nejdeme kupit, snad leto uz coskoro dorazi a bude sa dat susit vonku, ale najneskor na jesen musi byt 😀

izabelkak
22. máj 2010

tiež som uvažovala o sušičke (ale to by s to látkovanie sakra predražilo, priznajme si popravde že to chceme hlavne preto🙂)), no pripadala do úvahy len tá čo je zabudovaná priamo v pračke koli priestoru, no keď som videla akú má spotrebu potom tá práčka a sušička, nechala som to tak, makké plienky by som chcela, ale už by to podľa mňa stratilo určité "čaro" pojmu ekoplienky a momentálne mám tolko plienok že mi to sušenie ani nevadí, doma sme aj tak furt na rovných plienkach tak mi na von ostáva kopec nohavičkových a AIO...

sonkab
22. máj 2010

Dobré ránko, tak aj nám už došiel balík - ďakujem miruss 🙂, takže hor sa do prania.
Potrebujem poradiť - mam GB sety, BG flip + BG 3. + vkladačky, môžem to všetko hodiť spolu do pračky a oprať na 60°v orechoch a soli na škvrny alebo treba prať zvlášť vkladačky + štvorce a gaťure zvlášť (bez soli) ?
Ďakujem za odpoveď 🙂

izabelkak
22. máj 2010

sonka prať možeš všetko spolu a prvý krát nemusíš ani na 60 tke, ide o to aby to bolo praté, n 60 tke sa perú až pocikané a pokakné, rovnako ani sol nedávaj....

sonkab
22. máj 2010

Iz - a nepustí mi to farbu ? Tie gaťure sú rôzne . . .
Ozaj, a keď chcem prať oblečenie pre malého (opať rôzne farby), môžem to prať v orechoch všetko spolu ?

mneme
22. máj 2010

@sonkab z bg pusta prvych par prani farbu zinnia, ale predpokladam, ze ruzovu ste mu asi nekupovali. takze to pokojne hod vsetko spolu 😉
s pranim v orechoch nemam skusenost, ale podla mna oblecko mozes prat tiez vsetko spolu. osobne ale periem svetle a tmave zvlast, aby biela zostala snehobiela - po viacerych praniach totiz zvykne pri prani s farebnym trochu zajst.

pipera
22. máj 2010

@izabelkak susicka je super,navyse po suseni nemusis zehlit vseobecne pradko a ked si vezmes kolko elektriky minies pri zehleni, tuminies o trochu viac. navyse, ja kedze mam diets a AE mam velmi susicku doporucovanu od koznej. Pri zehleni niky nevydezinfikujes tak ako pri suseni a okrem toho pradlo zbavis vsetkych necistot.

najradsej mam susisku,ked zabudneme vo vrecku hygienicku vrackovku :D iba dam pradlo do susicky a je po probleme :D

navyse koly ekzemu nesmieme pouzivat na nic avivaz, susicka makkost vyriesi. :D

my ked sme konecne vybrali susicku, zsitili sme, ze ju nemozeme kupit koly starej elektrike v byte a tak sme miesto lacnej c-kovej susicky kupili drahu AEG susicku a este sme museli aj vymenit 3/4 rocnu pracku,lebo bola z vrchu plnenea :(
ale neluitujem, zivot bez nej by som si uz ani nechcela predstavit :D

lucinka83
22. máj 2010

Baby, poradite mi v com vyprat prvykrat plienocky? A v com nosite babatko, ma niektora z Vas nosic manduca? Dakujem

mneme
22. máj 2010

@lucinka83 v tom v com budes prat potom - sliz, orechy, eko praci prostriedok, prip. detsky prasok
osobne nosim v satke a v manduce - ale stale menej a menej 😅

lucinka83
22. máj 2010

Dakujem velmi pekne 🙂 a co sa Ti pozdava lepsie satka ci manduca ? 🙂

mneme
22. máj 2010

pre male mimi jednoznacne satka, na vacsie dieta, najma na nosenie na chrbate mam radsej manducu