Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
23. máj 2010

sio = snap in one, vyssi level AIO 😉

jerryjanka
23. máj 2010

ahojte
ja som vo všetkom uplne nova a stratená
vie mi tu niekto povedať samozrejme nie presne - ale tak cca - kolko plienok a štvorcov vlastne treba? aspon pre prvy rok. 😅 alebo kolko ste ich mali vy

sulky
23. máj 2010

teri, znamena to ze sa vkladacky daju odopnut. IB SIO maju vkladacky napatentky, a IB AIO ich maju prisite

emjee
23. máj 2010

jerryjanka gratulujem k tehu 😉 pre zaciatok treba veeela plienok, lebo novorodenec casto cika aj kaka, tak aby si stihala tocit (preto su na zaciatok najlepsie stvorce, lebo su najlacnejsie a rychlo schnu, odporuca sa myslim 40-60ks)
neskor pre vacsie dieta uz zalezi od toho, ako casto chces prat, ako dlho ti budu plienky schnut, ... na 24h treba ratat priemerne s 8-10 plienkami
kuk aj moj clanok https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

teri3
23. máj 2010

ďakujem za vysvetlenie SIO 😉

sulky, kľudne si rob reklamu, aspoň budem vedieť, u koho sa sťažovať 😀 . Ale niééé 😉 . Idem to omrknúť - kľudne ešte hádžte tipy, takéto rady sú veľmi užitočné

jerryjanka
23. máj 2010

emjee - dakujem - snad to bude ok lebo som začala špiniť ale už to prešlo aspon zatial

štvorce maš na mysli klasicke plienky ako boli kedysi s poštolkami? 😅
tvoj članok som kukala už predtym je dobre urobeny no ja som sa v tom stratila aj tak. asi to chce trocha praxe

mate niekto skusenosti aj s plienkami z ebay? su tam totiž aj o polovicu lacnejšie ako u nas 😕

sulky
23. máj 2010

@jerryjanka, ja som zasa na zaciatok pouzivala nohavickove tvarovane,hlavne bambusove. A na to PULky alebo vlniaky.
Dobre boli Baby Lucy alebo Tots Bots.A mala som ich asi 20, samozrejme ze sem tam som to striedala so stvorcami, alebo zavazovackami. Prala som kazdy druhy den.

emjee
23. máj 2010

jerryjanka ano stvorce su klasicke stvorcove plienky, akurat uz sa na ne nedavaju postolky ale PULky alebo flisove gatuse alebo vlniaky
odporucam prestudovat si toto http://www.latkovepleny.info/

jerryjanka
23. máj 2010

dakujem za link - snad sa vysomárim - ono je asi aj tak najlepšie vyskušať a dokupovať potom podla toho čo sa zda najlepšie pre miminko 🙂

taanak
23. máj 2010

Ja mam kompletnu plienkovu vybavu po prvej dcerke, ale teraz som znova vytiahla aj zavazovacie plienky, pre novoska mi velmi vyhovuju (teda hlavne na doma). Tiez periem kazdy druhy den.
Keby som mala teraz zacat uplne od nuly, nakupila by som si cca 10 kusov roznych nohavickovych a AIO plienok (jednovelkostnych) a tuto vybavicku by som doplnila zavazovackami, viacvrstvovkami, alebo stvorcami. Neskor by som vybavu doplnila o tie nohavickove a AIO plienky, ktore sa mi najviac osvedcili.

teri3
23. máj 2010

aby som vysvetlila, prečo som bola najviac nalomená na tie Itti Bitti - labutka ich vo svojom hodnotení označila za "jednoznačné favoritky" 😉

mneme
23. máj 2010

@teri3 mam dojem, ze ib si bud clovek zamiluje alebo mu lezu na nervy. sme tu take aj take, ja ich mam rada. ale urcite by som ti na zaciatok neradila nakupit viacero kusov z jednej znacky a typu, pretoze az ked v praxi oskusas, zistis, co je najlepsie pre mimi a co tebe vyhovuje 😉

sonkab
24. máj 2010

Dobré ránko, prvá várka plienok opratá 🙂
Znovu sa vraciam k praniu - keď pridávate do prania ocot na zmäknutie plienok, kde ho lejete ? Do nádobky na aviváž ? A koľko ho tam dávate ? Blbá otázka, ale v živote som ocot pri praní nepoužívala 🙂)

taanak
24. máj 2010

@sonkab, ano, do nadobky na avivaz a cca 0,5 dl

sonkab
24. máj 2010

Taanak, ďakuje za radu 🙂

bambuska1
24. máj 2010

sulky, ja som nasla super zlepsovak na itti bitti aby mi nepretekali. Dala som tamvkladacku bambusovu Baby Beehinds, a je tam ako stvorena. Velmi sava, jemna, tenka, kratka,proste ako od vyrobcu IB 🙂

bambuska1
24. máj 2010

jerryjanka, uplne suhlasim s taanak co sa tyka plienkovej vybavy🙂

taanak
24. máj 2010

co sa tyka pretekania IB, tak som hovorila s jednou mamickou, ktora ma starsi typ plienocky, kde bola ta stvorcova vkladacka mensia (resp. po zlozeni kratsia) a tie su v pohode. Teraz si dokupila nahradne sety a tie jej pretekaju ☹

sonkab
24. máj 2010

ozaj, a kde v kamennom obchode dostanem kúpiť éterický olej do prania ? Tie mydlové orechy mi moc "nevoňajú" 🙂

katja78
24. máj 2010

@teri3 - my sme začínali podobne ako uvažuješ Ty, kúpila som 4x IB SIO a ešte navrch 3 náhradné sety (akoby 7 plienok). Po zhruba mesiaci používania som zistla nasledovné:
- môžu Ti precieť, kým získajú max. savosť
- všimla som si, z toho, čo tu píšu dievčatá, že viac pretekajú chlapcom
- je veľmi dôležité, ako plienku nainštaluješ. Treba ju mať čo najlepšie povystieranú, rovnú, aby pohužvané vnútro nebolo príčinou vytečenia, pričom štvorec by nebol poriadne nasatý
- my máme 2 také vnútra, čo sa zbehli viac a ostatných 5 ostalo nezbehnutých, nevidím rozdiel
- ak dáš navrch (pod riťku) štvorec zložený na tretiny (bambus) a pod to tvarovanú vkladku (navrchu je umelina), vydrží dlhšie
- ale, ak očakávaš nádielku kaky, lepšie sa vypiera z tej umeliny
- IB nie je určite univerzálna plienka, ale je dobrá na väčšinu dňa. Ak v nej malá náhodou zaspala cez deň, mala dosť odtlačený chrbátik a predok. Na noc je absolútne nevhodná pre väčšie deti.

Napriek tomu som rada, že sme sa pre ne rozhodli, lebo pre nás má viac pozitív ako negatív a cena je úmerná kvalite, akú som chcela.

miruss
24. máj 2010

@teri3: Moa malá má 18 mes. a Itti Bitti nám veľmi pretekajú. Mne oveľa viac vyhovujú gro baby, sú tiež SIO. Ako extra vkladačka je super do nich bambusová od Tots Bots alebo konopná od ella´s house.

julia30
24. máj 2010

miruss ta elashaus do tych GB je uplne parada, ja som kupila aj s flisovou vrstvou na vrchu a na cesty je to bomba; ) fakt 🙂

pipera
24. máj 2010

@julia30 aku vlozku si kupila? ja mam klasicku vlzku v nej + 2 nahrdne a jednu tu doplnkovu. predava sa este nieco? aku vlozku na cestu mas? dakujem :D

sulky
24. máj 2010

@sonkab, ja som objavila uzasny tekuty prach na pranie, ovela lepsi ako ecover, batole a spol,..

Plienky su po nom makke, super vonaju, a staci polovicna davka. Dokonca som nepouzila ani MIO fresh proti smradu.A je BIO 🙂

julia30
24. máj 2010

@pipera http://www.ekoplienky.sk/product/vkladacia-plie... tieto do toho davam 🙂 su uplne super do GB kupila som 4ks ;) a mam na cesty zvysenu savost konopnou castou a staydry ten flis hore ;) ja mam maskovackove ;)))

pipera
24. máj 2010

@sulky aky? ja periem nieco v orechoch a nieco v lovele. to co v orechoch, obcas koly vybieleniu v lovele, ale kazdy tip je vytany 🙂

teri3
24. máj 2010

ďakujem za ďalšie reakcie 😉

včera som si ešte pozerala tie bum genius flip (dúfam, že som to nepoplietla), asi teda kúpim tie - tú zvýhodnenú sadu, len som sa chcela spýtať, môj drobec dosť veľa kaká, dnes napríklad 3x, včera 4x...určite si chcem kúpiť tie separačné plienky, ale či je to pri tých bum genius flip v pohode, alebo ktoré sú najlepšie na údržbu (plienky aj deťatka 😀) v tomto prípade

pipera
24. máj 2010

@julia30 dakujem za tip. ja som pozerala iba orginal gb 🙂

julia30
24. máj 2010

@pipera to je miruss napad 🙂 dakujeme jej 🙂

zajaciq
24. máj 2010

@emjee dakujem pekne. len neviem, ktore vyberiem..pre dievcatko. to tmavomodre s cerveno-bielymi lemami je celkom fajn. ty mas ake? fotku nemate? 😅
a to sa akoze inak plava len v hnuskach na plavanie? 😕 chudak deti..netaha ich to k dnu, ked maju tazke zadocky z vody z bazena ?