Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
21. jún 2010

@zajaciq , tak to si ma potesila 🙂

ikula2
21. jún 2010

@zajaciq ja mam jednu velmi cenovo dobru ponuku na popolini preto sa pytam a moja suseda ich ma a velmi je spokojna az na to ze jej tvrdnu, ale my tu mame trvdu vodu, mne tvrdnu vsetky veci aj uteraky 😝 , takze nie je to len plienkami.
dnes mi prisli baby beehinds a vyzeraju super, strasne sa mi pacia aj tie vkladacky v nich, no ked sa maly zobudi hned vyskusam ako sadnu
ta anavy ma tiez laka
inac zistila som ani neviem ako ze mam nejak vela plienok 😲 ked som ich zacala ratat a teraz este tie popolinky no uz zacinam zatajovat manzelovi ze kupujem 😀

a mate niekto aj tie popolini ultra fit frote?

zfidorka
21. jún 2010

ahojte, ja po tyzdni latkovania uz dokupujem nove plienky 😀 teda hlavne separacky, mala vela kaka, a ta rolka sa tak ryyyyyyyychlo mina 🙂 a dostala som "povolenie"od mm, povedal ze ked vidi ako ma to bavi, kludne mozem dokupit dalsie 😉

taanak
21. jún 2010

tvrdnu skoro vsetky plienky, najma bavlnene frote. Ultrafitky nie su zle, vadi mi na nich, ze su objemnejsie, ale daju sa vyuzit s dobrou vkladackou aj na noc (napr. Bamboo prefold). Ked su za dobru cenu, tak vyskusaj 😉

taanak
21. jún 2010

@zfidorka my mame uz vyse dvoch mesiacov a minutu iba polovicku rolky. Pokial nie su okakane, tak ich periem. Asi nekakame moc casto 😎

ikula2
21. jún 2010

@taanak dakujem, inac aj my mame 3 mes a rolka este zostala taka stvrtinka a tiez perieme ked pocika

ikula2
21. jún 2010

@zfidorka neboj to sa upravi aj nas prve tyzne stale kakal do kazdej plienky, ale vtedy som este nelatkovala bola som hrozne vycerpana a ubolena, teraz kaka tak 2,3krat za den a niekedy ani to, ale ked nekaka den tak na druhy si to vynahradi 😀

emjee
21. jún 2010

no my sme minuli za posledny tyzden polovicku rolky separaciek 😝 nasadila som ryzovy odvar, tak snad sa to zlepsi

zfidorka
21. jún 2010

@taanak ja tiez ocikane periem 🙂 len tych je len par denne...

zajaciq
21. jún 2010

@ikula2
@zfidorka 😀 😀 😀 😀

avila
21. jún 2010

Ja som si kupila pre istotu hned 2 rolky separaciek, tak uvidime, ale tiez by som ich chcela prat. Ozik, periete ich na 60 ako ostatne plienocky?

zfidorka
21. jún 2010

@avila ano na 60 spolu s ostatnymi... davam ich do sietky na pradlo, vraj by mohli zapchat odtok... inak, sla som na susiak spocitat oprane separacky po 2 dnoch - vysledok 4 😉 kolko ich skocilo v kosi zratane nemam...

avila
21. jún 2010

@zfidorka to tak casto kaka? To sa mam na co tesit... Ide to vyprat ta "prazenicka", ked pretecie dalej? A ty ake plienocky pouzivas, stvorcove ci nohavickove? Ta sietka na pradlo je dobry napad 😉 Dakujem.

zfidorka
21. jún 2010

@avila no ked neda riadnu naloz, tak da aspon symbolicku, aby sa separacku neoplatilo prat 😉 ked pretecie prazenica, tak potriem mydlom, najprv som potierala zlcovym malinkym z DM, ale zacalo sa rychlo minat, tak som skusila Lanzu a pekne sa to vyperie - teda ja periem v Lovele... bez pretretia mydlom ostali na niektorych plienkach flaky - to som testovala ci vyperie aj Lovela sama 🙂
ja pouzivam co je prave suche 🙂 najviac stvorcove a viacvrstvove - skladam na nohavickovy sklad, na vv davam este uteracik 30x30 z tesca, davam aj nohavickove - mam LL a BL... na vrch flipky, ostatne PUL-ky co mam sa mi zdaju dost hrube igelity, tak nepouzivam 🙂
na noc viazem do viazacej plienky vv + nejaku vkladku - napr. BL, alebo co mam poruke... navrch davam vlniaky... viazacky celkom pekne tesnia okolo noziek, pre istotu jej po zobudeni vlniaky stiahnem, zvykne totiz kakat pri kojeni 🙂

flis by sa nemal prat mydlom, lebo strati priepustnost... co robite, ak je pokakana napr. kapsova plienka s flisom? pretriete mydlom?

izabelkak
21. jún 2010

@zfidorka ešte ma napadlo neskúšala si dať plienku bez separačky? lebo aj z nich by to v princípe mohlo byť...

no hej žlčové mydlo sa míňa rýchlo vždy mám aspoň jedno - dve v zálohe🙂))

tiež som nad tým uvažovala či neponičím plienku s umelinkou žlčákom, no ale čo má človek urobiť inak by zase ostali flaky tak ja zapieram aj umelinku.... flessové nemám nič, len polyester - IB a BBH magic...

dnes sme inak mali vonku 4 hod. IB a v pohode nepretiekla...

@zfidorka a aké máš ostatné PUL-ky, typujem BL tie sú také igelitové, tuhé... ja mám thirsties tie sú tenulinké rovnako aj TB flexiwrap sú tenké....

@emjee to vyzerá na dajaký zub, kolko ich máte? my sme po zavedení príkrmov kakávali skoro každý deň tak 5 - 6 krát určite, trvalo to prakticky skoro doteraz, no od toho 6 mes. nám šlo postupne 8 zubov....

zfidorka
21. jún 2010

@izabelkak myslis ze by mohla byt vyhadzana zo separacky? ono sa jej to uz nezhorsuje... ale mozem skusit bez separacky...
hej, PUL mam BL a Popo

izabelkak
21. jún 2010

@zfidorka može byť niektoré deti ich neznášajú veľmi dobre, ako tá častá stolica je asi pravdepodobnejšia, ale nemožeš vedieť, ja napr. separačky nepoužívam len občas, ráno keď viem že bude kaku no a cez deň riskujem, keď sme čisto kojili tak som ich nedávala vobec mala som dojem že vadia, lenže stáva sa že niečo bábu vadí a o nejakú dobu mu to zase nevadí, neviem čím to je, treba skúšať...
no a náš červený fliačik na prdelke stále nafigu... si asi myslím že je to tým že rozkrok stále čistím medvídkom a natieram olejíčkom, pokožka tak vie odolávať vlhku a na polkach sa nám presušila a ak tam aj natriem olej a pokožka nie je mierne vlhká tak sa tak dobre nevstrebá može dokonca aj vysušovať....

hej tie popo sú dosť BL podobné....také tuhšie, akoby igelitové, ťažšie sa prisposobujú....

sulky
21. jún 2010

@zfidorka , aku davas zavazovacku na noc?

zfidorka
21. jún 2010

@izabelkak teraz jej zadocek silno kremikujem - nechtikovym kremom od weledy (aj kvoli tomu ze ak je to od agresivnej stolice, aby bola pokozka chranena)... ked nedam separacku, vyperie sa ten krem z plienok- ak by som davala len stvorce? zatial mam pocit ze sa jej tie vyrazky ani nezlepsuju, ani nezhorsuju... ma ich 3. den...

@sulky davam disany, mam ich len 3, takze musim kazde rano preprat, ale objednam dalsie 🙂 ked jej dam popo natahovacie vlniaciky, tak sa s mm smejeme, ze vyzera ako kurciatko 🙂

avila
21. jún 2010

@zfidorka a vlniaciky aj lanolilujes? (lahsie napisat ako povedat. Ja som si kupila zlc. mydlo v bioobchodiku u nas, zn. Sonet a zabera celkom dobre (zatial len na bezne veci, plienky cakaju v skrini 😉 ). A na viacvrstvove davas este stvorcove, ci rovno vrchnaky? Pytam sa, ze ci to staci na balenie nasiroko...

zfidorka
21. jún 2010

@avila vlniaciky som kupila z druhej ruky uz vyprate a 1x nalanolinovane, este som ich pre istototu nalanolinovala 2x 😀
na viacvrstvove (mam tie najmensie popoliny) davam napoly prelozeny frote uteracik 30x30 cm z tesca (myslim ze ho objavila @vladkaz1), je to akurat siroke balenie a staci aj ked viac cika... najviac nasiroko je zabalena v noci 🙂

avila
21. jún 2010

@zfidorka tie popky mam aj ja a frote Kiko stvorce. Uvazujem tiez nad kupou vlniacikou, ale ked mna odradza to lanolinovanie. Som asi leniva, co? Je to velkmi komplikus?

zfidorka
21. jún 2010

@avila co si, lanolinovanie je uplne easy - das zovriet vodu, supnes tam lanolin, nechas vychladnut, alebo dolejes studenu vodu, nechas tam vlniaky cez noc, vyzmykas (ja som zmykala v pracke na 400 otacok), a nechas uschnut...
tu je podrobny navod: http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...

izabelkak
21. jún 2010

@avila príprava kúry zaberie tak 2 min., fakt nič zložité, a ja periem z lenivosti vlniaky v práčke, operem na programe vlna na 30-tke, potom švihnem do lanol.kúry na pol dňa a následne zamotám do uteráka povytláčam vodu a zavesím... je to isto viac práce ako s PUL-kami ale myslím že to stojí za to, ideálne je mať tak 3 - 4 vlniaky ak chceš ísť v nich doma full time, ja by som ešte potrebovala také ako sú LVB ale tie už nechcem, vydím to na jednovelkostné anavy, ale zatial stále nie sú....

ja osobne vv plienky milujem, klasické štvorce už nepoužívam - len keď boli tie horúčavy, lebo stíham cez deň nadoma točiť 6 x bambus.štvorec kikko 10 vv a k tomu 7 x nohavičkové anavy... kelu teraz ma napadlo že neviem nájsť snapku celkom prúser lebo mám len jednu.... nočné plenuchy a AIO do toho nepočítam...

ako túto noc sme mali zase suchú no malá sa už od 6 rána metala, tak poďmeho na nočník a tam sa vycikala.... večer o 9 viatej totiž stihla prečúra SWB velúrku no a potom vydržala až do 6 rána....

zfidorka
21. jún 2010
avila
21. jún 2010

OK baby, zacinam zhanat vlniaciky. Na novoska mate nejake fajne referencie?

Ja mam pre istotu pripravene 2 snapi sponky, poznam sa 😉

vladkaz1
21. jún 2010

@zfidorka ano ja som bola velmi spokojna s bavnkou uteracikmi s tesca ,od bamboo sme mali cervene boky ma ritke od tesco nic , 🙂

emjee
21. jún 2010

@izabelkak 8 - horne jednotky a dvojky, dolne jednotky, jedna dvojka a jedna stvorka 😅 doteraz sme nemavali taketo problemy pri prerezavani 😅 ani vlastne neviem, ci mu idu, nechce si dat pozriet do ust, nechce si nechat vycistit zuby, ... 😝 doobeda sme mali "prazenicu" 5x, poobede 1x a vecer uz taku normalnejsiu farbu 1x 😝 tolko nekadil ani ako novorodenec

zajaciq
21. jún 2010

@zfidorka neviem zohnat bezvody l. 😒

emjee
21. jún 2010

@zajaciq tak daj vodovy, len ho musis kydnut asi raz tolko ako bezvodoveho (inak bezvodovy bezne miesaju v lekarni)