Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zajaciq
7. júl 2010

ahojte, dnes mi prevrhli komplet vlniaciky az na plachtu ☹

zajaciq
7. júl 2010

@izabelkak co je irma ? 😅 no veru, ja to malej obzeram aspon 2 razy do tyzdna a natahujem, sa presviedcam, ze dierka je dierkou, niekedy sa az bojim, ci ju to neboli. ale pri nalozi, to tam treba tak ci tak vymyt. dufam, ze to Iz nebude u gyn boliet ☹

izabelkak
7. júl 2010

@zajaciq tak musíš nalanolínovať znova... ale teda u BBH sa mi to ešte nestalo, nemohlo Ti to skor pretiecŤ? lebo to áno ak utečie ciku z plienky to vlniaky neudržia, mne sa stalo asi 2 x že sme mali zle nasadenú BBH bambus tak pri ležaní naboku z plienky pretieklo a bokom kde nie je zdvojený matroš to vytieklo aj z vlniakov............ a plienka bola aká durch? a plachta bola moc vlhká??? ono už samotná funkcia vlniakov - dýchať - znamená že nadmerné vlhko sa uvoľňuje von ak je plienka velmi mokrá.....

zajaciq
7. júl 2010

@izabelkak to bola anavy. spaci vak aj plachta mokre, esteze dole nema nic oblecene, len tu plienku. a nezdala sa mi prevlnuta plienka vobec. vlniaky maju este k tomu zdvojenu cast tu cikaciu (BBH)

izabelkak
7. júl 2010

@zajaciq ja dúfam že v tomto veku ju to ešte velmi bolieť nebude (že to nie je dlho zlepené), oddelia to a dajú dajakú masť,robí sa to nejakým "hmatom" oni už majú grif na to....
ja inak tiež od malinka čistím medzi veľkými a malými piskami, tými paličkami do uší namočenými v olivovom oleji... ale dajako som furt venovala pozornosť len tým pyskom 😖 ono to vyzerá tak akoby bolo na tej ryhe - pošvovom otvorené tenulinká blanka... no uvidíme, potom dám vedieť ako sme dopadli....
moja Dr. evidentne veľmi netušila wo co gou, podľa jej pohladu, šla som si tam vlastne len po papier, s diagnóza mi tam posledné obdobie chodím sama 😠 kelu len tak zohnať schopné pediatra.....

izabelkak
7. júl 2010

@zajaciq aha, no tak anavy mi veru bokom nikdy nepretiekla, navyše keď Ti ležala na chrbátiku... je to fakt zvláštne veru, mne neprevlhli BBH ešte nikdy... a kolko si dala lanolínu?
ja mám teraz len tú masť z DM-ky na bradavy, chystám sa lanolínovaŤ tak som zvedavá ako to bude držať ale tak ako lekárenský lanolín podľa mňa nie....

zajaciq
7. júl 2010

@izabelkak 2x som lanolinovala po lyzicke lanolin bezvody podla labutkinho navodu 😠

izabelkak
7. júl 2010

@zajaciq aha tak to teda nechápem veru.... 😨

sulky
7. júl 2010

@zajaciq , s tymi BBH to muselo byt iba nejake nedorozumenie 🙂 Ved sa ti to nestava kazdy den, ze? Ja som mala raz prevlhnute BBH vlniaky ked som mala uplne durch mokru plienku.

zajaciq
7. júl 2010

@sulky len 2 razy sme ich mali, predvcerom a vcerajsiu noc. prva ok a tato hmmm. dobre som ju pozapinala, asi bola prevlhnuta anavy, no neviem. vlniaciky su na dotyk suche. hore sme boli o 23, 1, 3, 5, 7.. 😠

mneme
7. júl 2010

mozem potvrdit, ze bbh vlniaky su nepriestrelne. u nas je plienka po celej noci asi trojkilova a riadne mokra, ale neprevlhli ani nepretiekli ani jediny raz. su uplne super 🙂

mneme
7. júl 2010

@zajaciq 5x za noc, to sa u nas berie ako relativne pokojna noc 😅

zajaciq
7. júl 2010

@mneme tak ja nechapem, ze co je vo veci. joj nalanolinujem ich este raz 😕 a mne je to vela, tolko byt hore, lebo moj zajko nezaspi po kojeni 5minutovom, ale chce byt dlho strasne dlho nalepena a ja sa nevyspim

sulky
7. júl 2010

@zajaciq ak su vlniaciky na dotyk suche, tak to muselo pretiect, asi cez boky,..

emjee
7. júl 2010

@zajaciq irma je flisova deka tusim z ikey

mne prisli flipky dnes 🙂 akurat mam totalne plny suflik a musim poriesit, ze ktore plienky si necham a nieco poslat dalej, lebo uz som to nejako prepiskla s tym poctom 😀

zfidorka
7. júl 2010

@zajaciq deka irma:
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0007...
veeeeeeeelmi vyuzivana na flisove separacky pre starsie deticky 🙂

michaela80
7. júl 2010

@mneme daju sa tie bbh vlniacky pouzivat aj na novoska....a ktore su to vobec...prosim link...

mneme
7. júl 2010

@michaela80 su to tieto http://www.branakdetem.cz/vlnene-svrchni-kalhot...
ja s latkovanim novoska bohuzial skusenost nemam, ale ak by som to mala podstupit este raz, urcite by som s-ko kupila 🙂

michaela80
7. júl 2010

@mneme
@zajaciq dakujem....rychlo objedname, lebo princezna sa ma narodit koncom buduceho tyzdna sekcou, tak nech su uz prichystane....

michaela80
7. júl 2010

a este otazka ..tie jednorazove vkladacky pasuju len do flipky, ci sedia aj do inej plienky...

sulky
7. júl 2010

@michaela80, tie ekovkladacky pasuju hocikde. Mame odskusane na natahovacich vlniakoch, pop in,alebo IB.

No a super su do kapsovych plienok. Nemusia byt BG, aj ked tie su na to ako stvorene. Ja som to na dovolenke davala do BG v3.0 ako vkladaciu plienku. Pouzitu vkladacku som vyhodila, kapsovku oprala v rukach, a za polhodinku bola sucha. Bol to skvelyyy napad 😎

michaela80
7. júl 2010

@sulky diky za radu..

vladkaz1
7. júl 2010

Kocky IB je lepsia AIO ci SIO???? 🙂 dik M ka su asi na aku velkost ?

wild.horses
7. júl 2010

ahojte,
prosim, ake mate skusenosti s vlniacikmi od disany? Dufam, ze dobre, lebo zajtra mi maju prist dvoje pre maleho 😉
Ako casto lanolinujete?
dakujem.

vladkaz1
7. júl 2010

@sulky prosimta kde v Linci je Klingacik????
Chcela by som BG flip jednu ,len som teraz 3 tt bez auta ...tak sa niekedy staviiiim ,mas ich tam?

emjee
7. júl 2010

@vladkaz1 ib urcite sio - rychlejsie ti uschne a ked zaspinis len vkladacky, gaturky mozes pouzit viackrat - vymenis len vkladacky, kup rovno Mka, lebo ib su ca. o velkost mensie ako udavaju

@wild.horses pouzivam na noc, su neprestrielne, lanolinujem raz za ca. 6tyzdnov

vladkaz1
7. júl 2010

@emjee dakujeeeem

sulky
7. júl 2010

@vladkaz1 , poslala som ti IP.

A ozaj,k tej vcerajsej "tazkej" debate ohladom bakterii v pracke 🙂
Skuste pracie gulicky, zvýšia PH vody na viac ako 10. Baktérie sú aktívne pri PH medzi 6-8.

vladkaz1
7. júl 2010

@sulky dakujem stavim sa 🙂