Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
7. júl 2010

@sulky ale pracie gulicky tie co nedavas prasok alebo ta druha co odkamenuje vodu ci co ? 🙂

sulky
7. júl 2010

@julia30 , pracie gulicky, tie co su nahrada za prasok. Navyse, su vhodne pre alergikov a usetris az 80% nakladov 🙂
Poslem ti do IP link na info o tom.

dahlia23
8. júl 2010

čítam tu o tých jednorazových vkladačkách...
malý na sebe za celý svoj život ešte jednorázovku nemal, ale na prelome júl- august ideme do hôr a neviem, či to s látkovkami zvládneme. teda, aj zvládnem, auto odvezie, mio fresh zabalím, len teda či si moc nefandím. lebo budeme z domu 5 dní, tak aby tie plienky nejak neutrpeli....
boli ste niekto takto? keď budem baliť, tak flipky a štvorce, možno pár nohavičkových a niečo na noc. štvorce by mohli relatívne dobre schnúť, aj keď nebude úplne že teplo. ale ideme do hotela, dosť slušného, tak aby sa niekto nepohoršoval...

izabelkak
8. júl 2010

@dahlia23 jediná otázka je či sa Ti bude chcieť prať.... veď kto by sa pohoršoval, ak budeš mať svoju izbu, svoju kúpelku .... akurát by som si asi vzala šnúru a štipce... v podstate nebudeš musieť veľa prať ak poberieš veľa plienok stačí len prvé dva dni, ostatné donesieš domov ...
my sme boli teraz vyše týždňa na chajde a prala som ručne, v tejto horúčave sa na šnúre na dvore štvorce usušili za hoďku, nohavičkové napr. BBH bambus tak za 4 - 5 hod. maximálne..... popravde prvé dni mi to nevadilo bola to pohoda, ale po týždni mi to začalo liezť na nervi tak ideme na chajdu odtrepať práčku aj tak je tá čo máme doma pred rosypaním na dennodenné pranie to už nie je....

zajaciq
8. júl 2010

dnes nam prisli jednorazovky do Bum Genius, vyzera to perfektne. do lietadla to urcite pouzijeme, na cesty, do hor. len kolko vydrzi to jedno 18ks balenie? 2 dni bez noci ? 😀

dahlia23
8. júl 2010

@zajaciq veď to.. že koľko to vydrží... lebo my sme rozmaznaní, prebaľujeme sa po každom cvrknutí. ale asi kúpim 2 balíky tých jednorázových, hodím do auta, pre istotu.
@izabelkak oprať operiem, s tým problém nemám, beriem vedro na kúpanie, tak keď ho okúpem, švihnem tam miofresh a plienky, vyplácham, zavesím. len že jak na mňa budú kukať v tom hoteli, keď si na balkóne natiahnem šnúru s plienkami. 😀

kaktusik007
8. júl 2010

@dahlia23 ako na teba budu kukat??? no sak uz si za socku bola v tn porodnici, tak co 😀 😀 😀

adriana7
8. júl 2010

@dahlia23 ,
ja viem, že ty si taký zásadový človek, ale zas ja by som sa nestresovala, dovolenka má účinok iba vtedy, ak zmeníš zabehaný celoročný stereotyp, tak na dovolenke kľudne dávaj jednorazovky a ešte s kľudnejším svedomím ich hádž do koša (u nás bol teraz topfest a keď som videla tie tony odpadu, tiež som si hovorila, že som len kvapkou v mori)
ďalší stres by ťa čakal po príchode z dovolenky, všetko špinavé zas rýcho oprať, budeš mať dosť prania po vás štyroch oblečenia a takto ťa budú doma čakať voňavé suché látkovky...
ja to robím tak, že si pred dovolenkou nachystám aj veci, ktoré neberiem, aby sme mali na 2 dni po príchode zásobu a hlavne kľud bez stresu..
lebo potom tá dovolenka nemá význam...

zajaciq
8. júl 2010

@dahlia23 neviem kam ides, lebo som necitala este setko, ale saq ho daj navolno a len v noci plienka :D a na nevyhnutno das jednorazovku BG 😎 sak v hoteli ti pozmyvaju 😀 😀 😀

wild.horses
8. júl 2010

@emjee dakujem. uz prisli 😉 mozem ist lanolinovat

dahlia23
8. júl 2010

@kaktusik007 to si vystihla 😀 tka sa toho držím 😀 len na dovolenku idem s maminou a deckami, tak nech sa za mňa nehanbí, ona tam chodieva častejšie 😀
@zajaciq ideme na kysuce, do hôr, tak naholo asi moc neee. keby že ideme k moru, tak to neriešim, to beriem štvorce a hotovo. ale malý je ešte malý, takže tento rok sa koná SK. 🙂
@adriana7 asi som zásadová, lebo jednorázovkám (a zvlášť tým komerčným) sa bránim zubami-nechtami... kúpila somjedno balenie do pôrodnice, ktoré som im tam aj nechala. 🙂 a čo sme dostali asi 4 pakle pampersiek a huggies, tie som jednoducho poslala ďalej. ani ma nenapadlo ich otvoriť 😅 no čo už so mnou... "Čiň to, čoho si sám hoden, nie čoho sú hodní iní." Ak chce mať niekto tony odpadu, nech má, ja neprispejem 😀

ludmilabb
8. júl 2010

@dahlia23 pekné príslovie a pravdu máš 😉 ja tiež nechcem prispievať k tone odpadu ale bez jednorazoviek sa aj tak nezaobidem 😝 ale za Pampersky nedam ani cent aj neviem ake uzasne mozu byt kedze podla reklamy dieta v nich v noci moze aj 12 hodín v suchu vydržať 🤐

dahlia23
8. júl 2010

@ludmilabb a aké jednorázovky potom používaš? ja som to pri Lenke neriešila, ale teraz je to fakt z princípu. ale pampers tiež nepodporím... 😀

ludmilabb
8. júl 2010

hlavne Alany

adriana7
8. júl 2010

@dahlia23 ,
veď ja tiež nie som v "stáde", inak by som nelátkovala, očkovala o stošesť, a zjedla všetko, čo nezje mňa...
ja len viem, ako mamina s 2 malými deťmi potrebuje na dovolenke vypnúť (doslova kábel zo zástrčky a týždeň ani obraz, ani zvuk)...

kaktusik007
8. júl 2010

@adriana7 vypnut??? tyzden ani obraz a ani zvuk??? a to sa vari fakt da??? 😀 😀 😀

adriana7
8. júl 2010

@kaktusik007 ,
no ja som tiež zažila dovolenku v tatrách s mm a mamou, a asi som vyzerala dosť biedne, lebo mi obaja tak pomáhali, respektíve robili všetko za mňa, že som si fakt užila totálne ničnerobenie (okrem turistiky)...

martina05
8. júl 2010

Ahojte, vidím že tu riešite dvolenku... No my sa chystáme na budúci týždeň..teda od soboty a tiež neviem čo robiť...kúpila som hnusky a budeme asi len na nich, lebo prať sa mi v Tatranskej Lomnnici nežiada...dovolenka je dovolenka. chystala som sa objednávať plienky a zamýšlala som prihodiť aj tie nové jednorázovky ale neviem sa stále rozhodnúť čo všetko mám objednať a zajko má pravdu 18 ks vydrží krátko, lebo naša princezná si nechá vymeniť aj ten najmenší cvrk 🙂 🙂
@zajaciq ako si spokojná s Anavy?? a ako sa osvedčili vlniaky?? /myslím, že si si ich objednávala, či nie??/
Ozaj a sú nejaké nové poznatky o Magic plienkach a V2kách...musím mrknúť dozadu aby som vedela.. A etš ejdna otázka úplne od veci...používate tu niektorá babyvak?? My sa ho chystáme naplno využiť v tatrách, tak dúfam, že bude Vanda spolupracovať.... 😀 😀

No a hlásim, že našej Vande sa už 2x podarilo prekakať Flipku tak že sme museli prať aj plachtu a ostatné....

sulky
8. júl 2010

@martina05 , anavy su super super super, a nehovorim to preto lebo ich predavame, ale preto ze je to tak 🙂 Mali sme ich uz aj v noci, a s oboma vkladackami saju super. S BBH bambuskami su najoblubenejsie nocne. 😎 To iste plati pre magic, ak tam vlozim savu vkvladacku, su super aj na noc. Bez vkladacky su dobre iba na den.

martina05
8. júl 2010

Baby, ak by ste mali porovnať BL bambusové a Disana plienky....??? BL mám a neviem či pokračovať v nich alebo skúsiť Disany....Diky za rady...

utaninka
8. júl 2010

No ak sa mám pridať s trochou do mlyna, čo sa týka plienok na dovolenke, myslím si, že práve tu sú jednorázovky na mieste. Veď práve na to boli jednorázovky vymyslené...konečne, všetko, čo je jednorázové bolo vymyslené na to.
Na cesty, na miesta, kde sa ťažšie umýva perie a pod. To len naša šibnutá civilizácia používa jednorázovosť na všetko!!

Celý rok používam látkové plienky, látkové vložky, menštruačný pohár, tak si myslím, že si môžem na dovolenke dovoliť použiť jeden balík plienok zn Alana.

podotýkam, že už staršiu, o týždeň sedemročnú dcéru som látkovala, v kombinácii s hnuskami a to vtedy boli len "gázové" priesvitné štvorcové plienky, nohavičky gumené značky Sandra, alebo Gemini. O pocite sucha v plienke som mohla len snívať a ešte som bola aj trochu za divnú- Vtedy papierovali všetci. No kto by si kúpil superdrahé popoliny a to ešte z internetového obchodu... 😒

Takže ja mám svedomie čisté.

dahlia23
8. júl 2010

ja neviem, tu už fakt nejde o svedomie, ale o princíp. Mne sa hnusí kúpiť hnusky 🙂 aj vložky 🙂. Ale napríklad vlhčené utierky mám v taške na kočíku aj v aute. Vydržia mi aj 2 mesiace a pri dvoch deťoch sa fakt zídu. 🙂 Ja neviem, čo mi tak zašibalo s tými plienkami. A mne pranie nevadí, či je dovolenka alebo nie je. Fakt dilema veľká, čo zbaliť. 😅

lulukn79
8. júl 2010

Ahojte dievcata, uz dlhsie studujem tuto vasu uz "XXL" diskusiu a na zaklade vasich prispevkov som si vytvorila predbezny zoznam vybavycky pre novorodenca. Touto cestou by som vas skusene latkarky chcela poprosit, ci by ste sa nan mohli pozriet a doplnit ho, ci poopravit.

dakujem

Stvorce a vkladacky:
Klasicke stvorce 70x70, 20 ks
Tetra stvorce 70x70, 8 ks (neviem rozdiel ku klasickym)
Popolini, obrazkova 80x80 cm, 3 ks
MaM, Happy square 80x80 cm, 5 ks

Viacvrstvove Popolini 30x40, 6 ks
Viacvrstvove SWB vel.1, 6 ks
Baby Lucy, stvorcova bamboo vkladacka, 40x40 cm, 4 ks

Tesco uteraciky 30x30, 5 ks

Bamboo Prefold, 2 ks
Bamboo Twofod, 2 ks

vkladacky IB mini 1 ks
vkladacky IB set M 1 ks

+ Snappi sponka, 1 ks
+ Popoliny, separacne plienky v rolke

Nohavickove:
Baby Lucy, Bamboo Patenty, vel. XS-S, 2 ks
BI bamboo extra patenty S/M, 1 ks
Anavy 2 ks
BBH bambus, 1 ks

Disana zavazovacie, 2 ks

Vrchne nohavicky:
Tots bots, flexi wrap, vel. 1, 1 ks
BL fix S, 1 ks
GB wonder wraps, 1 ks

AIO/SIO:
BBH magic AIO vel.M, 1 ks
IB Dlish SIO vel.M, 2 ks

majanjv3
8. júl 2010

Chcem sa len pripojit...mam 18 r.dceru a 15 r. syna... v čase ked boli maličky pampersky neboli,teraz sa mi narodilo dievčetko,má pol roka a myslela som ako mi bude fajn bez latkových plienok,kolko len budem mat času...dcerke som davala pampersky no tak sa jej z nich strašne zaparila ritka,že som vyskúšala asi 6 krémikov a zasypov kým sme sa toho záparu zbavili...odvtedy použivam len latkové plienky,pampersky su fajn ale použivam ich len ked cestujem alebo ked ideme k lekárovi ...poviete si stara generácia,to neva...

sulky
8. júl 2010

@majanjv3 , tak to urcite mas este tie stare komunisticke stvorce, teraz sa uz take makkucke tazko najdu 🙂

sulky
8. júl 2010

@lulukn79 , velmi pekna vybavicka na zaciatok, dobre si si to nastudovala 🙂 Postupne zistis co ti bude vyhovovat, a dokupis.
BBH magic AIO, velkost M vam bude velka, zobrala by som radsej S. Mko nosime este my a mame rok a pol 😎

sulky
8. júl 2010

@lulukn79 , este by som mozno BL PULky nahradila bumGenius flipkami, maju chlopne, kde sa ti dobre budu vkladat stvorce. A su jemnejsie ako BL. Tie su dost tvrde

majanjv3
8. júl 2010

@sulky ...ano maš pravdu,su v pohode a pevne...ved kolké roky vydržali v skrini kým sa dočkali svojho dalšieho využitia

kaktusik007
8. júl 2010

@majanjv3 a vies kolko mladych ti teraz zavidi, ze ich mas??? 😀 kupit dnes take stvorce sa uz proste neda... este ze som ich nasla v skrini po nas aj ja, mam ich 29 😀