Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

utaninka
8. júl 2010

@lulukn79 k ostatnému sa neviem vyjadriť, ale disanky zavazovacky hádam aj štyri...ja som ich spočiatku využívala aj ako široké balenie. Ľúbim, ľúbim tie plienky.

@majanjv3 No jo, staré kvalitné štvorcovky boli úžasné. ešte pár kúskov má doma moja babka. To teda je iný matroš! Achjo...škoda, že po nás so sestrou nezostalo nič. 😒 A nepovieme si stará generácia... 😉 A asi je to krásne, opať si užívať malé voňavé bábo, že? 🙂

majanjv3
8. júl 2010

@utaninka je to super nadherne privonat si ku krasnemu vyškerenému babetku ...a aby som ukončila tento môj prispevok čo sa tyka plienok...je na vas do čoho balite hlavne aby to bolo pre babo v pohode...prajem dobru noc a všetko dobre

izabelkak
9. júl 2010

@lulukn79 ideš na to správne, z nohavičkových uvidíš čo Ti bude vyhovovať, čo sa IB týka asi by som vzala len 1 ks, na skúšku, my sme ich výborne vynosili tak medzi 5 a 10 mesiacom, potom sa to M-ko stalo nespolahlivým, sem tam pretiekli...

skor som Ti chcela napísaŤ k tým vrchným gatiam, BL ani TB podľa mňa neber, dnes sú na trhu lepšie vrchnáky, buď spomínané flipky alebo sú supriš aj thirsties duowrap, vydržia dlho lebo sú svojvelkostné ....
no a prípadne ak chceš skús aj vlnené vrchné nohavičky, ak nechceš pre úvod do toho dať veľa peňazí, ak máš babku čo vie uštrikovať nech naštrikuje aj troje aby si stíhala prať a sušiŤ..... ja si takto v lete celý deň v PUL neviem predstaviŤ, resp. my ideme na vlne non stop, akurát na von máme AIO.... no podla toho aj naše LVB - najviac využívané cez deň vypadajú, potrebujem k nim dajakú alternatívu, často to schytajú a nemám čim vykrývať, ako BBH sú fajn ale skor na noc, cez deň mi príde že robia zbytočne velkú prdelku, ale tak to je asi len by očko, lebo nepríde mi že dajako obmedzujú v pohybe alebo čosik... akurát navliecť na ne ešte nejaké teploše už je horšie....

izabelkak
9. júl 2010

@dahlia23 pomyslia si ze si starostliva matka sak co ine ak peries dietatu na dovci tym nemyslim ze mamina co neperie nie je 😀

a to príležitostnie pranie tak do 5 dní nevadí ani mne, skor ma to baví 😀 no asi fakt uchylka......... skor moj priatel to zle nesie vraj - stále len perieš - akoby to robil on nechápem tie jeho komentáre....

tiež sa chystám na dovči látkovať, jedine čoho sa obávam je sušenie, balkon nebudeme mať, jedine sušiť vonku v areály na šnúrach, inak spoločnú sociálka, tak sa teším na tie komentáre keď ma uvidia s vedrom ako periem --- tak uznaj Dada že toto je horšia alternatíva ako hotel so svojou kúpelkou a balkonom 😀

zfidorka
9. júl 2010

@lulukn79 len potvrdim co ti uz pisali predomnou, ja mam mesacnu dcerku a vyuzivam ako vrchne BG Flip (na doma) a GB wonder wraps (na von), BL vrchne sa mi zdali prilis gumove, tie som ani nepouzila... zavazovaciek mam 6 - do tych balim na noc a na ne natahovacie vlniaky, kaka vacsinou bud malinko alebo az po prebudeni a to je vlniaky stiahnem, takze zatial vlniaky neokakala...

sulky
9. júl 2010

mne sa tots bots paci, asi som zatazena na tu zancku 🙂 PULky su lepsie aj z inych znaciek, ale tieto mi nikdy nepretiekli, su dobre drziaky. 😎

izabelkak
9. júl 2010

@sulky ale ktoré TB máš? lebo ja bez tých "krídelok" na nožičkách a to keď som chcela utiahnuť na nožičkách ak som mala velmi zatiahnuté bruško, navyše mi vadí ten štýl sucháčov lebo možu odierať bruško.... preto by som neodporúčala velmi ani IV, druhá vec je údržba, z TB mi nešla kaku ani po opratí v práčke, z thirsties ide hneď ručne ani sa nemusím veľmi trápiť....

vladkaz1
9. júl 2010

@sulky daj mi vediet teda ak by si isla do TT ,zoberem len Flipku zatial bez vlozky ,chcem skusit ci tam napcham aj kom. stvorce mam ich pozehnane a zatial este nepouzite 😅
Dnes mi prisla BL velur ,je celkom pekna 🙂
Uz budem kupovat len AIO a SIO ,lebo ostatnych mam uz pozehnane 🙂

sulky
9. júl 2010

@vladkaz1 , komunisticke stvorce pasuju do flipky ako r.. na serbel 🙂
Zavolam ti ked pojdem do TT.

@izabelkak ,mam tienajnovsie teraz, ale predtym som mala stare. Pouzivala som tokedbol Simon maly, este nesedel. Aj IV som mala velmi rada,boli makkucke. Je pravda, ze ked zacal sediet,som vyuzivala hlavne na snapky. No a teraz ked behame, zasa suchace 🙂 Ked sedel, tiez mi vadili suche zipsy na brusku. Ale teraz je to OK 🙂

vladkaz1
9. júl 2010

@sulky dakujeem super tesim sa velmi tu zelenu by som chcela 🙂

emjee
9. júl 2010

sa mi zda, ze stay-dry vkladacka do flipky je akasi velka, asi o centi dlhsia - sa to este zrazi? uz som raz prala, na 40

ake kridielka pri tb mate na mysli? ja mam 2, obidve maju rovnaky (nohavickovy) strih, som s nimi spokojna, aj suchace su ok (zapinam ich skor nizsie ako vyssie) - ale flipky sa mi zdaju este tensie ako tb 😀

sulky
9. júl 2010

@emjee ,myslisna dlzku? Lkova velkost?Mne sa nezda, je velka aj po natiahnuti PULiek?

emjee
9. júl 2010

@sulky no musim ich riadne natiahnut, aby sa tam vopchala

izabelkak
9. júl 2010

@emjee je to taká ochrana proti vytečeniu kaku zároveň dobré pre deti so štíhlejšími nožičkami nemusia sa veľmi uťahovať v páse aby dobre tesnili nožičky...

si myslím že thirsties sú rovnaký matroš ako flipky, tenulinké vo vnútri je iná umelinka ako v TB, fakt oveľa lepšie udržiavateľné po kaku... škoda mať také krásne PUL-ky ako záložné no ale čo už keď som viac na vlnu...

avila
9. júl 2010

Baby, ste ma tak namotali... Ja sa uz tak tesim na vlniaciky 🙂 🙂 🙂

martina05
9. júl 2010

@avila aké vlniaky si si objednala?? Ja teraz doplňam výbavu a stále váham ....

utaninka
9. júl 2010

no ja mám PULky Tots Bots a som s nimi spokojná, ale neviem veľmi porovnať s inými. Používam ich len na noc...vlniaky som ešte na noc nevykúšala, nejak nemám odvahu.

@majanjv3 tak tak.

Dnes som bola na kupku s mojimi dievkami, bola tam kopa malych deti. Vsetky boli v igelitovych papierovkach...... A mne sa to straaasne paci, ze ta moja mala prdelka sa plazila po trave len v satôčkach a z nich jej trcala gulata ritulka v latkovke. 🙂 Som sa vyzivala. (na holo ju nemozem nechat, to obcikava deky a uteraky 😀

zajaciq
9. júl 2010

@martina05 to ty si sa ma pytala ako vlniaky? ci kto, ja uz som mimo. BBH su fajne, raz pretiekli, zrejme som ich zle zapla. kupila som M velkost, tusim je od 7 kil, my mame cerstvych 6 , tak musim dobre podotahovat. Su celkom prijemne na dotyk, makke, dufam, ze nam dlho dlho vydrzia .
kedy uz dievcatka nemusia nosit cez den plienku? na rok aj pol ? ze si vedia sadnut na nocnicek same (podotykam nie BKM,ze ich tam dam ja a cakam).

zajaciq
9. júl 2010

@zajaciq a anavy je fajn, pomaly zacina byt "sprana", celkom dlho si zachovala svoju "panensku hebkost z novoty" 😀
ale ja uz predawam hamburger a na noc mam len dve, cize mi treba dokupit.
nekce mi niekto predat BBH jednovelkostnu ? 😅 sprosta otazka viem. ked drahe to je joooj 17 eur

zajaciq
9. júl 2010

@martina05 teda to hore bolo tebe 😅

danabel
9. júl 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať, kto máte vlniačiky, či ich periete len v tom špeciálnom šampóne na vlnu alebo sa môžu prať aj v iných pracích prípravkoch z drogérie, ktoré sú určené na vlnu?

sulky
9. júl 2010

@danabel , mozes ich prat v hocijakom pripravku urcenom na vlnu, ale ja ich periem v speeeci 🙂

emjee
9. júl 2010

no flipka odskusana a hned to schytala 😀 ale krasne to zislo dole - z vrchnej casti stacilo len vodu (na rozdiel od tb puliek, ktore mi ostavaju flakate, ale napriek tomu ich mam rada; no ale tato flipka ich teda teraz predbehla)
este sa chcem opytat - ktorou castou davate stay-dry hore? tou jemnejsou alebo tou chlpatejsou? alebo je to jedno?

sulky
9. júl 2010

@emjee ,tou jemnejsou

dahlia23
9. júl 2010

@emjee ja tou chlpatejšou. na tej jemnejšej nie je cítiť vlhko, to mu dám len na noc ako vkladačku. ale cez deň nech vie, čo urobil. 😀

sulky
9. júl 2010

ta jemnejsia je na to urcena, ta druha strana je ako rub, su tam aj napisane tie velkosti. Ale ako vidim, je to individualne 🙂

zajaciq
9. júl 2010

@dahlia23 krkavcia 😀 😀 😀 nam sa prave SD vyprala. a organic si setrim furt na neviem co...

kamosku, co pouziva hnusky, som navnadila na FLIPku, teda, pouziva doma stvorce... a mala jej casto kaka. myslite,ze moze robit novosklad do FLIPky? obsiahne ten strih ta PULka, pozicala by som jej snappi, ved ja ju uz 2 mesiace nepouzivam 😀

dahlia23
9. júl 2010

@zajaciq určite môže robiť novosklad. ja krpcovi narvem do flip gatí aj vypchatú nohavičkovú BL 😀 krkavčia som veru 😀 😀 😀

emjee
9. júl 2010

ako mam naskladat do flipiek stvorec, aby som ho potom trochu mohla roztiahnut po bokoch - kvazi na nohavickovu plienku? lebo novosklad uz na m. nedam

dahlia23
9. júl 2010

@emjee a nei je to zbytočné, robiť do flipiek nejaký sklad? ja tam dávam štvorec narovno a pohoda. 😉