Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kaktusik007
13. júl 2010

@michaela80 uff, holkaaa... ty si to teda riadne prehnala 😀 😀 😀

michaela80
13. júl 2010

@kaktusik007 tak to hej...ale snazim sa uz drzat...sice mi este pridu vlniacky od sulky a uz fakt koniec...dufam....uz to nemam kde ukladat....a som zvedava ci ju budu vediet prebalovat aj ostatni clenovia rodiny...

kaktusik007
13. júl 2010

@michaela80 jasne ze budu... len ty sa priprav na to, ze ked sa malinka narodi, aj tak pojdes do klasickych stvorcov a novorodeneckeho skladu a snapi sponky, pretoze zistis, ze to je pre to prebalovanie najlepsie 😀 😀 😀

tea333
13. júl 2010

@kaktusik007 vramci toho novorodeneckeho skladu, nie su tie plienky akosi lahsie zaspinitelne? myslim ze ked sa tam maly pokaka, da sa to osprchovat?lebo moj plan je, ze okakane osprchujem, pretriem trochou mydla a sup do kosa 😕

michaela80
13. júl 2010

ja stvorce nechcem ani vidiet..tie mi stacili pri malom..blee a snapi sponku ani nemam..ani nekukam ako sa tie plienky skladaju... 😀 😀 😀 😀 😀 to som ale lenivec,co?

tea333
13. júl 2010

teda aby som sa vyjadrila jasne, pytam sa ci tie viacvrstvove plienocky a klasicke stvorce viac nedrzia tu spinu ako vlozky do sio plienok trebars..

tea333
13. júl 2010

miska ked ti bude princezna kazdu chvilu spinit plienku, tak mozno aj pouzijes vacsinu svojho arzenalu aio 🙂

kaktusik007
13. júl 2010

@tea333 nemyslim si ze to drzi viac.... ono my pouzivame aj tak separacky, a fakt len vynimocne sa prekaka vedla, ak zapieram 1x tyzdenne v priemere tak to prehanam, je to urcite menej casto... 😉 takze fakt pohoda, papierik vyhodim do zachoda, vacsinou na plienke fakt nic nie je, ak je, tak trosku pod vodu, vyzmykat, a sup do vedra... a hotovo 😀

@michaela80 stvorce su v pohode..... zehlila som len do 6 tyzdnov, a aj to som mala dost dopredu nazehlenych.... ved uvidis, ako veliko budu tie nohavickove plienky posobit..... potom asi zmenis nazor 😉 - a ono aj tak, ked ich spravne das na susiak, tak ich viac menej poskladanie je za okamih... fakt pohoda 🙂

michaela80
13. júl 2010

@tea333 aio mam asi zo dve ostatne su sio a k tomu mam kopu vklladaciek.....sak uvidime....

izabelkak
13. júl 2010

@andrea12737 my keď sme raz mali taký akoby ekzém kt. sa len horšil, tak som na nejakú dobu prešla na jednorázovky, teraz sa nám tiež stalo že sme mali zapareninu, tak som dávala na noc jednorázovky vtedy ja malá najvac v mokrom.....

ona ak je tá koža raz narušená potrebuje čo najviac sucha aby sa to mohlo zahojiť, takže buď jednorázovky (aj ja sa tomu bránim zubami nechtami ale niekedy ich proste použijem keď je treba), alebo ešte je výborná tá liečivá vlna od popoliny, no tu na slovensku som ju zatial v e-shope nenašla, teraz sme mali také lahšie problémi a v pohode stačilo na noc toto, lebo tá vlna zabezpečí tiež sucho navyše je tam lanolín kt. lieči, ja som to kupovala na českom e-shope branakdetem, ale možno by sa to dalo kúpiť aj na slovensku u nejakého predajcu čo predáva popoliny veci, ešte sú aj takú hodvábne liečivé vkladacie plienky s tými skúsenosť nemám, ale tie sú dostupné aj na slovenských e-shopoch....
rozdiel je v tom že kus tej vlny stál 75 korún, stačí odtrhnú´t kúsok ponaťahovať a priložiť tam kam treba tak to fakt vydrží dlho, navyše píšu že sa dá definfikovať na priamom slnku 2 až 3 krát, ja to však vyhadzujem, tie hodvábne vložky sa perú no musí sa to prať citlivo buď na špeci programe alebo ručne...
predpokladám že prebaluješ po každom cikaní a vetráš, no v noci sa to napr. veľmi zabezpečiť nedá....

izabelkak
13. júl 2010

no kočky nechcem vám brať ilúzie ale praženica lúbi postekať kade tade, je fakt že mi sme moc separačky nepoužívali, malá sa mi v tom zaparalova, teda treba počítať so všetkým, aj citlivejšou pokožkou, tej može prekážať aj sústavné balenie do AIO plienok, v tom je čaro rovných a nohavičkových plienok že sa dajú na ne dať vlniaky.... tie AIO plienky majú tie gumičky rozne, ja si osobne neviem predstaviť nechať malé mimino ležať v IB, príde mi to max. nepohodlné, ako keď máš sušičku a vieš si tie vkladky v nej "zmakčiť" tak možno, ja ich mám tvré robia tuhú guču medzi nohami, dávala som ich vyslovene len na von lebo dosť pobrali konkrétne vel. M od 4 do 10 mes. potom sa stala nespolahlivá a začala pretekať, ale na doma mi to veru nesedí, šak sami uvidíte čo vám bude viac vyhovovať ja som asi divná ale keď nemusím PUL nechcem ani vidieť, najlepšie čo najmenej gumičiek, a ak už gumičky tak príjemné makké, čo rozhodne všetky plienky nemajú.....
ale zrovna BG organic sú prijemné aj čo sa gumičiek týka aj tým že aj v mieste gumičky na nožkách je pokožka stále v kontakte s bavlnou tie sú fajn.... no ale stále je tam ten PUL.... pre nás ee moc......
a v týchto horúčavách keby som na malú nemotala štvorec na draka tak neviem ani čo by som jej dávala, toto jediné mi príde také vzdušné, može v tom pojazdiť zadkom kde chce a nemrzí ma to... ale dávam samo aj nohavičkové bez vrchnákov ale na ten jeden čúres je to zbytočné ledva je plenucha mokrá a musí ísť do kýbla....

michaela80
13. júl 2010

@izabelkak prazenicka vytecie aj z hnusiek..mne sa stavalo ze maly bol az pri krku zakakany...cize toto neriesim...

janka2110
13. júl 2010

Ahojte dievcata...mozem sa k vam pridat???na zaciatok by som potrebovala poradit velmi vela veci,pretoze vobec neviem nic o latkovkach..
Dcerka mala 4 mesiace je plne kojena kolko plienok si mam kupit na zaciatok a hlavne ake??

izabelkak
13. júl 2010

@michaela80 ja som ani tak nemyslela že vytečie praženica von z plienky ale pri tých SIO ušpiní tie gaťky takže sa asi nebude dať tak často vymienať len vnútro...
jo a pri novosklade alebo nohavičkových a na to vrchnáky sa nám teda stalo možno len výnimočne že praženica utiekla na oblečko... resp. ani pri AIO sa nám to často nestávalo.... akurát že my látkujeme až od 4 mes., tak nám už tie jednovelkostné AIO sedeli lepšie..... si myslím že novorodencom možu odstávať na nožičkách hoc ako sa utiahnu, tu je zase vačšia výhoda novoskladu utiahneš ako potrebuješ neobmedzuje Ťa strih či zapínanie....
u látkoviek je riziko vytečenia praženicovej kaku na oblečko mnohonásobne nižšie ako u jednorázovky...

michaela80
13. júl 2010

@izabelkak necham sa prekvapit...mozno rychlo budem dokupovat snapy sponky... 😀 😀 😀

vladkaz1
13. júl 2010

ahojte baby, irmu mi maly strasne prekakava ,viete poradit nieco lepise ,nejaku separacku co je pevnejsia?

izabelkak
13. júl 2010

@janka2110 veľmi ťažká otázka, ako vidíš každá tu preferujeme niečo iné, navyše sú to aj kočky čo majú zatial výbavy no sú ešte 2 v 1 tak ešte uvida čo im bude najlepšie sedieť...

ja ak možem poradiť určite kvalitné štvorcové plienky, z nohavičkových ja fandím plienkam anavy je to česká značka, výborný strih, materiály, dajaké vkladacie plienky z bambusu, výborné sú značky babyidea, no myslím že aj tá vkladačka od anavy musí byť výborná, z vrchných nohavičiek kočkám tu dosť vyhovujú Bum Genius flip, ja mám thirsties duo wrap tiež sú šikovné a príjemné to je z materiálu v skratke nazývaného PUL, priedušný ale nie tak ako napríklad vlnené vrchné nohavičky tie vrelo odporúčam na deň sú praktické tenšie na zapínanie, na noc skor naťahovacie alebo sú fajn aj značky baby beehinds.... no a z AIO poradia viac kočky, sú vhodnejšie na von dajú sa lahšie prebaliť, je to savá vrstva + PUL dokopy sú aj také kde sa dá savá vrstva oddeliť a vymieňať....
ja by som asi skúsila bum genius buď organic no dá sa kúpiť aj vo forme tej flipky a kapsovú plienku tejto značky, nemám ju síce ale táto značka mi príde veľmi kvalitná, postupne sama prídeš na to čo Ti vyhovuje bude sa to aj časom meniť, no treba sa pripraviť aj na to že budeš mať kúsky kt. máš menej rada a buď sa Ti ich podarí predať alebo budeš na ne kukať v skrini a používať sporadicky🙂))

izabelkak
13. júl 2010

@vladkaz1 irma je na praženicu klzká niečo ako viskozove separačky, na praženicu skor celulozove separačky, ja hlasujem za popoliny vydržia dosť veľa opratí t.j. ak malá nekaká často nebudú sa tak rýchlo míňať...

izabelkak
13. júl 2010

@michaela80 Ty máš toho dosť tak keď sa pokakoší šupneš do kýbla a hotovka🙂)) akurát teda neviem ako velké bude tvoje mimi, tak sa može stať práve to že Ti nebudú veľmi tie AIO tesniť u nožičiek, tak potom budeš dávať chvílu tie štvorce na sklad, alebo aj na rovno ak máš veľa vrchnákov vo veľkosti vhodnej na novoška... sa operú a hotovka...

michaela80
13. júl 2010

v piatok mala podla sona 2,5 kila cize viac ako 3 kila nebude mat, takze myslis ze mi mozu pretekat okolo noziciek ze bude malinka do nich?

zajaciq
13. júl 2010

my pouzivame vsetko 🙂 teda lubim kazdu svoju AIO plienocku, aj nohavickove zbytky 🙂 a veru, zbavila som sa takych, co nemusim 😀

michaela80
13. júl 2010

@zajaciq ktore ti nesedili?

izabelkak
13. júl 2010

@vladkaz1 prepáč ak malý veĺa nekaká, už mi z toho tepla šibe🙂))

izabelkak
13. júl 2010

@michaela80 to sú len také moje predpoklady, skor može napísať @zajaciq ona látkuje od novoška a má tiež IB, BG a GB...
ako dosť malá mi príde práve GB aj s dosť festovnými gumičkami tam by problém nemal byť si myslím....

emjee
13. júl 2010

neviem kto to tu pisal o tych separackach, ze vsetko ostane na nich a stvorec uz potom netreba zapierat - ja davam stale celulozove separacky, lebo maly pije vela mliecka a stale ma takmer novorodenecku stolicu no a sice ostane na separacke to najvacsie, no aj tak musim zapierat, lebo "zlta vodicka" mi cez separacku prejde az na stvorec / nohavickovu plienku - ja zapieram fakt kazdy den, niekedy aj 2-4x denne 😝

alusha
13. júl 2010

@janka2110 vitaj 🙂 podla toho, ci uprednostnis stvorce, nohavickove, na tie treba vrchne nohavicky, alebo AIO, SIO na tie netreba... ja som objednala po par kusov z roznych znaciek, a ktore nam nevyhovovali som neskor predala, pripadne, co sa mi pacia dokupila 🙂 resp. stale dokupujem... nam sa napr. itti bitti pacia, len stale sa mi zda skoda davat ich na doma 🙂

michaela80
13. júl 2010

@alusha IB ti sedeli od novoska?

vladkaz1
13. júl 2010

Popolinky som mala pri malej robili dost mokro 😒

sulky
13. júl 2010

@vladkaz1 , premale babo su najlepsie celulozove separacky bambinex, disana a popoliny. (podla bab na ceskom fore)
Tie prve dve mame aj my v eshope.

alusha
13. júl 2010

nam vyhovuju aj gro baby, odkedy maly kaka len raz za 3dni, ale ked to bolo do kazdej plienky, tak to skoncilo zakazdym na nohavickach 🙂