Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
28. aug 2010

@sisamato
my vynimocne mame tuto kombinaciu - stvorce a ortopedicke nohavicky , a to max na hodku dve no je to ovela horsie , nepraktickejsie a nepohodlnejsie ako dat stvorce a na ne pekne, moderne a pohodlnejsie vrchne nohavicky. tiez mi tuto kombinaciu sice neprepiska , neprekaka, ale tie ortop nohavicky su velmi nepohodlne oproti modernym vrchnym nohavickam. urcite by som to neodporucala. tot moja skusenost.

katka888
28. aug 2010

@luciferova
kapsovka sa mi zase oproti SIO zda vyhodnejsia v tom, ze je kvazi ako jednorazovka, ta vkladacka ti pekne sedi dnu a podla toho aku mas kapsovku, tak nemusi byt babo az tak v mokrom ked napiska ako ked ma na zadocku priamo klasicku plienocku, ktoru menis tym padom castejsie. my mame sice len jednu kapsovku, zatial, ale tu mam rada na von, alebo na navstevy a urcite s nou pojdeme k doki.

zojec
28. aug 2010

tak my sme dnes boli skoro cely den prec z domu.. a osvedcili sa mi BG flip so sty dry vlozkou.. 😉 za cely den som ich minula 5ks.. teda od 10 do 19tej.. prvy krat sme cely den ficali len na jednom druhu plienok 😉 ja mam tiez celkom rada kapsovky, len mam malu tasku zatial, nechcelo sa mi brat dve.. a tieto sty dry vlozky su super spratne...takze spokojnost 😉

luciferova
28. aug 2010

@katka888 my pouzivame aj flisove separacky, takze babo v mokrom neni, aspon taky pocit mam 🙂 inak tie papierove separacky su ake? Mokry pocit? Suchy zadok? Dajte skusenosti 🙂

luciferova
28. aug 2010

@zojec aj mne sa pacia sty dry 🙂 len skoda, ze su na patenty, mojho lezuna to triafanie nebavi 😀

zojec
28. aug 2010

ja sa chcem este spytat na plavky.. nieco do nich este treba, alebo len tie nohavicky? z akeho je to materialu? citala som ze vo vnutri je nejaka sietka... zadrzi to aj ciku? od septembra by som rada s malou chodit plavat... napiste mi prosim ako to funguje, a ktore mi na male babatko odporucate.. 😉 dik

sisamato
28. aug 2010

@katka888 oki, ja asi na zaciatok skusim tie bambusove plienky a vrchne nohavicky...inac co su to tie kapsovky? nejake lepsie sajuce plienkove nohavicky? dik 🙂

katka888
28. aug 2010

@sisamato
na den by ti postacili bumgenius flip vrchne nohavicky, k tomu vies rovno objednat aj vkladacky stay dry alebo oganics, do tych nohaviciek vies dat aj klasicke stvorcove plienky. na noc bambusky s vrchnymi nohavickami / alebo miesto vrchnych nohaviciek tu baby radia aj vlniaky /.
tie kapsovky su ako napr jednorazove plienky, len mau v sebe taku kapsu do ktorej vkladas vkladacky, alebo plienky klasicke podla potreby

petrinka
28. aug 2010

@zojec my tiez zaciname s adamom plavat a chcela by som mu kupit plavky. mne osobne sa paci znacka happy nappy(aj nazov je pekny,nie?). do nich nejde nic a zachytia aj moc.

brisilda
28. aug 2010

kocky kapsovky su neprakticke v tom ze ich potrebujes vela ale zase ja ich milujem 😉 vecer pri pozerani TV si do nich naukladam vkladacky a cezden sa uz nezdriavam iba pri prebalovani vymenim jednu plienku za druhu 😀 odkedy mi prisli tie moje nove kapsove plienky ine ani nepouzivam iba na noc 😉 maly neni zapareny prebalujem raz za 3 hodky a sme spokojny obaja 🙂 a velka vyhoda je ze velmi rychlo schnu 😉 teda extra rychlo co som bola sokovana lebo vkladacky BG sty dry schnu este raz tak 🙂 a to som si myslela ako rychlo nam tie od BG schnu 😀 😀 😀

emjee
28. aug 2010

@zojec pozri u mna vo fotoblogu v latkovacom clanku - happy nappy - nedavam pod ne nic

labutka
28. aug 2010

@zojec ja mam plavky imse vimse. su vyrobene z pul materialu, akurat vnutri je to potiahnute nejakou latkou, aby babo nemalo na sebe rovno ten PUL. okolo noh su gumicky, zapina sa to na patentky na jednej strane, takze oblecies len cez jednu nohu a zapnes. chalanom treba skontrolovat, ci netrci vybava von - moj manzel uz takto zapol plavky, ze malemu trcal pindur von. 😀 cikanie to zachyti, aj kakanie. ale ked sa v tom babo vo vode hybe, ta curanica sa proste dostane von. ja vzdy ked vyjdeme z vody z plaviek vylievam vodu.

@petrinka tie happy nappy su tiez pekne, ale mne sa zdaju zbytocne velke. ma ich @emjee tak snad povie jake su naozaj vo vode.

labutka
28. aug 2010

@emjee uz aj ja mam clanok. este musim doplnit fotky. 🙂

emjee
28. aug 2010

@petrinka
@zojec ano zachytia aj moc - hentu foto ked som robila, tak sa mi krpec do nich vycikal a zbadala som to, az ked som mu ich vyzliekala a vsetko to na mna vytieklo 😀

@labutka mala som problem s vyberanim velkosti 😝 nakoniec som zobrala XL

emjee
28. aug 2010

@labutka ano, zaregistrovala som, ale este som nemala cas ho precitat 😀

labutka
28. aug 2010

@emjee akurat som znova kukala tvoje clanky, za ten moj sa hambim.... 😅

petrinka
28. aug 2010

@emjee jej, velmi su pekne tie vase plavky, ale preco si kupovala az XL? tak to sedelo podla kilov?

petrinka
28. aug 2010

@labutka tvoj druhy clanok sa mi pacil a ten prvy som uz citala v casopise, ale precitala som si ho aj tak este raz🙂

luciferova
28. aug 2010

@brisilda a ktore kapsovky mas? Pre rychle schnutie som zvolila prave ten sio system 😅 a ked vravis, ze to schne este rychlejsie...😉

emjee
29. aug 2010

@petrinka no ved pisem, ze som mala dilemu:
* XS - predčasne narodené až 2 mesiace - 3-4 kg
* S - 3 - 6 kg (0 - 4 mesiace)
* M - 6 - 11 kg (3 - 8 mesiacov)
* L - 10 - 15 kg( 6 - 14 mesiacov)
* XL - 13 - 18 kg (12 - 24 mesiacov)
* XXL - batoľa - 16 a viac kg
kupovala som ich, ked mal M. rok a 10,5kg - nie je ziadna vychrtlinka, ale ani baculko - vtedy este nechodil a bala som sa kupit mu len Lka, reku ked budu XL moc velke, tak dokupime este L a budeme vybaveni na x rokov dopredu 😀 ale XL mu su (sice su trosku volnejsie, ale na nohach aj brusku dobre priliehaju, takze nic nevytecie von) - uz sme sice davno neboli plavat (v maji naposledy), ale nejako extra nepribera, takze ked v septembri zase zacneme s plavanim, este ho do nich narvem 😀

@luciferova ja mam blueberry minky onesize a schne dost rychlo (vrch extra rychlo, vkadacka dost rychlo)
bbh magic schnu pomalsie

divoska
29. aug 2010

preeeeesne taketo niecol som chcela vidiet ked som sa pytala na to ako cca dlho vydrzime s s-kami 🙂 este keby niekto napisal ze ako dlho vydrzi dieta od prebalenia po prebalenie v nejakej aio ci sio.... 😀 😀 😀 tak som uplne spokojna ;) /niektorym vam aj celu noc co si pamatam z odporucani o plienkach? zavisi asi od veku a mnozstva nacuraneho predpokladam 😉 /

emjee
29. aug 2010

@divoska toto sa vztahuje na plavky happy nappy a len na ne, zvycajne (v dobrych eshopoch) byva pri kazdej plienke napisany aj velkostny odhad - kazda plienka to ma inak a niekedy to aj tak nesedi (napr. itti bitti su uplne odveci velkostne pooznacovane)
v aio / sio zalezi od veku - mensie deti castejsie cikaju a ak mas odsledovane, ze cika aj ked je vrch plienky na pocit suchy - neprebalis? tot dilema 😀
vacsie deti cikaju menej casto ale vacsie davky, takze zalezi kedy prebalis - mne napr. M. rano cika kazdu hodinu a poobede mu staci plienka aj na 3-4 hodiny a je sucha

divoska
29. aug 2010

@emjee ach soo, tak zase raz dakujem za vysvetenie, pisem si 😀 inak s tymi dilemami to som mala prve dni ze prebalit pred jedenim alebo po jedeni alebo aj aj? doteraz to nemam ustalene a ked sa mam priznat tak obcas kuknem cez tu gumicku okolo nozicky ze ci tam toho ma len provizorne alebo riadne a podla toho sa rozhodujem 😀 😀 😀 /ale to uz potom s latkovymi take lahke nebude predpokladam 😅 alebo ze ci sa tvari spokojne este stale.

luciferova
29. aug 2010

@divoska ak ma nakakane, tak prebalujem hned, neriskujem zapareninu 😉

Kocky ten vak na plienky je nejaky speci? Neprepusta pachy alebo tak? Ci staci nejake obyc vrecko/igelitka (neekologicka viem, ale mozno better ako jednorazovky na cesty)

zfidorka
29. aug 2010

@luciferova vak na plienky neprepusta pachy a zaroven je priedusny, takze sa ti tam plienky neparia ako v igelitke...

petrinka
29. aug 2010

@divoska ja este stale kukam cez gumicku, ci uz mam prebalit alebo este netreba🙂 adam uz cika menej casto, takze ako pise emjee, tak niekedy v jednej plienke vydrzi aj 3-4 hod.
jasne ale, ze u babatka je to ine...

divoska
29. aug 2010

@luciferova cau po sto rokoch ;) jasne, ale ked tam ma obcas len tak z toho co si prdkol tak to prebalovat nejdem @petrinka tak sa tesim ze nie som sama s takymito metoooodami 😀 bo niekedy citim okamzite aromu jedneho aj druheho, inokedy nic a predsalen tam nieco malo ma.

petrinka
29. aug 2010

@divoska hej, hej, niekedy je citit na celu miestnost, ale niekdy musim aj prst strcit, aby som zistila stav😀

janulienka89
29. aug 2010

ahojte pouziva niekto Pracie guličky ECOBALLS 1000, ste snimi spokojne?

sisamato
29. aug 2010

@katka888 oki, vdaka 🙂