Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
30. aug 2010

kocky a ako lanolinujete? jedna kocka predava vlanky vraj preto ze prepustaju a nevie lanolinovat da sa na tom nieco pokazit? ja teraz zvazujem ci ich vobec mam kupovat ☹

brisilda
30. aug 2010

@emjee podla mna by sa nemalo nic stat ale nemam s tym skusenosti 😀 😀 😀 no po pravde co im moze uskodit? hadam nic vsak?

brisilda
30. aug 2010

moj limit je v nedohladne ale uz mam ikonu v PC ked davam fakturu s kazdeho eshopu 😀 zatial som vela neminula ale tak mam v plane do 500 € ved tak ci tak po skonceni plienkoveho obdobia sa mi polka isto vrati 😉

zojec
30. aug 2010

@emjee ja som mala minule vlniaky v lanoline skoro 20hodin a nic sa im nestalo.. teraz urcite neprepustia nic 😀 minule sa tu riesilo kt. kura je najlepsia... ja mam tu ulrich a teraz som lanolinovala tych spominanych 20 hodin v klasickom lanoline s detskym samponom, a toto je zarucene lepsie 😀
ja uz som si tiez posunula limit.. dokupim a potom uz zavriem oci ked tu budu nejake linky 😀

slizicek
30. aug 2010

Ahojte, pridavam sa k vam, nemam vela skusenosti, citam diskusiu uz dlho a pomaly som zacala latkovat a skusam plienocky. Chcela by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s haipa daipa pastelkou a klasik? su save? ste s nimi spokojne?

emjee
30. aug 2010

@sulky oni sa volaju male merino 😀 idem kupit Mka, krpec ma 10,5kg a Mka maju byt do 15kg

emjee
30. aug 2010

@brisilda nevie lanolinovat? to je jednoduche:
1/ kupit v lekarni bezvodovy lanolin (lepkava zlta gebuzina, vyzera ako med, treba to pytat v lekarni kde miesaju maste) - pripadne sa da pouzit aj vodovy (zltkava tekutina), ale treba ho pouzit viac
2/ 1 kavova lyzicka lanolinu a kvapka detskeho samponu sa zaleje troskou horucej vody a necha sa roztopit (pomiesat)
3/ doleje sa studenou vodou, aby to cele malo do 30 stupnov
4/ do toho sa vlozia na min. 12 hodin (najlepsie na noc a najlepsie suche) vlniaky vyvratene naruby
5/ po nalanolinovani sa vlniaky vyplachaju v studenej vode a zabalia nachvilu do uteraku (aby pustili prebytocnu vodu) - pripadne mozes dat odstredit
6/ nechaju sa volne polozene vyschnut
hotovo

emjee
30. aug 2010

@zojec ja ma ulrich vzorku a teda sa mi moc nepaci 😝 momentale ale nemam iny lanolin, tak musim dat tento

zojec
30. aug 2010

@emjee akoze neprepustil mi ani ten, ale predsa babatko som prebalovala aj v noci.. teraz len ked sa pokadi.. skusam plienocky ktora dlhsie vydrzi 😉 zatial je vitaz Bum Hugger 😉 najhorsia je BL organic velur... zacinaju ma tieto plienky znervoznovat... asi pojdu z domu 😉

emjee
30. aug 2010

@zojec neprepusti, ale vydrzi len tyzden, potom prepusti, bezvodovy z lekarne vydrzi 2-3 tyzdne bez nehody a potom periem kvoli smradu nie kvoli prepustaniu

alusha
30. aug 2010

@zojec aj mna uz BL plienky opustili, uz len jedna nam ostala 😀

brisilda
30. aug 2010

@emjee dik tak ja neviem ako ta kocka lanolinopvala 😒 dufam ze ked ich ja nalonilujem tak neprepustia lebo ma slahne 😀 a co ved ak nahodou tak predam nie? 😀 😀 😀

michaela80
30. aug 2010

ahojte da sa kupit na slovensku plienocka Wonderoos a fuzzy bunz alebo blueberry? ...mam po jednej z nich a celkom sa nam pacia...

emjee
30. aug 2010

@michaela80 ano vsetky sa tu daju kupit (do ip ti pisem, ze kde 😀)

katka888
30. aug 2010

@michaela80
všetko je na googli 😉 iste nájdeš

lindauciatko
30. aug 2010

ahojte,
baby prisli niekomu anavy vlniaky? ja im nerozumiem - tomu strihu, skusam na plienky a sa mi zda ze na ne nesedia, neprekryju ich plne alebo odstavaju, neviem co s nimi...nemate k nim niekto navod??? zda sa mi ze nesedia na LL, BL co som zatial skusala.....

monr
30. aug 2010

@labutka alebo okrem tvojich bodov mať extra pevnú vôľu.

monr
30. aug 2010

ináč zvažujem, že predám bbh bambusky. Začali malej odstávať okolo nožičiek, všetko ide von, odkedy lieta ako šarkan, tak chudne na nohách, vidím podľa nohavíc.
a rozmýšľam tým pádom niečo na noc, a ešte nejakú kapsovku, ste ma riadne navnadili.

alusha
30. aug 2010

@lindauciatko nam dnes prisli, ale este sa lanolinuju... ale ja ich chcem hlavne na stvorcove plienky, takze tam by nemal byt problem...

lindauciatko
30. aug 2010

@alusha aj mne dnes prisli, ale najskor som ich skusala, tak som este s nimi nic nerobila len skusala, pre istotu... neviem ich poriadne utiahnut - okolo noziciek odstavaju aj na ych velkych plienkach nohavickovych a patentky mam ponapinane ...

sulky
30. aug 2010

@lindauciatko , ja cih mam tiez.Ako ich davas? mas zmensene?

limoni
30. aug 2010

dievcata, riesili ste niektora nepremokavu podlozku alebo plachtu do postielky uz pre novoska?
ja som sa pytala v obchode na plachty, ktore uz su nepremokave, teda navrchu bavlna a spodna strana nejake nepremokave pul, ale predavacka mi povedala, ze vraj pre novoska este nemusim kupovat takuto plachtu, lebo je plienkovane, to sa vraj dava uz detom co sa oducaju od plienoksom
ked ale citam, ze vam malicke precura durch celu plienku, co ste davali do postielky, aby ste ochranili matrac?

izabelkak
30. aug 2010

@limoni ja nedávam do postielky nič, ak sa stala taká nehoda zachytí ju vždy ochranný povlak na madraci, máme madrac z ikea na ňom je taký dajaký umelinkový poťah a na tom poťahu je frote poťah a na to dávam ešte plachtu, hoc aj mám kúpenú takú ako si písala PUL + bavlna ked som ju dala do postielky mala som pocit že sa na tom malá potí... no a na svojej posteli mám taký ochranný poťah z tchiba či ako sa to píše za dobrý peniaz, nie je tam žiaden PUl ani nič podobné a vždy to podržalo max. nalhla plachta a ochrana madraca kt. viem tiež oprať po polkach...
jo a tá ochrana postielky bola pekne drahá stálo to vyše 600 korún... tak to používam teraz ako prebalovaciu podložku.....

@zfidorka ja mám fialovú BBH magic a tiež mi nepustila....

zojec
30. aug 2010

@limoni mne sa ani raz nestalo, ze by mi mala precikala, alebo prekakala plienku, tak ze by pospinila plachtu.. vacsinou vsetko ostalo v gatiach... ale mam z ikei taku ochrannu plachtu, dava sa to len pod zadocek.. pre deti sa neodporuca davat nic igelitove pod hlavu..mohli by sa prehriat... ale ani ju nepouzivam, lebo mala spava so mnou v posteli.. postielku mame v izbe zatial na okrasu.. 🙂
@izabelkak dakujem ze tip na vyuzitie tej podlozky.. to by ma nenapadlo 😉

zfidorka
30. aug 2010

@emjee @izabelkak dik, pre istotu ju 1.krat vyperiem s tmavym... inak to M-ko je straaasne velke a pisu ze od 6 kg... cakala som ze je to vacsia plienka, ale toto je obor 🙂

greeri
30. aug 2010

@avila my ešte stále balíme novosklad, ten fakt udrží najviac 😀 😀

labutka
30. aug 2010

@limoni ja som kupila v scanqilte ochranu madraca, je to z PUL a potiahnute bavlnou. Na tom mam plachtu. Ta ochrana z ikey je z gumy, je tam napisane - nedavat pod hlavu, lebo dieta sa na tom poti.
Mne sa nqstastie maly nikdy v postielke neprecural, ale ajtak som rada ze to tam mam. Moze si grcnut, obliat s cajom...-lahsie operem podlozku ako nieco dostavat von z madraca.

zojec
30. aug 2010

@zfidorka myslis tu BBH magic? ako si s nou spokojna??
inak taku ochranu s pulom mam aj ja na nasich velkych posteliach... to som si doniesla este z irska.. vacsinou pospinime plachtu v noci, ked ju prebalujem pokakanu a este neskoncila.. 😉 ja som inak na tu ochranu z ikei uplne zabudla ze ju mam.. na prebalovanie na cestach bude ale super.. 😉

izabelkak
30. aug 2010

@zojec no ja keď si spomeniem čo tá podložka stála tak som si povedela že na čosik ju musím používať🙂 a je fajn ked sa mi na nu malá pri prebalovaní pocikala utrela som plienkou a bolo ..... nie ako kamošky čo tam mali jednorázové nieže ich dieťa zaplňuje koš jednorázovými plienkami, ešte aj podložkami čo tipujem sú tak 2 plenky čo sa gelu atd. týka...

@zfidorka hej tá plenucha je obr, daj potom vedieť ako vám sadla, my sme akurát nedávno začali zapínať na druhú patentku od prostriedku... práve v nej Iz spinká...... nikdy by ma nenapadlo že nakoniec budeme spávať v AIO plienkach... no ale čo už... tak to doháňame vlniakmi aspoň cez deň na doma, ale máme ich často pokakané veru....

zojec
30. aug 2010

@izabelkak ja som tiez kupila este ked som nevedla ze budme latkovat tie jednorazove podlozky.. zatial som pouzila cca 3ks.. 😀 davam ich igelitom navrch a na to plienku... hlavne v lete sme tak ficali , ked pocikala tak som to len utrela a bolo ...