Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
18. sep 2010

@zojec no ja flisove gatuse nemam a preto som chcela vediet ci su to nejake speci alebo len klasika flis 😉 a manzel mi povedal ze ich mam potom skusit nalanolinovat ale to je len na vlnu no mozno ucinok by to malo aj na flis neviem asi budem musiet vyskusat 😉

zfidorka
18. sep 2010

@brisilda podla mna by ti lanolin flis len polepil... lebo na vlnu to chyta na vlnene vlakna, ktore v sebe lanolin maju prirodzene 😉

brisilda
18. sep 2010

@zfidorka no vidis to dik za info ja by som to skusila a kebyto nebolo dobre tak by som to vyhodila 😀 ale takto ked to viem uz to ani skusat nebudem 🙂

zfidorka
18. sep 2010

@brisilda no saq mozes vyskusat, mozno prides na nieco objavne 😉

brisilda
18. sep 2010

@zfidorka no tak mne 2 hovorit netreba lebo ten lanollinovy prpravok co mam je vraj aj na oblecenie aj do kupela aj na vsetko mozne 😀 asi skusim na kus latky coto spravi 😉 idem skusit to tam namacat a zajtra to vytiahnem s tej macanky dam osusit a urobim pokus s vodou 🙂 ak to bude dobre a neprepusti tak sa vrhnem do sitia gatusiek 😀

zfidorka
18. sep 2010

@brisilda ok, potom podaj spravu 🙂

adriana7
18. sep 2010

babenky, ďakujem,
ja som taký pako, že som aj do flipky, ktorá sa dáva flísom na ritku dávala ešte flísovú separačku a asi už tej umeliny mala pokožka moc...
a je pravda, že flísová separačka zachytí praženicu, ale žlté fľaky sú aj tak všade...
no a do sheliek dávam separačky preto, že keď malá do nich len cvrkne, hneď je nespokojná lebo cíti mokro...

zfidorka
19. sep 2010

@adriana7 moze drazdit aj stolica...
ak davas flipku, tak davaj pozor, aby tie pul zaklapky na brusku a chrbatiku nepodrazdili pokozku (z vlastnej skusenosti)... ja som potom davala vkladacky tak, ze na telicku bola bavlna a flipky boli len ako pul nohavicky navrchu...
zlte flaky potri pred vlozenim plienky do vedra mydlom, zlcovym alebo na pranie...

katka888
19. sep 2010

baby, takze slniecko nevytahalo ten flak z vlniacikov, flak ostal. este skusim hodit do pracky na program vlna a uvidime.

lindauciatko
19. sep 2010

@brezuliatko ahoj, ja som to pochopila ze pouzivas organic vkladacky a nohavickove Baby Lucy, vsak a nie organic vkladacky do flipiek? aj ja ich mam a tiez tam mam tie cierne bodky na vkladackach ale urcite to nie je plesen. Kedze by to mala byt nebielena biobavlna tie cierne bodky su tam podla mna prirodzene, plesen to urcite nie je

katka.carska
19. sep 2010

flaky od ciky mi z vlniakov odoperie pracka celkom spolahlivo, no nase samodoma neohrozenie periem na dlhy program, 40 ci 60, LVB by som sa bala, aj pletene.
Lanolinovanie flisakov nemalo ziadny efekt - akurat tak, ze sa zapatlali. 😖

dugyna
19. sep 2010

caute kocky dlho som nepisala sem tan nieco citanem co pisete ale nemam casu...
chcem sa opytat ci mate skusenost -prali ste strikovane oblecenie -home made v pracke v mydlovych orechoch?
vdaka

katka888
19. sep 2010

@katka.carska
ahoj, mne nejde vyprat flak na vlniacikov od kaki, mas s tym skusenosti? dakujem

avila
19. sep 2010

@dugyna Ja som prala, ale v speci prostriedku na vlnu, program na vlnu. Kupila som ho v DM, aj ich znacka to je, pekne voni 🙂

dahlia23
19. sep 2010

@dugyna ja som vlnu prala v orechoch a v pohode. v niektorých obchodoch orechy dávajú k vlnanému a párovému oblečeniu, pretože neomasťujú a sú vhodné aj na soft-shell materiál

avila
19. sep 2010

@dahlia23 to vazene? Takze mozem v nich oprat nase softshellove bundy, jupi 🙂

dahlia23
19. sep 2010

baby, prosím, poraďte dobré PULky na sucháč. vyrástli sme a potrebujeme niečo dokúiť. máme flipky, tie sú NO.1, len mám teraz problém do nich malého obliecť. kým zapnem patentky, trikrát mi utečie 😅 má cca 8,5 - 9 kg a cca 75 cm.
ďakujem 🙂
p.s. : nepotrebujem do tých PUl dávať nohavičkové plienky, tie už cez deň vôbec nepoužívame 😵

dahlia23
19. sep 2010

@avila aj ja som bola z toho prekvapená. a môžeš, jasné 😉

dahlia23
19. sep 2010

@avila inak na softshell je super aj tekutý od sonettu 😉 ja ho mám a supiš. orechy sa mi totiž mierne zunovali 😅

sulky
19. sep 2010

@adriana7 , my sme mali tiez take iste vyrazky, bolo to z tepla, ked som mu davala flisove plienky. Preto som radsej presla na bambusove, a BBH bambuska mi to zazracne vyliecila. Ked tepla presli,a maly sa nepotil, presli sme zasa na flis.
A taktiez to moze byt z kakanicky. Kremikujes preventivne?

sulky
19. sep 2010

@dahlia23 , PULky? Nove Tots Bots alebo Happy Heinys 🙂

mneme
19. sep 2010

cim to je, ze odkedy do tejto temy takmer nechodim, necitim potrebu nakupovat nove plienky? 😀 naopak, jednej sa zbavujem - pruzkovanej gro baby. pre zaujemcov kuk v bazari 😉

dugyna
19. sep 2010

@avila
@dahlia23 jej kocky dakujem za rady. takze dam na program vlna a operiem v orechoch.🙂 dufam ze nekokazim svetriky pre malu co strikovala mamina🙂 bola by ich skoda.

dahlia 🙂 konecne ta vidime, si velmi sympaticka 😉

inak chystam sa kocky kupit flipky🙂

katka.carska
20. sep 2010

@dahlia23 tak na dobre pulky na suchac som zvedava aj ja - mali sme BL, vydrzali cca rok, potom po vymene suchacov dalsi, neprevlhali, nevytahali sa. Vacsiu velkost som kupila 2x drahsie, inu znacku, s tym, ze vydrzia aj miminku - po 4 mesiacoch suchace nesuchali a vytahali sa gumky - pouzivala som ich len na noc, aj to nie kazdu 🙄
Mna by zaujimalo, ci ste niektora pouzivali Pulky rok a viac, a aj vydrzali.

brisilda
20. sep 2010

@katka.carska pocuj ty mi akoze kedy mienis dvyhnut mobil??? 😠 😀 ja uz neviem ako sa s tebou skontaktovat tak ak si to precitas tak mi zavolaj 😉

taanak
20. sep 2010

ahojte, ja som super spokojna s pulkami Thirsties, ale je pravda, ze rok som ich nepouzivala. Mala som S-ka a tie som pouzivala cca 4 mesiace a nebadat na nich opotrebovanie. Vacsiu velkost beriem tiez Thirsties 😉

sulky
20. sep 2010

Ja som spokojna s PULkami tots bots, ale tymi novymi. A tiez s Happy Heinys, tie sa zdaju ze vydrzia aj certa 🙂

dugyna
20. sep 2010

@katka.carska kati ja mam PULKY FIX BL z druhej ruky vo velmi dobrom stave by som povedala ze skoro nove...a zatial pohodicka..aj gumicky a aj suchy zips...ale to uz tu aj ty spominas ze BL ti vydrzali rok...asi ta skor ina znacka zaujimala

dugyna
20. sep 2010

@dahlia23 dahlai mozno blaba otazka soft shell to myslis ako take bundy co maju tu membranu ? 😒
inak ja som spokojna s BL pulkami a nedavam do nich len nohavickove plienky..obcas do nich vlozim len stvrorce a super

dahlia23
20. sep 2010

@dugyna áno, soft shell je vlastne s membranou.. alebo tak nejak. prosto je to iný patent ako iba membrana. ale v princípe, aj bundu na snowboard periem najradšej v orechoch, aj keď tá sofshell nie je.
a vďaka za kompliement 🙂

inak, ja som BL mala doteraz, pri Lenke som mala iba BL. vydržali fakt neskutočne...Len som chcela niečo lepšie. a farebnejšie 🙂
najprv to boli bummis, lenže na tie som nečítala dobré refefencie....

@sulky díky, len tie tots bots sú dizajnom skôr pre baby a tie druhé, tak skoro 15 eur za PUL gate veru nedám 😒

tiež sa pohrávam s myšlienkou, že sa GB zbavím... mám 2 sety (zelená a tá vtáčiková) a 6 ks náhradných vkladačiek a 2 ks náhradných extra vkladačiek. keby niekto chcel... lebo minule bol môj rýchlobazár o držku 😀