Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

monr
9. okt 2010

@lulukn79 my občas doteraz použijeme novosklad, a to má malá už cez rok. 😉

izabelkak
9. okt 2010

@rosienka ja zásadný rozdiel medzi poleysterom v BG kapse a umelinke na prírodných vkladačkách v IB nevidím, lebo v kontakte s pokožkou je aj tak polyester...
a čo sa separačiek týka, je dosť veľký rozdiel medzi celulozovymi a viskozovými čo sa "suchosti" týka...

ja osobne prebaľujem spravidla doma hneď po tom čo sa malá pociká, takže niekedy aj po pol hodine či hodine, podĺa toho ako malá čúra, doobeda viac poobede menej ale to tak max. po 2 hod. dlhšie doma v jednej plienke nebýva....

avila
9. okt 2010

@rosienka a ake stvorce pouzivas, ze su hned mokre?

avila
9. okt 2010

@lulukn79 ja davam narovno plenuchy uz a kaky sa snazim odchytit do nocnika, obcas si len tak poprdka, vtedy nieco vyjde. Najma, ak mamina papala kukuricu 😉

avila
9. okt 2010

@labutka 😀 😀 😀 to aka gymnastika, skusam si predstavit 😀

zojec
9. okt 2010

@labutka tak to som sa teraz aj ja celkom dobre zasmiala na tom prebalovani 😀 😀 moj muz s nami nespi :( sa boji ze ju pripuci tak by som nemala asistenta
@sulky ani moja bez prska v puse nezaspi, ma len 4 mesiace a ja uz sa teraz desim co bude dalej.. :( skusala som uz aj postielku ale po tyzdni vyrevuvania som to vzdala.. :(

lulukn79
9. okt 2010

@monr
@izabelkak
@zojec pouzivam stvorce 70x70 (mam rozne znacky) a male mi to pripadalo kvoli tomu, ze sa mi zdalo, ze to ma akesi bedrove. ale ked vasim vacsim detickam je ten novosklad este dobry tak to mozno bude tym, ze ja tam este vkladam tesco uteraci na zvysenie savosti?
@avila a ako vies, ze bude kakat? ja som tiez mala pokus, lenze moja mala sa vykaka bud tak zrazu, ze ani nestihnem zareagovat alebo sa niekedy chudatko snazi aj pol hodku a to ju tak dlho nad tym nocnickom drzat nechcem 😖 a ciku tu uz ale vobec netusim kedy spravi 😉

lulukn79
9. okt 2010

@petrinka
@havino ja som to chcela vediet hlavne kvoli tomu, ze uz pri tom riadnom noseni ma tie nozicky tak velmi nasiroko a ci to pre nu nie je zo zdravotneho hladiska nejake zle. ta novorodenecka vlozka sa mi uz zda pre nu mala a ani sa jej velmi nepaci lebo tam ma nozicky oprete o mna tak pevne a ked ju mam v podstate v tej istej pozicii na rukach tak ona si nimi vrti a tak jej to je v tej manduce asi nepohodlne 😖

lulukn79
9. okt 2010

ste tu spominali ten vigantol, aky je s nim problem, ze by ste radsej chceli nieco ine? 😨

zojec
9. okt 2010

@lulukn79 pozri sa do mojho albumu plienocky, tam mam malu odfotenu v novosklade a vo vnutri ma ete jednu plienku.. vzdy si ju zloz napolovicu po tej dlhsej strane...co sa tyka tej manducy, ak mas pocit, ze mala uz drzi pekne hlavicku mozes tu vlozku vybrat.. a nozicky maju byt nasiroko... vobec to nie je nebezpecne.. skor prospesne na klbiky.. neviem ci musite balit nasiroko ci nie.. ale skodit jej to urcite nebude.. ja sice manducu nemam ale satku.. no myslim,ze to postavenie noziciek je tam podobne
vigantol mal nejaky problem s tou gumickou, ze meni chut alebo nieco..

zfidorka
9. okt 2010

@lulukn79 http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...
moja mala kaka po rannom zobudeni a po dojceni, takze odchytavanie je v pohode... po dojceni je naviac peristalticka vlna, takze mliecko ide dnu a kaka von... ked sa snazi tu pol hodku, skusis ju dat aj nad misku? lebo v polohe ala cikanie dievcatiek sa uvolnia zvierace a kaka ide lahsie...

rosienka
9. okt 2010

@ivuska.h ved aj mne to pride trochu ako take heslo, ale napriek tomu je dost rozdiel medzi tymi plienkami, tak sa snazim vychytat tie najlepsie...lebo ked uz, tak uz 🙂
@izabelkak ale ved polyester az tak nevadi, ked uz sa to odvadzanie vlhkosti inak previest neda...ale mozno su aj niektore prirodne materialy tak spracovane, ze nie su na omak premocene. pisali ste o tych bambusovych vkladackach, skusim ich teda. a pravdupovediac prebalovat po pol hodine, ci hodine by som si pripadala fakt ako otrok, lebo ved chcem okrem toho aj nieco ine porobit, aj okolo seba, aj sa najest, aj ist na prechadzku a medzi ludi, takze mam na plienku aj ked chcem co najprirodnejsiu naroky. prebalovanie mi casto trva aj pol hodiny, lebo Milenku necham dlho kopkat a snazim sa z nej kakanicu dostat von, tak preto chcem, aby tam mala medzitym ako-tak sucho.
@avila mam bavlnene 70x70, myslim Kikko, lebo tie bambusove 80x80 su mam este obrovske

dugyna
9. okt 2010

kocky co periete v orechoch neostava vam biele pradnlo akoby zasedle?ako sa tomu vyhnut?alebo vratit mu povodnu belost...?

zojec
9. okt 2010

@dugyna ja v orechoch neperiem prave pre to zasednutie ☹ skus krystalicku sol, alebo puer rozmiesat v horucej vode a do toho to namocit, ale neskusala som ... ja preto raz za cas vyperiem v persile sensitive... inak periem v ecoveri, teraz skusam frosh , ja neznasam zadubene pradlo , ale ak mate ekologickejsi sposob sem s nim 🙂

labutka
9. okt 2010

@dugyna @zojec ten puer treba pridat priamo do prania k orechom. 😉
Ja som teraz prala v orechoch (sliz dosiel) a plienky su tak isto dobre vyprate jak zo slizu. Ale na vyrabanie slizu sa vzdy tesim, takze orechy mam len jak "poistku" .

zojec
9. okt 2010

@labutka a zo slizu nie su zasednute?

sulky
9. okt 2010

@dugyna , v orechoch pradlo byva zasednute, preto ani ja v nich neperiem 🙂
@zojec , ekologickejsi sposob? uz niekolko krat som to tu spominala- pracie gulicky 🙂

sulky
9. okt 2010

@rosienka , ak je Milenka v leze, tazko z nej pojde kakanica, skus dat vodorovne, nohy skrcene, tak ako vravi @zfidorka

zojec
9. okt 2010

@sulky 😀 😀 este pockam na ohlasy... ale som na polovicu nalomena 😀 len mam tolko praskov, ze mam v com prat najblizsich par mesiacov

divoska
9. okt 2010

som s5, @zojec mame ;) one, ta krystalicka sol sa moze pridat aj k bambusu a pulkam napriklad?
nas vylet mam pocit kompletne zdemoloval nasu jedinu BG AIO 😀 zaprala som zlcakom ale bohvie co to spravi kym budem prat, bo mam zrovna cerstvo oprate. inak prefoldy a twofoldy podkladate aj normalnou plienkou?

zojec
9. okt 2010

@divoska 😉 super dik.. no podla mna sa moze dat, ked sa pridava do slizu... 😉

sulky
9. okt 2010

@zojec , aj ja mam kopec ekopraskov, tak zatial pouzivam gulicky hlavne na plienky. Mam istotu ze sa zbavim bakterii. Striedam to, niekedy dam praci gel, inokedy gulicky. Ale ked to miniem, ostanem asi pri gulickach. Ved uvidim, zatial s nimi periem nieco vyse tyzdna.

sulky
9. okt 2010

@divoska , z BG kapsy ide kako pekne dolu, neboj 😉

zfidorka
9. okt 2010

@divoska ja davam prefold/twofold na noc a to bud do nohavickovej alebo do zavazovacej disany a medzi to dam stvorec...

sisi08
9. okt 2010

Ahojte, ja periem v slize a som veľmi spokojna. Dôležite je pokakanu plienku zaprať ručne ihneď pracim mydlom. Potom po praní v pračke nie sú škvrny. Ak sa nejaké vyskytnú(ak nemám čas zaprať), tak potom raz za čas vyperiem plienky v nejakom prášku, najčastejčie v Lanze. Pri vyrábaní slizu používam len Lanzu mydlo, z toho úplne lacného mydla sa mi neurobí taká homogénna hmota.

zfidorka
9. okt 2010

@divoska teda do nohavickovej uz stvorec nedavam 😉 , len do tej disany... bo som to tak nejasne napisala 🙂

divoska
9. okt 2010

@zfidorka jj pochopila som, som to evidentne nedomyslela 🙂 bo som vzala na cestu flipku so stay dry, menila som po hodine za bg kapsu, a reku uz viac nebudem potrebovat, /ale samozrejme ze potrebovala za dalsiu hodinu a pol/, vzala som este twofold a prefold reku keby nahodou. a ked doslo k tomu to dat do flipky tak mi to tam lietalo jedna radost. tak som dosla na to ze takto sa to asi nerobiiii 😀 vdakabohu ze vsetko vykadil rano a do hentych dvoch inak by to mal rozmazane asi aj na cele
@sulky verim ti ;) bo ked vidim jak mi to nejde na 60tku zo stvorcov, tak reku ojeje z hentakeho pekneho to uz vobec nepojde. a to som brala aj separacky
@zojec hlboka myslienka. sak preto som ju povodne kupovala, ale kedze tu mam lovely jak natentenej tak ju pominam a potom prejdem rovno na zasoby praskov co mam, a sliz robit nebudem. tak tu sol vypaprem do prania teda.

zfidorka
9. okt 2010

@divoska prefold by do flipky asi aj pasoval 🙂

labutka
9. okt 2010

@zojec mam sice vecsonu plienok farebnych, ale to co je biele neni zadubene.
Sliz robim z lanza+zlcove z dm+ marseilske z carefouru.

divoska
9. okt 2010

@zfidorka jo pasoval, ale aj tak sa mi to zdalo hodne na volno, nabuduce by som ho mozno podlozila este plienkou.