Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
27. okt 2010

@zuzubabo , ja mam najradsej Eone, cisto prirodna kozmetika,aj preto som si ju vybrala do eshopu 😀
Obsahuje BIO oleje, specialne vyborny na atopicke ekzemy, suchu pokozku, citlivu pokozku. Staci dat olej do kupela a nemusis potom kremikovat.
Alebo aj umyvacia emulzia je taka olejova, takze vobec nevysusuje. Weleda nam vzdy vysusovala telicko, mozno aj preto @zojec musis kremikovat 3 krat denne. SKus lalium mast na zapareniny, ten je super.

sulky
27. okt 2010

tiez sme mali excipial, dostali sme ho este v porodnici. Je dost silny, nevhodny na dlhodobe pouzivanie

petrinka
27. okt 2010

@sulky v com je excipial silny?

zuzubabo
27. okt 2010

@sulky - ty máš eschop?
@snikol - ja začínam byť maniačka na látkové plienky a to ešte ani nemám čo prebaľovať 😀
ostatným ďakujem za priania 🙂

snikol
27. okt 2010

@zuzubabo aj ja som stym tak zacinala pokupila som toho dost vela a teraz mam aj na predaj.medzitym sme zistili ktore plienocky nam vyhovuju a teraz kupujem tie druhy.zatial mame najoblubenejsie BG,ale mame do zasoby aj IB, SWB-kapsovky. 😉

emjee
27. okt 2010

baby, ktore nohavicky su na takom principe ako flipky, len maju bambusovu tu zaklapku?

a co hovorite na wonderoo v2 minky?

zfidorka
27. okt 2010

@emjee weehuggers - su super 😉 detaily vid album...
na wonderoo v2 mi nesedi ta bambusova vkladacka, neviem ju tam pri zmenseni dobre poskladat.. ale ty uz asi zmensovat nebudes... @zojec ma minky verziu 🙂

izabelkak
27. okt 2010

@zojec nám by tiež v tom čase keď mala malá suchú pokožku ten olej z weledy nestačil... a do kúpeľa dávaš nejaké premasťovacie prísady? aleneboj nebude mať večne takú suchú kožu nám to prešlo relatívne rýchlo...

zojec
27. okt 2010

@emjee vo vsetkom suhlasim s @zfidorka 😉 V2 minky je v pohode plienocka.. taka klasika kapsovka.. ale ako hovori zfidorka ta vkladacka je stvorcova tak sa neda poriadne zmensit, ale to uz tebe nehrozi.. okrem toho je tam mikrofleesova pridavna vkladacka ako v BG kapsovych.. savost ti nepoviem, lebo mala este tolko nepiska a na noc kapsovky nepouzivam, ale mohla by sat dost, ta bambuska je z jemneho frote v 2 vrstvach a spinkuju sa cvokmi na tretiny.. na to sa da pripnut aj ta mala mikroflesova.. a to podla toho ci je chlapec ci dievca (modry a ruzovy cvok)

zojec
27. okt 2010

@izabelkak nie do kupela nedavam nic.. ale asi to zvazim.. ty pouzivas co?

zfidorka
27. okt 2010

@zojec my malej davame do kupela balneum hermal... ale to je skor liek, takze tip na nieco prirodnejsie by som uvitala aj ja 🙂

limoni
27. okt 2010

ja kremujem weledou pri kazdom prebalovani, tak dufam, ze nema tie vysusovacie ucinky tych protizapareninkovych kremov ci masti

inak dnes sme mali novosklad z kikko bambsovej a do toho viacvrstvovu plienku a na vrch anavy vlniaky, ked som maleho po dvoch hodkach prebalovala, tak mal nacurane dost - teda plienka bola riadne tazka a vajicka mal stlacene, neviem ci je to normalne alebo som ja pri uvazovani priliz stlacila, dufam ze mu neublizim - pri jednorazovkach tam mal stale volne 😒

@zfidorka vsimla som si tvoj receptik na domace vlhcene obrusky a rozmyslam ze si ich aj ja uvarim 😀 ale nie su potom tie utierocky - plienky - neviem co v tom namacas, velmi studene, ked su v chladnicke? alebo ako to riesis
a aku plienku si davala malej ako novoskovi na noc?

co okrem sudokremu pouzivate na zapareninky?

@divoska tak moj maly by sa na prebalovanie urcite zobudil, to ti @zfidorka zavidim, ze mala spi pri prebalovani

ja na olejcekovanie pouzivam olej weledu a obycajny olivovy olej z lekarne, striedam ich, je pravda ze brusko je suchsie, tak olejujeme viackrat na den

izabelkak
27. okt 2010

@zojec keď bolo najhoršie dávala som oilatum alebo to čo píše @zfidorka ale hlavnou zložkou je tekutý parafín, tak nič moc... dnes by som to skúsila najprv s tou weledou, detský krémový kúpeĺ sa to volá, len cenovo je to trochu záhul, ale tak v princípe aj oilatum či herbal stojí celkom dosť ak ho nekúpiš s receptom....
momnetálne dávam ukojujúci levandolový olej do kúpela od botanicus...... my už ale nepotrebujeme toľko premasťovať...
fakt to rýchlo prešlo, inak Iz mala tak brutálne suché len nožky na predkolení doslova šupinky ako Ty píšeš trup a ruky mala o.k. ...
inak voda vysušuje veľmi, najmä tá chlórová, takže do nej by som isto nejaký olejíček dala....

inak teraz si spomínam že sme najprv dávali mandarínkový detský olej od nobilisu a potom som kúpila tú weledu... a to som začala ešte v čase keď malá bola ešte trochu suchšia a v pohode, tá tekutá ropa fakt nie je spása....

ale keď som potrebovala nožky premastiť naj bola tá masť z lekárne, namiešaná na premastenie... asi niečo podobné ako dávaš Ty ani neviem aké to malo zloženie, dostala som to v bielom tégliku...

sulky
27. okt 2010

@zfidorka , presne, na dlhodobejsie pouzivanie zvol nieco prirodne, BIO.

sulky
27. okt 2010

hoci sa odporuca pre najmensie babatka nepouzivat ziadnu kozmetiku ani mydla, tak cista voda nam telicko vvelmi vysusovala.
Ja som pouzivala do kupela delfinek kupelovy olej
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...
alebo neutralny olej sprchovy a kupelovy
http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i...

zojec
27. okt 2010

dakujem dievcata.. my nemame tak chlorovu vodu, predsa len byvam na dedine.. 🙂 je aj velmi makka, vidim na pradle.. v pohode periem bez avivaze uplne vsetko a ani uteraky neskriabu ako ked som raz oprala u svokry v KK... teraz som kupila na masaz pre mna (krasne vonia) detsky bio olej v dmku Alverde.. pise tam, ze je to vhodne aj do kupela pre deti.. tak skusim pridat.. izabelkak, co v dnesnej dobe nie je cenovy zahul pre deti?? na nich sa asi najlepsie zaraba..

zfidorka
27. okt 2010

@limoni na utieranie pouzivam imse vimse flanelove obrusky... teraz ich namacam uz len vodou, no lenivost 😅 ked som si robila tu emulziu, tak som ju mala v sacku v chladnicke, uteracik som navlhcila a nezdal sa mi studensi (teda po chvili) ako teraz,ked ich namocim len vodou...
ked bola n. malicka, tak som na noc davala do zavazovacej plienky stvorcovu a do nej bud bambus. vkladku alebo stay dry BL... navrch natahovacie vlniaky...
na zapareniny sa mne osvedcila kalciova mast... inak pouzivam krem batole...

izabelkak
27. okt 2010

@zojec presne to ma napadlo, že vy nebudete mať takú otrasnú vodu ako my... kľudne skús to alverde....
a čo sa tých cien týka, tak mám pocit že ešte sa fajnovo zarába na domácich miláčikoch......

limoni
27. okt 2010

@zfidorka tak to si v noci prebalovala casto, vsak? priznam sa zatial davam malemu na noc hnusky 🙄 lebo sa desim, ze by som mu mala menit kazdu hodinku a pol aj v noci, lebo moj maly je nespavec a som neskutocne stastna ked sa mi ho podari uspat a ked si predstavim ze ho mam budit na prebalovanie 😖 neutiahla by to bambuska BBH alebo BBH magic, aspon take 4 hodky v noci?
kalciovu mast mame doma, vyskusame

limoni
27. okt 2010

dievcata mate niektora Manymonths extendor, je pouzitelny na bodynka z tesca?

zfidorka
27. okt 2010

@limoni co sa tyka noci, tak mam ukazkove dieta... teraz vacsinou prespi celu, predtym sa budila na papanie 1 alebo 2x... napapala sa, zaspala a v spanku som ju prebalila... teraz na celu noc davam bbh bambus alebo anavy bambus- obe so vsetkymi vkladackami...

zojec
27. okt 2010

@limoni extendor urcite pasuje, lebo body z tesca su univerzalne.. pasuje aj na HM a niektore next.. ale niektore nextove maju len 2 patentky,.. ja moju barborku v noci neprebalujem od kedy prestala kakat uprostred noci... davam jej na noc bambusovu Anavy alebo Bum Huger vypchaty BL bambusovou vkladackou. a v pohode vydrzi cca 10-12 hodin.. ja ju nechcem v noci rozrusovat, lebo by som ju potom uz neuspala... teraz sa aj spinkanie pokazilo.. vstava aj 5-6x ale len na precucnutie..

limoni
27. okt 2010

@zfidorka jaj ti taaaaaak zavidim 😵 ale v dobrom, skusim teda aj ja BBH bambus s vkladkami

limoni
27. okt 2010

@zojec tak asi ich kupim, najprv som rozmyslala, ze kupim ten patentkovac a vyrobim si ich sama, no by ma to vyslo este drahsie ako extendor z eshopu
tak prajem nech sa vam spinkanie rychlo napravi, ten moj maly by precucal na mne cely den aj noc 😀 dufam, ze ho to prejde, sa ukludnujem, ze tak max prve tri mesiace bude na mne prilepeny, este ze viem ovladat mysku a klavesnicu jednou rokou 😀

miruss
27. okt 2010

@zfidorka: Tak to máme podobné detičky. Aj mne Zuzka spáva od 3 mes. celú noc. Aj teraz spí celú noc cca 12 hod. a stačí jej plienka Bum Hugger dovypchaté prefoldom babyidea.

zfidorka
27. okt 2010

@limoni mozes si extendor usit zo stareho bodynka (ak nemas doma, tak sekac to isti) 😉 ja som mala taky plan, ale kedze jej bodynka zatial sedia, plan sa odklada 🙂 @katka.carska si tak sila...

@miruss tak dufam ze bude natalka tvoju zuzku v spanku nasledovat aj nadalej 😉

cucovia
27. okt 2010

dievcata pls mozem prat plienky naraz s nejakou inou bieliznou? neni ich ani na polovicne pranie a to nemam na pracke ani moznost volby polovicneho prania 😒 😅

petrinka
27. okt 2010

@cucovia jasne! ja tiez do plienok prihadzujem aj z nasho oblecenia. ved tvoj maly je uz dost velky🙂

romanacka
27. okt 2010

ahojte, ja sa idem ku vám vtrieť s jednou otázkou 😉
ktoré vrchné gate sú najlepšie na noc? Doma čo mám tak mi popretekajú kolo švov 😠 , cez noc prebaľovať sa mi teda nechce

izabelkak
27. okt 2010

@cucovia ja k plienkam pridávam všetko čo znesie 60 st., t.j. uteráky, biele prádlo v podstate všetko čo mi príde pod ruku a v poho... ale teda mám práčku na 8 kg, keby som mala na 4,5 kg tak ju mám plnú plenuch asi...

jaj a začala som prať na programe intenzívne pranie, je to 3 hoď. program a už mi plienky prakticky nesmrdia...

sa mi to díte nejako rozčúralo, ako dnes mala v princípe každú hodinu mokrú plienku a to sme asi 2-3 ciky chytili do nočňajza, ale kakoš nič, včera som mala úspech a nejako sami ráno podarilo ju dať na nočník a hneď sa vykakala, dnes som furt vyzliekala obliekala a nišť....