Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuba
27. okt 2010

@cucovia Aj ja ich periem z ostatným prádlom takže smelo do toho.

izabelkak
27. okt 2010

@romanacka a aké máš?

nemôže byť chyba aj v plienke? lebo ak je moc nacucaná tak pomôže max. skafander🙂)) my používame aj vlnené a v poho ak je plienka primeraná nočnej náloži....

niektoré PUL-ky inak aj časom začnú popri švoch pretekať a predáva sa na to taký vosk kt. sa tam nagebrí aby to nepretekalo, ale v prvom rade musí držať plienka..

romanacka
27. okt 2010

mám len pulky od little lamb a aj plienky do nich a ešte aj flipky mám, ale ráno su teda nacucané dosť 😉 , rozmýšľala som nad vlniakmi, že možno skôr udržia 😉

izabelkak
27. okt 2010

a tú LL plienku aj vypchávaš niečim na noc? vieš môžeš byť že práve to čo pretečie je to čo plienka v rýchlosti nestihla nasať, ak nepoužívaš stay dry vrstvu, tak potom až v prípade že je nacucaná tak že nemá ďalšiu kapacitu...., v princípe toto by sa dalo zistiť tak že vrchné nohavičky budú prepúšťať v tom mieste kde je plienka najviac mokrá, predpokladám že u chlapca v predu, či je ráno plienka totál durch?

ono vlniaky sú fajn, ale isto nepodržia viac ako dobre tesniace a nasadné PUL-ky, najprv treba zistiť či stačí kapacitne plienka, ak áno vlniaky sú supriš na noc lepšie ako PUL podĺa mňa...

romanacka
27. okt 2010

@izabelkak idem vyskúšať ju ešte niečim vypchať, ale mne sa zdá že býva mokrá durch 😒 , skúsim vyskúšať nalanoinovať švy na PUL 😉

petrinka
27. okt 2010

@romanacka aj ja davam na noc LL bambusky a na to LL Pul. Doteraz som nemala ziadny problem, ale v poslednom case sa strasne rozcural a cuca ma celu noc...☹ takze ja to pripisujem tomu, ze vela cura a jednoducho ta plienka uz nestiha. Tiez ju musim dovypchat viacerymi bambusovymi vkladackami a snad to pomoze... Alebo druha alternativa, zacne lepsie spat a menej cicat a hned plienka vydrzi ako doteraz🙂

sulky
27. okt 2010

@romanacka , ak byva mokra durch, tak je to tak ako vravia baby, musis ju viac dovypchat 😉

zuzubabo
27. okt 2010

ďaľšia z mojich amatérskych otázok: keď ste na návšteve kam dáte použitú plienku?

zfidorka
27. okt 2010

@zuzubabo do vaku na plienky 😉 ja mam tento: http://www.ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-v...

zuzubabo
27. okt 2010

@zfidorka -ďakujem 🙂

katka888
27. okt 2010

@zuzubabo
mam kupeny mensi vak od gro via, ma skvele uzatvaranie, stale sa mi v pohode da stiahnut ta snurka, zda sa mi, ze je to skor gumickoveho materialu. mam aj vacsi inej znacky, ten mam na vikendy k svokrovcom, ale ten ma priserne zatvaranie, niekedy sa mi vobec s tou snurkou stiahnut neda, zaguzle sa mi latka o tu snurku a nepohnem s tym.
ten maly vak som mala dnes u nasich, voslo tam : 1 plienka stvorcova, 5 stay dry vkladaciek a vrch z BG flip.

sulky
27. okt 2010

@katka888 , nie je ten vacsi vak nahodou BL? Mam s nim rovnake problemy 😉

katka888
27. okt 2010

@sulky
praveze si neviem spomenut.... ☹ .. ale asi ano.
vyrobeny v SR a na konci snurky ma takeho priesvitneho medvedika na stiahnutie....

cinocka
28. okt 2010

babule, mam otazocku....maly zacal strasne citim mocom...ako viem, ze ten moc je uz predsa len silnejsi ked nepapa len mliecko, ale ked ja to citim aj cez oblecko 😒 a o noci ani nehovorim, to sa iba k nemu priblizim a citim 😔 periem vsetky plienocky v persile...neviete cim to moze byt??

alusha
28. okt 2010

@cinocka s tym sa asi neda nic robit, aj my mame ten problem v noci... cez den nie, lebo sa prebalujeme casto... ja periem v lovele 🙂

divoska
28. okt 2010

ja mam sice kupeny vak ale trci mi v sufliku 😀 pouzite plienky davam do starych mikrotenovych sackov ktore sa mi tu zbieraju. ale asi tak rozmyslam ze ich tie zacnem hadzat do plastoveho odpadu, lebo to v zivote nepominam

romanacka
28. okt 2010

@petrinka určite to pripisujem aj tomu nočnému cicaniu a potom veľa čúra, no budem viacej vypchávať,akurát mi volali z pošty, že mi prišiel balík, takže mi došiel bambus a idem šiť vkladky 😉
a aj ja mám doma ten biely vak a po prvom opraní sa mi tiež nedá stiahnuť šnúrka, ale aspoň mi v kúpelni nesmrdia plienky 🙂

zojec
28. okt 2010

@cinocka no aspon vies, kedy treba prebalovat 😉 najviac ho citit ked cika do bambusovych a konopnych a ma vlniaky.. ja tiez periem na striedacku v persile, aj v ecoveri, sem tam aj v lovele.. vsade citit rovnako.. to neovplyvnis. ale minule tu bola kamoskyna rocna mala, a mala pampersku.. ja som ju z nej citila.. boli tu cca 3 hodky a ani raz neprebalila.. strasny smrad to bol.. a to nebola pokakana...
ja mam vak gro baby, ten stredny.. zmesti sa tam v pohode 5-6kapsoviek, zapinanie v pohode, gumicka paradna.. 😉

mamusia
28. okt 2010

Musim sa pripojit.Papierove plienky smrdia otrasne,ak si iba cvrkne trosilinku a ja prebalujem latkove hned,ako si tiez cvrkne a tie citim iba praskom na pranie - pouzivam Batole

katka888
28. okt 2010

@zojec
presne ten gro baby mam aj ja a som s nim nadmieru spokojna.... a sa tesim, ako ho budeme vyuzivat aj na mokre plavky a pod... 😉

katka888
28. okt 2010

baby, my zaciname citit plienky v kupelke uz po dni a pol.... doteraz sa to dalo zvladnut aj dva a pol dna do prania... moze to byt tym, ze uz aj normalne papa a ten moc je iny ako len pri kojeni? .... som nestastna, neviem si s tym poradit, ci uz su plienky vo vaku, alebo v kosi .... davala som aj nejaku vonnu emulziu a nic.

petrinka
28. okt 2010

@katka888 aj my sme mali ten problem☹ ja som skladovala v tom najvacsom vreci gro baby a smrad tam bol riadny... ja som to vyriesila kosom s poklopom na terase... nemas moznost vyhodit ten kos na balkon?

katka888
28. okt 2010

@petrinka
my sme v 1 a pol izbovom bez balkona ......

petrinka
28. okt 2010

@katka888 😒 tak potom nepomozem, mozno baby poradia nejaku vychytavku... 😉

apple7
28. okt 2010

@romanacka ahoj, mozem sa ta spytat odkial si objednala ten bambus? ja by som si tiez chcela posit vkladacky do plienok...

katka888
28. okt 2010

@petrinka
no co, budem prat stale po 2 dnoch.... teraz periem niekedy aj po 3, ked je dost na nocniku, a mam malo plienociek, je mi luto pustat pracku len tak, s 10timi kusmi.... len tym, ze mame maly byt a nemame balkon, susis mam kade tade a mm zavadzia.... vydrzi do leta, potom sa stahujeme 😀

petrinka
28. okt 2010

@katka888 🙂 co vam uz ine zostava, len vydrzat. a stihnete sa prestahovat, kym pride druhe mimi (inak gratulujem!)? my sme sa stahovali tak, ze do porodnice som odchadzala zo stareho bytu a z porodnice som uz isla do noveho 😀 tak nam to vyslo...

katka888
28. okt 2010

@petrinka
nie, male sa ma narodit v juni, ak vsetko dobre dopadne, a my budeme byt prerabat jul august, cize do noveho v septembri.... ale sme sa rozhodli, ze radsej tu prerabku riesit uz s babom, ako tehu..... mame dobre babky a dedkov, tak verim, ze pomozu

petrinka
28. okt 2010

@katka888 🙂 budem drzat palce!

katka888
28. okt 2010

@petrinka
dakujem 🙂