Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
12. nov 2010

@luciferova ja som kupovala BG 3.0 ale keď sa vypredávali keď prichádzala verzia 4.0 a stála 15,50 eur ak si dobre pamätám... pred zľavou 19,90 eur...

lulukn79
12. nov 2010

ahojte, musím sa s vami podeliť o môj najnovší látkarský zážitok.
išli sme na chvíľku k svokre tak som malej dala len štvorec s vkladačkou z BBH magic a navrch flipky, že to by jej malo vydržať kým pôjdeme domov. svokra je ale taký maniak na rozbaľovanie malej a tak kým sme s mm vybehli do obchodu hneď využila príležitosť a malú prebalila. v sáčku mi odovzdala štvorec s tou vkladačkou a snapi sponkou. tak som sa jej spýtala na flipky a že tie jej dala podľa "starej školy". aj som sa čudovala, že načo jej ich navliekala na tú alana jednorázovku čo mám v prebaľovacej taške pre takéto prípady, ale ďalej som neriešila. doma som sa ale poriadne zasmiala keď som prebaľovala. bodynko zapnuté na jeden gombík, flipky zapnuté na najkrajnejšie patentky a vnútry štvorec poskladaný na trojuholník takže malá mala medzi nožkami len taký malý kúsok látky. som bola rada, že cestou nič nevykonala, lebo by som neprala celú malú aj s oblečkom ale asi aj autosedačku 🙂

izabelkak
12. nov 2010

@lulukn79 no ale šak zlatá svorka že dala radšej štvorec ako tú jednorázovku, to naše babky by asi skôr šiahli po jednorázovke a tatino asi tiež keby mal k dispozícii len štvorec... ak on výnimočne prebalí, vždy dá anavy plienku, s patentkami problém nemá ale už na ne nič neoblieka🙂)) ale tak na doma to neva...

ja som minule skvokre nachystala BG kapsovky že to má ako jednorázovky len sucháč šup,šup, mala tam 3 kusy a pre istotu ešte jednu fuzzi bunz, no a keď sme sa vrátili mala malá na sebu tú fuzzku, som sa smiala že si zvolila tú obtiažnejšiu variantu 😀

sulky
12. nov 2010

@divoska , mam doma BoJ cislo L, 2 kusy a ani na jednom nie su 2 dierky. Iba jedna, kvoli gumicke. Takze asi chybny vyrobok alebo poskodeny. Aka velka je ta dierka?

luciferova
12. nov 2010

Diky za info, su v bazariku, reku ci sa oplatia...

A prefold co stoji? Nasla som len twofold...

Co je to BoJ 😕

lulukn79
12. nov 2010

@izabelkak no len ten štvorec bol taký ten priesvitný a už aj praním veľmi scvrknutý z riadneho obchodu, ktorý sme mali na cestu autom keby si malá grcla. ale už minule spomínala, že si pôjde kúpiť jednorázovky nech má doma v zásobe 😒 tak to jej tam radšej nadelím tie alany. a najnovšie mala nápad nech si kúpim tie gumené nohavičky so šnúrkami.

a tatino ten bude prebaľovať až keď budeme aj na deň používať nohavičkové, lebo na novosklady si netrúfa a ani sa mu nečudujem, lebo aj ja už mám niekedy problém to naše šidlo zabaliť keď sa toľko vrtí 🙂

marianas
12. nov 2010

Ahojte.
Z deky Irma (IKEA) ste šili vkladačky? Používate ich len v 1 vrstve pre pocit sucha priamo na riťku alebo vo viacerých vrstvách na zvýšenie savosti? Aký rozmer si mám nastrihať? Malý má 5,5 mesiaca. Vďaka za odpovede.

monikajan
12. nov 2010

@marianas vkladacky, ako si chces usit z deky sa pouzivaju len v 1 vrstve priamo na ritku - na oddelenie vlhkosti z plienky pod nou. Nesaju vlhkost, preto Ti nezvysia savost plienky, lebo keby sali vlhko, nedali by sa pouzit na pocit sucha. Ja ich mam cca 13x33 cm.

milvasik
12. nov 2010

@divoska cau babo, ani ja tam tu dierku nemam. Mam ich od sulky. Ale ved ked to je malinke, tak nech to zachyti nitou, ja by som to neriesila asi.

taanak
12. nov 2010

Ahojte, so zapareninkami bojujeme aj my uz asi mesiac. Cervene flaky mavame na nozickach v okoli gumiciek. Moje postrehy su:
- najhorsie nam robia bavlnenie frote plienky, nacas som ich vyradila
- bambusova plienka na noc je super, ked ju malemu dam, pokozka sa pekne skludni
- mam pocit, ze nam zle robia aj PUL nohavicky, tak ich pouzivam minimalne, ak chcem pouzit AIO, tak su super tie chlpate (Itti Bitti, Baby BeeHinds) - su jemne aj zvonku a to nam pomaha
- od doktorky sme dostali Imazol, kamoska mi dala Bepanthen a ten sa mi pozdava viac, nevysusuje az tak pokozku ako Imazol

izabelkak
13. nov 2010

@taanak hej imazol vysušuje ale mne kožná povedala že ak je koža červená je tam zápal a ten mám tlmiť práve tým imazolom, aj v lekárni sa divili že na suché mám dávať krém na mokvajúce.... keď sme to už nemali veľmi podráždené robila som po kúpeli tak že som kožu premastila no aj tak som na tie podráždené miesta naniesla imazol... resp. ak nám imazol nezaberal dala nám potom kožná namiešanú masť s ichtamolom, ten obsahuje aj pytiol myslím.... tiež bola tá masť hnedá...

martina05
13. nov 2010

@miruss ahoj chcela by som sa ťa spýtať, nako)ˇko som to našla v tvojom shope....je maM kapsa vhodná i pre 7 mesačné dieťa???? Maš ju skladom?? ktorú by si o dporúčila??Zimnú, de luxe???vďaka za rady...

algon
13. nov 2010

Ahojte kočky, chcela by som sa opýtať, kto mate Gro via a kapsovku HH, ako ste spokojne? Ďakujem

michaela80
13. nov 2010

@algon Ja mam gro via.Je lepsia ako Gro baby ale pouzivame ju iba doma ked nespi...hned je v nej mokro 😠

marecka
13. nov 2010

k tej zapareninke-ked je to aj na stehnách, je to skôr dermatitída, nielen obyčajná zaparenina. máme leičbu- balmandol do kúpeľa, imazol, ke´d je veľmi zle, ešte imazol krémpasta. A fenistil kvapky. Imazol vysúša,ale o to ide, aby tú kožu vysušil. Nám sa normálne ošupila a pod ňou je pekná kožičky, ale uplne bledá.
Dcére škodí kyslé aj kyslasté, napr džem,alebo citrón v čaji. A mokro. Takže som asi dva týždne používala jednorázovky,bohužiaľ musím uznať, že jej pomohli, kým som zaryto látkovala, mala to zlé. Keď sa jej to uplne zhojilo, vrátila som sa k látke, najskôr štvorce, postupne aj ostatné.

vkladačky z irmy- šak to netreba šiť, len nastrihať, flis sa nepára.

dijefcatko
13. nov 2010

Ahojte dievčatá, môžem vám skočiť do debaty? Ja čakám bábätko vo februári a som viac-menej rozhodnutá pre látkové plienky. Čím viac o tom ale čítam, tým viac v tom mám chaos, v názvoch, v typoch, atď. Nemáte na to nejaký návod ako začať? Napr. koľko ktorých si kúpiť pre začiatok? A ak budú vyhovovať, ako pokračovať? Budem veľmi vďačná ktorejkoľvek z vás, ak sa mi ozve 🙂

zfidorka
13. nov 2010

@dijefcatko zakladne info najdes aj tu: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., resp. si daj do googlu latkove plieny a vyhodi ti slovenske e-shopy, ktore tiez maju zakladne popisy...
vseobecne odporucania - kupit par kusov z jedneho druhu a znacky, na zaciatok su velmi dobre stvorcove plienky - rychlo schnu, ale zalezi od preferencii, niekto pouziva uz od zaciatku len nohavickove alebo aio (vsetko v jednom)...
popozeraj si pre inspiraciu nase albumy, mame tam nase zostavy 🙂

dijefcatko
13. nov 2010

@zfidorka dakujem, práve túto stránku som už prečítala, ale idem na to asi zle, mám v tom naozaj chaos. Skúsim to prečítať znovu. Prečítala som si všetky popisy ale aj tak nechápem, čo by som mala na začiatok kúpiť. Napr. ak kúpim tie štvorcové, na to treba ešte tie gaťky? A potom sa dokupujú väčšie veľkosti? Prípadne iné typy? Ja by som bola najradšej, keby mi niekto presne povedal, na začiatok si kúp dvojo týchto, trojo týchto a tak 😅

divoska
13. nov 2010

@dijefcatko kazda sme mali 🙂 aspon teda ja celkom urcite. ja som chcela fungovat len na stvorcoch a vrchnych nohavickach /existuju aj univerzalne na celu dobu plienkovania s-m-l/ ale rychlo som dosla na to ze to dlho nevydrzime. ani nie ze by som musela mat vsetko, ale tie stvorce su dobre na doma a hned treba prebalovat. na vacsiu savost treba predsalen nohavickove, alebo kapsove, ci AIO, SIO. pripadne vkladacky. ako sa raz do toho dostanes budes chciet vyskusat uz vsetko 🙂 co sa tyka mna mala som vela stvorcov a puliek. postupne dokupujem coraz viac nohavickovych a vkladaciek

zfidorka
13. nov 2010

@dijefcatko ok, takze takto:
vrchne nohavicky potrebujes na - stvorcove, viacvrstvove, nohavickove a zavazovacie
vrchne nohavicky NEpotrebujes na - kapsove a all in one (aio)
nohavickove, kapsove a aio mozu byt viacvelkostne (vel. 1 a 2, resp. XS, S, M, L, XL), alebo jednovelkostne (od narodenia do odplienkovania)
ja som mala na zaciatok z kazdeho trosku, cca 40 stvorcovych, 8 nohavickovych (rozne druhy), 6 zavazovacich, 2 kapsove a 1 aio, vrchne som mala jednovelkostne 2 ks pul a 1 ks vlnene najmensiu velkost

michaela80
13. nov 2010

@dijefcatko hlavne nenakup bezhlavo ako ja...az v reale ziastis co ti sedi a potom dokupit...napr..niekomu vyhovuju stvorce - tie som ja pouzivala pod hlavicku alebo pri kojeni 😀 😀 alebo vlniaky tym som nachut vobec neprisla...zozaciatku mi sedeli na novoskla Itty bitty a teraz uz ich ani nemam lebo nevydrzali uz tieto naloze...pouzivam skoro vsetko kapsovky plus mam 2x SIO Gro a 1x AIO bum Genius.....
No vela latkarok si chvali aj vlniaky aj stvorce...To sama zistis co ti bude sediet a coi veru nie 😉 😉 😉

dijefcatko
13. nov 2010

ďakujem dievčatá za každú radu 🙂

taanak
13. nov 2010

@marecka on to nema aj na stehnach, ma to iba na stehienkach v mieste, kde sa pokozky dotyka gumicka plienky. Ale uz je to na dobrej ceste - aspon dufam 😉

taanak
13. nov 2010

@martina05 ahoj, mozem ti odpovedat aj ja 😉 Kapsa je pre nosene deti bez rozdielu veku - dlzka kapsy sa ciastocne nastavuje gumickou, ktora je natiahnuta cez spodny okraj latky (neviem to lepsie popisat, ale cim sa gumicka viac stiahne, tym je kapsa kratsia).
Rozdiel medzi deluxe a zimnou je hlavne v membrane z PUL, ktoru ma verzia deluxe - dieta lepsie ochrani pred vetrom a pred mrholenim.

marecka
14. nov 2010

@taanak ved tak to aj myslim...

algon
14. nov 2010

@michaela80 dakujem za odpoved, velmi sa mi podla popisu pacila, ale asi ju teda nekupim,

kaja73
14. nov 2010

@dijefcatko ja nie som 100 percentna latkarka,tak neviem ,či ti moja skusenost bude stačit,ale mne sa neosvedčili ,tie na ktore treba nohavičky.Vadilo mi ,že je babo hned v mokrom.Potom som kupila BUM GENIUS all in one a pri tych som aj zostala,takže nemam s iny mi skusenost,ale tieto mi vyhovuju po každej stranke.Su pekne,farebne, babo je v suchu,rastu s nim-netreba dokupovat ine velkosti,Dobre sa s nimi manipuluje.Mam len 8 kusov,plus som dokupila vnutorne plienky ,čo su priamo do nich,ale možeš tam napchat hocičo.Niekedy len vyberiem vnutornu plienku a vrch použijem s dalšou.Periem raz za dva dni a ked nevystači,tak kombinujem s EKO plienkami.Na noc vkladam 2 velke a cez den jednu velku a jednu malu.V zime mi to v pohode stačilo,vtedy som prala denne a za 3-4 h boli pri radiatore suche.Bola to pomerne mala investicia cca 6000 sk ale mne to takto stači a vyhovuje.Tym 100 percentnym latkarkam by to však takto určite nevyhovovalo,no je som spokojna.Ešte snad ,že kym maly kakal do plienky som použivala separačky ,ale od 3 m kaka len do Wc-použivam čiastočne bezplienkovu komunikačnu metodu a odvtedy je to uplne v pohode.

sulky
14. nov 2010

@luciferova , BoJ su vlniaciky Bundle of Joy 😉

divoska
14. nov 2010

dik za konzultaciu zeny. tak ze tie Ska mali tu dierku nejaku pustenu /foto este nemam/. ale tie Mka co mam furt doma su ok, jedno mini ocko pustene vidno len ked to clovek hodne natiahne a pozera velmi blizko, asi ako to siju tu dierku na gumicku. radsej to chytim nitou a basta. s holkou som sa dohodla s cenou dole, co uz narobim.

michaela80
14. nov 2010

@algon Gro plienocky na doma alebo ako zalozna plienocka su fajn 😀