Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
9. dec 2010

Ahojte.

Tie Anavy bambusové vv sú fakt super, sú jemnučké a super savé.
A z tej limitky BG sa mne najviac páči čierna.

izabelkak
9. dec 2010

@miruss ja som práve váhala medzi čiernou a modrou, keďže však nemali patentkovú verziu, tak som vzala SZ modrú a patentkovú noodle.... takže ešte ak budem moc nenažratá kúpim patentkovú čiernu 🤐

inak kočky na tej novej verzii badám rozdiel práve v tom jedinom čo mi doteraz na BG 3.0 vadilo, a to že vpredu je viac miesta na zmenšenú vkladačku takže to tak neodstáva...

ešte som sa chcela opýtať máte tu niekto plavky popoliny? dnes som kúpila takže sa pýtam asi po funuse, ale na omak mi prídu veľmi príjemné, sedia nám dobre, resp. je to také smiešne, gumičky sedia dobre ale látka je voľná, neviem či kôli tomu aby sa malo kde zachytiť to čo má 😀

miruss
9. dec 2010

@izabelkak: Ja mám plavky popolini. Využili sme ich najviac v lete na dovolenke a bola som spokojná.

janefonda
9. dec 2010

baby dá sa niečo robiť , ak mi prevlhujú plienky pri nôžkach?

izabelkak
9. dec 2010

@miruss máme veľkosť L a tú píšu že je do 15 kg, čo my tak skoro nebudeme mať tak verím že nám vydržia dlho 😀 na kurz sa nechystáme, takže verím že na nejakej verejnej plavárni nás nikto buzerovať nebude že nemáme jednorázovky alebo plavky na štýl happy nappy....

izabelkak
9. dec 2010

@janefonda aké plienky myslíš? nohavičkové alebo AIO? ak AIO máš ich nové? ak áno sú dostatočne vypchaté? ako či nebývajú totál durch....

sulky
9. dec 2010

Baby, inak, dozvedela som sa od kvalitneho zdroja, ze nie je pravda to co sa tvrdi o udrzbe bambusovych plienok.
Zevraj sa kludne mozu zehlit, susit na radiatore a prat v octe. Vobec to neposkodzuje bambusove vlakna, iba trochu stvrdnu, co sa da vyriesit posuchanim.
Odkial vlastne tato informacia vzisla?

janefonda
9. dec 2010

@izabelkak myslím napr. bum genius v 3.0. - nezdá sa mi, že by boli málo vypchaté a nie sú ani nové. Skúsim tam šupnúť ešte jednu vkladku a uvidím teda, či sa to zlepší.
práve si zostavujem vianočnú objednávku...čo by si mi odporučila z aio a kapsoviek?

janefonda
9. dec 2010

@sulky ja dávam aj na bambusky ocot a zatiaľ v pohoďke. Nezdá sa mi , že by sa im zmenila savosť k horšiemu. A niekedy dám aj trošku aviváže, lebo máme naozaj mega tvrdú vodu.

sulky
9. dec 2010

@janefonda , skus kapsovku alebo AIO ktora ma prirodny material, nie sty dry. Lepsie a rychlejsie nasaje tekutinu.

janefonda
9. dec 2010

@sulky a to je napríklad aká? nech viem po čom sa mám popozerať.
Napríklad flipky s vkladačkami sty dry sú pre nás úplne super...

izabelkak
9. dec 2010

@janefonda či je nová som sa pýtala skôr preto či ju nemáš z druhej ruky, mne BG kapsy nikdy neprevlhali, na bežné nosenie stačia len obe origoš vkladačky, ak dávam v nich malú do nosítka radšej dám namiesto menšej mikrovláknovej bambusový štvorec 30x30 ....
prírodné matroše sú fajn, ale osobne ich radšej používam doma... na von radšej stay dry... a kapsy BG veru nikdy nesklamali, najnovšie nám fungujú aj v poho IB ak dám minibooster, akurát BBH magic má hnevá tá sem tam pretečie....

miruss
9. dec 2010

@janefonda: Npar. aj Swaddlebees kapsové. Ale ja som skúšala aj so sty dry aj s prírodným materiálom a nemám pocit, že by s prírodným materiálom nasiakala rýchlejšie. Ja som veľmi spokojná s kapsovkami BG.

izabelkak
9. dec 2010

myslím že u stay dry plienky záleží od strihu, najmä ako tesnia nožičky, no napr. u fuzzi bunz kapsy som pochopila že je to najmä o vypchatí... len mi akosi nejde do gebule prečo tá BBH magic preteká, jedine žeby to všité mikrovlákno bolo menej savé ako napr. hrubšia vkladačka v BG kapse... inak mi to logiku nedáva... druhá vec je že ten krídelkový strih až tak dobre netesní na tých BBH...

janefonda
9. dec 2010

@izabelkak Mám 5 ks BG a len s jednou je tento problém. a mám ich z druhej ruky, ale ako vravím len 1 prevlhuje...nechápem 😠 s ostatnými naozaj spokojnosť. Idem si teraz objednať aj novú BG a wonderoo minki, a aj kapsovku wonderoo. Dúfam, že budem spokojná 🙂

izabelkak
9. dec 2010

@janefonda no práve na tej jednej môže byť dajako poškodený PUL keďže sú z druhej ruky, práve preto som sa pýtala či sú nové....

neviem kočky skúšali ste zapatlávať švi voskom aj pri taký kapsovkách ako je BG?

tade Ti to totiž môže pretekať...

janefonda
9. dec 2010

@izabelkak aký vosk máš na mysli? lebo som si aj myslela, že by som to skúsila niečím takým vylepšiť...no čo horšie to už asi nemôže byť 😀

@miruss ja mám rada sty dry, a ani malej to očividne neprekáža. takže asi skôr pri BG ostanem a pri flipkách. Tie sú moje naj naj naj. 😉

izabelkak
9. dec 2010

@janefonda od ulricha je špeci vosk na impregnáciu švov, ja som to však ešte nikdy neskúšala... tak neporadím... ale ak by si kapsu vyvrátila a tie švi pretrela nemal by snáď byť problém, len nech sa Ti neumaže tá stay dry vrstva.... predáva sa to kvázy na vrchné gaťuše...

@emjee to myslím skúšala na fuzzi bunz kapsu, ale nepomohlo jej to...

miruss
9. dec 2010

@janefonda: Aj moje.
A ten vosk čo spomína izabelkak je vlnený vosk na impregnáciu Ulrich 20g. A podľa mňa za skúšku to stojí.

izabelkak
9. dec 2010

@janefonda ešte to môžeš riešiť tak že budeš na tú kapsu dávať vlniaky ak by to zatretie švov nefungovalo.... ako dávať na to ďalšie pulky by mi prišlo také no, proti srsti.... ja som ale vlniaky pozitiv.... 😀

ja som dnes dala malú spať v longies čo som 1 x lanolínovala, a potom ešte raz oprala tak som prevelice zvedavá či budeme mať bazén v posteli, má pod nimi nohavičkovú plienku....

miruss
9. dec 2010

@izabelkak: Ja som vosk tiež skúšala len na Pulky konkrétne BL. Ale za skúšku to stojí.

janefonda
9. dec 2010

@izabelkak a ja som anti vlniakovka 😀 mňa nenadchli nejako moc. som na kapsy a aio. Pohodlnosť čo ti poviem 😅

@miruss asi to skúsim, pozerala som ho u teba v shope, tak to prihodím asi k svojej plánovanej objednávke.

zojec
9. dec 2010

ked sa tu bavite o BG.. to je moja najlepsia plienka.. musim zvacsit zasoby.. uz ziadne nove experimenty.. 😉
@izabelkak kde si to minule vravela ze je lepsie dat bambus pri dovypchavani BG na noc? k pul vrstve, alebo k ritke? aby sa vlhko nevracalo.. som dala k ritke.. mala zacala brutalne cikat.. za hodku dnes precurala HH s dvoma vkladackami.. uz druhy krat.. ale raz to bolo v noci.. zacina sa mi nepozdavat tato plienocka.. aj ta sty dry vrstva nie je celkom sty dry..

lindauciatko
9. dec 2010

@zojec este nedavno som citala ze tvoja naj je Tots 2010 🙂 takze aj ja by som si dopriala na Vianoce predsa len limitku?
su v eshopoch aj bez predobjednavky?

izabelkak
9. dec 2010

@zojec ja na noc dávam už len bambus, dávam prefold, bamboo hour a menšiu vkladačku anavy, a to býva ráno totál durch, ale ritka, nožičky krásne...

miruss
9. dec 2010

@lindauciatko: Ja ich mám skladom.

izabelkak
9. dec 2010

@lindauciatko v eshopoch neviem, ja som bola v látkovkách osobne a mali všetky farby, ale len sucháčovú verziu, takže som vzala len jednu a jednu patentkovú jednofarebnú noodle... takže ešte mám zúbky nabrúsené na tú čierne🙂

@zojec inak cez deň dávam buď len origoš mikrovláknové, alebo pod väčšiu mikrovláknovú malú kikko bmb 30x30 a krásne to vydrží.... fakt vynikajúca plienka, bez nej by sme boli dnes v noci na hnuskách....

miruss
9. dec 2010

@izabelkak: Ja na noc dávam tiež prefold.

lindauciatko
9. dec 2010

@miruss aj patentkove cierne alebo modre?
na tej suchacovej co mam ani nie 2 mesiace na tych suchacoch riadne vidno ze uz nie je nova, zato patentkova je stale ako keby vcera prisla v baliku!

janefonda
9. dec 2010

@miruss ktorý prefold používaš??? také nič ešte nemám v zásobe a na noc by sa hodilo.