Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

divoska
27. jan 2011

@bihan vidis, take ma nenapadlo, vyzenieme sa do baumaxu alebo horbachu zeby? ja som sa nikdy do tych penovych puzzli nehrnula ale dosla som na to ze by sa mu to smykalo keby som nieco nevymyslela. @alusha aku podlozku mam hladat pls? mi to naslo rozne nove fotografie a podlozka ziadna, asi pribudli nove medzitym? @prsky jo ale na plavajucej sa mi nepretoci ani lozit nebude a bude plavat na bruchu jak v prazdnom bazene 😉 a hej IB su nadherne a paradoxne som s nimi aj napriek nasmu expertovi spokojna, len ich setrim jak one, hrozna som 😀

alusha
27. jan 2011
prsky
27. jan 2011

@divoska my mame plavajucu a lozila mi po nej 😀 a hlavne to puzzle sa po nej dobre smyka 😀 ale mozno zalezi od puzzle...ale aj tak sa mi viac paci kobercek

alusha
27. jan 2011

@divoska ked sa nauci lozit, tak ani plavacka nevadi, len musi prist na system, chce to cas 🙂

divoska
27. jan 2011

cool baby dik, som absolutne netusila ze taketo existuje, a je to este vacsie ako tie najvacsie ciste penove bez nicoho co som nasla. to tlmenie padov by ma zaujimalo ze ci sa to da brat vazne ale vyzera to fajn, dik 😉

alusha
27. jan 2011

@divoska ja mam tu velku podlozku, to je taka tenucka, ale ja fakt obrovska, takze ju davam na polku, pady to tlmi dobre, neudrie sa ti na tom ked napr. sedka a spadne alebo tak... ale kupila by som tu hrubsiu, ak ti mozem poradit, lebo tato je zbytocne velka a lahko sa natrhne, ale davidko po nej beha s autickami, male babo ju neznici...

hhenike
27. jan 2011

Ahojte. Konecne sa mi podarilo vyskladat objednavku. Chcem sa spytat na vas nazor, aby som neobjednala blbosti, alebo zbytocnosti.... Môj malý má o chvilu 2 mesiace a kaká velmi casto, aj v noci 🙂
Takze:
mám doma asi 20 starych stvorcov, k tomu chcem dokupit par KIKO stvorcov z DM a objednat:
1. Popoliny stvorce bavlnene 80x80
2. bambusovú viacvrstvovú Anavy M-ko
3. Babyidea Bamboo Prefold
4. kapsovku Wonderoo V2 Minky
5. nohavickovu bambusovú Anavy
6. PUL Gro baby wonder wraps
7. sadu BG Flip s troma stay dray vkladackami
8. BumGenius onesize v 4.0

Co na to poviete, je to na zaciatok malo? ci vela? ci nieco iné mám? Díky...

alusha
27. jan 2011

@hhenike ja si myslim, ze super, este nejaku nohavickovu na noc do zalohy by som zobrala

etuska
27. jan 2011

@bihan
@barborkach
suhlasim 😉
inac certifikovany vyrobcovia napr. prestahuju vyrobu do Ciny kvoli lacnejsej pracovnej sile-ale garantuju napr.nezavadnost materialov/takze asi tam by som videla ten rozdiel.

ja osobne kupujem overene znacky aj z bazarikov.Radsej si kupim aj ked pouzivanu plienocku ale viem ze co sa tyka materialu je vsetko koser a napr. AIO plienocky si kupim nove,alebo PUL-ky.

divoska
27. jan 2011

@alusha jo po tej pozeram aj ja, paci sa mi ten vzor aj ze nie je taka strukturovana, ale pocuvnem ta @hhenike na zaciatok pekne, uvidis jak to potom budes tocit 🙂 rozumej dokupovat, predavat, dokupovat dokupovat dokupovat.. a tak 😅

bihan
27. jan 2011

@hhenike na začiatok mi to príde fajn, len ja osobne by som vyhodila Gro Baby...mám na ne viac neg. ako pozit. reakcií.

alusha
27. jan 2011

@bihan ale ona tam ma pulky gro baby a tie su skvele...

etuska
27. jan 2011

@barborkach
ja som casto kupovala plienocky aj tu

http://www.usednappies.co.uk/

ale ako pozeram uz to tam nie je co byvalo-volakedy tam tych plienok bolo neurekom a niektore dokonca minimalne pouzivane,alebo aj nove

divoska
27. jan 2011

@bihan na gro pulky? nemyslis nohavickove alebo tie shell sety? ja na gro pulky nedam dopustit, niektore ine baby takisto nie. podla mna najsikovnejsie a najvacsie pulky do ktorych sa behom sekundy da zalozit uplne hocico

bihan
27. jan 2011

ano, ano, moja chyba. na Gro Baby nadávajú väčšinou na sucháče (a vkladačky).. a tieto gate majú normálne sucháče, tak beriem späť 🙂

barborkach
27. jan 2011

@bihan vo francuzku su na tom aj s platmi trosku inak, mne zas pride trosku nefer pytat pri slovenskych platoch tazke prachy za plienocky, pricom ich kupuju za mozno tak polovicu...a ktovie ci nie rovno z toho ebay-a. necudo ze vela mamiciek sa potom radsej rozhodne balit do pampersiek, ktore na prvotny naklad nevyjdu tolko, a myslim ze ani v konecnom dosledku. myslim ze tym v tych eko obchodikoch nejde ani tak o tu eko stranku, aj ked je to paradox, ale skor o zarobok...je to smutne, ale nebudem plakat, nebudem!! 😀 😀 😀

etuska
27. jan 2011

@barborkach
ja zijem v Uk a tu su plienocky za porovnatelne sumy-akurat ze je tu viac vypredajov,akcii-tak vtedy sa da dobre nakupit

bihan
27. jan 2011

@barborkach to už naozaj trochu preháňaš... plienky v shopoch sú značkové, teda nie objednávané z ebay od kadejakých pokútnych predajcov, shopy si platia licencie, nakupujú za zmluvné ceny.. očividne nemáš poňatie, o čom hovoríš.
Pokojne si kúp celú výbavu z Číny, ušetríš tým určite veľa peňazí...a keď potom s nimi budeš mať problém, môžeš ich zase za 9€ predávať "ako nové, 2x použité" ako ostatné maminy v bazároch.

bihan
27. jan 2011

@etuska pokiaľ viem, tak v UK nie je na látkovkách DPH, preto sú lacnejšie.

etuska
27. jan 2011

@barborkach
ale mas pravdu v tom,za maju ine platy a este im napr.council prispeje jednorazovou sumou 20-50 libier na nakup plienok.Tu kde zijem ja bohuzial nie 😖

divoska
27. jan 2011

@barborkach nechcem sa ich zastavat ale tak aj posta, priestory,cas, vsetko stoji peniaze, v minuse byt asi nechcu. ale je pravda ze niektori su drahi az to je nepekne. kazdopadne si myslim ze maminy jednorazovkuju pretoze o inych moznostiach nevedia, alebo sa im neche prat, zehlit, a je lahsie tvrdi ze to vyjde narovnako alebo dokonca na viac ked o tom nic nevedia, lahko odsudit. nemyslim ze existuje zenska ktora sa rozhodla latkovat a potom zostala pri jednorazovkach kvoli peniazom, pretoze ta moznoest neexistuje. aj keby som si nakupila len za stovku vrchne gate a stvorce tak latkujem veselo... 😉 tiez nemam celu vybavu AIO za 1000ku ;)

etuska
27. jan 2011

@bihan
neviem ako je toteraz lebo VAT{DPH{ isla hore a uz sa to asi tyka aj latkoviek.Asi este maju e-shopy stare zasoby,lebo nemam pocit ze by sli ceny hore

etuska
27. jan 2011

@barborkach
@divoska
ja som dala doteraz za vybavu asi 250 libier-ale ako som spominala kupovala som aj v bazaroch,akciach

etuska
27. jan 2011

@divoska
ano-presne ako pises
napr. ked som porovnala www.ekoplienky.sk s UK e-shopmi tak su tam ceny fajn

divoska
27. jan 2011

@etuska jojo viem si predstavit, ja som doteraz okolo 400 ale hodnotu to ma ovela vaciu, raz vyratam mozno aj to /pisem si ze kolko som na com usetrila voci priemeru alebo beznym cenam 🙂/ okrem toho stale nieco posuvam dalej co som kupila zbytocne. tiez sliedim akcie, zlavy bazar a tak. ale inak by som si fakt vystacila s nasimi milovanymi stvorcami a pulkami. ale je pravda ze na cestovanie a navstevy su pre nasho cikavca lepsie kvalitne aio a kapsovky pretoze by som inak prebalovala kazdu pol hodinu. doma mi to nevadi. pretoze ho odmietam nechat v tom ak tam ma hocilen trochu. v noci ked spi jak drevo to prezije, a snazim sa stay dry a tak. ale aj v noci prebalim 2-3 razy.

etuska
27. jan 2011

@divoska
ja v noci neprebalujem-dm malemu EH Bumhugger+bambus. Kikko stvorec,alebo prefold a rano ho v pohodicke prebalim

divoska
27. jan 2011

@etuska lucky you, hambac s twofoldom, prefoldom alebo stvorcom alebo hocicim nam vydrzi tak max 4-5 hodin ;) spavame tak 10-12. a obcas ked mi ho jak najust v noci raz za cas trochu kakne, tak aj menej 🙂

stastickova
27. jan 2011

ahojte, potrebujem poradiť. chcem začať používať latkovky. malý má už rok a pol ale vraj sú dobré na odnaúčanie..chcem určite veľmi kvalitné, aby vydržali celú noc..a tiež by bolo fajn keby sú všetko v jednom, že nemusím kupovať tri veci na jednu plienku a aby aj rýchlo schla..nie dva dni..dakujem za rady

zojec
27. jan 2011

no aka krasna diskusia tu.. 😉
@divoska my mame penove puzzle na zemi.. a ja som spokojna.. ale predpokladam, ze dlho tu uz nebudu, lebo mala sa z nich furt odplazi prec.. 🙂 mojej tiez vydrzi hambac s prefoldom celu noc 😉 takze stastna mamicka som 😀 😀
@barborkach skoda, ze mas na celu vec takyto nazor.. chodia sem aj baby co take obchody maju a tiez zacinali ako my. pouzivasnim plienok, nepoznam ani jeden obchod s plienkami, kde by chcel niekto nabalit.. nikto z toho nezbohatne a zit sa z niecoho musi.. ale ked si myslis ze je to tak, kludne si taky obchod otvor a nabal sa 😉 myslim, ze tu nenajdes velmi podporu s tymto nazorom.. ale ocenujem, ze pre si sa rozhodla apson pre tie cinske plienky.. priroda sa ti mozno raz podakuje..