Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivuska.h
27. jan 2011

@michaela80 No jo, to je potřeba číst celý popis 😀

ivuska.h
27. jan 2011

@michaela80 Tak tam máš teď 55 liber + 6 poštovné, to máš 350 Kč za plenu (a dražba ještě není u konce, končí za 2 hodiny, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, schválně budu číhat), ovšem např. bez možnosti reklamace. U nás stojí nová Bumgeniuska 455 Kč, možnost reklamace máš. Tož uvidíme, jak dražba dopadne 😉

ivuska.h
27. jan 2011

Mimochodem, majitelky eshopů, jak to je u vás s tou certifikací? Máte to tak přísné jako my? A řešíte si to každý prodejce zvlášť nebo je nějaký výhradní dovozce (Bum Geniusek, Happy Heinys, Itti Bitti...) do SR a ten certifikáty nechá udělat?

michaela80
27. jan 2011

@ivuska.h no este sa to moze vysplhat...no mna by plienku reklamovat ani nenapadlo... no na tych BG co tocim dookola - modre a zelene uz suchace bohvieake nie su ale co u...

michaela80
27. jan 2011

@ivuska.h ja viem ako to je ..mam eshop na nechty a zariadenia do kozmetik, tak viem ako to funguje a ako stat pomaha a ake krasne nizke DPH mame...

zojec
27. jan 2011

@ivuska.h konecne nejaka rozumna rec 😀 😀 len pre porovnanie "super" cien tu a v UK, http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-growh..., growhour u Mirky, a growhour v UK http://www.fannyfanackapants.co.uk/cloth-nappie..., a takto by som ich este vedela najst kooopu.. 🙂jasne ze aaj opacne, ale ved o tom je predsa obchod.. potom by tu nebola ziadna konkurencia a moje kazdodenne hobby kukat vsetky plienkove eshopy by bolo stratne 😉 (aj ked uz ani to nestiham 🙂 ) . a samozrejme je to kazdeho osobna vec, aku plienku a kde si kupi...

ivuska.h
27. jan 2011

@michaela80 My máme naštěstí plenky ve snížené sazbě...

kaktusik007
27. jan 2011

@zojec tak ja som tak cihala ked som kupovala zostavu plienok 😉 teraz radsej eshopy taketo ani neanvstevujem, kto by to platil 😀 😀 😀 😀

tea333
27. jan 2011

@michaela80
@zojec aj ja mam take sty dry, su dobre 🙂

@michaela80 patentky su mne osobne sympatickejsie, ale BG artist series mam take aj take ..

@zojec ta mykoza je hrozna ☹ celkovo, kozne problemy nikomu neprajem 🙄

avila
27. jan 2011

Baby, to jaku diskusiu ste tu viedli? Ja osobne, plienocky kupim radsej certifikovanie, material je drahy, zial, za kvalitu sa zaplatit musi.

Baby, poradte mi nejake vlniaky na den, take nie natahovacie, kde mozem dat kiko stvorce, vv a podobne. Tie Anavy, co som citala, viacere ste pisali, ze menia tvar? Ze nesedia pri nozkach? Ak sa mylim, kludne ma opravte.

sima.p
27. jan 2011

Baby, kedže som total začiatočníčka, vysvetlite mi prosím, čo je kapsová plienka a čo je AIO, resp. aký je v tom rozdiel. Dobre chápem, že kapsová sa dá všelijako "vyskladať" vkladačkami a tak, a že netreba vrchné nohavičky, a AIO je proste všetko v jednom, len nasadím dieťatku a hotovo?

zojec
27. jan 2011

@avila super vlniaky na den su loveybums crepe, mozem ti ich doniest kuknut 😉 anavy ani nam nesedeli, som ich predala nakoniec..
@sima.p AIO plienka je vsetko v jednom zalozis a ides, vsetko je zosite spolu, ale aj kapsovka je v podstate vsetko v jednom.. len ma taku kapsu, ktoru mozes dovypchat podla potreby... 😉 vyhodnejsie su podla mna kapsovky, rychlejsie schnu a su variabilnesjie, Aio schnu dlho, kvoli svojej hrubke a savost im velmi nezvysis, lebo potom uz dobre nepriliehaju k nozickam

bihan
27. jan 2011

@zojec crep na deň? ja by som skôr povedala jersey 🙂 Crep sa mi dosť vyťahali, jerseyky mám stále krásne aj po jednom dieťati.

taanak
27. jan 2011

ahojte, velmi dlho som tu nebola, lebo som mala doma obidve deti a to je potom nestihacka. Dnes to tu ale zije 😉 . Tak sa aj ja pridam - mam jeden z prvych eshopov s plienkami v SR, myslim, ze uz aj dobre zabehnuty, tak ma tato diskusia velmi zaujala.
K DPH - nie kazdy predajca plati z ceny plienky DPH, ak nie je platcom DPH, tak je od tejto povinnosti oslobodeny. Casom sa ale platcom DPH stane a potom uz DPH platit musi. Pripadne casom zisti, ze doma uz nie je miesto a treba nejaky obchodik - to su dalsie naklady.
Co sa tyka eshopu - robim to popri MD, neviem, ci by som to brala aj ako hlavny prijem 😖 Zatial u mna stale vyhrava normalne zamestnanie... Toto robim preto, lebo ma to velmi bavi 😉

sima.p
27. jan 2011

@zojec no tak som to dobre pochopila 😉

michaela80
27. jan 2011

@ivuska.h na SK mozme o tom iba snivat..

@tea333 ja uz by som teraz radsej presla na plienocky s patentkami...alebo keby aspon BG mali take suchace ako Blueberry minky... 😉

tea333
27. jan 2011

@michaela80 ja mam asi 5 suchacov BG, musim povedat ze ked sa peru, tak sa ocidividne nicia tie suche zipsy 🙄

michaela80
27. jan 2011

@tea333 ja mam 12 suchacovych na noc a hlavne tocim modre a zelene, kedze nie su to tie prave dievcenske farby a uz to vidno riadne... ale zase je pravda ze suchacove lepsie padnu ako patentkove...

tea333
27. jan 2011

@michaela80 ja patentky musim zapinat tak, ze na jednej strane viac a na druhej menej 😀

bihan
27. jan 2011

kočky, nech vyzerajú sucháče akokokoľvek, držia 3 roky 😉 Tiež som bola dosť skeptická.

zfidorka
27. jan 2011

@tea333 ja tak tiez niekedy zapinam flipky 😀 napodiv okolo noziciek sedia ok...

tea333
27. jan 2011

@bihan no tak to si ma potesila 🙂

@zfidorka hlavne ze to sedi 😉

michaela80
27. jan 2011

@bihan no to som zvedava...sice tak dlho ich potrebovat nebudem a na tretie sa urcite uz neodhodlam..takze 3 roky nehrozia 😅

taanak
27. jan 2011

@bihan nam uz tiez sluzia vyse dvoch rokov (pouziva ich uz moje druhe dieta) a v pohode. Nevyzeraju sice tak pekne ako patentky, ale zapnut nasmu zdrhacovi patentky je niekedy dost vazny boj

@michaela80 suche zipsy na Bluberry suchaju az moc, vzdy mam problem ich rozlepit 😎

zojec
27. jan 2011

@bihan neviem porovnat crepe a jersey.. ja som spokojna s crepe su trosku hrubsie, ale noc nepotiahnu... ja ich az tak intenzivne nepouzivam, takze vytahane este velmi nie su.. pacia sa mi hlavne strihovo 😉 velmi pekne sedia, takze aj tie jersey mozu byt super
@tea333 aj ja zapinam patentky teraz tak.. na jednej strane viac na druhej menej a aj anavy nohavickove tak zapinam.. musi dorast brusko 😀

izabelkak
27. jan 2011

@bihan ja tiež používam crepe na deň... na noc by nám asi nestačili... neviem na noc sa mi páčia viac naťahovačky... inak sú crepe ako nové... teda nevyťahali sa, samozrejme na žltej farbe vidno opotrebenie, a jedna gumička mi príde slabšia ako druhá... ale slúžia výborne... už len keby mi priešiel niekto tie vlniaky nalanolínovať🙂)) som ich asi 3 týždne dozadu všetky prala a strááášne sa mi nechce lanolínovať... tak točím troje PUL-ky a bundlesky a veru občas mám čo robiť... neviem či nám idú očáky či čo...

kočky tie sucháče na BG... aby zase lepšie lepili je dobré ich očistiť, niektoré smietky možno aj ihlou by sa zišlo vyšpárať, ale to sa mi nechce....

inak ma zaujalo na tom inzeráte - dražbe z e-bay že predávajúci je "pet free household" teda to nééé jak my humusáci čo dvoch čoklov doma máme 😀

divoska
27. jan 2011

ja obcas zapinam vchrny rad na inu patentku ako spodny. a najnovsie som asi divna, v noci mi prekazaju aj patentky aj suchace 😀 suchace su hlucne, patentky narocne v rozospatosti. asi si musim dat patentovat nejaku plienku na supeextracurajuce deti. boze ja som dnes pozitivna... 😀 @zojec asi mame ak to myslis tak ze vypusti celu nadrz naraz 🙂) lebo tie vkladacky boli nie moc premocene, oni to proste nestihli nasat a vacsina sla bokom.... typickeeee

izabelkak
27. jan 2011

kočky ale teda na GB mi sucháče snáď dosluhujú alebo čo s tým? fakt neviem, konečne keď som našla uplatnenie tej plienky a začína sa mi pozdávať tak ju nebudem môcť zapnúť 😖

divoska
27. jan 2011

@izabelkak ja planujem vyparat a dat presit nove ak bude treba. ci som naivna? 🙂

izabelkak
27. jan 2011

no tiež som uvažovala že keby som na tých ušiskách vymenila, ale zase obyč. sucháč neviem či sa mi zalepí do tej látky, a mám dojem že je problém skôr v tej látke do ktorej sa to zapína, mám tam biele žmolečky ale zas moc to nejde dole... no dajaké divné....