Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
5. máj 2011

@luba41,@zanas, to je nevyhoda cinskych plienok. Nevies co od nich mozes cakat 😎

divoska
5. máj 2011

@blovitc120 nas je zas zavisly na ozuzlavani stitkov. a na plienkach /najma IB/ ho lakaju mimoriadne 😀

evulikm
5. máj 2011

prosím o radu 🙂 moje strašne cikajúce dieťa preciká za 1,5 hodiny kapsovku Wonderoo V2... a to tak, že ho môžem komplet prezliekať. už sa začínam báť chodiť s ním von 🙂
a ešte 1 prosba. ak sa dobre pamätám, tak tu niekto raz dával link na vlastnoručné uštrikovanie vlniačikov. chcela by som to poslať kamoške, ktorá začína látkovať a rada by si ich urobila sama, len ten link neviem nájsť ☹

labutka
5. máj 2011

@evulikm kukni mi do albumu home made vlniaky 😉

zfidorka
5. máj 2011

@evulikm vkladacky vo wonderoo su na zmykanie? lebo ak nie, moze byt, ze cika prudom a ten flis to nestiha pustit dnu...

evulikm
5. máj 2011

@labutka ďakujem 😉

evulikm
5. máj 2011

@zfidorka vkladačky bývajú zrelé na žmýkanie 🙂

zfidorka
5. máj 2011

@evulikm fuu, tak to fakt vela cika, ked ten bambusovy prefold nestiha... mozno keby si tej mikrovlaknovej vkladacky dala nejaku bambusovu, napr. Baby Idea twofold...

avila
5. máj 2011

@crysmile dakujem za tip. BBH PULky su uuuzasne 🙂 Velke... Uz viem, co mi chybalo 😀

evulikm
5. máj 2011

@zfidorka ďakujem. ja tam skúsim ešte niečo doprikladať. možno tam skúsim dať vkladačku z IB 🙂 alebo taký malý uteráčik z jysku (ten už dávam do organic BG Flip, inak mi ju preciká za takú hodinu...)

crysmile
5. máj 2011

@avila jeej, tak to som rada ze sa ti pacia.. ja som ich mala rada.. 🙂

zojec
5. máj 2011

@evulikm fuha... tak to je riaden cikacisko... to uz potom len dovypchat viac, osobne nepoznam savejsiu plienku ako je wonderoo, a Baby idea prefold vkladacku..

sulky
5. máj 2011

@avila , nemas nahodou BBH pulky cervene? 😎

evulikm
6. máj 2011

@zojec tiež som sama prekvapená, že preciká wonderoo, lebo som mu ju občas dávala aj na noc, keď LL nestihli uschnúť a vtedy v nej vydržal celú noc, čiže maximálna spokojnosť 🙂 on vie naraz vypiť 1/4l mlieka/čaju/vody niekoľkokrát za deň. keď k tomu pripočítam ešte polievku (včera mi napr. zjedol za 2 plné misky, čo bolo cca 400ml polievky...) a nejaké to ovocie, tak sa aspoň nemusím báť o jeho pitný režim 😀

mls
6. máj 2011

Ahoj baby, chcela by som zacat s latkovkami co najskor po porode 🙂 a chcela by som poprosit baby z BB a okolia, ci nevedia o nejakom kamennom obchode tu v okoli, alebo o nejakej prezentacii laktoviek na ktoru by sa dalo ist. Dakujem.

lenka47
6. máj 2011

ahojte baby, stala sa mi taka vec... latukjeme od porodnice a vsetko doteraz v pohodke, mala ma vzdy krasnu ritulku cistu, a teraz zrazu pred vcerom sa jej spravil taky akoby exem take flaky cervene, ale ani nie na ritke ale skor na nozickach-stehienkach ☹ nic nove som nepouzila ani prasok ani krem alebo co jedne co som dala nove tak vlniaciky-moze to byt reakcia na ne? stalo sa to uz niektorej ze by babo netolerovalo vlniaky?

zanas
6. máj 2011

@sulky ved to, kvalita zodpoveda cene ... idem ja este kupit BG 🙂

emjee
6. máj 2011

@lenka47 moze to byt reakcia na vlniaky

miruss
6. máj 2011

@lenka47: Aj podľa mňa to môže byť reakcia na vlniaky.

zojec
6. máj 2011

@lenka47 vela detickam sa vytvori taky ekzemik okolo 3-4 mesiaca, pokozka sa vtedy stava citlivejsou aj moja mala tym presla :( pomohol imazol crem, neskor nivea sos a na mesiac som musela vymenit latkovky za alany jednorazove.a zacat pviac pouzivat sty dry plienky. teraz je to uz celkom v pohode, sem tam sa vyskytne fliacik, natriem niveou a zmizne 🙂

blovitc120
6. máj 2011

@evulikm moja dcéra má o rok viac ako tvoj syn, ale ja keď dávam na noc Wonderoo, musím do nej naskladať 2 ks prefold, inak by precikala. Keď som dala len jednu, bola mokrá až pod pazuchami. Ja tie originál vkladačky nepoužívam, resp. používam len bambusové, tie mikrovláknové vôbec, ale hlavne preto, že ja sa toho nemôžem ani dotknúť, mne sa to zatrháva na ruky, hoci ich mám hladké, ale neznášam na dotyk to mikrovlákno, mňa z toho až trasie, neviem prečo 😕

lenka47
6. máj 2011

@zojec
@miruss
@emjee
dakujem za odpoved, no som zvedava, ak to prejde tak to bolo asi s z tych vlniakov, dnes idem akurat k dr. tak sa jej spytam ze co by to mohlo byt...

katka888
6. máj 2011

@lenka47
pri inom vlnenom ti to nerobi? este ma napadlo, ze lanolin

lenka47
6. máj 2011

@katka888 neviem nic ine vlnene na sebe este nemala 🙂 aj mna napadol ten lanolin ale zas ved v lanoline si moja starka aj nohy moci ze to zjemnuje kozu, aj ked som raz mala ranu na nohe tak mi na to dali lanolinovu mast... no co ja viem, musim len skusat, od vcera sa to mylsim zlepsilo tak hadam jej to prejde 😒

lienka1
6. máj 2011

@mls ahoj, ja som tiez rozhodnuta, ze budeme latkovat. U nas som ale v obchodoch taketo plienky nevidela, mozno ak v OCA by to mohli mat. Ja som si nastudovala vsetko z netu a aj objednavat si z tade budem, urcite to vyjde lacnejsie.

mls
6. máj 2011

@lienka1 ahoj, ja tiez z netu budem kupovat, ale rada by som ich aj videla niekde nazivo...neva, uz som si objednala vcera jednu sadu, kapsove BumGenius one size 4.0 (4ks) tak sa tesim ked pridu 🙂 maju teraz v zlave na latkoveplienky.sk
inak dne som nasla taku info na webe, bude konferencia o porodoch v martine, tak mozno pojdem pozriet, celkom ma to zaujalo a bude aj o latkovkach 🙂

bambulka0406
6. máj 2011

baby, mozem prat BG na 60? lebo je tam napisane na 40

divoska
6. máj 2011

@bambulka0406 jasne @mls a ked sa zaujimas o prirodzeny priebeh porodu, uzivanie si materstva a vytvarania vztahu s babatkom hned od prvych chvil /resp aj pocas tehotenstva/ tak si urcite prides na svoje. keby to nebolo tak od ruky tak by som urcite isla aj ja

lienka1
6. máj 2011

@mls tak ak tam pojdes, dufam, ze nas das nejake info, ako bolo 😉

mls
6. máj 2011

no jasne, ak by som isla tak sa este ozvem predtym a pripadne mozem niekoho z bb aj vziat autom 🙂