Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

avila
6. máj 2011

@sulky Jasne 🙂 😵 SU fakt uzasne, mi je luto, keby som ich mala skor 🙄

@mls uz si to a nasaj 😉

lulukn79
6. máj 2011

@evulikm presne to iste sa stalo dnes aj mne. Z. sa asi spolcila s hasicmi a za 1h mi ju tiez precikala. som bola uplne prekvapena. cestovali sme a tak som jej ju davala, ze take 3h by mala vydrzat. mala sice len tu velku vkladacku, ale aj tak. ved doma pouzivam stvorce a prebalujem tak kazdu 1-1,5h a v pohode. toto ma uplne prekvapilo. dokonca ked som ju doma vyberala z vrecka tak aj zvonka bola vlhka 😨

sulky
6. máj 2011

@avila ,tak potom ich musis mat od nas 🙂 Sa mi zdalo to meno nejake povedome 😎

luba41
6. máj 2011

@lulukn79 s tou Wonderoo sa mi to tiež stalo, riešila som to tu pred 3 týždňami, aj nám zvonku prevrhla. A vyriešila som to. Predala som ju. 😵 Teda len jednu, druhá mi ešte zostala. Keď budem mať náladu na ňu, začnem ju zase používať.

norikk
6. máj 2011

ahojte, dnes som zistila, ze existuje nieco take, ako pracia gula 😀 sto to je?? ozaj to funguje?? a ako to perie plienky??? odporucili by ste mi to??

lulukn79
6. máj 2011

@luba41 no ved to aj mna prekvapilo, ze zvonka bola vlhka. ten PUL to nejak nezvladol a to nebolo ani pod tlakom, ze by Z. sedela, ale z toho vrecka som ju tak vybrala. a to som zvazovala, ze kupim este nejaku, lebo malu neotlacala napr. v autosedacke tak ako napr BG kapsa. 😒 teraz aby som zasa zhanala nejaku inu pelusku ☹ 🙂

avila
6. máj 2011

@sulky od teba su 🙂

@lulukn79 ale PULky nemaju ako prevlhnut, akor na mieste, kde su uz gumicky, to je latkove, alebo moc pretecie por nozickach, to sa stavalo M.

katka888
6. máj 2011

@luba41
@lulukn79
nam s astalo asi 3x, ze wonderoo okolo noziciek, kde su gumicky, prepustila na oblecenie. no posledne 2 mesiace, aj ked mala ovela viac napiskane, tak nie. predpokladam, ze ked som jej ju davala, okolo noziciek som nekukla poriadne a mala ju urcite podla mna" vytocenu" tou latkou von. no odvtedy ako pisem, vydrzala ine navaly, takze si myslim, ze to bola len moja chyba pri obliekani plienky. teraz je to opat nasa najpouzivanejsia plienka.
s tou pul vrstvou navlhnutou co spominate, tak mne sa to stava pri flipkach. nie denne, len obcas, a tiez niekedy to nie je ani pri velkych naloziach, inokedy aj vacsie davky flipky zvladaju. hold zahada.

a k prepiskaniu, boli sme na nejakej oslave, nem podstatne, pobehovala tam mamicka s dietatom, to malo jednorazovku, ale tak prepisane na oblecko som teda nevidela. az na nohaviciach mal velky flak. cize "stat sa moze aj v lepsich rodinach" 😀 😀 😀 / myslim tym extra propagovane super jednorazovky, ktore keby somdala na reklamu, tak pouzivam sama pre seba 😀 😀 😀 /

zojec
6. máj 2011

@lulukn79 ja som osobne veeelmi spokojna s wonderoo, ak pretiekla raz, tak by som to naozaj nebrala ako tragediu.. ako pise katka, ani jednorazovky nie su 100% ja tiez mam skusenost ako sa krasne precikavali a hlavne prazenica vzdy usla na chrbat :( budme rady, ze uz je aj nieco ine ako stvorce a gumene gatuse, ktovie ako by dopadli v tej autosedacke dopadla tato kombinacia 😉

katka888
6. máj 2011

@zojec
🙂 mne sa najviac pacilo, ako tu jedna z vas pisala / ospravedlnujem sa, ale nespomeniem si kto 😒 /:
" látkarky perú plienočky a mamičky s hnuskami perú prekakané oblečenie " 😀

sima.p
6. máj 2011

@katka888 hej, aj ja si spomínam, že to tu niektorá písala, len neviem ktorá...

labutka
6. máj 2011

@katka888 @sima.p ja som to pisala, ale tiez to nieje z mojej hlavy, pisal to niekto este predomnou 😀

@lulukn79 ta wonderoo nemohla byt malokrat oprata? vkladacky su bambusove, ja nove bambusove plienky zozaciatku prebalujem hned po prvom ciknuti, az neskor idu na dlhsie.

sima.p
6. máj 2011

inak nedávno som spomínala, že malá sa sťažuje, že ju bolí riťka... tak moč vyšetrený - je ok, výter z konečníka bol tiež v poriadku. už sa ja prestala sťažovať, ale aj prestala cikať do nočníka 😒 Nechápem prečo, niečo tam musí byť, nejaký blok. Lebo ved celkom pekne už cikávala, aj 5x za deň. A teraz 1x za 5 dní... Ale aspon kakať tam chce, dnes sa dokonca úplne sama vypýtala, že ide kakenkať... A včera mala 4 hodiny suchú plienku a nie a nie sa vycikať do toho nočníka (a tom som ju aj medzitým ponúkala). Dnes tiež mala také dlhšie obdobie suchú plienku, presne neviem ako dlho. Piť pije, dokonca už konečne aj z normálneho pohára úplne sama.

blovitc120
6. máj 2011

Ked sa uz tolko spomina Wonderoo, prispejem hadankou, kto prvy najde, kde je nasa Wonderoo Minky 🙂?

miruss
6. máj 2011

@blovitc120: Aký dobrý vankúšik je z nej. 🙂

katka888
6. máj 2011

@blovitc120
úžasné 🙂, to aj nas caka s nasimi Minky? 🙂 🙂

taanak
6. máj 2011

@labutka zeby si to pocula u mna kedysi davno na prezentacii? 😉

taanak
6. máj 2011

@blovitc120 a s tou kalkulackou prepocitala, kolko usetrila za jednorazovky? 😀

blovitc120
6. máj 2011

@katka888 no mozno aj vas to caka, ona od narodenia miluje taketo veci 🙂.

@taanak 😀. Eurokalkulacku som ani nevedela, za ma v posteli, az na fotke som ju zbadala.

sladkasue
7. máj 2011

@norikk ja mam gulu - aj s nou periem, ale plienky periem s mydlovymi orechami - tie mozu ist na 60, 90°C. gula nie je vhodna na vysoke teploty - ale je fakt perfektna... doma nemam uz ziaden prasok- samozrejme, ak mas nejake velke skvrny, treba vycistit🙂

http://www.praciegulicky.sk/o-pracich-gulickach/

majka1981
7. máj 2011

Od kedy pouzivame latkovky, tak fakt som neprala obkakane oblecenie, tie latkovky to naozaj drzia. Pri jednorazovkach byval pokakany az po pazuchy 😝 a to som ho hned prebalovala ked som pocula, ze kaka.

siss_sz
7. máj 2011

@norikk mne pracia gula negunguje vobec😀 ale mam ju tak pre istotu v pracke... snad aspon proti vodnemu kamenu, alebo co 😀

katka888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lulukn79
7. máj 2011

@avila @katka888 @zojec @labutka to, ze pretiekla okolo nozicky je v pohode. to je moja chyba som jej ju asi slabo utiahla. predsalen s patentkami to nie je ako suchac 😉 mna len prekvapilo to celkove prevlhnutie toho PULu 😕 no sak ju budem pouzivat a uvidime. a ak neuspeje ved aj ina plienocka sa vzdy zide no nie 😀

peliroja
7. máj 2011

ahojte kocky latkarky, idem k vam zase po radu, bo vzdy ste mi poradili 🙂 slubujem, ze ked budem mat prakticke skusenosti, poradim aj ja potom 🙂
Chcela som sa spytat, ked chcem zvysit savost plienocky je lepsie pouzivat viacvrstvove plienky alebo radsej rozne vkladacky? Mam uz celkom slusnu zakladnu vybavu, len som akosi nedoriesila ze co potom ked klasicky stovrec nebude stacit. Takisto neviem co by som mala davat na noc, mam jednu itti bitti bambusovu ale to je tak vsetko.
Je mi jasne, ze zo zaciatku aj tak budem viackrat v noci prebalovat, ale predsa len by som rada nieco, co znesie viac...

No a posledna otazocka - neviete mi poradit nejake dobre latkove obrusky? Nasla som akurat IV, no tie su vraj dost tvrde, niekto chvalil hlavne Anavy ale tie som nikde nenasla ☹

Dakujeeeem moc.

smejkoh
7. máj 2011

@majka1981 Tak tak, napodobne. Tiez uz nepoznam okakane oblecenie, latkovky su proste latkovky 🙂 Jedna mamina tu napisala jednu pravdivu vetu, ze latkarky peru plienky a jednorazovkarky okakane bodycka.

miruss
7. máj 2011

@peliroja: Jemnejšie ako Imse obrúsky sú aj Grovia obrúsky.
Na zvýšenie savosti sú dobré babylucy bamboo štvorce, bambusové alebo konopné extra vkladačky.

peliroja
7. máj 2011

@miruss ahoj mirka, tie grovia som videla na stranke, ale nie su malicke? 8x8cm...a tie bambusove stvorce babylucy su jednotnej velkosti? kolko by som si mala vziat na zaciatok? vdaka.

miruss
7. máj 2011

@peliroja: Gro Via na umývanie alebo na utieranie zadočka stačia. Anavy nie sú tiež väčšie. Tie som tiež mala, ale sú momentálne vypredané.
BabyLucy štvorce sú buď 30x30 alebo 40x40. Záleží či máš len štvorce alebo aj nohavičkové, kapsové a aj AIO plienky. Ak len štvorce, tak aj 10 ks.

smejkoh
7. máj 2011

@sima.p A neskusala si ju dat na ten sedak priamo na zachod? Mozno jej je na nocniku nepohodlne. Tazko nad tym mudrovat, hlavne nech sa vam to zase zlepsi.