Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
10. dec 2011

@sladkasue aha, to som sa pomýlila, to @zuzanockamt písala, že ich používa, takže smerujem otázku na nu - kupovala si ich v eshope alebo sa Ti podarilo z druhej ruky? Čo dávaš na ne na vrh? Vlniaky alebo PULky, ak PULky, tak ktoré?

sima.p
10. dec 2011

@luba41 v Nitre ich tiež mávajú v Tescu

sima.p
10. dec 2011

@luba41 pardon, nie v Tescu, ale v DM-ke...

crysmile
11. dec 2011

@blovitc120 skus sa opytat v teme o siti latkovych plienok.. tam myslim vacsina ma znacku brother..
@janulkan ty si aka zlata, vazim si to.. ale nie som priamo z BB.. 🙂
@ninan2 akurat vcera som na teba myslela, ze som ta davno necitala, ze ti idem mail napisat, ale som zaspala s detmi, som teraz sama tri dni s nimi.. som rada ze som tou svojou troskou prispela.. a ze to padlo na urodnu podu.. 🙂 ved vieme ako to chodi v nasej teme.. ale nie som tam jedina latkujuca maminka, comu sa tesim.. planujem si vyrobit sliz, lebo mi Batole doslo, ale teraz neviem co idem robit, ked aj pracka nefunguje poriadne, musim nejako vydrzat... ale asi z obycajneho jelena urobim, tie mydlove vlocky som videla, asi aj tie vyskusam.. diky za tip...
@juliam ja som skusala latkovat dcerku este ked bola uplne malicka a presne som pouzila otrasne stvorce a postolky a prezliekala ju vkuse.. to ma odradilo a vratila som sa k tomu az o 4 mesiace, ked som si to tu v teme nastudovala, ze som na to isla uplne zle.. ked to takto vidia aj ine maminy, tak to je smutne.. lebo latkovanie moze byt fajn..
@majka1981 aj ja periem rada a kazdy den, bavi mat ciste veci, pekne poskladane.. uz aby som mala pracku v poriadku.. stale vyhadzuje chybu.. a vsetko sme vyskusali.. budeme musiet pockat na toho opravara..

blovitc120
11. dec 2011

@crysmile dakujem, uz som sa vcera pytala v tej teme a zatial ma prehliadaju, akurat mi odpovedala wewe, ktora ale aj tak chodi aj sem 🙂

crysmile
11. dec 2011

@blovitc120 ja mam obycajny z lidla a zvladol aj trojvrstvu vkladacku z frote..

zojec
11. dec 2011

@blovitc120 ja mam tiez brother, sice 10 rocny, ale je uplne super.. je to taka nizsia rada,ale sije vsetko co potrebujem. ak by som na to mala, tak si urcite kupim zas brother, ale vyssiu treidu. no na klasicke sitie, ti urcite postaci aj za cca 100€ 😉 ja mam tento: http://www.ab-obchod.sk/sijacie-stroje-brother/...

zuzanockamt
11. dec 2011

@sima.p kupila som nove na ekoplienky.sk, davam na ne vlniaky anavy alebo pul-ky LL velkost 2

gia111
11. dec 2011

ake plienocky pouzivate na noc?

gia111
11. dec 2011

Ešte som chcela povedať mamkám, ktoré sa rozhodujú či látkovať. Je to skvelé, prirodzené, pohodové, zdravé, ekologické. Na rozdiel od jednorázoviek nepreteká (samozréjme ak neurobím nejakú chybu). Nepoznám čo je to mať kaku na chrbáte ako si to pamatám zo začiatku. V látkovke ani neviem, že moja bambula kakala v jednorázovke je to rýchla strela ten zápach (z koša nehovoriac). Je to jedno z mojich najlepších materských rozhodnutí a verím, že sa tento trend uchytí. Vieme čo má naše bábo celé dni na sebe a nehovorím o ekonomickej stránke. Ďakujem kočkám, ktoré tu majú úžasné fotoblogy a takto ma naštartovali, treba začať pomaličky, vyskúšať rôzne typy, poradiť sa a určite neoľutujete!Krásnu nedeľu

juliam
11. dec 2011

@gia111 ahoj, my máme všetko nohavičkové bambusové plienky na noc: anavy, TB bamboozle stretch, BI bamboo extra a LL + navrch flísové, ale objednala som už vlniaky, tak sa na ne teším 🙂 so všetkými plienkami som veľmi spokojná.

shira_
11. dec 2011

chcela by som trošku poradiť. používam kapsovky bumgenius a niekedy sa mi stáva, že pretečú. v poslednej dobe nejako príliš často na moj vkus. pokial malý čúra viac, než je schopná plienka popiť, to je mi jasné, ale práveže sa stáva, že vkladačka je mokrá len vpredu, a malý prečúraný, akoby popri plienke. neviem, či za to možu separačky, alebo moč nestíha vpíjať - steká po povrchu na bok, alebo zle dávam plienku. malý má 10,3kg dávam max. veľkosť, plienky mu nezmenšujem. nemám vobec odvahu dávať mu látkovky na von. neviem-može to byť pracím práškom, sušením...? alebo malý tak veľa čúra (silný prúd) že to nestíha vpíjať dnu?

blovitc120
11. dec 2011

@crysmile
@zojec dakuje dievcata, ja som ratala, ze okolo 200€ to bude, tak MM aj usetri 😀. U nas v robote sa vyradovali PFAFFy, ale ja velku kravu domov nechcem, mam taky stary Veritas asi 30rocny, mama ho tu nechala, ked sa stahovala, v takej skrini zabudovany, ale skrina je otrasne obita, vyzera to ohavne a je to nespratne, vobec ho nemam kam dat, tak ide prec z domu a chcem nieco male, lebo odsuvat kvoli hentomu nabytok ked chcem nieco robit je neprakticke.

crysmile
11. dec 2011

@shira_ moze byt, ze tym ze je to flis, tak to steka, ale hlavne preto, ze on je chlapcek a ti cikaju na jedno miesto dopredu.. neskusala si niecim dovypchat? napr. bambusovou vkladackou? davas do tej kapsovky len original vkladacky? doma sa ti to nestava? prebalujes casto? ako prebalujes doma a ako vonku?
@blovitc120 urcite brothery objednavali baby, ked som tam citala.. ale presne ktory typ, to neporadim.. ja sa v tom nevyznam.. 🙂

hirrina
11. dec 2011

@shira_ Ahoj, mne sa to stáva tiež a to kapsovky dovypchávam bambusovým štvorcom. Prebaľujem často, doma sa to nestáva /používam štvorce s vkladačkami/, ale na von takto vypchaté kapsovky - a niekedy je cez pravú stranu proste precikaná až na nohavice. .. ☹

mimuka
11. dec 2011

ahojte..prosím máte niekto skúsenosti s vrchnými nohavičkami Blueberry coveralls?? Sú vhodné aj na objemnejšiu nohavičkovú plienku? vďaka

zuzanamolnarova
11. dec 2011

@mimuka ahoj my sme ich teraz kúpili, podľa mňa je vhodná aj na objemnejšiu nohavičkovú plienku, páči sa mi veľmi a je aj väčšia ako flipky takže odporúčam. Mám ti ich odmerať?

miruss
11. dec 2011

@mimuka: Oni sú také priestornejšie. Podľa mňa sú obvzlášť vhodné na objemnejšiu plienku.

gabika84
11. dec 2011

@shira_ tak mne sa to stalo minule tiez vonku s BG. mala bola precikana na chrbatiku- nechapem 😕 a to ju mala mozno 2 hodiny na sebe, chytila som plienku, a ta mokra na tom mieste nebola 😕

zuzanamolnarova
12. dec 2011

@miruss ďakujeme za ne (vrchné nohavičky Blueberry coveralls a aj ostatné krásne vecičky) 🙂 🙂 🙂

zojec
12. dec 2011

@shira_ ako radia baby, skus vymenit vkladacku za bambusovu, staci ked vymenis tu mensiu 🙂 a plienku kludne este zmensuj na stred.. moja ma cca tolko kg co tvoj a BG zmensujem .. lepsie sedia okolo stehienok, a aj vkladacky v plienke nebehaju hore dole 🙂 a plienky mas kupovane nove? su mokre aj zvonku? ak ano, tak potom treba naimpregnovat svy, stava sa to ak je plienka uz dlho pouzivana, vacsinou pri kupovanych v bazari. ale ak je plienka zvonku sucha, tak pravdepodobne moc usiel bokom.

zuzanamolnarova
12. dec 2011

@zojec Ahoj, s čím sa naipregnujú svy? 🙂

zojec
12. dec 2011

@zuzanamolnarova http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/vln..., ale v pohode postaci aj nejaky iny impregnacny vosk, napr. vceli.. zvyknu predavat aj v outdoorovych obchodoch na impregnaciu oblecenia, stanov a tak 😉

cudka
12. dec 2011

ahojte dievčatá som začiatočníčka prosím o radu 🙂rozhodla som sa pre kapsové plienočky aj video som kukla ale stále mi nejde do hlavy keď kapsová tak dám vkladačku to je jasné ale tá látka medzi zadočkom a plienkou pri potrebe bude tiež špinavá či ako?tak musím prať aj vkladačku aj plienku nie?

juliam
12. dec 2011

@cudka áno, po kakaní aj cikaní musíš oprať celú plienku aj s vkladačkou. možno by ti bolo lepšie používať plienky SIO - snapp in one - pri tomto systéme perieš len vkladačku, ktorá sa pripína navrch plienky a plienku perieš, len keď je znečistená 😉 kapsovky sú podľa mňa skôr na rýchle prebalenie.

crysmile
12. dec 2011

@cudka ano, musi sa oprat cela plienka.. potom je este system snap in one, tam sa vymeni len zacikana prikliknuta plienka, ale to pri novoskovi si neviem predstavit.. preco len kapsove plienocky? sa da zostavit vybava z kadejakych druhov...

cudka
12. dec 2011

@crysmile ja to tu kade tade pozerám tak mi toprišlo ako naj riešenie. A tento system sa ako používa.Ja so bola v tom že do tých kapsoviek sa dáva ešte ten papier medzi dieťa a plienku

juliam
12. dec 2011

@crysmile som ťa predbehla 😵
@cudka ako ti píše crysmile, skús ešte pokukať albumy skúsených látkárok v tejto téme a nechaj sa inšpirovať ako ja.

zuzanamolnarova
12. dec 2011

@juliam @crysmile aké SIO by ste odporúčili? 🙂

zuzanamolnarova
12. dec 2011

@zojec Diky 🙂