Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
11. jan 2012

@zojec
u nas uplne inac, my sme u LL nemali problem s flisom, a je to jedina plienka, ktora vike pri vypchati wonderoo vkladackou nepretiekla, ostatne aj s tou vkladackou navlhnu po bokoch ak da riadnu davku a neodsledujem vcasne prebalenie. ja ju mam najradsej prave na dlhe cesty , alebo ked budeme dlho von a nie je kde prebalit 🙂

@gabika84 my mame anavy aio, velkostne mi pride mensia ako easyfit od totsbots, ale celkovo mi anavy znacka pridu mensie plienky strihovo okrem vlniacikov, ktore su naopak zas velmi velke...
ja mam anavy aio pre ondrejka najradsej hned po easyfit. tie u nas vedu.

petrinka
11. jan 2012

@gabika84
@zojec musim povedat, LL sa vylepsili, zdaju sa mi z kvalitnejsieho materialu (najma flis vo vnutri) a aj bambus je maksi a netvrdne🙂
ema teraz vazi asi 7kg. IB mam aj SIO velkost M a tie nosi, ale ked jej ich zatiahnem na pase, tak mam pocit, ze ju talacia gumicky na nohach a ked utiahnem menej, tak mi odstavaju na pase, tak mam pocit, ze pretecu okolo bruska... preto Tutto uz nezmensujem. a pravda je to, co pise zojec, ze uz pri velkom babe nebude asi stacit savost 😒

petrinka
11. jan 2012

@zojec gratulujem k tehotenstvu, som si az teraz vsimla 😉

petah82
11. jan 2012

@gabika84 a co tak Gro Via? nie su objemne a s GroVia stay dry booster su pekne save. mame 2 nohavicky a 6 vkladaciek a tocime. nohavickam staci preschnut.

zojec
11. jan 2012

@petrinka dakujem 😉 aj by som napisala, ze LL vyskusam, ale zrejme nebudem kupovat uz ziadne plienky 🙂 no po novych chalanskych puloch poskulujem 😀

estterka
11. jan 2012

@katka888 mozem len potvrdit.jedina plienka,ktora nam este nikdy nepretiekla je LL. a LL pulky su na nocnu plienku najlepsie 😅

katka888
11. jan 2012

@estterka
ano, vrchne su na nbohavickovu plienku idealne. samozrejme, hned po vlniacikoch 😉

estterka
11. jan 2012

@katka888 tak ja som sa k vlniacikom nedopracovala,to mozno pri dalsom dietati 😉

katka888
11. jan 2012

@estterka
jedny mozes aj pri tomto 🙂

tinika
11. jan 2012

ahojte, kočky tie separačky sa daju kupit aj niekde v obchode či len z netu objednavat? dik

kessinka
11. jan 2012

Ahojte 🙂 látkové plienky sú väčšia veda než by človek predpokladal, mám pocit že som toho prečítala už dosť, a stále tomu nerozumiem....tak, najlepšie to bude asi zistiť priamo skúsenosťami, tak by som chcela nakúpiť zopár rôznych a potom dokúpiť podľa toho čo nám bude vyhovovať 🙂 vedeli by ste mi prosím ale odporúčať kde najlepšie látkové plienky nakúpiť? ďakujem 🙂

tinika
11. jan 2012

@kessinka najlepsie ak by si sla k babe čo ich predava a videla na zivo aj ti poradi , ja som tak vačšinou kupovala a som spokojna :D a neboj, dostanes sa do toho, pred 2 mesiacmi som tu stresovala aj ja :D

argyro
11. jan 2012

@gabika84 ja odpoviem k 1. blueberry kapsovka - je momentálne moja najobľúbenejšia nočná plienka - jej jediná nevýhoda je vyššia cena, inak jej nemám čo vytknúť - strašne sa mi páči jej ohybnosť a vnútorný materiál je naozaj najkvalitnejší zo všetkých ostatných kapsoviek, ktoré som vyskúšala... takisto bambusové vkladačky sú perfektné a rýchlo schnú, ja som proste nadšená 🙂 A objemná nie je vôbec... teda ak porovnám s inými plienkami - BBH je pre mňa príliš objemná, charlie banana, wonderooska je tiež objemnejšia ale na tú nedám dopustiť, tiež super na noc..

wewe22
12. jan 2012

@tinika mne sa podarilo kupit aj v detskom obchode teraz uz maju skoro vsade tie bambino mio ci ako sa to vola tak mavaju aj separacky

larosa
12. jan 2012

ahojte, tak som tu 🙂 volám sa Amália a mám týždeň a jeden deň 😀

larosa
12. jan 2012

*kočky ako to robíte s tými štvorcami, nejako mi nesedia ☹ malú zabalím a kým ju pobalím do perinky a tak... už čká a je popiškaná, tak zatiaľ používam len nohavičkové BL organic a kapsovky...skúsila som na štvorce flisaky, ale nedobre sa mi obliekajú ☹ chcela som používať hlavne štvorce, ale ťažko sa mi balí aj do novoskladu, lebo je jej trocha veľký 😕
*ďalší problém- čo obliecť malej na nôžky? zatiaľ jej ich balím len do štvorca lebo sa mi nevojde do ničoho a potom do zavinovačky...mohli ju podráždiť separačky Vonderoo? teraz používam len látkové separačky- neviem teraz aká je to značka asi LL, bolo ich 10 a sú krásne jemnučké a bielučké, asi flísové a ukľudnilo sa to...
*ešte jedna 🙂 ktorá strana ide hore z vkladačiek BG Flip- tá akoby froté alebo tá čo pôsobí ako stay dry? pozrela som videá a som z nich popletená 😝

katka888
12. jan 2012

@larosa bg flip - ta jemnejsia k zadocku, ja so novosklad davala asi od mesiaca, dovtedy len stvorec narovno, ale zvacsa bol ondrik ten mesiac v kapsovkach a AIO / dost sme chodili von, bolo leto, tak aj preto /

viku, ta sa narodila februar, som balila nozky do plienky a do zavinovacky a na to deku a tak na doma, asi po mesiaci,nepamatam,az potom som davala dupacky.... ondrika nie, ten bol letny.

sladkasue
12. jan 2012

@larosa davas malu doperinky/ zavinovacky? nemala by si-obmedzuje to pohyb a rozvoj dietata 🙂
na nozky uzcite navleky - vymenis plienku a ides dalej.. ziadne nohavice hore a dole, hore a dole 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/cl...
ako ti moze byt novosklad velky??? asi myslis, ze je okolo vela plienky, nie? skus mensie stvorce 60x60

katka888
12. jan 2012

@sladkasue
nebude tak malemu babtku pri navleoch chladno pod zadockom? myslim na hornej casti stehienok, kam nedosiahnu a plienka tam uz nie je

tinika
12. jan 2012

@wewe22 dik

tinika
12. jan 2012

@larosa gratulujeme

sladkasue
12. jan 2012

@katka888 nemyslim si... inak pre novorodencov su navleky velke az az... daju sa natiahnut az plienocke - odskusane aj na mojom(16mes.)synovi 🙂 len treba tie spravne navleky

katka888
12. jan 2012

@sladkasue
ja som ich davala mojim, ale len v lete

janulkan
12. jan 2012

@larosa maly mal 3,5kg pri narodeni a pouzivali sme doma normal novosklad, trosku som pozahynala plienku kedze obcas pretrcala z puliek, ale kedze prve tyzdne som balila nasiroko ta dalsia plienka tam spravila svoje... 🙂 doma sme obliekali body a dupacky alebo overalik tenky - kojila som bez perinky a tym padom maly bol malokedy zabaleny 😝

miruss
12. jan 2012

@larosa: Gratulujem, Amálka je nádherná.

etuska
12. jan 2012

@larosa
krasne babatko.blahozelam 🙂

etuska
12. jan 2012

@labutka
@zojec
ja prave uvazujem ze konecne zacnem pri 3.babu pouzivat zo zaciatku stvorce.mame sice dost nohavickovych plienok,lenze v lete rychlo schli,takze teraz to budem kombinovat.

larosa
12. jan 2012

@janulkan malá má dosť dlhý trup, body jej ledva zapnem, ale do žiadnych dupačiek sa nemestí so žiadnou látkovkou, len s jednorázovkou...
@sladkasue štvorcov mám viac než 50, tak neplánujem žiadne dokupovať...a neplánujem používať návleky- oblečka máme dosť a podľa mňa sú pre novorodenca úplne nevhodné, keďže má slabú termoreguláciu a hlavne teraz v zime je zavinovačka ideálna a bábätku dáva pocit istoty, je ako v objatí 🙂 a určite neobmedzuje rozvoj 😀
@katka888 vďaka 🙂 ak by som používala štvorce, tak by som ju prebaľovala asi každú polhodinku, aj ty tak často prebaľuješ?

janulkan
12. jan 2012

@larosa my sme mali 57cm pri narodeni 😀 dupacky mi nosil 62ky hned ale napr tesco veci v pohode 0-0 obliekol aj bez extendora, ale my mame dlhe nohy asi viac ako trup 😉 urcite nieco vymyslis, len to chces trosku cviku a prax uz mas 😀 inak ked bol taky maly tak som prebalovala len ked bol hore, cize kazde 2-3h a kakal pri kazdom kojeni asi, cize niekedy spal aj zakakany ale zapareninky z toho nemal takze som to neriesila, bola som rada ze spi 😝 teraz prebalujeme aj po polhodinke ked je uz hore cez den

sima.p
12. jan 2012

@larosa bábo je krásne, gratulujem.... ja len k tej zavinovačke - prvú som dávala do zavinovačky, lebo som sa ju aj "bála chytiť bez zavinovačky" aby som jej neublížila, bola aprílová, takže ani teplo ani zima.... Druhá sa narodila 2 roky po prvej, v júli, najväčšie horúčavy, pri nej som takmer zavinovačku nepoužívala, už som sa "nebála" a lepšie a rýchlejšie sa mi manipulovalo bez zavinovačky... Takže komu ako vyhovuje, či už so zavinovačkou alebo bez nej, aj bábätká sú také, že niektorému sa v zavinovačke páči a druhému zase nie... A k plienkam neviem poradiť, kedže som začala látkovať oveľa neskôr ☹