Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brezuliatko
20. sep 2010

@lindauciatko Ahoj, používam organic vložky z biobavlny, ale tie čierne bodky tam pôvodne neboli - spravili sa len teraz po 3 mesiacoch, práve teraz, keď bolo veľmi dlho daždivo a vlhko. Skúsim teda to Savo proti pliesňam na jednu z nich a uvidí sa. Fúúj, túto agresívnu chémiu neznášam... ale čo už. Ďakujem baby za pomoc.

labutka
20. sep 2010

caute, objednavka z www.cheeksandcherries.co.uk este neni uzavreta, ak nieco chcete, stale cakam IP. Predbezne do utorka vecera, ale mozno sa to este trochu natiahne. 😉

dahlia23
20. sep 2010

@brezuliatko skôr ako to napcháš do sava (tiež neznášam chémiu) skús riadne horúcu vodu (pokojne z rýchlovarnej kanvice) do ktorej nasypeš puer. obsahuje kyslík, takže by to tie plesne malo vyriešiť. do toho namoč potom plienky, kým voda nebude taká, že tam môžeš strčiť ruku. a potom daj vyprať. 😉

brezuliatko
20. sep 2010

@dahlia23 čo je to puer?

sulky
20. sep 2010

@dahlia23 , tie HH su ale jednovelkostne, takze das 15EUR za cele plienkovacie obdobie 🙂
Alebo aj Bambinex su jednovelkostne, tie stoja 12

martina46
20. sep 2010

Prosím, poraďte mi, potrebujem dobré plienky na noc, v noci neprebaľujem, čiže niečo mega savé, popritom by som chcela, aby to bolo 3v1 a čo možno rýchlo schlo, čiže asi kapsovku. Konope bambus..? A asi jednoveľkostné. Prípadne aj viacero značiek. Ďakujem 🙂

emjee
20. sep 2010

@martina46
bum hugger od ellas house
bambusova jednovelkostna od BBH
BI bamboo extra

julcek
20. sep 2010

chcem sa opytat skusenejsich 🙂 , ked periete plienky, periete ich aj s inym pradlom, alebo len cisto plienky, a na kolko stupnov ich periete ???? Ja momentalne periem s bielym pradlom, pripadne uteraky, osusky na 60 stupnov, ci je to OK ??

zojec
20. sep 2010

@julcek ja periem len plienky samostatne.. vacsinou sa k nim ani nic ine nezmesti, akurat tak podbradniky tam este zvyknem fuknut, lebo tych teraz miname.. ufff .. ak ti to nevadi prat s ostatnym tak v pohode... mne to vadi, ked sa kaka perie s malej oblecenim.. to periem tiez zvlast a tak isto zvlast nase oblecenie.. ale ja som v tomto asi trosku pedant.. 🙂 a plienky periem na 60tke. 😉

brezuliatko
20. sep 2010

@julcek Vecičky, ktoré nocí dieťa by sa nemali prať s vecami dospelých. Takže ja periem plienky spolu s jej inými vecičkami na 40°C a tak raz za týždeň ich operiem zvlášť na 60°C alebo 90°C. Od tretieho mesiaca dcérke už nič nežehlím. Samozrejme plienočky pred hodením do práčky preperiem v rukách. Hlavne od kaky, ale tú my skoro vôbec nemáme, lebo bezplienkujeme - kakáme a cikáme do nočníčka od 2mesiaca.

katka.carska
20. sep 2010

@martina46 mne sa zda, ze viac zalezi na dobrej vkladacke, nez na plienke, ta je len obal - mala som moznost vidiet vacsinu nocnych plienok - pouzivanych, no neoslovili ma, v tvrdej vode skoncili ako tvrdy flaus, BBH bola aj nejaka velmi malicka na jednovelkostnu plienku.
Nechces si nasit svoje vkladacky (alebo i plienocky)? Naklady omnoho mensie, vkladky sa siju rychlo...

adriana7
20. sep 2010

@sulky ,
ďakujem za radu, ešte z pôrodnice som mala krém cicaderma, čo som používala na popraskané bradavky a ten zabral, natrela som jej celú prdelku aj stehienka a nechala som ju zapnutú len na posledných patentkách na flipke...
a tie separačky som zrušila, aj tak je tá praženica vždy vedľa 🙂
@zfidorka ,
aj ja si myslím, že to bude aj stolicou, a vy ešte kakáte do každej plienky? (pýtam sa ako keby som deti nemala, ale toto si už fakt nepamätám), a praženička je celý polrok, kým sa len kojí, že?

martina46
20. sep 2010

@emjee @katka.carska ďakujem 🙂
Katka, šitie by som nezvládla, ani časovo ☹
nejaké bambusové vkladačky mám a zdajú sa mi fajn, tak by som snáď aj niečo vykombinovala.

zfidorka
20. sep 2010

@adriana7 mala kaka po kazdom dojceni, do plienky uz mesiac nie 😎 (odchytavam do misky, som z toho happy, lebo ta jej riedka kaka bola cista zieravina)

zojec
20. sep 2010

@adriana7 moja kakala do kazdej plienky cca do 2 mesiaca, najhorsie boli kakoprdy.. :( potom ako keby utalo, a teraz kaka len raz do tyzdna.. ale riadne daaaaavky.. 😉 posledne 3 tyzdne vzdy v nedelu 😀 to davam preventivne len stvorce.. takze treba vydrzat.. 😉

divoska
20. sep 2010

@zojec tak toho sa neviem dockat 😀

zojec
20. sep 2010

@divoska 😀 ale vraj to nie je zarucene 😀

zfidorka
20. sep 2010

@zojec @divoska ale raz to prist musi, ze prestanu tolko kakat...aspon dufam 😅 😉

brisilda
20. sep 2010

@julcek ja periem tak ako ty ked mam malo spinavych plienok no zakazdym davam nappy fresh na dezinfekciu 😉 no uz som prala na 60 C aj s postelnym pradlom na dlhy program 🙂 no nezabudam nikdy na ten dezinf. prasok 🙂

divoska
20. sep 2010

ja najnovsie silne pochybujem 🙂 dnes bol na mne zaveseny 14 hodin vkuse a zaspal pomedzitym len na hodinu, potom polhodinu a teraz asi 10 minut /a to sa modlim nech mu to vydrzi 😀 / posledne dni vydrzi cez den vkuse hore bez prestavky ze nechapem. ono by to bolo aj fajn lebo v noci aj spi, keby ma stale nepotreboval tahat 🙂 doteraz ma to bavilo ale uz zacinam byt unavena. muz sa rehoce ze uz to malemu len prechadza zaludkom bez travenia rovno do plienok 😅

katka888
20. sep 2010

@julcek
ja terazm ked mam uz vacsiu vybavu, periem raz za tri dni a to je skoro cela pracka, ale do kosa s plienkami hadzem aj zadzabane podbradniky od papy, a ked mma volnu pracku aj napr plachtu, ked mi ju precura pri prebalovani / prebalujeme na posteli / alebo naposledy som prala skor, kedze sme sli na dlhsie von a hodila som tam utierky. skor som zvykla aj mm spinave tricka z bedmintonu a pod. ale nie nase normalne zaspinene oblecka, ani malej veci. len take, tam prihodim, co mi treba lepsie preprat

luciferova
20. sep 2010

Ahojte

Aky dezinfekcny prostriedok to davate? A kam, do pracky ci kyblika?

Ktora ste tu zo zv, chcem sa nieco spytat 🙂

@labutka a kolko by stalo postovne plus aky kurz mam pocitat?

Prave testujem na noc kapsovku bg 4.0 s prefoldom 😉 uvidime 😅

brisilda
20. sep 2010

@labutka no ja som sa rozhodla ze nekupim nic akosi odolavam 😀 teraz mi ma rist mojich krasnych 18 ks plienok 😔 😉 no na jedne vlnaky sa lakomim len neviem ci mi ich katkacarska upletie 😀 😀 😀
@luciferova ja pouzivam nappy fresh maju ho na klinkaciku 😉 -sulky 🙂 je naozaj dobry ale ci fakt dezinfikuje neviem 😀 no verim mu 🙂
kocky ja ked periem plienky tak k nim davam bud osusky alebo postelne pradlo oblecenie nie 😔 mozno tak manzelove tricka 😀 ale detske oblecko periem s polu s nasimi 🙂 ved sme rodina tak preco by som mala malemu prat okrem tak ci tak pouzivam iba detske pracie prostriedky 😉 a avivaz nepouzivame 🙂
pocujte kocky usila som plienky a jedna nam je mala nemala by niektora zaujem?plienku mam aj v albume sila som ju ja sama je to detsky flanel hrubsi + frote ktore poznate pod napinacou plachtou a dnu je vsita bavlnena vkladacka ja som to usila mlemu aby aby ich mal cezden do vlnacikov 😉 s tym ze tam dam este nejaku bambusovu vkladacku na vrch no akosi nam je malinka ☹ takze je to plienka tak do 7 kg

zfidorka
20. sep 2010

@brisilda ked porovnas disany a popoliny natahovacie, maju rozdielny strih?

divoska
21. sep 2010

ja periem tak vselijak. plienky vacsinou zvlast na 60 alebo 90 ked su zase flakate z toho nasho ekrazitu, lebo ich je na max plnu pracku, ale zase nepotrebujem prat uterky na riad s plienkami ze ano. ale inak ak su len zagrckane, tak periem kludne 40tku s nasimi trickami a svetlymi koselami a davam k tomu aj maleho body a dupacky. kym by som cakala ze sa mi nazbiera plna pracka maleho grcnutych veci tak by som zosedivela. /uvedomujem si ze po pol roku sa to radikalne zmeni 😀 /. plienky a osusky na utieranie kludne hadzem do nasich uterakov, presne ako brisilda pise ved sme jeden geneticky aj bacilovy zaklad. okrem toho sak sme hygienicki 🙂 nedala by som prat maximalne ponozky s plienkami alebo gatkami. inak pozitivne je, ze celulozove separacky prezili 90tku uplne v pohode. otazne je ci by aj viskozove prezili.

zojec
21. sep 2010

@luciferova ja som okolie zv, co potrebujes? 😉 poradim ak treba

brisilda
21. sep 2010

@zfidorka tak nejaky rozdiel tam je ale minimalny 😉 su skoro rovnake no popoliny sa mi pacia viac aj ich malemu castejsie davam no premna su strihovo rovnake 😉 kuk foto

brisilda
21. sep 2010

@zfidorka inak disany po vyprati zmenili farbu tak hadam sa po par praniach dopracujeme k farbe ako bola v eshope 😀

zojec
21. sep 2010

@brisilda a popoliny su biele? nie prirodna farba? oboje su krasne.. ta zelena je nahodou pekna 😉

brisilda
21. sep 2010

@zojec po vyprati uz ano 😀 ale ked prisli tak neboli pekne ☹ v eshope su este krajsie 🙂 a popoliny niesu biele su prirodne no ked mi prisli tiez boli tmavsie strasne vela spiny z nich odyslo prec pri lanolinovani