Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
26. sep 2010

@zojec podľa toho čo som čítala na českom MK tak to prosto navlhne je to prírodný matroš, tak ich treba asi prať častejšie ako flipky... ale sú krásne...

ja mám inak dvojvelkostné tie thirsties pulky, ale teda tá vel. 2 tá je mega, máme ich na najmenšom aj na nohavičkové anavy... na plienky narovno sú nie úplne ideálne, zadoček je taký širší a sú proste veľké.... tie musia vydržať veru aj veľkému dieťaťu riadne dlho...

zojec
26. sep 2010

@izabelkak 🙂 mas pravdu su krasne.. ono ten vrchny material je platno a pod tym je pul vrstva, nie je potiahnute to platno.. aj po bokoch je bavlna.. no nevedi, tak ich budem pouzivat ako AIO plienky.. len raz a dost 😉 puliek na plienky mam dost 😉 flipky su aj tak naj 😀

anlu
26. sep 2010

@zojec urcite vyskusaj chvilu ich nepouzivat a ked jej to zmizne tak daj znova vlniacky a ked sa to po nich objavi tak budes vediet ze asi z nich... viem ako sa citis ked ja tu citam ake vselijake pouzivate a ake su super a my ich nemozme pouzivat... 😖
my to mame asi v rodine, lebo aj moja segra ma alergiu na vlnu (cize pravdepodobne na lanolin) a mne tiez niektore kremy nerobia dobre, vsimla som si ze tiez tie ktore o bsahuju lanolin... kto vie co zrali tie chudata ovecky a kde ich chovali... 😕
ja som jej preto davala krem na zadocek, lebo ked sme boli v porodnici tam jasne ze sme museli pouzivat jednorazovky a z nich sa jej zacali robit zapareniny

michaela80
26. sep 2010

@izabelkak tak ake by som mala kupit ..uz asi 2? nasa ma zatial 3,7 kg...
su uz aj na Slovensku?

izabelkak
26. sep 2010

@michaela80 áno má ich @taanak - latkoveplienky.sk, a prečo veľ. 2? šak sa v nich utopíte🙂)) no neviem, nech napíš @zojec, koľko malá váži? a aké sú jej tie 2-ky? ja osobne ich nemám a na českom MK baby písali tak rozporuplne, jednej sa zdali vačšie druhej skor menšie 😀 ale tak v princípe to asi skor prirovnávali k tým thristies duowrap a tam je veru tá velkosť 2 riadne veľká... ak ich chceš používať teraz asi by som šla skor do veľkosti 1, si vezmi moja malá mála na ročnej prehliadke 8,2 kg, tak by ešte aj jednotky isto obliekla....

zfidorka
26. sep 2010

@michaela80 nasa mala ma cca 6 kg /3.5mesiaca a mame weehuggers vel.2... v porovnani s flipkami, ktore jej sedeli od narodenia su tie weehuggers taky sirsi strih, cize okolo pasa su jej momentalne este kusok volne - tato velkost je od 6.5 kg, takze to bude tym... tvojej malej bude teraz vel. 2 obrovska podla mna...
mne sa do nich super osvedcili vv najmensia velkost s nejakou vkladkou, je to super stihle a ked sa da sava vkladacka, tak to aj dostatocne saje... dala som plienku pod zaklapky a nenavhli zatial ani raz... oproti flipkam, kam napcham co chcem 😀, cize v pohode 2 plienky narovno, do weehuggers sa dobre zmesti bud 1 plienka narovno, alebo 1 mensia, napr. vv a vkladka...
@zojec dnes natalka testovala aio tb a po 2 hodinach boli durch 🙂 a asi som jej ich dost stiahla, lebo nozicky mala trochu otlacene...

michaela80
26. sep 2010

@zfidorka ked flipky su take nudne.. ☹ ☹ ☹ ☹ tie baby blooms sa mi velmi lubia..

michaela80
26. sep 2010

@izabelkak uz som pozrela maleho vahu ked mal rok tak mal 9 kg takze asi urcite len 1 velkost...

zfidorka
26. sep 2010

@michaela80 plne ta chapem, na baby blooms, som mala zalusk, zial uz boli vypredane ☹ , tak mame mod beads 🙂 este som ti chcela napisat ze weehuggers su vhodnejsie na plienky narovno, resp. nejake vkladacky, na nohavickovych nesedia velmi dobre... ja som ich chcela specialne na plienky narovno, lebo doma ficime len na nich 🙂

izabelkak
26. sep 2010

@zfidorka tie TB bambusové zase tak moc sacích vrstiev nemajú, ja do nich namiesto origoš vkladky dávam bamboo hour a vtedy je to lepšie... ale tak beriem ich skor na jeden čúres, v stave núdze na von by som ich použila tiež ale namiesto viskoz.separačky by som dala stay dry IV aby malá nebola v mokrom.... a gumičky sú tam takú užšie trochu otláčajú... resp. neviem ako je to na novej verzii, tá staršia má v oblasti gumičiek pul nie bambus....

luciferova
26. sep 2010
zfidorka
26. sep 2010

@izabelkak ja mam starsiu verziu, tak ako pises, ja som ich len testovala kolko vydrzia 🙂

sulky
26. sep 2010

@anlu ,tak skus na pranie pracie gulicky, a nemusis vymyslat 🙂 Velmi pakticke a ekonomicke. 2 roky nemusis kupovat ziaden prasok 🙂

dugyna
26. sep 2010

@sulky sulky a ty v nich peries je to dobre? aj na biele pradlo?aj na flaky?

dugyna
26. sep 2010

@emjee krasna fotka ako z reklamy na flipky 🙂

anlu
26. sep 2010

@sulky tie gulicky som este nestihla poriadne prestudovat ako funguju, tak ak ich pouzivas mozes mi to v skratke vysvetlit? Dakujem 😉

sulky
26. sep 2010

@anlu , mozes si to precitat 🙂
http://klingacik.sk/detail/510/ecozone-ecoballs...

Toto balenie vydrzi priblizne 2 roky. Navyse, zvysuje PH vody na 10. Bakterie prezivaju do 8. Takze na pranie plienok idealny 😎

anlu
26. sep 2010

@sulky hi hi akurat som sa zatulala na klingacika 😀 dakujem, prestudujem 😉

sulky
26. sep 2010

@dugyna , perie lepsie ako orechy. Flaky vyperie ako eko prasok. Cize moc nie. Ale je tam pribaleny odstranovac skvrn, ktorym sa potieraju flaky aby sa lepsie davali dolu

sulky
26. sep 2010

velmi sa to odporuca pri atop. ekzemoch, problemoch s pokozkou...atd.

dugyna
26. sep 2010

@sulky a peries v tom aj plienky?

sulky
26. sep 2010

@dugyna, este som v tom neprala nic, zajtra to idem skusit prvy krat. Mam zatial iba feedback od ludi co si to u nas kupili. 😎 Takze zajtra, vlastne dnes ti dam vediet 😉
Svagrina si to zobrala hlavne na plienky. Vravela ze to vypralo tak, ako akykolvek prasok.

anlu
26. sep 2010

@sulky uz som prestudovala a vyzera to velmi zaujimavo... tak nam prosim potom zreferuj ako to vypralo 😀 a prihod aj nieco poriadne spinave 😀 myslim pradlo...

sulky
26. sep 2010

ok 😀

zojec
27. sep 2010

@michaela80 presne tak ako pise @zfidorka, my mame rovnako stare a rovnako tazke babulky.. 2ka by bola pre tvoju strasne velka.. hlavne v paaase.. a urcite je jednotka aspon do 8kg.. cize min. do 10 mesiacov ponosis.. potom aspon budes moct kupit novu s inym vzorom 😀

@sulky veru, daj vediet ako tie gulicky peru, lebo tie vyrazky malej mozu byt aj z prasku ... ale zaujimave je, ze ten isty pouzivam od narodenia a len teraz sa jej to vyhadzalo.. ☹

dugyna
27. sep 2010

@sulky ok no daj vediet potom ako peru gulicky 🙂 🙂

divoska
27. sep 2010

zistujem ze sa nam to latkovanie kusa predrazuje, balik 100 popolini separaciek nam vydrzal 2 a pol tyzdna... a to tie ktore sa ako tak daju zachranit vzdy preperiem v rukach a potom v pracke. ale to je len mozno stvrtina z kazdeho prania. a to keby som nechavala len naozaj ocikane tak to by mozno bolo ze 2 kusy separaciek versus cca 40 plienok v prani 🙂 toto ukadene dieta proste nema obdoby 😀 . uz mu tam asi namiesto toho idem davat tie vatove tampony na cistenie. tie imsevimse 200 ked su viskozove asi este nema vyznam na prazenicu ste vraveli ze? bo rozmyslam ze skusim.

luciferova
27. sep 2010

Nik tu plienku nepozna?

Divoska ake mas separacky? Ja som si kupila grobaby v rolke a stoja mi tu na paradu...

zuba
27. sep 2010

Ahoje mate niektorá tie nohavičky weehugger? Ak ano ako ste spokejné? Dakujem

anlu
27. sep 2010

@divoska aj moja Olivka bola taka ukakana 😀 ona snad v kazdej plienke mala kakanicu, len som cumela ked mi niekto povedal ze ich babo kaka raz za tyzden 😲