Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

anlu
27. sep 2010

@dugyna aj na odkvapkavac na riad ja davam ocot a vycisti to lepsie ako akakolvek chemia, aspon mne 😀

@sulky a mozno tie cucoriedky vyperie po case... a davala si na to aj ten odstranovac skvrn co je k tomu pribaleny?

dugyna
27. sep 2010

@anlu ano to mas pravdu s tym odkvapavacom, inak ten vycitili super aj orechy...

anlu
27. sep 2010

@dugyna tiez som pozerala na orechy ale este som ich nemala, ale tak asi ked kupim tie gulicky tak ostanem pri octe... inak pre mna maju este jednu vyhodu tie gulicky... ked som isla k rodicom tak okrem velkej tasky s plienkami som sa bud trepala aj so slizom alebo som ho robila u nich ale teraz len prihodim gule do batoziny a hotovo 😀

dugyna
27. sep 2010

@anlu tak ano vyhoda...ja som sliz robila asi 2krat, a vsetko periem v orechoch. a odvar s orechov je prefektny na umyvanie okien aj zrkadiel, mastnej penvice a sporaku..a zbytky hodin vzdy do kvetinaca 😉

dugyna
27. sep 2010

@anlu dobru uz idem spat aj ja

divoska
28. sep 2010

@taanak sak som ich evidentne rovno u teba aj kupovala minuly tyzden, len som nevedela ze sem chodis 🙂 tam boli zrovna taka pani s mamou a dcerou, a ja som len rychlo vzala separacky a ked tu tak baby ospevovali tie flipky tak aj oboje flipky. mozno si pamatas 😀 @sulky aha, tak mozno tam bol pes zaklopany, ze v tych vacsich baleniach tie nahradne naplne nie su a raz to proste dopralo a bolo. ale zase ked si matne pamatam to bolo tusim pisane o tej ktoru trebalo davan nejak ze na slnko alebo tak. tak mozno ta funguje na inom principe. a potom fungovat prestane 🙂 alebo co

taanak
28. sep 2010

@divoska pamatam 😉 skoda, ze vas tak nazivo vacsinou nespoznam... ☹

petrinka
28. sep 2010

ahojte baby, citam, ze je tu diskusia prani 🙂 tie gulicky vyzeraju dobre... moja mama mala nejaku gulicku do pracky a nebola nejako extra spokojna. ale to uz bolo straaasne davno a to bola taka zelena s otvormi a nic sa do nej nedavalo...

ked uz pisete o prani, ja mam taky problem a neviem co s tym 😠 stalo sa mi, ze ked som nestihala prat nejake oblecenie (cakala som, kym sa mi naplni pracka na program rucne pranie), tak tym, ze som do spinaveho hadzala aj vlhke veci (uteraky), tak mi jeden kus oblecenia "zhranel" a ostali mi na nom malinke sede bodky. a nejde to nijako vyprat☹ ide o bielu bavlnenu podprsenku, takze nemozem zvolit nejaky silny program na pracke... neviete poradit, co by pomohlo? dufam, ze na plienkach sa mi to nestane. hlavne ked periem kazde treti den... ☹

michaela80
28. sep 2010

treba este nieco pridavat k tym gulickam? ja som och raz pouzila a pradlo vyslovene smrdelo... ☹

divoska
28. sep 2010

no tak prave som objavila nevyhodu latkovania. neviem ho narvat do ziadnych gati, teplakov ani nicoho co tu take mam. dosla som na to teraz ze mi kamoska doniesla 0-0 a idem to vymenit tak reku skusim, ale nasla som v skrini aj 0-3 a tie tiez neoblecieme cez tu plienku. nie ze by som zrovna ja maleho potrebovala nejak frajersky obliekat, ale nieco tu mam z tych balikov co som kupovala, ine som dostala, hole nohy mat nemoze a aby to v skrini trcalo... 😠 to mam kupit jednorazovky a ked ho do toho budem chciet dat mu davat take? 🙂))) alebo any other napad?
@petrinka obavam sa ze jedine savo na pradlo. ale nie na dlho radsej viac krat. spoluziacka na strednej mi raz vravela ze jej z dvoch podprseniek zostali len kostice lebo to tam nechala namocene par dni 😀 ci to je pravda uplne netusim ale predstava je to uzasna 🙂 @taanak ja som do minuleho tyzdna nevedela ze sa k tebe dostanem 😀 potrebovala som nutne tie nove separacky a zrazu kukam ze som ani netusila ze nemusim letiet do mesta /bo cakat na zasielku som tiez nemala cas a hlavne nie len kvoli separackam/

petrinka
28. sep 2010

@divoska tomu savu som sa akurat chcela vyhnut...co uz 😒
no jasne, ze ho nenapchas, ked ma zadok ako vcielka🙂 my sme mali taky isty problem. museli sme davat vacsie veci. ale neboj, ked uz nebudes musiet balit nasiroko, tak to bude lepsie!
a je jasne, ze obcas ho chces aj frajersky obliect!!!

zojec
28. sep 2010

@divoska chlapci to maju asi tazsie s tymi nohavicami.. u nas bola vyhoda, ze mala sa narodila v lete.. vela sme toho dole nepotrebovali.. 🙂 a malej davam stale take teplakoidne nohavice, do nich sa narve v pohode.. mne sa neosvedcili dupacky.. ma len dvoje a aj to dostala.. mala ich raz a uz su jej male ☹ treba si zaobstarat tie polodupacky. .. 😀
@petrinka ja by som tu podprdu fukla prat na 60tku.. aj s plienkami kludne.. nemyslim, ze sa jej nieco stane ked je bavlnena.. a aj viac krat.. skusala si puer?

divoska
28. sep 2010

@petrinka ja ho prave balim nasiroko az na oblecenie, a aj tak som ho do toho so stvorcom a malymi thirsties S pulkami nenarvala. @zojec sak toto, tie polodupacky, skusim kupit. aj tak nam tie teplaky a jedny gate kupili az na zlatych takze tam budem niekedy musiet ist s blockom hadam s tym nebude problem...a tam evidentne tie detske veci aj poriadne maju nie jak v tom lamacskom. ale tie gate su fakt krasne, akurat ze uzke 😖

zojec
28. sep 2010

@divoska ja mam jedny take rifle, je tam pisane ze 6-9, ale uz teraz sa jej tam ritka nezmesti.. tiez ich posuniem dalej.. no co uz.... mala bude chodit v teplakoch 😀 😀 ale u bab je super to, ze sa jej daju dat akoze take bavlnene elastaky a na to mam take vselijake saticky .. tam ten batoh nevadi 😉

labutka
28. sep 2010

@divoska ak mas veci z tesca daju sa vratit aleo vymenit v hociktorom tescu. Ja som krpatemu kupila pyzamo 12-18 mesiacov, overal, a mal vtedy asi 15 mesiacov a nezmestil sa donho ani holy... 😖 nechapem to cislovanie...

divoska
28. sep 2010

@labutka jezis to je dobra sprava, akurat ze ma navsteva zabije 🙂 mozno sa fakt radsej prezenieme tam. or nejake to hm alebo c&a skusim. no sak uvidime jak to vymyslim. ale to som netusila moc dik za info. inak chcela som dojst na prezentaciu toho prveho akurat ze to zacinam vidiet coraz bledsie. maly cicavec je na mne zaveseny cele doobedie a zaspava konecne az niekedy poobede k veceru. a ked zaveseny nie je tak vresti jak keby ho zabijali takzes nim este asi nemozem velmin niekde ist. @zojec ticho zavidim 😀

labutka
28. sep 2010

@divoska uviaz si ho do satky a dojdi. 😉
Nove hm ma byt konecne aj v poluse, ale az od oktobra. Konecne sa nebudem muset trepat do avionu alebo auparku.

alusha
28. sep 2010

ahojte, a ja maleho obleciem do vsetkeho, ani som nezbadala, ze by mu plienky nejako zvacsovali zadosk, doma stvorec a vlniaky alebo flipky, na to puncochy a teplacky a von kapsovku a na to nohavice oteplene, mam rada take flisove do pasa, nerada mam rifle na traky, ale aj tie mu obcas navleciem...

labutka
28. sep 2010

@sulky skusala si v tych gulkach prat plienky na 40? Ja davam oblecko na 40 plienky na 60, na plienky mam sliz a vyhovuje mi to. Na ovlecko mam zatial prasok a rozmyslam nad niecim inym ked ho miniem. Da sa dat k tym gulkam avivaz? Alebo etericky olej?
Jaky je rozdiel medzi tymi gulkami, preco v jednom baleni staci dat 2 a v tom druhom 3?

miruss
28. sep 2010

@sulky: To by aj mňa zaujímalo aká je účinnosť prania pri 40°C. Lebo ja tiež periem oblečenie na 40°C.

petrinka
28. sep 2010

@zojec puert som este neskusala, skusim. no dufam, ze prezije normalny praci ciklus, lebo vysacka je, ze pranie v rukach...

zfidorka
28. sep 2010

@petrinka ak mas puer, tak ho zalej vriacou vodou, potom dolej studenu alebo nechaj vychladnut na prijatelnu teplotu a nechaj to tam aj celu noc... mne takto vyslo vela flakov...

miruss
28. sep 2010

@zfidorka: tento spôsob aj ja používam na fľaky.

petrinka
28. sep 2010

@zfidorka jeeej dakujem, to ma nenapadlo. urcite vyskusam!

brisilda
28. sep 2010

@divoska ja som mala tiez ten problem ale iba ked som plienku vypachavala odteraz ju nevypchavam a doverujem bambuskam 😀 no obcas som to riesila aj tak ze som dala pampersku len aby mal maly frajerske rifle 😀 no ja som zacinala s latkami od 3 mes. 😉 a aj to postupne teraz uz iba latkujeme

brisilda
28. sep 2010

@petrinka hod potom info ci to zabralo som zvedava na vysledok 😉 inak zienky ani nejdem citat co to preberate lebo ako sa poznam uz by som to objednavala 😀 ale nad tou gulickou do prania sa aj manzel zamyslal videli sme to v TV reklama top shop

petrinka
28. sep 2010

@brisilda jasne, dam vediet, ci to pomohlo. inak ja som od teba odkukala namacanie pokakanych plienok s praskom a zabera...😀 predtym som to drhla ako blazon v rukach, ale kedze teraz mam dost problem s ekzemom, tak si chcem mocit ruky co najmenej. takze dik za ten tip🙂

petrinka
28. sep 2010

@divoska brisilda ma pravdu, budes sa musiet zmierit s vacsimi obleckami🙂 u nas cislo 0-0 bolo mala aj bez plienky hned ako sa narodil🙂 nosili sme az 3-6mesiacov. do treoch mesiacov som mala len bavlnene plienky, takze aj s plienkami mal riadny naklad na zadku🙂

divoska
28. sep 2010

@petrinka nemam problem, lebo sak ked sa narodil tak sme mali zase problem zohnat 50tky co mu bolo vsetko najmensie obrovske. ja osobne radsej vecsie veci do ktorych dorastie ako male ktore mozem rovno vyhodit. len tych gati co som dostala by mi bolo luto, tak asi dominam tie jednorazovky. mozno aj tak este budem musiet kupit bo lamem draheho na par dni na dovo a asi nam tam nebudu moct brat pradlo. zrovna idem od doktorky, kuknite moj status najnovsi. sestricka skoro neverila ked to zapisovala. a doktorka sa tiez rehotala ze neuveritelne 😀 @labutka ked to je u nas tiez problem 😀 zatial v nej vydrzal max 20 minut. otuzujem ho postupne, nechcem aby z toho mal traumu ze tam musi byt nasilu tak ked zacne jacat tak ho vyberam /a aj to vzdy len kvoli tomu ze chce jest ;)/ zaspal mi tam asi len 2x zatial.

petrinka
28. sep 2010

@divoska no hovorim, smotana😀😀😀
gratulujem- aj k vahe a aj k dovolenke!!! potom napis kam sa chystate! hned by som niekde isla aj ja🙂
a len tak na okraj, dohodla som sa s tou doktorkou na piatok poobede, tak drz palce!🙂