Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
16. okt 2010

babulky, ake vlniaky vhodne na den na balenie narovno okrem Anavy mi odporucate? pozeram po SWB, trosku drahe.. ale vyzeraju velmi dobre.. 🙂 kto ich mate do kedy asi vydrzi velkost M ?

sulky
16. okt 2010

@divoska ,niekedy buduci tyzden

sulky
16. okt 2010

@zojec ,kamoska ich predavala, nemohla sa ich zbavit, zevraj to bola jej najhorsia kupa. Ale dovod ti nepoviem, mozem sa jej spytat.

divoska
16. okt 2010

@sulky tak asi rovno vezmem aj ja. kric ked budes mat v plane sfinalizovat tu objednavku dovtedy si hadam aj z toho miliona vzorov vyberiem 😀 @anlu tak ja ti potom beknem max za tie navleky, puncochace asi vezmem radsej tie bavlnene slovenske

sulky
16. okt 2010

@ludmilabb , niektore mamicky si tie artist series uz predobjednavaju, pretoze ide o limitovanu kolekciu. Vyrobi sa isty pocet kusov, a ked sa predaju, dalsie uz nebudu.

sulky
16. okt 2010

@divoska , oki doki 😉

sulky
16. okt 2010

@zojec , zober si od izablekak BBH, ma Mkove, ona ich chce predat a kupit druhe 😉

sulky
16. okt 2010
aknavij
16. okt 2010

Prosim vas raz ste tu spominali nejaky pripravok na skvrny co sa da cez noc s pradlom do horucej vody, alebo sa dava aj do pracky k pradlu. Ako sa prosim vas vola a kde sa da zohnat? Alebo nieco dobre na skvrny, trebars aj vonave a samozrejme eko? Vdakaaa

izabelkak
16. okt 2010

@sulky už som od toho predaja dočasne upustila, až potom mi totiž došlo že možno budeme zas nohavičkovať na noc keď nám Katka ušije tie nohavičekové kapsy, iné nočné vlniaky nemám.... tak uvidím ako to s tými našimi nocami dopadne ...

izabelkak
16. okt 2010

@zojec a vám už kaku neutečká keď dávaš plienky na rovno? alebo si z tých šťastných čo Ti dieťa kaká do nočníka? u nás to schytajú na 90% vždy a to máme tuhú kaku... takže to vyzerá asi tak že 3 - 4 zaperiem len okraj, a potom už periem celé...

izabelkak
16. okt 2010

@sulky len my tu viaceré s obľubou používame práve bambusový flees a u toho by som sa fakt bála toho slízu, mne príde že už aj bez toho že sa perie v mydle pomalšie nasaje ako také froté, ale zase mi príde že viac toho poberie....

sulky
16. okt 2010

@izabelkak , tak kupis nocne HH 😀

izabelkak
16. okt 2010

@sulky nie, už som s utrácaním skončila, stačilo 😀 u babky máme dve klbká tak može ešte záložniaky k BBH uštrikovať a finito...

zojec
16. okt 2010

@aknavij myslis asi puer 😉
@izabelkak ale nechytam do nocnika, ale mala dobre obdobie, ze kakala len raz za tyzden 😉 ale uz sa pokazila ☹
@sulky pozerala som tie vlniaky na bazari ale su este velke ☹

sulky
16. okt 2010

@aknavij , ak myslis eko, tak je to nappy fresh, ale momentalne je vypredany. Skus ecover na skvrny, v DMku

izabelkak
16. okt 2010

@sulky ale nappy fresh nie je na škrvny nie? to je dezinfekcia? a v DM-ke som ecover na škrnvy nikdy nevidela, keď tak v bio obchodoch, ale myslím že vychádza drahšie ako PUER či Ulrich... a dá sa kúpiť vlastne aj od sonettu taký prípravok...

@aknavij skús nejaké bio obchody vo vašom okolí, z menovaných značiek isto niečo zoženieš, všetko je to založené na báze aktívneho kyslíka...
v DM-ke sa dá kúpiť soľ na škrnvy denkt mit, tá ale nie je eko.... tá je však aktívna už od 30 stupňov, kdežto tie menované eko až od 50 st., t.j. tie ja používam na plienky a na bežnú bielizeň pranú v orechoch používam tú soľ z DM-ky.

izabelkak
16. okt 2010

@zojec tak potom good luck pri zapieraní vlniakov 😀

sulky
16. okt 2010

@izabelkak , jejda, som si to pomylila, myslela som ecoleaf odstranovac skvrn, ten je tiez vypredany. A tusim mas pravdu, ten tekuty ecover na skvrny som kupila v biostyle v Trnave, nie v DMku

izabelkak
16. okt 2010

@sulky aha on je aj tekutý ten ecover? ja som mala z bioobchodu sypaný taký ako sú tie ostatné značky....

som sa práve divila som nevedela, že máš vypredaný aj ecoleaf.....

zojec
16. okt 2010

@sulky a kedy bude nappy fresh? sa mi zdalo ze som ho min tyzden u teba videla v obchode... a ja ze si s pancuchacmi vezmem aj nappy fresh ☹ mam este na 3-4 pouzitia

sulky
16. okt 2010

tak to stihnes kym pride novy 🙂 nemusis ho pouzivat casto, tak raz za 2 tyzdne

izabelkak
16. okt 2010

@sulky ako to myslíš s tým používaním raz za 2 týždne? to ako stačí na dezinfekciu práčky či ako? ja to rvem do každého prania plienok.... a teda možno je to zhoda okolností ale malá má krásnu pokožku momentálne... oni tie kvasinky sú pekné sviňuchy....

zojec
16. okt 2010

@izabelkak ja to tiez pouzivam castejsie.. 😀 hlavne ked nesvieti slnko.. a co hovorite na tieto? https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/fol3/vl... @sulky ty ich urcite mas odskusane 😉

zfidorka
16. okt 2010

@michaela80 diky za fotky... ta nova vkladacka vyzera fakt dobre 🙂

aknavij
16. okt 2010

@sulky Dakujem, vyskusam. A to je to, co sa dava do vedra s plienkami aby nesmrdeli? Nemyslim teraz vonny olej, ale nieco take ako puer alebo ecoleaf ste tam tusim davali? Alebo to ste pred pranim v tom len macali? Uz mam z toho gulas.

izabelkak
16. okt 2010

@aknavij PUER resp. ten aktívny kyslík sa pridáva do prania, kôli škrvnám a na rozjasnenie bielizne keďže tie eko prášky neobsahujú optické rozjasňovače, ten kyslík to vybiely na prírodnej báze.......

na namáčanie sa používa pri ťažších škrvnách, ja to napr. používam pri plienkach s umelinkou aby som na ne nepatlala mydlo tak ich máčam v tom aby sa mi kako vypralo.... prírodné materiály potieram žlč.mydlom....

kôli tomu aby plienky nesrmdeli a na dezinfekciu sa do pránia pridáva buď nappy fresh alebo miofresh.... resp. používajú sa pri ručnom praní ak si niekde mimo domova...

zojec
16. okt 2010

@izabelkak inak to rucne pranie si teda neviem predstavit... 🙂

aknavij
16. okt 2010

@izabelkak aha, tak uz mam jasnejsie, dakujem🙂))

sulky
16. okt 2010

@zojec , rucne pranie vyzera asi tak, ze to na noc namocis do nappy freshu a rano vyplachcas a vyzmykas 😉 5 minut roboty.