Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

izabelkak
10. nov 2010

jááj a kočky, kúpili sme včera s dugynou v ekoobchode živica jedlú sódu, má to všestranné využitie v domácnosti, podrobný návod je vo vnútri balenie, má vraj aj deodoračné účinky a dá sa použiť do prania k plienkam alebo na namáčanie plienok, keby niekoho zaujímalo http://www.ekoobchod.sk/index.php?page=shop.pro...

a majú tam aj liečivú vlnu v prípade nejakého kožného podráždenia, konečne som to kdesi objavila, lebo predtým som mala z brány, vrelo odporúčam výborne to funguje, len bacha je fakt cítiť lanolínom,tak radšej používajte tak že dáte separačku a až potom tú vlnu aby ste si nenalanolínovali plienku z vnútra 😀 😝

izabelkak
10. nov 2010

@emjee uff tak nám sa posledný mesiac darí a aj LVB crepe či BoJ s plienkami na rovno väčšinou obstoja, max. to trošku schytá okraj, tak ak je to fakt pidi ja ten okraj nejakou handričkou alebo pod prúdom vody v tom mieste zbavím kaky a nanesiem mydlo...
no zistila som že preto sme s tým mali voľakedy väčší problém lebo som nepoužívala separačky, teraz sa to hovienko dosť zamochlá do tej separačky tak je menšie riziko upatlania vrchných gatí, ja ale používam
viskózové....

emjee
10. nov 2010

@izabelkak ta soda je na flaky alebo preco zrovna na plienky?

zojec
10. nov 2010

@emjee ano, vraj vyborne ucinkuje na flaky... tiez je tam aktivny kyslik 😀 moja stara mama do toho namacala zaclony 😉 alebo do prasku do peciva

zojec
10. nov 2010

mozno trosku mimo temy, ale celkom zaujimavy clanok o ekocisteni http://www.ekoporadna.sk/download/cistenie_broz... 😉

izabelkak
10. nov 2010

@emjee aj kôli dezodoračnému účinku, asi sa skúsim vrátiť k 2 hod. praciemu cyklu plienok a použijem sódu, som zvedavá či to pomôže, lebo miofresh ani nappy fresh nepomohol, pri 2 hod. mi plienky po pocikaní smrdeli ako okadené...

izabelkak
10. nov 2010

@zojec tá brožúra je perfektná, super že si to tam objavila, neviem ako donútiť priateľa aby si to prečítal, potrebujem dosiahnuť to že nebude kupovať ten sajrajt do umývačky riadu, je presvedčený že tie zvyšky jedla zlikviduje len chémia, no asi ho vezmem do tej ekopredajne a požiadam ich o info a prípravky 😀

avila
10. nov 2010

Baby, v lekarni mi predali vodovy lanolin, vsimla som si az doma ☹ 😠 Ak ho nejaka soma bola, viem, ze ho treba dat viac, ale kolko? Raz tolko?

izabelkak
10. nov 2010

@avila hej daj raz toľko ale inak by to malo byť o.k., mne to fungovalo, čítala som že jednej kočke sa nechcel ani za svet rozpustiť že ostávali oká, ja si už nepamätám ako to vyzeralo - mala som úplne prvý vodový priateľovi neboli ochotní nič iné predať🙂)) každopádne tá kúra fungovala... len lanolínovala som orandžové disany tak ak to robilo fľaky netuším nebolo to na tých vlniakoch vidno...

@emjee a podarili sa Ti vyprať tie flakaté LVB? ja mám tiež fľaky na LVB ako som skúšala plenuchy narovno s flees.separačkou tak mi dosť toho ušlo na vlniaky, kelu teraz som doprala v pračke a vyzerá to otrasne, mám žlté LVB takže nemám vlastne žltý flak ale akoby nevypraté okraje blééé predtým sa mi vždy vyprali pekne do žltučka... 😀

emjee
10. nov 2010

@izabelkak nepodarilo 😔 ja ich mam flakate od ciky, aj lvb bledozelene aj disany prirodne 😔 vyzera to desne, takze predavat dalej ich asi nebudem, no ale prebalujem tak ci tak len ja resp. mm, takze nikto iny tie flaky nevidi 😀

anitab
10. nov 2010

@izabelkak aj som premyslala nad tymi jednovalkostnymi, ze ich poriadim a odlozim pre druhe, len som niekde citala, ze tie su prave pre malinke deticky obrovske...no snad ich neskor vyuzijem, ked nie hned od narodenia...skusala som treningove - mam Bambino Mio - ale skor pouzivame cez den, mam len jeden ks, tazko mi ich porovnat - a este som mala BL velkost 11-14kg, to som kupila pred 5 mesiacmi, ked sme trenovali, lenze boli obrovske a to ma nas maly uz rok rovnaku vahu tj 12kg - tak som ich vratila rovno...

je pravda, ze 2rocne dieta lieta ako sarkan, tam potrebujem mat stvorcovku upnutu dobre cez den, co vsak moc netreba u nas, v noci sice rotuje po celej posteli, no snad by ich vlniacky udrzali - len mi prosim povedz, nie je mi to jasne - ci tu stvorcovu plienku upinas pod vlniacky sponou, alebo to len nejako prelozis a zahnes? alebo len poskladas na rovno a navlecies priamo vlniacky? to sa mi zda, ze to sa vazne lahko pohne..

dali by si tip, kde si zohnala tie vlneno/hodnabne natelniky? teda pochopila som to ze mas pre malinku ale aj pre seba...inak, aku odporucas velkost tych BoJ? ako spominala emjee, M-velkost je im velka a to maju 11,5kg, sice vyrobca uvadza M ako 9-15kg takze v norme asi...

petal
10. nov 2010

avila, ak si dobre pametam zo skoly, tak lanolin je to iste co cera lanae hydrosa, to iste co adeps lanae hydrosa, co sa rovna zmes cera lanae a 25percent vody. Takte ak si pytate v lekarni lanolin, tak by vam mali dat tuto namiesanu mast. Cera lanae je vosk z ovcej vlny cisty, bezvody. Dufam, ze som to dost jasne objasnila.

petal
10. nov 2010

Ale na nete sa uvadza lanolin aj ako synonymumu pre cisty cera lanae, ale to lekarensky nie je spravna. Hpvpri sa o vodnatom a bezvodom lanoline.

izabelkak
10. nov 2010

@anitab tie nátelnky som kupovala z ČR z e-shopu branakdetem, neviem či sa dajú zohnať aj u nás už ,ale hej predávjaú ich aj pre dospelých, na sebe som ušetrila a dávam si tie umelinové čo mám ☹

čo sa veľkosti BoJ týka myslím že výrobca udáva rozpätie skôr na také všeobecné použitie, spravidla však ak chceš aby dobre držali plienky na rovno musia byť váhovo akurát, resp. skôr menšie... napr. aj LVB M-ko je fajn na rovné L-ko vhodnejšie na nohavičkové....

len neviem kočky moja dievka má 9 kg a výška sedu na tom S-ko sa mi zdá pomerne akurát tak neviem či by vašim chlapcom stačila výška sedu, v inom nevidím problém je to pružné príjemné, opýtam sa na slepičárni, že ako veľké majú tie kočky deti čo používajú to S-ko....

a nepripínam to tam nijako, prosto to tam drží s ohľadom na ten strih vlniačikov a veľkosť....

tak zistím a dám vedieť ohľadom tých BoJ....

divoska
10. nov 2010

jo ako sa pisalo v lanolinovej teme. +skusenost z praxe.
dojdem do lekarne a pytam si bezvodovy lanolin. teta otvori nasiroko oci, tak dodam ze cera lanae by sa to malo volat /nie adeps lanae/, zisti ci to vedia namiesat, zisti ze vedia, a potom uz len poviem ze chcem 100g a cakam 😀
s tymi BoJ som zvedava, kedze uz mam zrovna na tie moje Ska zaujemkynu, a nechavam si na neskor Mka. ale cakat dva roky ci ich niekedy vyuzijem... 🙂 no uvidime

avila
10. nov 2010

@petal jasne, dakujem, ale ja som si pytala presne cera lanae, este som jej doniesla aj staru prazdnu skatulku, ktoru miesali oni, kde bol ten napis a vidis...

sulky
10. nov 2010

@emjee , my mame BOJ cislo M a davam plienku na rovno pod to. A tiez nam nozicky nepriliehaju. Ale vobec to nevadi.
@izabelkak , a kolko mate kilov?

limoni
10. nov 2010

dievcata, su este nejake vrchniaky pulky jednovelkostne s kridelkami? nasla som HH

anlu
10. nov 2010

@izabelkak ano ma, ale ked budem mat na sebe vlneny sveter (rolak) tak sa vlastne holou pokozkou toho nedotyka a skor ma na taku koncentrovanu davku lanolinu reakciu... cize keby krem s obsahom lanolinu som jej dala tak sa vyhadze a svetre nelanolinujem... jej vlnene veci nedavam. Ja som preto to este neskusala lebo ja sa spotim aj v kratkom tricku 😝 no ked bude poriadna zima tak urcite otestujem 🙂

zuba
10. nov 2010

@izabelkak Som zvedavá čo napíšeš o tých BoJ-kách, lebo aj ich chem kúpiť ateraz neviem či S alebo M - máme tcca 11 kg a chcem ich na plienky narovno.

izabelkak
10. nov 2010

@sulky Izabela má niečo okolo 9 kg, a to S-ko oblečie aj na nohavičkové anavy inak.... tak keď budem mať spätnú väzbu dám sem info....

@anlu aha ja som myslela že si chcela skúsiť tie nátelníky či body priamo na telo...

izabelkak
10. nov 2010

@limoni aj thirsties majú tie krídelká...

zojec
10. nov 2010

@avila kde ti predali vodovy? nech tam nejdem 😀
@izabelkak ja pouzivam do mycky denk mit z DM, tie eko zelene , umyvaju perfektne, aj na kratkom programe 😉 ecover je tiez dobry, ale to by som zbankrotovala...

avila
10. nov 2010

@zojec v nemocnicnej, ty kupujes oproti plavarni, vsak?

zojec
10. nov 2010

@avila u spasitela ale oproti centrumu... chodim tam k pediatricke.. cize to mam po ceste, ale som s tou lekarnou spokojna, su tam taki zlati chlapci.. pohotovi 😉

avila
10. nov 2010

@zojec tam pojdem nabuduce aj ja teda. Vsak toto miniem cupi-dub.

avila
10. nov 2010

@izabelkak ake stvorce pouzivas do BoJ?

anlu
10. nov 2010

@izabelkak ne ne 😀 to by sme si dali... ja mam vela takych "svetrov" su tenucke ale zo 100% vlny cize je to ako natelnik, ja to nosim normalne ako sveter (sokruska nas nimi zasobuje, je priamo pri zdroji 😀 😀 😀 😀 )

izabelkak
11. nov 2010

@avila babmusové kikko alebo bambusové BL 40x40, vv alebo aj z flipky stay dry vkladačku...

avila
11. nov 2010

@izabelkak ale vsak tie bambus. kiko su uz ake mini, to tam naskladas aj tak?