Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
26. nov 2010

@zojec off topic, ale moje dieta chodi na prechadzky same od kedy vie poriadne chodit - ca. 15-16m - cupka pri mne, pozera brany, ploty, ovoniava kvetinky, ... rype sa v blate 😀, ... ked sa mu uz nechce chodit, nahodim ho na chrbat do manduce a ideme domov - je to pohodlnejsie ako tlacit kocik a zaroven striehnut kade ti krpec kraca

@avila ja by som mala za moj kocik max. 1 satku naviac 😀 😀 😀 nelutujem

@lulukn79 je to spravny postup

zojec
26. nov 2010

@emjee no mas pravdu.. kazdopadne do dalsieho kocika uz teda neinvestujem ani cent.. ziadne golface sa u nas kupovat nebudu... 😉 to radsej kupim 5novych plienok 😀

kralicica
26. nov 2010

baby ja som tu nova a chcela by som skoncit s pamperskami, resp. zacat latkovat. nemam ani sajnu ako na to, co kupit, kde. mohol by mi niekto poradit po lopate vsetko od nuly ako to prebieha, je to vobec lacnejsie ci drahsie? uz mam nervy z tych vsetkych plienok vsade v kazdom kosi. mame 8 mes. dakujem

zojec
26. nov 2010

@kralicica skus si precitat nase fotoblogy, skoro kazda z nas ma co to o plienockach napisane... a urcite sa to oplati.. 😉

labutka
26. nov 2010

@kralicica nejake nohavickove plienky a na to vlniaky; a na von, k doktorke, a na navstevy nejake AIO alebo kapsy.

labutka
26. nov 2010

@kralicica ...a velkost M alebo rovno L alebo aj jednovelkostne (zmensovacie) - ked planujete aj dalsie babo. 😉

janefonda
26. nov 2010

@sulky dik, mrknem sa na ne 😉

divoska
26. nov 2010

@sulky nemam s cim porovnat kedze mame len 4 aio. ale asi zadovazim aj nejaku kapsu

luciferova
26. nov 2010

Aky je rozdiel medzi aio a kapsovkou?

Baby viete co sa mi vcera stalo? Prala som plienky a ked sa dopralo, vsimla som si, ze jedna kontrolka svieti na oranzovo, zavolala som mm ze co to a vraj zaneseny filter. Tak to rozrobil a vytiahol odtial 2 papierove separacky😕 😕 kokso...

luciferova
26. nov 2010

@kralicica ja som tiez zacala v 8m s tymto: 1x gro baby (obsahuje 1xvrchne gatky a 3x vkladacka, ktora sa meni), 2x bum genius flip sty dry (2x vrchne gatky a 6x vkladacka, ktora sa meni - cize ked vrchne gatky nie su zaspinene, pouzijes znova s cistou vkladackou) 2x itti bitti (tie som predala, pretekali medzi nozkami) a na noc mame bum genius kapsu s vkladackou, ktora sa vola prefold od Babyidea. A potom si uz dokupis, co ti bude najviac vyhovovat 😉
Ja napriklad na vlniaky odvahu nemam, z toho lanolinovania mam strach...

zojec
26. nov 2010

@luciferova AIO je v podstate aj kapsovka 🙂 ale take prave AIO je take ako jednorazovka, vsetko ma prisite len hodis do pracky a vyberies , vyszsis a pouzijes.. akurat ze schnu veelmi dlho.. pri bg je kapsovka so sty dry vrstvou, a aio je prijemna organoc bavlna.. co sa tyka savosti neviem posudit mam len kapsovku a to je moja najspolahlivejsia plienka

kralicica
26. nov 2010

baby a kde to vsetko kupim? 😕

luciferova
26. nov 2010

@kralicica oplati sa v bazarikoch, predsudky mat nemusis. Alebo ekoplienky ci klingacik ale chytro, bo ma zmazu 😉

luciferova
26. nov 2010

@zojec dik za vysvetlenie 🙂

labutka
26. nov 2010

@luciferova celkom by ma zaujimalo, aku mas pracku - fakt si neviem predstavit, ako sa separacka dostane mimo bubna. 😕

luciferova
26. nov 2010

@labutka ani mne to nejde do hlavy. Mam ekectrolux zboku plnenu, ma asi 3 roky.

michaela80
26. nov 2010

Ako je mozne ze vyprate plienky na 60 stupnov a mam pocit ze ich stale citim, no nie kazdu...hlavne vkladacky konopne...

zojec
26. nov 2010

@michaela80 no prirodny material tak citit, a obzvlast konope a bambus.. ☹ skus pred pranim namocit do nappy freshu alebo mio freshu, alebo do pueru 😉

michaela80
26. nov 2010

@zojec len tu to nedostat..budem musiet z nejakeho eshopu.. 😅

milvasik
26. nov 2010

Ahojte, tak som doma z porodnice, misia splnena, tri baby som nahovorila na latkovky🙂.No teoretik som dobry a ta prax, no sranda. Dala som malej najmensie Disany na stvorec+zaväzovacia disana plienka. Lez som to zabalila, mala sa stihla posrat a cely dlhy manever som musela odbalit. A tie vlniaky som jej nemohla narvat. Celu ju to stiahlo a vobec tak nebola zabalena na siroko, takze tie asi moc nevyuzijem, co?. Ozaj mame ten asi najhorsi stupen klbikov, nemusim sa toho bat? tusim ste to tu rozoberali uz, poteste ma prosiiiim.
A este jedna vec,tie co mate dievcatka, mam malej umyvat ten maz co ma v susurke? alebo je to nieco, co tam treba nechat? Neviem, som zvyknuta na chlapca. A este, dokedy budu tie kakoprdy? Mam pocit, ze tromfneme aj divosku s tym poctom prebalovani🙂))).

taanak
26. nov 2010

@milvasik ahoj, susurku treba jemne vycistit. Mne v porodnici povedali, ze nechat tak a moja doktorka ma potom sprdla ☹

milvasik
26. nov 2010

Dakujem, cize vsetok maz, co sa tam nahromadil zotriet? Ja som sa uplne zabudla na to spytat, ked som isla domov, lebo v porodnici nam ich kupali sestricky-ale nie pred nami.

henushka
26. nov 2010

@luciferova K tym separackam, uz sme to tu kedysi preberali. Mne sa stalo to iste, a to hned na uvod, aj som sa nalakala, co na to MM, reku ma sprdne, ze co som si to vymyslela, ale bolo to v pohode 😎

@labutka Tebe sa to nestane, mas zhora plnenu pracku, videla som v telke 😀

Baby, takze znova upozornujem vsetky, ktore mate ZPREDU PLNENU PRACKU, prat SEPARACKY VZDY VO VRECUSKU!!! 😉

henushka
26. nov 2010

@milvasik 😀 Moja mala nemala zo zaciatku problem pokakat aj 3 plienky za hodinu. Potom sa to ustalilo asi na takych "iba" 6-8 kakoprdov denne, co trvalo az do zavedenia tuhej stravy. Bolo pre mna zadostucinenim, ze som sa dala na latkovanie, rozhodne ma netrapil pocet pouzitych plienok za den 😵

zojec
27. nov 2010

@milvasik gratulujem k Maruske 🙂 co sa tyka balenia nasiroko, da sa aj s vlniakmi... ja som balila stvorec novosklad vlniaky, alebo pul gro baby wonder wraps 😉 kuk do albumu mam to tam aj nafotene... tie stvorce musis dat aspon dva.. ja som tiez casto prebalovala, kakoprd v kazdej plienke a aj v noci, usralilo sa to v cca 10 tyzdnoch a od 3mesiacov uz kaka len 1do tyzdna 😉 co sa tyka mazu, urcite jemmne cistit handrickou, niektorym dievcatkam sa zvyknu prirast pysky.. tak to treba oddelovat, ale nie nejak nasilne 😉 😉

emjee
27. nov 2010

@luciferova aio znamena, ze nemusis davat vrchnaky
kapsovka znamena, ze plienka je usita v tvare kapsy a dobre sa dovypchava

nie kazda aio je kapsovka (anpr. itti bitti nie je) a tiez nie kazda kapsovka je aio (napr. hamburger je tiez kapsa a treba vrchnaky)

divoska
27. nov 2010

@milvasik cau maaamo. som ta tu aj chcela bonznut, ale reku sak sa ukazes hadam. opovazite siahat na nas rekord odkaz svojej krasavici 😀 s jednym dietatom sa to da ale s dvoma, jedine ze chlapi budu pomahat 🙂 a nasiroko ja som balila ako jedna ceska vymyslela. pouzivali sme stvorec a pulky, na to dupacky a az zvonka na ne dva stvorce zlozene na obdlznik po bokoch zopnute snapkami. co sa novoska tyka nam vtedy boli dobre akurat thirsties S a v 5tich tyzdnoch som prvy krat mohla dat aj gro baby pulky aj ked tie boli stale obrovske, rychlo sa prebalovali.

labutka
27. nov 2010

@henushka @luciferova praveze som si myslela, ze zhora plnena pracka je vacsie riziko - ked davam plienky do nej, prave vtedy sa moze podarit hodit nieco medzi bubon a pracku. Pracku plnenu zboku mala moja mama na starom dome, prala som v nej asi 3 krat, a raz sa mi stalo ze vkladacka bola zachytena medzi dvierkami a gumou na bubne, stalo sa to az pri zmychani, tak len nebola dobre vyzmychana. Ale fakt by ma zaujimalo, kade realne moze vyliezt z bubna. Cez tie dierky v bubne urcite nie.

zojec
27. nov 2010

@labutka prave tadial pomedzi tu gumu a bubon moze preklznut 😉 lebo ta guma nie je velmi nafest..

labutka
27. nov 2010

@zojec ahaaaaa, tak dik za objasnenie. 🙂