Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
12. jan 2011

@evulikm: A ešte je rozdiel, že v IB sa menia len vkladačky a Anavy Easy sa perie celá po každom použití. Ale inak je to skvelá plienočka. Celkovo všetky typy Anavy plienok sú veľmi dobré.
Ale ja som spokojná aj s wonderoo a aj s Flipkou.
IB som mala, ale tiež som ju keď mala malá cca 1 rok predala, lebo začala pretekať, nesedela dobre.

avila
12. jan 2011

Tak baby, ten moj zazrak som prave prebalila, trosku tie TB prevlhli, naozaj @lulukn79 treba na ne PUL este. Plenka bola tazkaaaaa, chapete??? Po 4 hodinach? Ineho nasosa mam doma 🙂

emjee
13. jan 2011

@dugyna nie neskusala, v zivici som este nebola, ani perkarbonat nemam (ale skusala som sodu bikarbonu, to je to iste myslim 😀)
mala som tekute zlcove z dm a to fungovalo horsie ako tuhe
a kolko tej kyseliny treba asi na pracku? lebo ta sa da kupit aj v potravinach, aspon sa mi mari, ze som ju tam videla
inak my mame take podbradniky aj s rukavami - perfektna vec, no aj tak mame kopec bodyniek zaprasenych, lebo obcas aj za podbradnik kvapne, pripadne vybehne slinka ked uz je podbradnik dole, pripadne sa papa mimo domu za pochodu (keksiky zanechavaju neuveritelne stopy 😝 ale nastastie celkom vypratelne)

emjee
13. jan 2011

@avila na TB flexitot treba urcite vrchnaky, sice nebyvaju z vrchu vlhke tak ako ine nohavickove plienky, ale bez vrchnakov by som to neriskovala 😀

moje dieta sa nechce nechat prebalit v poslednej dobe, keby bolo leto, necham ho behat naholo, ale teraz sa mi nezda vhodny cas 😖

zojec
13. jan 2011

@evulikm ja mam aj tu anavy easy, je fakt ovela lepsia ako IB,co sa tyka sania. len ma jedinku malu chybu co mne vadi, teda barborke, a to je , ze ked navlhne ta bavlna okolo noziciek, a je tam mokro, tak ma hned neprijemnu reakciu ☹ ja na vsetky prirodne materialy musim pouzivat sty dry vkladacku, kvoli dermatitide. na IB je je ten pul podsity suedeclotom, na anavy easy bavlnou, cize ako SIO velmi nefunguje, lebo ta bavlna navlhne po kazdom pouziti. ale nepreteka 😉

lulukn79
13. jan 2011

@avila ked chces priedusne tak na nu daj vlniacky. bez nejakych vrchnakov by vydrzala asi len pre male babo co malo cika 😉

avila
13. jan 2011

@lulukn79
@emjee baby, mysleli sme tu istu? Ja som myslela tu AIO s Pul vrstvou. Ci sa inak vola?

mirkadena
13. jan 2011

ahojte baby, chcem sa spýtať, je veľký rozdiel medzi kapsovkou BG 3.0 a 4.0, neviem pre ktorú sa rozhodnúť.Plienka 3.0 je starší typ 4.0?
Na utieranie zadočka namiesto vlhčených, ktoré používate? Ja rozmýšľam buď nad Anavy alebo Imse Vimse bioflanel. Ktoré by ste odporúčili?Dik pekný dník 😉

avila
13. jan 2011

Tak uz viem, ja som myslela Easy fit 😉 Trdlo som...

alusha
13. jan 2011

Ahojte kocky, dakujem za tip na gro baby pulky, konkretne asi @divoska, su fakt skvele... akoze flipky zboznujem, ale zapnut do nich nasho neposeda uz bolo neunosne, kedze sa stale vrti, takze ich na cas odlozim🙂) do tychto wonder wrap ho mam za chvilu zapnuteho, super 🙂

divoska
13. jan 2011

@alusha jej tesim, jo oni nevyzeraju uplne nobl krojene a tak, ale su paradne na pouzivanie

alusha
13. jan 2011

@divoska super su, som rada, ze som zobrala rovno dva kusy 🙂 a este mame vlniaky popoliny nove na noc, dufam, ze nam nebudu pretekat, lebo ak ano, tak som uz s vlniakmi asi nadobro skoncila 🙂

emjee
13. jan 2011

@mirkadena mam IV bioflanel, ale nepouzivam nejak casto, vacsinou pouzivam einmalwaschlappen z dm alebo sprchujem

henushka
13. jan 2011

@mirkadena Ja mam taketo obrusky: http://www.babykind.co.uk/wipes.htm#washablewipes a som s nimi velmi spokojna, lebo z jednej strany maju frote, cim sa dobre umyje aj lepkavejsia kaka a z druhej maju jemny flis na chulostivejsie miesta. Mam aj tie IV, ale tie su velmi tenke, pouzivala som ich skor ako handricky na umyvanie pri kupani, ked bola mala malinka, alebo po jedle. Anavy nepoznam, ale podla popisu by snad mohli byt obdobne tomu, co mam.

No a robim to tak, ze mam taky tensi plastovy obal z jednorazovych obruskov a do toho si pripravim zopar namocenych vo vode s troskou mydielka. A teraz v zime to drzim na radiatore, tak su vzdy aj prijemne teplucke. Az na to, ze som ich zabudla pred par dnami u kamosky 😠

izabelkak
13. jan 2011

@emjee to sme na tom rovnako, prebalovenie je u nás des, už neviem čo jej strčiť do ruky, už nič nefunguje... je to bieda 😒 po každom prebalení dávam na nočník a nič, do pol hodiny - hodiny je znovu počúraná....

prekarbonát a soda bikarbóna sú dve rôzne veci... a v potravinách myslím stoji oveľa viac, živici stojí 1 kg myslím 2 eur... v potravinách ani neviem ale @dugyna mi to spomínala že to vychádza drahšie... na plienky odporúčajú pol hrnčeka sódy bikarbóny... ja som ju teraz nedávala ale musím skúsiť desne mi smrdia plienky, miofresh je na nič, prepláchanie a žmýkanie pred praním nepomáha....

izabelkak
13. jan 2011

@emjee až teraz som dočítala🙂 že ste sa bavili s dugynou o tom odstraňovači vodného kameňa a nie o sode bikarbone🙂)) to je tak keď nedočítavam...

zojec
13. jan 2011

mne uz na plienky tiez vobec nic nepomaha :( smrdia najma bambusove 😉 vam kocky vazne nesmrdia? neskusali ste niekto mokre skladovanie? od zajtra asi skusim to.. aj tak periem kazde dva dni.. tolko by to v tej vode mohlo vydrzat...

zfidorka
13. jan 2011

@mirkadena ja pouzivam na utieranie malej tie Imse Vimse, som s nimi spokojna... Anavy obrusky nepoznam...

majkafer
13. jan 2011

Dievčatá, chcem sa opýtať na balenie naširoko, stačí mi dať napr jedny disany a jednu klasicku plienku? A ostatné nohavičkové plienky a all in one to spĺňajú?

divoska
13. jan 2011

@majkafer ahoj ;) stvorcove plienky ak nasiroko aspon dve

majkafer
13. jan 2011

@divoska Ďakujem🙂 Ja ešte len začnem látkovať, manžel síce kúpil aj jednorázovky, on sa toho obáva🙂

majkafer
13. jan 2011

A chcem sa opýtať , čo sa perie v slize, respektíve, ktoré plienky a ako často?

avila
13. jan 2011

@majkafer Ja periem plienky v mydlovych orechoch, pridavam puer (to je ten prekarbonat sodny) a na vrecusko s orechmi nakvapkam asi 10 kvapiek tea tree oil. Od cca 4. meciaca davam aj predpierku, bo tem moc uz citit. Zatial ich necicit, ale ako citam @zojec mam sa na co pripravit.

majkafer
13. jan 2011

@divoska a navrch dáš pulky, či mám dať poštolky, neviem?

divoska
13. jan 2011

@majkafer kazdy inak, tiez som tu s babami riesila siroke, cca 150 stran dozadu hore dole 🙂) ja som sa inspirovala od ceskych latkarok ktore mi poradili baby, a davala som latkovku, na to normalne pulku ako pri latkovani a na to este hore dve. velice nerada ale hej co uz. @zojec a @zfidorka tusim davali dve plienky rovno na ritku a na to disany ak sa nemylim?

divoska
13. jan 2011

@majkafer a nech sa neboji, moj veselo funguje od zaciatku sice okale boli, ale hned na to nabehol 😉

etuska
13. jan 2011

@majkafer
podobne ako pise
@divoska
moj MM tiez na mna pozeral ze co som si to zmyslela a teraz uz aj vie ake PUL-ky na ktoru plienku a pod 😅

zfidorka
13. jan 2011

@majkafer kazdy lekar ma iny nazor, ktore plienky splnaju siroke balenie a ktore nie... napr. kapsovka bum genius u nasho ortopeda nepresla, ine baby zase pochvalili ze je to krasne siroke balenie... 🙂 ako pise @divoska, ja som davala 3 stvorce narovno do disany - ta disana bola namiesto postoliek, pekne tie plienky drzala.. s odstupom casu sa mi zda to moje riesenie nie az take esteticke (a babo ho moze precikat, aj ked ja som prebalovala velmi casto, tak sa to nestavalo), viac sa mi paci ako to davala divoska, cize dat normalne plienku do vrchnych, obliect dupacky/teplaciky a na to 2 plienky narovno - bud to zafixujes snappi sponkami, alebo disanou zavazovacou... postolky nemusis davat, su pogumovane, babo by sa zbytocne parilo...
ja periem v lovele, sliz, kedze obsahuje mydlo, moze polepit plienky so stay dry flisovou vrstvou...

henushka
13. jan 2011

@zojec Ja som mala problem so smradom, hlavne teda bambusky, ked sme presli na tuhu stravu. Predtym som ale mohla pouzivat aj kratky program, dlhy (2 hod.) + predpierka (pol hodku) to vyriesili 😎 Ale ja periem v Lovele, tak ci to nebude aj tym.

diocka
13. jan 2011

ahojte
chcem sa spytat, nemate niekto tieto plienky:
http://www.maminaaja.sk/index.php?page=shop.pro...
ja mam par socikovskych stvorcov - su super - makke a aj dobre save, dostala som nove stvorce - totalnu gazu, tvrdu a nesavu. a potrebovala by som este dokupit. pise sa v popise tych plienok ze "Celé generácie miminiek mali možnosť poznať kvalitu "Libštátských plienok". - ale teda neviem ci su to tie socikove? 😕