Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

julia30
29. jan 2011

@kasper ja pouzivam ked je treba sudokrem aj do latkaciek, lebo sem tam sme zapareni a tak ;) nakolko sme si ju rozmaznali 🙂 lebo kakinu hned prebalujeme ale sem tam si to vsimneme neskorej tak sa nam hned zacervena ritulka. no a nemalo to ziaden vplyv pouzivanie toho sudokremu na plienocky ani na bavlnenne ani na konopne ani na bambusove ;) ked mas strach kludne pouzi nejaku separacku ale ja som nedavala a sajuuuuuuuuuuuu ojojoj ;)

@brisida nocne plienky je niekolko elas hausky, alebo bum huggerky ale co nam najviac vyhovuje je Bambusová plienka Baby Beehinds len ma jeden problem, ze ked mas vacsie dietatko tak ho mozno casom do nej nezacnes. My osobne sme rezignovali na latkovanie v noci :( lebo nasa je extra cikava a precika aj tu baby beehinds. Ale inak je skvela vydrzi nam krasne a baby su s nou spokojne, my sme asi otestovali na nocne spanie vsetko :( ale nezvladla som to potom uz psychicky ja kedze sme sa budili precurani.

brisilda
29. jan 2011

@julia30 NO VED JA NOCNE PLIENKY MAM ALE VYUZIVAME ICH PREVAZNE NA VONKU A DLHE TRATE A MAS PRAVDU BABY BEHINDS SU NAJLEPSIE SO VSETKYCH 😉 ja som leniva na naocne prebalovanie lebo ked rozbatorim maleho uz mam smolu a musime byt hodinu hore 😝

kaktusik007
29. jan 2011

@julia30 do 4,5 ,mesiaca v novosklade??? to my vedieme... este sme v nom stale 😀 😀 😀
@kasper my sme teraz ako nam sli viacere zubky naraz teda riadne hnackovali, ritka si to odskakala, bola desna... 😠 ☹ takze kremujem kazdy jeden raz, separacky nedavam ziadne (ich pouzivanim sa to zhorsovalo) a ono nemam pocit ze by sa mi plienky nicili --- ono vlastne mam akurat tak bambus, stydry vrstvy, a organic bavlna.... ako je to vidno, ze je tam krem, ale oprat sa to da uplne v pohode.... uz tak pouzivame viac ako mesiac... a fakt som znicenie nezaznamenala ani na jednom kuse 😉

cicimon
29. jan 2011

@kaktusik007 moja je tiez este v novosklade 🙂)

zojec
29. jan 2011

@kasper ja nedavam separacku a natieram dost.. su kremy, ktore su huste a nevpijaju sa do pokozky a zanechavaju stopy na plienke, napr. sudocrem, rybia mast.. ale su aj take, co sa rychlo vpiju do pokozky a plienka je potom v pohode, napr. nivea sos, alebo bepanthen... natriem, necham trosku vyvetrat ritku a ked sa krem vpije tak zabalim... nicia sa vacsinou flisove, alebo suedeclothove povrchy.. cize umelinka. z bavlny, bambusu , konope, to v pohode vyperies.
@brisilda na vacsie deti je asi najlepsi tzv. slíž :D, plienka napoly, a potom na tretiny.. a znovu napoly po dlzke, dostanes viac sacich vrstiev a nie je to siroke medzi nozkami.. na dosiahnutie vacsej savosti daj navrch alebo do vnutra malu bmb. vkladacku...
ja mam na noc len hamburgery s BI prefoldom a zatial nam staci, este neprecurala... ak aj toto precura, tak este skusim jednu malu bmb vkladacku, a ak ani to nezaberie, tak asi zacnem v noci prebalovat.. no zatial nemusim chvalabohu

brisilda
29. jan 2011

kocky aj ja davam obcas malemu este novosklad ked nam dojdu bambusove vkladacky 😀 ale idem ku to druhe viazanie 😉

brisilda
29. jan 2011

@zojec dik za info ale ja to s popisu neviem vylustit ja k tomu musim mat aj obrazky 😀
co sa tyka kremu ja by som to neriskovala dat za plienku 20 € a nahodou ju znicim kremom tak by ma asi slahlo 😀 ja uz ked musim tak jedine detsky zasyp 😀 ten neni mastny cize plienku neposkodzuje 😉

xlea
29. jan 2011

pekny vecer zelam 🙂 obraciam sa na vas "stare latkarky" s prosbou o radu - chcela by som dokupit zase nejaku fajn AIO plienocku - uz mame Tots Easyfit V2 2010, Anavy easy, Bum Genius Organic Onesize.. a rada by som dokupila este nieco, co dobre sedi a rychlejsie schne...

zojec
29. jan 2011

@xlea Bum genius kapsovka 4.0, a wonderoos kapsovka .. tot tip odo mna 😀

zojec
29. jan 2011

@brisilda.. idem ti to nafotit 😉

marianas
29. jan 2011

Ahojky. Babenky, používate puer? Ja periem v orechoch, zatiaľ nemám pocit, že by bolo niečo "zašednuté", no radí sa používať puer na bielenie. Používate ho i na Vaše biele oblečenie? A vraj je dobrý i na čistenie WC či upchatých odtokov? Odporúčate ho kúpiť? Aké máte skúsenosti?

brisilda
29. jan 2011

@xlea ja milujem plienky BG flip organic 😀 rychloi schnu gatky mozes pouzit viac krat a na akekolvek ine vkladacky dokonca sedia aj na novorodenecky novosklad 😀 aj teraz som si ich u Mirus objednala 😀 😝
@zojec dik 😉

miruss
29. jan 2011

Ja dávam malej na noc bum hugger a babyidea prefold a neprečúra. Ja som s tým prefoldom veľmi spokojná.

xlea
29. jan 2011

@zojec aj BG v.4.0 mam 🙂 wonderoosa este nemame ... skusime otestovat 🙂 tu som uz minule mala v kosiku, ale akosi som sa rozsupla a ked tam svietilo 120e tak som to skresala 🙂)))

brisilda
29. jan 2011

@miruss a mala ti velmi vela cura v noci? lebo mne maly baby behinds precural tak ze s nej moc este kvapkal ☹ a total pretiekli aj vlnaky 😒 myslis si ze ten prefold nam pomoze?

brisilda
29. jan 2011

@xlea ja wonderku nemam rada ale ma perfektne vkladacky 😉 + cena je prijatelna

zojec
29. jan 2011

@ brisilda plienka na poly, potom zlozis jednu tretinu, potom druhu.. tam mi zlyhal mobil :( a potom napoly... vlozis do vlniakov, alebo flipky a je 😉

xlea
29. jan 2011

@brisilda Ja som tak isto spokojna s BG flipkami - ale stay dry 🙂 tych mam doma uz asi 15 kuskov, maximalna spokojnost...
@miruss babyideu mam uz tiez domka, este ale nemala premieru... 🙂 aj ta posledna Tots Easyfit V2 co som objednavala je superska - som sa dlho chvalila tym, ze mala uz od mesiaca v podstate nekadi do plienok, akosi vzdy vystriehnem, kedy potrebuje... aleee tuto Tots taaaaak okrstila len daj 🙂 sa mi na nej paci, ze sa da z nej chobitik vytiahnut a vyschne pomerne rychlo... 🙂

brisilda
29. jan 2011

@zojec dik 😉 takze snapi sponku uz nevyužijem 😀alebo doteraz som ju pouzivala len na novosklad a ten sarkan sa mi nejako nepozdava ved to maleho ani neobopnem 😀ale mozno som to zle zlozila 😎
@miruss myslis tento ? http://www.ekoplienky.sk/product/babyidea-bambo... pisu ze je tam 2 ks to znamena ta mensia a vacsia skladacka alebo v cene su 2 krat s toho co je na fotke?

xlea
29. jan 2011

@brisilda ja v podstate mam z kazdej plienky jeden kusok, ked sa mi to zapaci a malej to sedi, tak to tocime dookola... asi ako tie stay dry v BG 🙂

brisilda
29. jan 2011

@xlea tak ja mam sty dry len 6 ks a viac nechcem lebo ju precurame na jedno ciknutie 😀 skor preferujeme teraz len organic 😉 mokro nam nevadi a super saju

miruss
29. jan 2011

@brisilda: Ja som mala tiež problém, že mi malá precikala Bum Hugger, nech som ju dovypchala čímkoľvek. Až som vyskúšala prefold a od vtedy je to ok. Ale neviem koľko ciká Tvoj malý.

@xlea : Aj Zuzka veľmi rada vždy pokakala novú plienku a najradšej kakávala do IB a Gro baby shell setu.

xlea
29. jan 2011

@brisilda ja asi nemam takeho curkosa ako ty 🙂 ja pod nu zvyknem dat este stvorec bud velky, alebo maly 40x40bambusovy... a pohodicke vydrzi 🙂 asi fakt treba skusat, co komu padne a vyhovuje, bo kazde dietko je ine

miruss
29. jan 2011

@brisilda: To je twofold, ten je o čosi užší ako prefold. Prefold nájdeš medzi štvorcovými plienkami. A balenie obsahuje 2 kusy rovnaké.

zojec
29. jan 2011

@xlea neboj aj k curaniu dojde 🙂 moja tiez nebola narocna na nocne plienky do pol roka 😀 😀 😀
@brisilda v tom balicku su dve rovnake vkladacky, trosku mensie ako flipkovy organic, ale o to savejsie.. akurat do hamburgera velkost ked zlozis na tretiny 😉 myslim ze 30x40

miruss
29. jan 2011

@zojec : Presne do hamburgera na tretiny ideálne sadne.

zojec
29. jan 2011

@brisilda este ma napadlo, ze tu by si vyuzila snapi sponku http://www.ekoplienky.sk/product/bambusova-viac..., to by mal byt material ako vo wonderkovej vkladacke @miruss oprav ma ak sa mylim.. , predpokladam ze to bude sat ako dive 😀

xlea
29. jan 2011

@miruss 🙂 sranda s tymito dietkami... 🙂 moja zaba ma 2,5mesiaca ale fakt 6 tyzdnov sme nezakadili ani jednu plienku aaa dala som jej tuto peknu kvietkovanu aaa taky naklad som tam objavila 🙂 reku si musela poznacit, ze to je jej 😅

xlea
29. jan 2011

@zojec tesim tesim na curosa mojho 🙂) aj tak najradsej cura vzdy ked ju odbalim... tak na prebalovacom pulte je hned mlacka 🙂

miruss
29. jan 2011

@zojec: Je to podobný materiál, ale tá anavy VV je ešte jemnejšia a pružnejšia.

@xlea: 😀