Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

danabel
24. júl 2010

@emjee myslela si tieto vložky do podprsenky, že sú nepriestrelné?
http://www.ekoplienky.sk/product/vlozky-do-podp...

brisilda
25. júl 2010

@janka2110 nasla som ich na e-bay 😀 maju tam krasne vyhodne sady a posielaju aj na slovensko 😉

emjee
25. júl 2010

@danabel ano

emjee
25. júl 2010

@etuska bezvodovy lanolin z lekarne (moze byt aj vodovy, ale musis ho dat potom viac; bezvodoveho staci kavovu lyzicku pomiesat s kvapkou detskeho samponu, zaliat horucou vodou, nechat rozpustit, doplnit studenou vodou tak, aby zmes bola vlazna, do toho na noc namocit najlepsie vyvratene, rano preplachnut vo vlaznej vode a nechat uschnut)
tie vlniaciky vyzeraju zaujimavo, len si neviem predstavit instalaciu na pohyblive deti 😀 ale na krpcov musia byt podla mna fajn - co je to za znacka?

florencia13
25. júl 2010

ahojte baby, vasu diskusiu pozeram uz niekolko dni, nakolko som aj ja nadsena pouzivatelka latkovych plienok. dostali sme sa k nim sice az po piatich mesiacoch a dovtedy sme pouzivali take klasicke bavlnene plienky, ktore som denne prala a zehlila... 😝
potom, ked som zistila, ze existuje aj takato moznost, tak som hladala plienky, ktore nam sadnu.
Pozerala som si linky plienok, ktore si posielate a su fakt kraaaasne, ale niektore aj strasne drahe 😲 Ked si predstavim, ze by syn taku drahu plienku prekakal... a hlavne take kako po cucoriedkach je specialitka... 😀
V lete je to pekne mat take suprovne plienky, lebo su len v trickach, ale v zime ich nevidiet 😒
Inak velmi sa mi pacil prispevok izabelkak-y o tom preco ona pouziva latkovky, stotoznujem sa s tvojim nazorom!

mneme
25. júl 2010

@etuska zda sa mi, ze @dugyna ich ma. na novoska vyzeraju sympaticky, ale neviem si predstavit, ako ich instalujem na moju vrtulu, ktora je stale v pohybe 😒 takze po nocnik podla mna nie su 😉

lucinka83
25. júl 2010

Maminky, trosku odveci otazka, ale mate na kupanie to vedierko? Ako ste s nim spokojne? V Hypernove ich vypredavaju z 26 eur za 8, znacka Shantala. Osvedcilo sa Vam? Dakujem 🙂

mneme
25. júl 2010

@lucinka83 kup ho, je to super cena a baby si shantalu chvalia. pripadne kuk je tu aj tema o vedierkach. my sme mali tummy tub, nastastie zdedeny, ale ta cena bola podstatne vyssia. inak je to na prve mesiace babatka uzasna vec, ja si neviem predstavit kupat novorodenca v klasickej vanicke 😉

dugyna
25. júl 2010

@etuska etuska mamm ich ale este som ich neskusala naprjv sme skusali take co ustrikovala moja babicka..ale mozem ich dnes na malej vyskusat a dam ti vediet 😉
@zrzulka a ako ti BL pretekaju? ja ich pouzivam a som zatial spokojna
inak prebalujete deticky aj v noci? ja teda hej. len pisete ze vydrzi plienka celu noc tak preto sa pytam..ze o kolkoje prebalujete a ze ci potom ako az rano?

dugyna
25. júl 2010

@brisilda nema zrovna ti eobrazkove ale klasicke farebne a potom jednu mam srdieckovu a som s nimi velmi spokojna 🙂

zrzulka
25. júl 2010

@mneme mi hovor my mame teraz vanu a veruze je to riadny rozdiel ... hlavne teraz ked sa maly uz aj nozickami odraza od dna vanicky premyslam ze mu opat kupime vedro nech ma pozitok z kupkania... pri malej sme tiez mali TT ale ako som pozerala na shantalu tiez vyzera dobre... 😉
@dugyna dugi ja som este neskusala ale chcem objednat nejake plienocky tak zeby som aj tie tampony prikupila... len co tak baby pisu tak sledujem ze niektore z tych znaciek pretekaju.... asi to urobim tak ze rozstriham HD a dam to do podprsenky

brisilda
25. júl 2010

@dugyna ty si tiez kupovala cez e-bay? ja som videla aj velku sadu jednofarebne no boli na suchac a ten ja nechcem 😖

zfidorka
25. júl 2010

@dugyna ja prebalujem aj v noci, po dojceni, malej to nevadi a zvykne niekedy kakat alebo mat kakoprdiky, takze preto ju stale radsej prebalim...

brisilda
25. júl 2010

@zfidorka mas este male babo to kakanie a cikanie sa upravy my sme mali dnes plienocku anavy a bola super spokojnost perfektna maly isiel spinkat o 10 c´vecer plienky bola sucha s tym ze od 8 mal plienku na sebe a zobudil sa rano o 6 potom hned zaspal tak som ho neprebalovala a o 10 rano som ho naspiaco nakrmila a prebalila uzas plienocky precikanan no nepretieklo prijemne teplucka nie ako pampers 😠 ktora bola zimna ! cize som rada ze som sa dala na latkovanie 😀

dugyna
25. júl 2010

@zrzulka jaj ty si nemyslela plienocky ale do podprsenky..aha
mne pretekalo len prvych par dni a to som mala jedny kupene jednoryzovky-este do porodky a jden balik /par kusov bolo minutych som dostala od znamych, ten nacaty balik padol uz..a ten co som si kupila do porodky ten je skoro plny a pouzivam ich len ked ideme von, aby keby nahodou nemam flaky mokre na trickach..teraz mi uz tak netecie ako ked som dosla z nemocky..ale jedny mam BL doma som dostala k objednavke..musim ich vyskusat..a podla toho doobjednam

dufam ze ma neukamenujete ☹ za tie jednorazove...dalsie uz ale urcite kupovat nebudem lebo viem ze su latkove 😉 ..

dugyna
25. júl 2010

@brisilda ja mam jednofarebne 5ks a su na cvocky a su jednovelkostne , a potom mam taku srdieckovu ta je zvonka "chlpatica" cize ako IB alebo BBH magic a tiez jednovelkostna a na cvocky a su to vsetko kapsy a naozaj som s nimi vekmi spokojna rychlo schnu 😉

dugyna
25. júl 2010

@zfidorka ja zvyknem malicku prebalovat pre kojenim.lebo niekedy zaspinka o 22h do 2 alebo do4:30,peoste ako kedy nieked ypotiahne 3hodky a niekedy aj 6 😉

moncika15
25. júl 2010

babule tie laktovky su original usite aby drzali nozicky nasiroko? netreba davat postoly?

zfidorka
25. júl 2010

@brisilda no to dufam ze sa upravi, vcera kakala cely den vkuse a ma trochu cervenu ritku 😠 na anavy sa tesim aj ja, chcem ich objednat spolu s vlniacikmi 🙂

@moncika15 ako ktore, niektore su sirsie, niektore uzsie... najsirsie balenie budes mat ked pouzijes klasicky stvorec poskladany na obdlznik do novoskladu alebo do zavazovacej plienky... mne ortoped na kontrole povedal ze siroke balenie ma byt az po kolena a to ziadna nohavickova, resp. aio nesplna...

katka.carska
25. júl 2010

@moncika15 u nasho ortopeda BabyLucy nepresli, vraj to nestaci. Ale s tym sa netrap, ak bude babatko ok, nasiroko sa preventivne uz nebali. Namiesto postoliek som davala disanu zavazovacku so stvorcovkou - da sa aj navrch na dupacky. Potom mozes dat babatku plienocku aku chces.

katka.carska
25. júl 2010

@sulky ako vlniaciky ? Budu ?

moncika15
25. júl 2010

@katka.carska ja budem viazat nasiroko urcite. len neviem ci staci latkovka alebo treba na nu postolky. to sa mi zda zas moc 😅 ved ho ani do dupaciek nevpracem

emmka3
25. júl 2010

@moncika15 pokial nebude mat tvoje miminko fakt zavazny problem s klbikmi, tak gatkova latkovka a PUL, resp, stvorec do disan a PUL ako siroke balenie uplne postacia (samozrejme ked nebudes davat napr. IB alebo BG, tie su uzke medzi nozkami), ved to sama uvidis, ked take skvrnatko do toho natiahnes, ze to bude dost 😉 takze sa postolkami vobec nezatazuj ...

moncika15
25. júl 2010

@emmka3 boze, tolko je tyx typov a ja som z toho uplne mimo 😀

sulky
25. júl 2010

@zfidorka , SWB znacku sa nechystame objednavat, zatial.
K tej cene HH organic. Ak sa k nej dokupi nejaka vkladacka, tak ma rovnaku cenu ako tie drahsie, napriklad ta SWB ecconapi co si spominala.
Este som tu organic neskusala, vyzera podobne ako napriklad BumGenius v 3.0, len s tym rozdielom ze ma Organic vnutornu vrstvu.Cize tam treba dokupit vkladaciu plienku.

@brisilda , ak bude posledna na skade, dam ti vediet 🙂

@martina05 , za tou prvou fotkou HH su aj ostatne farby. Anavy kvetinkova bude az v objednacke s vlniacikmi, a tie zatial nie su hotove:(

sonkab
25. júl 2010

Ahojte kocky, tak uz aj my sme doma z nemocnice 🙂
Chcem sa spytat : tie, co latkujete od narodenia - ktoré plienky používate ? Ja som planovala pouzivat stvorce do flipiek, ale na 9 dnové babo sa mi zdaju flipky hrozne velke . . .

emmka3
25. júl 2010

@monicka15 neboooj, kym sa mimco narodi, tak sa do toho hravo dostanes 😉

dugyna
25. júl 2010

@moncika15 monika mne povedali v nemocnic..ked sme odchadzali ze to staci ze netreba na to este dalsie plienky

sulky
25. júl 2010

@katka.carska , kludne si kup lacnejsie a do toho dobru vkladacku. Je to to iste ako keby si skladala plienku na draka/novoskald a do toho vkaldku. Ibaze je to rychlejsie : ) Mne sa ten styl pri malom celkom pacil. Tiez som pouzivala bioflanelky plus bambusovu vkaldacku.

@zrzulka , ja mam BL vrrecko na plienky, skladujem na sucho. To ci smrdeli zalezalo od casu skladovania a od prasku aky som pouzivala.

@brisilda , do flipiek nemas aj klasicke stvorce? Tie tam velmi dobre sedia.
Pekne plienky si si objednala, nevies co je to za znacku? Aky je material vovnutri?

@matja , v akom prasku peries?

@etuska , na lanolinovanie disan pouzivam lanolinovu kuru disana 🙂 Ale mozes kupit aj lanolin v lekarni.

brisilda
25. júl 2010

kocky nasiroko sa uz nebali 😀 jedine vtedy ked vam na ortopedii po 6 tt veku dietata povedie ze mate nieco zle .ja osobne som nasiroko nebalila mozno iba prve 3 noci inak nie 🙂
@sulky ja planujem cosoro spravit objednavku mate pravdu zavislost je zavislot 😀 😀 😀