Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kili
15. feb 2009

tak som si spomenula, že ten poťah čo máme je ten pul len na časti, kde je madrac, čiže 60x120, takže sa popozerám na tej stránke, to potom výde lacnejšie.

kili
15. feb 2009

baby, som zúfalá, nechápem to, išla som našiť sucháč a nejde mi to, pritom na tej predtým som to spravila bez problémov a dnes aj včera čo som párkrát skúšala, tak sa mi asi 20x už roztrhla niť, sa to zachytí a nejde to. nechápem to, keď to predtým šlo na dvoch sucháčoch bez problémov ☹

quika
15. feb 2009

kili, u mna 90% problemov na starom stroji bolo tym ze bola nit zle, bolo ju treba vzdy komplet vybrat hornu aj spodnu a potom to bolo ok. alebo to napinanie bolo zle nastavene (zvyklo sa to same nejako prestavit). tak ak mas stary stroj skus to prekontrolovat.

kili
15. feb 2009

quika, áno, bolo to v tom. volala som mame a tá, že nech skontrolujem spodnú niť. ja som teda skúsila na nečisto niečo zošiť, nejak som sa s tým pohrala, ani neviem čo a už to šilo.
ja som sa bála, teda myslela, že sa to trhá, lebo sa to zachytáva na tom sucháči

misuluska1
15. feb 2009

Ahojte. Chcem sa spýtať, aké plienky, sklady a podobne používate na noc?

zuzana26
15. feb 2009

ahoj misuluska, precitaj si stranu 116, tam mi radi madi a bambusko na tuto temu.
madi, bambusko, dakujem, podla vasich rad som si objednala BL bambusove a aj flisove vlozky. zatial som skusala to, co mam doma, popoliny frote aj s vlozkami a vlnenymi vrchnymi nohavickami a malej sa asi po styroch nociach urobili zapareniny na mieste, kde ma zahyb medzi nozickami a dupkou ☹ som z toho smutna, lebo som chcela prejst definitivne na latkovky, no asi budem nutena ostat pri predchadzajucom sposobe balenia - cez den latkove, na noc jednorazove 😖 ak by ste niektora vedeli poradit, co s tym, bola by som rada. viacere ste pisali, ze zadocek neosetrujete nicim, ja pri kazdom prebalovani poutieram vatickou namocenou v cistej vode, osusim a natriem modrou indulonou. presne tak som to robila aj po tych styroch nociach, no zacalo sa to zhorsovat po tych latkovkach...

kili
15. feb 2009

zuzi, skús nenatierať a tiež skús dať na noc buď fleesovú alebo viskózovú (tuším) separačku, našim pomohla.

zuzana26
15. feb 2009

kili, ak by som nenatierala, nemohli by sme latkovat ani cez den - uz som to raz skusila

olinka6226
15. feb 2009

zuzka a skusila si jej to nastriekat alebo natriet aloe vera? idealne ak mas rastlinku odtrhnut list, roztrhnut ho a natriet duzinou. tento list ak ho neminies mozes skladovat v chladnicke aj 2 tyzdne. ak nemas, existuje sprej prvej pomoci a tiez je super. ja si ho momentalne striekam do ust, lebo sa mi zapalilo dasno a boli ako fras. uz ho mam overeny a pomaha.

zuzana26
15. feb 2009

olinka, aloe vera mam, tak skusim. idealne by vsak bolo, keby sa zapareniny nerobili vobec 🙂

bambusko
15. feb 2009

zuzi, v com peries plienky?

zuzana26
15. feb 2009

v slize, cize v tom problem nebude

bambusko
15. feb 2009

moze byt teoreticky, nejaky parfum z mydla... asi okrem jadroveho a kamzika to obsahuju vsetky. ale skor asi nie 😒

a nema to teda na zadocku, ale na zahyboch? pod plienkou, ci tam, kde su uz vlniaky?

petusaaa
15. feb 2009

zuzi, tak ja by som skusila nejako viac vypchat na noc plienku? a urcite by som skusila tu fleesovu separacku, ako radila kili 😉

quika
15. feb 2009

zuzi a pouzivas separacky? niektore deti su velmi citlive na vlhkost, potom su najlepsie tie flisove, tak snad sa ti osvedcia. moja kamoska to ma tak, bez flisovych separaciek sa po par dnoch aj napriek kremom spravi zaparenina, nestacili ani tie jednorazove, ale obycajna nastrihana flisova deka im pomohla uplne sa zbavit kremovania. a zase nam flis nesedi vobec, nemozem ho pouzivat 🙄

zuzana26
16. feb 2009

sliz robim prave z tych obycajnych - jadrove, kokosove a tak... cervene miesta su pod plienkou, teda to nie je osuchane z vlniakov... no a tie flisove vlozky - separacky (dufam, ze je to jedno a to iste) uz mam objednane... tak skusime vsetko, co radite, dakujem 🙂 este otazka - nevedela som, ze flis je savy material, treba ho asi vyprat viackrat (jasne, ze bez avivaze), aby sal tak, ako treba, vsak?

bambusko
16. feb 2009

zuzi, kde si objednavala flisove separacky? ved to nastrihas z hocijakej deky. vlozka je sacia vrstva, separacka je len taky obdlznik, ktory sa da medzi plienku a dieta, aby zachytil stolicu. moze byt polupropylenova, celulozova... flisova nesaje, ale odvadza vlhkost od tela, takze ma dieta pocit sucha, preto sa to dava na noc, ked neprebalujes 😉

zuzana26
16. feb 2009

takze tak to je... dik, clovek sa stale nieco nove uci 🙂
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

bambusko
16. feb 2009

aha, tak to si kupila priamo vlozku s flisovou vrstvou. ak si nastrihas samotne separacky, mozes davat na hocijaku vlozku alebo poskladanu viacvrstvovu plienku - tie nasaju asi najviac a mas to za par korun 😉

zuzana26
16. feb 2009

uvedieme do praxe a budem hlasit, ako to znasame 😎

kili
16. feb 2009

ježiš baby, kde zháňate tie vlnené svetre zo sekáča ☹
vlňáky krásne 😵

labutka
16. feb 2009

baby, nahodou neviete o nejakej stranke, kde mi na vrchne gate vysiju obrazok, ktory by som ja chcela? robi to vobec niekto?

petusaaa
16. feb 2009

labutka, tak to by zaujimalo aj mna.. mm povedal, ze mu na zadok nazehli auto 😀 😝

bihan
16. feb 2009

Robí to napr. Loveybums, Jam Tots, videla som asi aj niekde inde, ale už si nespomínam... majú to ale tak, že si vyberieš obrázok z ponuky.. neviem, či ti niekto vyšije tvoj model, ale stačí im napísať ;)

kili
16. feb 2009

http://www.vsetkovmeste.sk/firmy-ba/sluzby-a-ob...
alebo vyber niečo tu
http://www.zoznam.sk/katalog/Moda-textil-detske...
musíš sa popýtať, či ti niekto vyšije len jeden. ale myslím, že je to prekliate drahé, lebo zadať niečo do stroja, ale fakt netuším.
skôr vyši sama

bambusko
16. feb 2009

nie je to az take drahe. davala som u nas jednej krajcirke vysivat tricka. zaplatis za sablonu, tu vyrobia podla obrazka v digitalnej forme, to stoji najviac a potom to uz vysiju strojom riadenym cez pc. pred 8 rokmi stalo vyhotovenie sablony cca 300,-sk a jedna vysivka 100-120? neviem uz presne, bolo to jednofarebne

kili
16. feb 2009

a to nie je moc? však teraz keby to stálo takých 600,- šablóna + 300 obrázok, tak ďakujem pekne 😝

bambusko
16. feb 2009

kili, ak chce original, tak je jasne za to daco stoji. no mala by za to asi dalsie gate bez vysivky 😉

petusaaa
16. feb 2009

labutka inak tak ma napada, ked posurfujes na nete, tak som videla taky program, co ti obrazok prerobi na krizovu vysivku. a ta je jednoducha, to by si zvladla. len ma napada, ved to sa tie vrchne gate pokaslu, nie? 😅

misuluska1
16. feb 2009

pytala som sa preto, že čo dávate na noc, lebo môj malý, keď ma taký batoch, tak si nemôže pokrčiť dobre nožičky a potom si nemôže poriadne ☹ odfuknuť a stale sa budí ☹ ☹ ☹ . Čo mi poradíte?