Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
6. jún 2012

@blovitc120 ja keď kukám fotky malého, tak sa tiež smejem, že vo všetkých plienkach bol "utopený" 😀 a to mal 4 kg, keď sa narodil.

blovitc120
6. jún 2012

@juliam vidíš a to môj mal 3010 g, tak si to vieš predstaviť 😀. Teraz má nejako medzi 4,5-5 kg.

susul
6. jún 2012

@blovitc120 som sa pobavila, nasa pracka dostavala riadne zabrat, az to uz nerozchodila...
Maly je zlatucky, mne sa na tejto plienke pacia tie lemy, ze su super pruzne a pekne prilahnu a prispôsobia sa.

juliam
6. jún 2012

@blovitc120 no to už riadny chlap z neho. podarený je 😉

susul
6. jún 2012

no moje deti rychlo rastu, takze mladsi bol v plienkach utopeny len chvilu...teraz ma 8 mesiacov a skoro 10kg, takze ja budem asi cochvila zistovat, ktore plienky na velke deti...

blovitc120
6. jún 2012

@susul ja som spokojná s tou plienkou neskutočne, asi som tu jediná, kto nemá rád BG, ale malému kapsa totálne pretečie vždy neviem kade (a vždy je to zmes s praženicou 😠 ) a tým, že on spáva na bruchu, je to potom katastrofa, všade to je. MB mi ešte nepretiekla, ani WOnderoo. Fakt sa najlepšie testuje pri deťoch spiacich na brušku, resp. chlapcoch spiacich na brušku, lebo ciká dopredu a ešte aj tlačí na to a čo vydrží túto kombináciu, u mňa vyhráva 😉

@juliam ani nevrav, nechápem, ako rastie, keď si pozerám fotky z pôrodnice, ani ho nespoznávam

susul
6. jún 2012

@blovitc120 ja mam wonderoo minky a mne na nej nevyhovuje zapinanie, ja mam rada aj pop in, lebo tam mu tu mensiu vkladacku zahnem pod pipika a neprecika. on ma vzdy plienku mokru len vpredu. A nestava sa Vam niekomu, ze plienka pretecie cez pul resp cez svy, mne sa to terz stava na bumkins plienke....maly teraz zacal stvornozit a je dost casu na bruchu a vzdy je cely mokry od toho ako mu to prejde cez ten sev, co je vsity sucachac....

blovitc120
6. jún 2012

@susul podľa mňa najväčšia plienka je kapsovka Happy Heinys, myslím, že aj 20kg dieťa by ju oblieklo. Niektoré baby s ňou neboli spokojné, že sa im vo vnútri flís vypelichal, ale moja bola úplne v pohode, spoľahlivá, nikdy nepretiekla, dávala som na noc dcére do 3,5 roka, lebo ona sa mi nevedela zobudiť, že jej treba cikať, buď vydržala, alebo pustila nálož.

sladkasue
6. jún 2012

@susul no, ja mam teraz novu pracku, ale mala som vyse 20rocku a prala ako hodinky - sme sa prestahovali do noveho, atk aj novu pracku to chcelo🙂
davam cistiaci program v pracke, 95°C perie to 1:40. dam tam akurat magneticku gulu - proti vodnemu kamenu a to je vsetko
inak s tym mydlom ma pan opravar asi pravdu... mne staci, ked umyvam nase umyvadlo od mydla na ruky - jak to tam kvapka... skor umyjem vodny kamen ako mydlo🙂
@blovitc120 bud rada ze mas a nemusis kupovat novu... ja som ju vyberala cca 3-4mesiace... ale myslim, ze sme vybrali velmi dobre🙂

@loralo no, keby boli iba 2 typy, tak si vyberies rychlejsie, to ti verim 🙂

lenki7
6. jún 2012

ahojte mniacky, velmi casto tu neprispievam, ale obcas si daco precitam. Len vam chcem povedat, ze latkujeme uz rok a je to pre mna eko hobby a zavislost zaroven. Za ten cely cas sme pouzili tolko jednorazovych plienok, ze ich viem spocitat na prstoch jednej ruky - jednoducho som verna 🙂 Ano a este som chcela ze www.latkoveplieny.com je nie len sutaz o fotkach ale sutaz prispevkov o latkovani, preco sa rozhodli a preco planuju latkovat 🙂))) .

@susul presne preto co pises mam rada pastelky - ze si zahnem ten jazyk len dopredu, kde ma pipika, ta mi velmi malo pretiekla, nevyhoda ze je objemnejsia. Inak pop in - tie nove sa aj mne celkom pozdavaju, ale este som nevyskusala - len videla.

ivanka.7
6. jún 2012

@loralo mne sa najviac na novorodenej osvedcili thirsties velkost 1 🙂 uz ich vyse mesiaca pouzivam a stale ok, tipla by som ze este par mesiacov zvladne v nich 🙂
ako druhe pouzivam flipky, ked dobre zlozis novosklad, tak stacia aj tie 🙂

zuzana2711
6. jún 2012

ahojte, skusil uz niekto tieti plienky? http://www.sweetmonkey.sk/4-bambusove-plienky-s...

lenki7
6. jún 2012

@zuzana2711 ano my mame patentky tych sivych psikov a je to moja oblubena plienka - kapsovka, vkladacky su super save a kvalitne urobene a vnutro nie je z mikroflisu ale z bambusu, co je pre nas dobre lebo mikroflis az tak dobre neznasame. Pouzivam ich, ked niekam ideme, lebo skoro vobec nepretecu.
Som dala preklep www.latkoveplienky.com

ramzesa
6. jún 2012

@susul mne vcera pretiekla bumkins aio, ale to popri nozicke, nie cez svy... ale to mala spinkala v satke asi 3 hodiny 😝 . Este sa mi to ani raz nestalo 😝 . Mozno ju nemala dobre na nozickach.

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lyongirl
6. jún 2012

ahojte, tie čo máte Max Bambou a zbehli sa vám, ako viete, že sa zbehli? Porovnávali ste s novou neopratou plienkou? Lebo ja som ich prala najprv podľa návodu, nie som si teraz istá, či som náhodou jednu potom nehodila na 60st., ale nepostrehla som, že by bola menšia..., alebo som ju nehodila na 60st? No neviem teraz....

nenocka
6. jún 2012

na plienka.sk nové pandy - vyzerajú fajne štíhlo a krídelka okolo nožičiek by nemuseli tak otláčať ako staršia verzia...

@peluskovo
@ekoplienky
@zfidorka čo poviete podľa popisu na ich AIO?

zuzanamolnarova
6. jún 2012

@lyongirl ja mám dve, a tú prvú viem že som šupla k ostatným plienočkám a vyprala ich na 60. Aj som ich porovnala s novými a sú menšie cca o 1 cm 🙂

janulkan
6. jún 2012

baby ze aka haluz dnes: prebalujem maleho lebo smrdkal, tak mm zoberie plienku ale handricku co utieram nie, tak kricim nech ide spat, za chvilu dojde do spalne (to je od WC najdalej) tak vravim "jeeej ty si sa vratil po handricku", a on na mna: "co po handricku, ja som cestou stratil naklad z plienky, pod hladat" a este si stihol popozerat nohy od spodu - kedze uz presiel celu cestu a nenasiel nic, ja som skoro spadla z postele od smiechu 😀

chichinka
6. jún 2012

@juliam Dakujem Juli moc za odpoved na nocne latkovanie 🙂 ja moj je taky papkoc mojkania sa chtivy - celu noc si pocuckava a tak aj vyzera plienka ako spongia 😀
@zfidorka moc Ti dakujem za tip na nocnu plienku, ano wonderoosky mam,vidis, tie ma nenapadli 🙂 tak vyskusam 🙂 este raz dakujem!

chichinka
6. jún 2012

babulky ja tuto temu normalne si musim zakazat, lebo by som nakupovala a nakupovala plienocky.. 😀

ramzesa
6. jún 2012

@janulkan 😀 😀 😀

ramzesa
6. jún 2012

@nenocka prave na tie kridelka som Ti pisala do IP... cize myslis, ze su lepsie ako na BL classic? Lebo na BL classic hrooozne otlacaju 😒 . BL organic je ovela lepsia co sa toho tyka... tu mam radsej 😒 . Aj lutujem, ze som organic nekupila viac a classic menej 😒 . Som chcela tu pandu, ale teraz vaham 😒 .

nenocka
6. jún 2012

@mamucka tu sú fotky BL AIO plienočky 😉

nenocka
6. jún 2012

@ramzesa pridávam foto mojich pánd 😀 tie gumičky sa potom podobajú na tvoje organic, ale nás zo začiatku dosť tlačili (používaním sa to zlepšilo), tak som myslela, že tieto krídelká by mohli byť lepšie... toto mi ohľadne rozmerov napísal p.Pikla:
Tažko zmerať rozmery Pandy lebo je z
elastického materiálu. Je klasicky obnitovaná a preto nebude vôbec omínať
dieťa. Medzi nožkami je futro široké do 12 cm a celová šírka i s volánikmi
je do 15 cm. Výška sedu je 22 cm. No a okolo nožičiek je to variabilné,
podľa toho ako zapnete pantentky v páse. Pás je od 24-46 cm.

Ak nie si presvedčená, tak ostaň pri overenom 😉

nenocka
6. jún 2012

@ramzesa tu je tá foto mojej pandy 😀

nenocka
6. jún 2012

@nenocka ukradnutá od Mirky 😵 prepáááč, Miruš 😅

vavrenka
6. jún 2012

@zuzanamolnarova len co mi pride rodicovska idem kupit tu krasnu cervenuuuuuuuuuuu lou

zuzanockamt
6. jún 2012

@susul ja mam tiez velke dieta 😀 ... predpokladam, ze kapsy BG o chvilu pojdu z domu, lebo sa nezmesti ... medzi velke kapsy patri LL vel.3 - ta je pre vahu 16 kg +, uz davam aj tie ... syn ma takmer 21 mesiacov, cca 92 cm a asi 13-14 kg

myska2233
6. jún 2012

@blovitc120 no nám po jednom praní vydržala 3 hodky🙂 ale bola riaaaaadne načúraná🙂 a to má malý 10m