Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanamolnarova
17. sep 2012

@indys tak, tak ako píše @zojec 🙂 po vypratí vyžmýkať, nalanolinovať (najlepšie na noc ich šupnúť do lanolínu) usušiť a zas ich dať do lanolínu na tých cca 12 hodín. Nechať usušiť a môžu začať "pracovať" 😀

indys
17. sep 2012

@lume este ma napadlo.znamej mala mala tiez taky velky problem s tym a ked pomenili prasok na pranie,zlepsilo sa to

zuzanamolnarova
17. sep 2012

@tasiko Myslím si že kvôli ich bavlneným vkladačkám vám savosťou nebudú stačiť. My sme ich museli posunúť už 4 mesiaci nakoľko sme všetky precikali. Mala som ich veľmi rada, lebo mali praktický systém - gatuše sa mohli používať dovtedy kým sa nestala väčšia nehoda, meniť sa museli len vkladačky. Volila by som radšej Pop in new gen - rovnaký systém s bambusovými vkladačkami 🙂

zojec
17. sep 2012

@lume ano, pani co pracuje pre finclub 😉

tasiko
17. sep 2012

@zuzanamolnarova hmmm dakujem ti.
Pop in original aj new gen mam po dvoje. Su super. Som spokojna, este new gen treba asi viac krat vyprat, dnes mi ich komplet zakakala 😲 😀 tak hladam este dalsie najlepsie kvoli mm sio
Ale aj ine neviem sa rozhodnut, mala cika dopredu a ma taku super vlastnost je super ohybna ma nohy cely den do V spagat roznozky robi prakticky vsade ci v sede ci v lahu ona si dokaze dat vystrete nohy az k pazucham hore bez problemov tak spi 😲 😅
Takze tensie plienky nemaju u nas sancu 🙄

zfidorka
17. sep 2012

@tasiko z sio su najlepsie pop in, ked ti mala cika dopredu, tak v pop in vies prelozit tu malu vkladacku napoly a dat ju dopredu... bambusove je potrebne vyprat aspon 5-6x...

ivanka.7
17. sep 2012

@tasiko Ja mam aj groviu, ale moja tolko necika, takze spokojnost. Keby som mala volit medzi groviou a pop-in, tak pop-in 🙂 tie davam spolu s tots bots a BG freetime asi najcastejsie na von 🙂 a mne teda pop-in potiahne aj noc, ak sa mi stane, ze nemam volnu nohavickovu plienku

baska1
17. sep 2012

@lume ja som sa pýtala koznej a ta povedala, že starý dobrý puder- mne sa osvedcil Babylove z DM je naj, pekne vysusi pokozku, ktora pod nim nemokva a z kremv Sos od Nivey, davam aj na latkove a na plienku separacku

nenocka
17. sep 2012

@lume my sme podobný problém riešili, keď sme začali pridávať príkrmy... vyše mesiaca a stále sa to vracalo! skúsila som kadečo, ale úplne najlepšie nám pomohol starý dobrý Pytiol 🙂 ak používaš klasické štvorce, nemusíš sa báť zníženia savosti 😉 my sme cez deň na štvorcoch, tak som cez deň natierala a na noc bambuska s flísovou separačkou LL 😉

lume
17. sep 2012

@indys Zacala som pouzivat mydlove orechy, tak asi v tom prasku by to byt nemalo.

lume
17. sep 2012

@zfidorka Myslis, ze by som mohla skusit pouzivat flisove separacky? Nechce sa mi kupovat nove plienky. Muz by ma uz asi zabil 😨

zuzanamolnarova
18. sep 2012

@peluskovo Katka, mohla som čítať príspevok od teba že testujete kapsovky či AIO Bambi roxy? Možno blbosť 😝 😀

nenocka
18. sep 2012

@zuzanamolnarova dobre si čítala 😉 kapsovky majú a vyzerajú celkom fajn... uvidíme, čo napíše Katka o ich funkčnosti 😅

zuzanamolnarova
18. sep 2012

@nenocka a kde ich nájdem 🙂

zuzanamolnarova
18. sep 2012

@nenocka už som ich našla na stránke azpomocnik.sk 🙂 no som zvedavá čo na nich povie Katka @peluskovo 🙂

tasiko
18. sep 2012

@ekoplienky ahoj pozeram vasu stranku a chcem si objednat u vas bud BG freetime ale TB Easy fit V3/2? A neviem sa rozhodnut,ktora je podla teba lepsia? A este neviem potom keby som sa rozhodla pre BG ist do patentiek alebo suchaca?mne je to asi jedno.,,
A vkladacky do pop in /nocne i denne / mate iba v sedej farbe? Dakujem ti Sasa 🙂

peluskovo
18. sep 2012

@zuzanamolnarova este sme netestovali, @lenki7 ti potvrdi, ze ked sa ja dostanem k novej plienke, obdivujem ju v pracovni na gauci a stale potom zabudme, dat do rpania.... takto plienka presvihla dve prania.
paci sa mi sued pri styku s pokozkou, bude mat dve bambus - bavlna vkladacky

peluskovo
18. sep 2012

@tasiko osobne by som preferovala tots bots easyfit, ak chces pri pokozke bambus, tak verziu V2. co sa tyka suchy zips, patentky, obe maju plusy a minusy, tu tazsie poradit. uvidis, co ti este napise mirka 🙂

ekoplienky
18. sep 2012

@tasiko: Ja z týchto dvoch Tots V3 a BG freetime sa prikláňam k Tots V3. V2 je u mňa už vypredaná.
Suchý zips, patentky večná to dilema. Každé zapínanie má svoje plusy aj mínusy. Ale už máš dieťatko, ktoré má 10 mes., tak by som brala patentky, aby si malý nerozopínal sám plienku.
Denné bambusové vkladačky sú biele, nočné a minkee vkladačky sú sivé.

tasiko
18. sep 2012

@ekoplienky dakujem,mozem sa spytat este preco sa k nej priklanas?
A ma vobec TB V3 moznost patentiek? 😕 dakujem aj za tie pop in vkladacky. Tie minky som este neskusala,ale asi su lepsie bambusove,viac nasaju ze? Dakujem prepac ze otravujem 😅

zfidorka
18. sep 2012

@lume mozes skusit tie flisove separacky, mohlo by to pomoct, hlavne kvoli tomu vlhku...

ivanka.7
18. sep 2012

@lume ak malej vadi mokro, tak tie flis separacky su super, mam little lamb, oba rozmery a po celej noci, ked je plienka aj totalne nasiaknuta, tak mala ma zadocek suchy; cize ak tu dermatitidu sposobuje mokro, tak tie flis separacky su urcite prva pomoc a potom uvidis, ci kupit/nekupit kapsovky do suedeclothom

ekoplienky
18. sep 2012

@tasiko: Tots V3 (2012) je aj so zapínaním na patentky. Prikláňam sa k nej preto, pretože obe sú z mikovlákna, savosť podľa mňa rovnaká. Ale Tots je mäkšia a rýchlejšie schne.
Bambusové vkladačky sú savejšie ako minkee, ale minkee rýchlejšie schnú.

tasiko
18. sep 2012

@ekoplienky ok,urobila som teraz objednavku.tak uz mam aj u teba daco. Dufam ze budem na dlhsiu dobu vybavena 😀

ekoplienky
18. sep 2012

@tasiko 🙂 a ďakujem za objednávku.

kkl82
18. sep 2012

@tasiko nechces este skusit tie V2 - posledne dva kusy za super cenu http://www.ebay.co.uk/itm/Tots-Bots-Flower-Powe... 😝

tasiko
18. sep 2012

@kkl82 nemam paypal

ivanka.7
18. sep 2012

@kkl82 to si mi ani nemala ukazovat :D este ze ani ja nemam paypal :D

juliam
18. sep 2012

@kkl82 a ostatné - nepokúšajte s tými Tots Bots, lebo už po nich poškuľujem, aj keď máme dosť plienok 😀

lenka3103
18. sep 2012

Mamičky prosím Vás chcem začať malej dávať látkovi plienočky, ale neviem koľko mi toho bude treba a čo konkrétne - kapsové, nohavičkové, separačné, vkladacie plienky, vrchné nohavičky? Máte niekto skúsenosť s plienkami, ktoré ponúkajú na stránke www.zdraveplienky.sk?