Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

maruskamolny
19. sep 2012

@marta222 ďakujem za info a kde takú separačnú vložku kúpim?a to stále dávaš krém proti zapareninám alebo až vtedy keď sa objaví začervenanie?

marta222
19. sep 2012

@maruskamolny - napr. tu: http://www.ekoplienky.sk/objects/product/commen... to sú flísové a aj na tú treba dať ešte viskózovú alebo celulózovú separačku - napr. http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-se.... Nie, nedávam stále, obyčajne keď sa malý vykaká, tak má trošku začervenaný zadoček, ale ani to nebýva každý deň 😉 - podľa toho, čo papá...

marta222
19. sep 2012

@maruskamolny , vlastne toto sú tie flísové: http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-fl... (omylom som skopírovala komentáre 😀 😀 😀 )

rolla20
19. sep 2012

@marta222 ty davas na flisovku este aj celulozku?? ja som zo zaciatku sice skusala dava kremy, ale tie nam nepomahali, tak sme presli na puder, ale to prvy krat pocujem, ze na flisovku este celulozku 😨 hmmmm, tak aj ja sa mam est eco ucit 😅 ja poznam celulozky iba z videnia

maruskamolny
19. sep 2012

@marta222 a to sa dajú aj prať, či to sú jednrázovky?

maruskamolny
19. sep 2012

@rolla20 a púder sa môže ak dávaš látkové plienky?aký púder ak sa môžem opýtať?

rolla20
19. sep 2012

@maruskamolny celulozove vydrzia par oprani, samozrejme ked je kaka, tak sa vyhadzje cela do wcka, teda to veim z pocutia, osobnu skusenost nemam. Ja davam klasicky aviril alebo teraz mam johnson´s

ekoplienky
19. sep 2012

@maruskamolny: Celulózové sa môžu pocikané 3-4 krát oprať spolu s plienkami. Keď sa začnú rozoadať, treba ich vyhodiť. Flísové sa môžu prať dookola.

marta222
19. sep 2012

@rolla20 , áno, ja dávam na flísovku ešte aj celulózovú separačku - keď si pozrieš komentáre k flísovkám LL - mirka z ekoplienok to odporúča. Ale, myslím, že na púder netreba dávať celulózovú separačku, púder hádam plienke neuškodí, či? S tým teda nemám skúsenosť 😒 .
@maruskamolny - tak ako píše rolla20 - tie ocikané celulózové môžeš použiť 2-3 x 😉 .

maruskamolny
19. sep 2012

@marta222 dakujjem za info, som v tom ešte nováčik 😉

maruskamolny
19. sep 2012

@rolla20 ďakujem za infošky 😉

ekoplienky
19. sep 2012

@marta222: Áno ak sa použije krém na plienky, tak ten by mohol nechať mastný film na flísovej separačke, preto kombinácia celulózová a flísová.

marta222
19. sep 2012

@maruskamolny , nevadí, veď ja tiež látkujem ešte iba krátko a všeličo ešte neviem. Neboj, do pôrodu všetko naštuduješ 😉 a budeš 100%-tne pripravená - máš kopec času 🙂.
@ekoplienky a ako je to s púdrom? Treba tiež použiť celulózovú alebo viskózovú separačku?

ekoplienky
19. sep 2012

@marta222: Ak sa použije púder, tak nie.

juliam
19. sep 2012

@kkl82 @ivanka.7 @lume baby, v ktorej lekárni v BA sa dá kúpiť bezvodový lanolín? vďaka
@nenocka dá sa kúpiť v LM bezvodový lanolín? dík

nenocka
19. sep 2012

@juliam ja ho kupujem v lekárni dr.max v poliklinike v LH. akurát v piatok tam idem. prečo?

ivanka.7
19. sep 2012

@juliam ja lanolinujem v kure, takze neviem 🙂

zojec
20. sep 2012

@maruskamolny krem na zapareniny moze poskodit flis, alebo suedecloth, dotykovu vrstvu, kt. "robi" pocit sucha na zadku. (upchaju sa pory a moc nepreteka do sacej vrstvy) pokial by si pouzivala prirodne materialy, tak v pohdoe mozes natierat (nie nejak nahrubo) , na 60tke sa to odperie. so savostou plienky to nema nic spolocne. okrem toho, pokial pouzivas latkovky, tak prdel nie je treba natierat zakazdym... osobne nechapem ten "sport" ani pri jednorazovkach.. prikazdom prebaleni 1cm vrstva sudocremu, co vysusuje cely zadok a uplne zbytocne :(
osobne s vkladackami nemam dobre skusenosti, myslim, ze ich netreba dopredu kupvat vobec.. celulozove su papierove, su velmi mokre a lepia sa na zadok . a je to dost ostara, hlavne na zaciatku ked mas 20x denne prebalit novorodenca tam davat este aj separacku.. a viskozove nesaju prazenicu, ostava na povrchu a potom steka kade tade...

rolla20
20. sep 2012

mamicky, prosim vas mate s tymto skusenosti?? ak ano, uspokojive??
http://www.bio-obchod.sk/produkt-2470/sonett-zm...

indys
20. sep 2012

dievcat ktore mate susicky dajte typ ake mate a ci ste spokojne. Mozu sa v susicke susit vsetky typy plienok(bavlnene, bambusove,konopne)? A ako je to , ked davate dosisicky napr. bavlneny stvorec s nohavickovou bambusovou, ktora sa susi podstatne dlhsie. Ci sa to musi zvlast?Dakujem

nenocka
20. sep 2012

a neschnú, a neschnú 😠 vrrr

zojec
20. sep 2012

@indys momentalne susicku nemam, ale zila som dlhodobo v irsku, tam sme ju pouzivali casto 🙂 znicila mi par veci, ale inak celkom dobra vec 😉 vsetky plienky mozes hodit naraz , stovrce vyberies skor a ostatne sa dosusi 😉 mozes tam hodit vsetko, pul by som ale nedavala.. no ten schne rychlo , netreba mu susicku 😉

kkl82
20. sep 2012

@indys ja davam vsetko dokopy na program pre outdoorove oblecenie, kedze mam vela AIO, ale hadzem tam vsetky plienky vratane stvorcov naraz (ale nie pul nohavky a kapsy- tie sa ususia aj volne velmi rychlo). v navode pisu, ze tento program je idealny na funkcne oblecenie, fleece a odevy s membranou. na tomto programe susi pomerne setrne ku kazdemu materialu a vysusi uplne vsetko, vratane bamboozle stretch. pise sice, ze program je urceny pre 1,5 kg bielizne, ale davam plnu pracku (cca 5 kg) a len predlzi cas susenia. ked som predtym susila na programe pre umele tkaniny (aby to neprehrievalo ako bavlnu) s extra znizenou teplotou, tak niektore hrube bambusove vkladacky plus bamboozle boli este vlhke. mam siemens a som maximalne spokojna. hlavne radsej investuj do energetickej triedy A alebo lepsie A-30%, prip. A-50% - pri tej spotrebe je to viditelny rozdiel. myslim, ze mam tuto, alebo velmi podobnu 😉 http://www.datart.sk/Susicka-pradla-SIEMENS-WT4...

susul
21. sep 2012

dievcata, potrebujem poradit. Syn bude mat teraz rok, od polroka v pohode chodil na nocnik, teda mam na mysli kakanie (bolo na 95% do nocnika) Teraz, ani pocut. Ako ho posadim, tak zdrhne, pripadne, ked zacne kakat do plienky a rychlo ho dam na nocnik, tak skonci s kakanim a dokonci az po zabaleni do plienky. Mate niektora podobnu skusenost? Pripadne nejaky figel? Uz som si odvykla do zapierania plienok, tento stav trva uz nejaky druhy tyzden, ako zacal chodit.

ivanka.7
21. sep 2012

@susul skusenost nemam, ale nie je to tym, ze ako zacal chodit, tak ho nebavi "stracat" cas na nocniku? Mne sa darilo celkom bezplienkovat, ale ako sa mala uz plazi a viac-menej lozi, tak je to od desiatich k piatim

peluskovo
21. sep 2012

@susul ano, u nas to bolo tiez tak, po peknom nocnikovom obdobi prislo antinocnikove a po nom uz iba nocnikove , a sme zrusili plienky, nic nezabralo, jednoducho sme museli "pockat"kym sa mlada slecna opat rozhodla zasadnut na tronik 😀

behulka
21. sep 2012

@juliam oproti Fakultnej nemocnici v meste, názov neviem.

juliam
21. sep 2012

@susul mám presne ten istý problém ako ty 😵 baby v téme BKM mi radili dať ho kakať nad záchod alebo vaňu... no ale udržať ho je nenormálny problém, lebo sa myká, krúti a srdí... alebo ho zaujať niečím, keď sa ti ho podarí dať na nočník.

blovitc120
21. sep 2012

Pripajam sa k @ivanka.7 , maly kakal vyhradne do umyvadla a odkedy lozi, nema cas na take prizemne veci ako kakanie, skoro vsetko ide do plienky ☹. A to do 4 m slo 99% mimo plienku

zuzanamolnarova
21. sep 2012

@juliam @susul aj u nás je to tak, vyše mesiaca ju neviem posadiť na nočník .... ale ja to už neriešim, keď nechce nechce, nebudem ju kvôli tomu stresovať lebo bolo že na nočník som ju vedela posadiť už len s veľkým revom 😝