Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

ivanka.7
27. dec 2012

@wilsonka blueberry pulky mi pokryli zatial absolutne vsetko, na nohavickove vyborny strih (pouzivam sice nohavickove len na noc a na vrch vlniaky ale zhodou okolnosti zabehavam jednu nohavickovu tots bots, takze som ju davala cez den a na nu blueberry a vyborne sadli)

wilsonka
27. dec 2012

@ivanka.7 no super dik. a ake su tie blueberry penke navyse🙂

handricky
27. dec 2012

@wilsonka no praveze ked das nohavickovu (ta je sama o sebe objemnejsia) a na to pulky budes mat velky zadok a to asi nechces. a teraz si predstav ze denne musis otocit 10-13 nohavickovych. je to dost prachov a vela prania.
ja som od zaciatku mala vkladacky a pulky. mala som stvorce 2 vrstvove bambusove 32*30 skladane na tretiny. tie sme mali do 6 mes, potom som ich predala a teraz mame dlhsie. nevyhoda tohto je, ze co kakanica, to zasah do puliek. cize som potrebovala na zaciatok 5-6 puliek. preto vacsina bab sklada novosklad z klasickej stvorcovej plienky 70*70. inak to nie je vobec zlozite, ja som to neskladala, len preto, ze som mala vela latky a nemala problem toho vela nasit🙂. ale inak na tvojom mieste by som zacala nejakymi pulkami, nejake klasicke stvorce, nejaku nohavickovu, mozno aj AIo a casom uvidis, co sa ti najviac bude pozdavat

wilsonka
28. dec 2012

Dakujem za cenne rady🙂dam potom vediet ako nam to ide.

baska1
28. dec 2012

@ivanka.7 tiež sme doteraz cca 6mesiacov frcali dost na novosklade a na tom Flipky a plus nohavickove, ale rada by som presla kvoli vacsej bohyblivosti len na samotne flipky a do nich stay dry vkladacku a stvorec narovno, no ak to dam pod tie zaklapky to mozem pulky prat pri kazdom prebaleni, ked mi to zakazdym zacika najmä vpredu, Ci mam radsej este balit ten novosklad, lebo takto to ma okolo noziciek dost volne a to ma na velkost č.2 zmensene. baby prosim poradte:o)

ivanka.7
28. dec 2012

@baska1 ja davam flipky malej na najmensie zmensene a v pohode do toho vpracem aj novosklad :D a ak davam len vkladacku, nedavam pod zaklapky, ale na ne - nie kvoli cikaniu, ale kvoli pulu. S pohyblivostou nie je problem, zvykla si na velky balik, na styroch bola od 4 mesiacov, stoji a sedi od necelych siedmich, takze zjavne ju nejaky vacsi zadok netrapi :D (pretacala sa mi dokonca s plienkou lepsie ako bez nej)
Len s tou velkostou je to take - moja je stihlik, ma cosi nad 70 cm (nosi 74/80 - ako co) a tipla by som jej tak 8 kil.

baska1
28. dec 2012

@ivanka.7 tak my mame necelých 6mesiacov a obliekame 74 a mame cca 9kil, tak na nohavickove a novosklad to už ani nezmensujem, ale este asi zostaneme na novosklade, lebo inak ta vkladacka mi tam nejak este lieta

alena0305
28. dec 2012

@baska1 neviem ako skladáš štvorec - ale keď máš chlapca - tak si poskladaj na odlžnik napr. 12x70 a potom nie na polovicu ale vpredu 2krát - vpredu budeš mať 18 vrstiev a vzadu pod chrbátik 6 vrstiev. Potom bude mať vpredu viac vrstiev a nepreciká tak rýchlo alebo vpredu nedávaj pod záklapku.

ivanka.7
28. dec 2012

@baska1 Eli je v 74 uz dlho, taha ju tie 3 mesiace, tu uz tie velkosti nejdu tak hopom, ako predtym 🙂 ale ona je z tych stihlych, to je fakt

baska1
28. dec 2012

@ivanka.7 si ma potesila, lebo teraz rastieme ako z vody:o)

baska1
28. dec 2012

inak v com je lepsi novosklad oproti skladaniu na draka? Len v tom, že je tesnejsi okolo noziciek?

ivanka.7
28. dec 2012

@baska1 ja neviem, ja som nikdy nic ine neskladala, aj som zabudla, ze daco na draka existuje 😅

peluskovo
29. dec 2012

@wilsonka ja som balila dcerku do roka a pol na doma PUL flipky a do nich co prislo pod ruku, najcstejsie balnene stvorce poskladane na obdlznik, alebo stay dry vkladacky od bum genius, alebo organic vkladacky od bum genius. Vobec sa nemusis trapit, ake vkladacky do ktorych PUL, je to jedno.

Syn mal latkove od narodenia, jeho som balila na doma novosklad asi do 7-8 mesiacov, odporucam sa to naucit, ked to vies, ide to lahko, ale co je dolezitejsie, babo kaka prazenicku a ta Ti lahsie ztecie z vkladacky na PULky a musis menit aj tie. Novosklad Ti krasne kaki zachyti dnu plienke. Ja som ale malemu davala na novosklad vlniaciky aj na den aj na noc. Ale na novosklad sa mi osvecili thirsties, little lamb, jednoducho, tie ktore maju pri stehienkach "kridelka" - kus latky navyse

biba321
30. dec 2012

Baby existuju PULL gro via? AIO su super,len bavlnene,takze slabe 😒

diapozitiv01
30. dec 2012

Maminy, ktoru nocnu plienku by ste doporucili k vlniacikom pre 3 mesacnu bambulku?

susul
30. dec 2012

@diapozitiv01 ja pouzivam bambi roxy a od tots bots bambozole, BR je,priestrannejsia, ale sa mi zda, ze viac tvrdne ako bamboozole. Problem s precikanim nemame, ale syn necika vela naraz, takze, ked nemam suchu nohavickovu, tak davam pop in s nocnou plienkou.

zuzanamolnarova
30. dec 2012

@biba321 mala, wonder wrap ale ju už výrobca nevyrába. Ja mám z nich jednu v bazáriku (mám ešte dve navyše) tak jednu psoúvam ďalej. Sú to suprové vrchné nohavičky zo softshellu 🙂

zuzanamolnarova
30. dec 2012

@diapozitiv01 my tiež máme TB bamboozle, Bambi roxy a nejaké od Katky. Mám najradšej TB a Katkyné ako píše @susul Bambi roxy viac tvrdnú. ale za tú cenu sa veľmi oplatia, hlavne teraz keď bambiroxy vyprázdňuje sklady a dáva 15% zľavu na všetok tovar, Takto ti napr dvojveľkostné na sucháč výjdu na smiešne 7,72 eur a poštovné máš zadarmo ak platíš vopred 🙂 rozmýšlam aj ja nad nimi 😀

susul
30. dec 2012

@biba321 ako ti pise @zuzanamolnarova su zo softshelu, asi jedny z naj ake mame, su dost velke prekryju vsetko co doma mame, maju len jednu chybu uz sa nevyrabaju.

oliverka
30. dec 2012

@zuzanamolnarova Prosím link, na ktorom zvyknú vyprázdňovať sklady bambiroxy 😉 Ďakujem!

susul
30. dec 2012

mamicky, mate niektora odskusane tie "nove" kapsovky od bambi roxy, ako sedia? dakujem

zuzanamolnarova
30. dec 2012

@susul asi Katka @peluskovo ich má odskúšané 🙂

peluskovo
30. dec 2012

@susul my ich mame, ale davam do nich vkladacku od wonderoo. strihovo mi pridu pocitovo sirsie medzi nozkami a velkostne budu stacit aj na vacsie babo. original maju dve bambus obdlznikove vkladacky, takze si myslim, ze budu aj takto postacovat. jedine , na co si neviem zvyknut je, ze gumicku maju akoby vsitu zvnutra okolo stehienok, pri inych akoby bola obsita tak, ze je akoby "zvonku" cize na toto si esteticky neviem zvyknut, ale na funkcnosti to neubera.

biba321
30. dec 2012

@zuzanamolnarova
@susul
dik baby. ale asi nie su take strihovo ako AIO grovia? tie u Zuzky v bazariku sa mi zdaju klasicky široke medzi nožičkami však? ze nie su take "maličke" ako AIO grovia?

susul
31. dec 2012

@peluskovo dakujem Katka za info.

@biba321 ja ich davam na nohavickove, a ked som balila novosklad tak na ten boli super, cely ho pekne prekrli, AIO grovia nemam otestovane 😉

zuzanamolnarova
31. dec 2012

@biba321 ánom máš pravdu pulky sú oveľa väčšie ako AIO sada od gro via 🙂

ika84
31. dec 2012

ahojte, mam doma 2 tyzdnove babo a davam mu stvorce + vrchne baba+boo jednovelkostne. Vadi mi ale ze ma v nich velmi velky zadocek, mam pocit ze je to velmi velke a idem objednat plienky na noc tots bots bamboozle, su tiez jednovelkostne, nebudem mat ten isty problem? Chcela by som aby sa maly citil komfortnejsie...poradte ci ich kupit na noc alebo su nejake stihlejsie s obdobnou sacou vlastnostou ..diki

ivanka.7
31. dec 2012

@ika84 myslim, ze ked je na to babo zvyknute, tak tazko hovorit komfortnejsie, menej komfortne. Mojej malej nikdy velky balik na zadku nerobil problem. Pretacala sa i liezla skoro s velkym zadkom aj bez neho :D a rozdiel medzi jednorazovkou a latkovkou v noci (dlzka spanku a pod.) nebol ziaden. Ked nechces v noci prebalovat, musi mat babo v plienke holt viac vrstiev a to je objem. Mam 4 rozne znacky nohavickovych plienok a ani jedna nie je stihla. Jednoducho to nejde. (a to mam aj dvojvelkostnu bambi roxy z ktorej mi cca v roku slecna vyrastie :p)

petah82
31. dec 2012

@ika84 ja predavam v bazariku Baby Beehinds bambusove nohavickove plienky. bola som s nimi nadmieru spokojna. do 15m som ich ani nepotrebovala dovypchat na noc, stacilo, co v nich je, vkladacky som chlapcovi poskladala dopredu a na zadku vobec nemal toho vela. aj cez den v tom normalne fungoval, ked sme sli nadlhsie von, na cestu a na navstevu 4-6h, aj normalne gate sme na to natiahli. nezdalo sa mi to vobec nejako extra objemne, ked to treba dovypchat este niecim, stava sa to objemnym - my sme len experimentalne dovypchali, ci neda noc aj okolo 18m, ale vela cikal, precikal vsetko mozne, aj tots bots bambusky s vkladkou a prefoldom..., tak na noc ma babylove nature... uz sme odplienkovani, iba na noc davame. Beehinds nosil od narodenia. daju sa zmensit prehnutim. od narodenia nam super pasovali Gro Via, aj tie predavam. na den na doma boli super.