Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

alena0305
17. jan 2013

@zojec tak potom nekúpim, bambusové prefoldy mám doma šité aj froté aj flisové. Ja to používam + flipky. ďakujem

behulka
17. jan 2013

@tinika na odplienkovanie nie sú veľmi vhodné, dieťatko v nich necíti mokro. Certifikát by mal byť schopný predajca, keďže ide o tovar pre deti do troch rokov, predložiť, no skôr by som mala obavy z pracovných podmienok pri ich výrobe.
Lepšia alternatíva mi prídu klasické štvorcové plienky a vrchné nohavičky. Prípadne tréningové nohavky - tie si už staršie deti zvládajú aj sami vyzliecť a obliecť. Dajú sa kúpiť i slovenské za dobrú cenu.

zfidorka
17. jan 2013

@asteri ja len k tomu cikaniu, kazdu hodinu nie je velmi casto, aj moja tak v tom veku cikala 🙂 postupne sa intervaly predlzovali...

strociatka
18. jan 2013

ahojte, musite uz mat zo mna nervy, vedeli by ste mi poradit PULky? Doteraz som pouzivala Thirsties, ale uz mi po roku pretekaju vsetky, potrebujem kupit nove, ale je ich velke mnozstvo v ponukach, ktore su spolahlive? Ja preferujem skor sirsie, kedze mam doma slona.

A este otazocka, kolko maju pulky vlastne vydrzat, ked tie moje "odilsi" ani nie po roku?

strociatka
18. jan 2013

mate niektora skusenosti s touto pulkou? http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/wee-hug...

velka vddaka 😉

susul
18. jan 2013

@strociatka wee huger maju svoje pro I proti, nasmu malemu syper sedia, zaklapky su potiahnute biobavlnou, ktora je velmi prijemna na dotyk, ake ked zle zalozis vkladacku, tak zaklapky budu tahat vlhko, rovnako ak bude niekde precuhovat vkladacka okolo noziciek, tak matiahne vlhko az na vrchnu vrstvu, lebo vrch nohaviciek je tiez bavlna. Ale ja ich mam rada aj napriek tomu, ze maju svohe nevyhody. Inak presne do nich sadnu vkladavky od handricky.

zojec
18. jan 2013

@strociatka weehugers velmi neodporucam, tym , ze maju bavlneny vrch, tak natahuju vlhkost z plienky a pri vacsich detoch a davkach pretecu. moje najoblubenejsie pulky su Flipky, pouzivam ich intenzivne (3ks) 2,5 roka a este ani raz nepretiekli . tak isto ani kapsovky BG nie, pokial su dobre vypchate... tazko povedat kolko musia vydrzat, zavisi od znacky , ale aj od toho co do nich davas a ako velmi dietatko cika. PUL totiz nie je nepriestrelny... 😉

strociatka
18. jan 2013

@susul
@zojec ved to, ze ani pul nieje nepriestrelny, mala mi cika vela, su to davky neskutocne, ale to je tym, ze uz sme tesne pred odplienkovanim. Flipky mi naozaj nikdy nepretiekli, len s Flipkami mam ten problem, ze ked chcem do nich na noc dat nocnu anavy, tak mi chybaju prevelmi bocne kliny. Preto hladam aj inu alternativu puliek.

strociatka
18. jan 2013

@susul dakujem, uz som bola nacata, ze ich kupim, strasne sa mi totiz pacia, ale je fakt, ze mala mi hodne cika a ta bavlna by to vytiahla von, to nepotrebujem. Mooooc krat vdaka 🙂

ivanka.7
18. jan 2013

@strociatka ked bocne kliny (ak tomu dobre rozumiem, tak hladas dvojite gumicky) - tak by som sla do blueberry 🙂

strociatka
18. jan 2013

@ivanka.7 a su aj dost siroke? ja mam slona 😀

ivanka.7
18. jan 2013

@strociatka myslim ze su dost siroke, ale ked mi dieta pusti prso, tak sa prejdem a porovnam s flipkami :D (thirsties mam len 1ku velkost, tak to neviem porovnat)

strociatka
18. jan 2013

este ma napadlo ci neist do vlniacikov, ale s tym nemam absolutne ziadne skusenosti, poradte prosim 😉

ivanka.7
18. jan 2013

@strociatka vlniaky su super, ja na noc pouzivam len tie (cez den striedam vlniaky a pulky, lebo to moje dieta este kaka ako novorodenec dakedy, tak aby som nemusela furt prat), daju sa kupit tensie aj hrubsie, nech ti udrzia aj poriadnu davku. Lanolinovanie je v pohode, ja lanolinujem aj menej casto ako raz za mesiac a v pohode, nikdy mi nepretiekli.

Inak tie blueberry su minimalne take siroke ako flipky.

lenusskaa
18. jan 2013

@strociatka ak hladas pulky len na nocne nohavickove plienky, tiez by som isla do blueberry.. my pouzivame na noc tots bots bambusky, blueberry pulky plienku prekryju super a zatial nepretiekli ,a to byva plienka niekedy mokra do nitky 🙂 flipky su trosku sirsie, aj na stvorec narovno sedia lepsie, ale blueberry su dlhsie a maju kridelka, vdaka nim lepsie prekryju nohavickove plienky.. akurat oproti flipkam este nemaju zaklapky
vlniaky sme tiez skusali, ale nedarilo sa mi ich nalanolinovat podla predstav, aj ked boli na vrchu uplne "lepkave", stale sa mi zdalo, za malá ma rano vlhke pyzamko ☹

strociatka
18. jan 2013

@lenusskaa prave pre toto sa do vlniakov az tak nehrniem, neviem si predstavit tu udrzbu

zuzanamolnarova
18. jan 2013

@strociatka sú dosť široké, sú ako tie weehugersky čo sa ti páčia. Aj ja by som odporúčala tie alebo jedna baba tu v bazáriku predáva capri - tie sú totožné s weehuggerkami len sú z PULu a nie pobavlnené

zuzanamolnarova
18. jan 2013

@strociatka my ich jedny máme, sú úžasné, prekryjú aj nohavičkovú plienočku a tiež majú vo vnútry záklapy ako flipky, takže sa môžu používať na všetko 🙂

lenusskaa
18. jan 2013

@strociatka inak my sa tiez teraz vraciame k flipkam a vkladackam 🙂

strociatka
18. jan 2013

@lenusskaa ja som si na zacitaku myslela, ake je to s flipkami zlozite a nakupila som neskutocne obrovsku kapsovu vybavu a denne pchala vyplne do kapsoviek a teraz pridem na to, ake je to jednoduche s flipkami, no co uz, ucim sa na vlastnych chybach 😉

strociatka
18. jan 2013

@zuzanamolnarova dakujem, popozeram Capri

peluskovo
18. jan 2013

@strociatka urcite odporucam do vlniacikov ist. na nohavickove uz nic ine nedavam a malemu som ich davala od narodenia aj na novosklad. su uzasne priedusne, termoregulacne , cize koriguju vynikajuco teplotu, mozem ich niekolko dni kym ich dam prat, sice ich treba po prani nalanolinovat, ale to len das do "roztoku", nic narocne a aj tak neperies casto, staci ich dat prevetrat. my uz pulky rok a pol nepouzivame.

standu
18. jan 2013

@strociatka IV fox som mala velmi rada. maju bocne kridelka ale nemaju zaklapky. vlhko mi netahali.

peluskovo
18. jan 2013

@strociatka odporucam blueberry , nam pulky vydrzali druhe dieta. teda, pri druhom som ich skoro vobec nepouzivala 🙂
weehugers mame, ale maju bavlnene zaklapky a tie mi stale navlhli, cize boli na jedno pouzitie, teraz do nich davam bum genius organics vkladacku a mam to ako nocnu plienku

lenusskaa
18. jan 2013

@strociatka naapodobne 😀 vsak som "moderna mamina", predsa nebudem pouzivat stvorce 😀 keby ma netahali pekne obrazky na plienkach a "chut" skusat vsetko mozne aj nemozne, som mohla mat toooooooolko vela euriciek usetrenych 😀

peluskovo
18. jan 2013

@cajova_lienka system neporadim, jednoducho som latkovala a deti to museli akceptovat. syn sa narodil, ked mala dcerka rok a 4 mesiace. A ked sa ucila na nocnik, casto mala nehody, ze sa popisala na zem, na gauc, takze roboty este viac, ale nevzdala som to, nema to zmyslel. Plienka ako plienka podla mna. Malemu som davala novosklad do cca 8 mes a na to vlniaciky a aj tak sme to popri odplienkovavani starsej zvladli. Je to iba a iba o Tvojom rozhodnuti.

peluskovo
18. jan 2013

@asteri vobec by som sa netrapila ze sa nepyta, velky pokrok v jej veku je aj to, ze piska a kaka do nocnika. To zvladne malo deti v jej veku.

peluskovo
18. jan 2013

@alena0305 ja mam doma vkladacky BG organic a ja si ich chvalim. su jemne, tvar v podstate drzia aj po dvoch detoch, dostatocne save, ja som ich velmi rada pouzivala pri dcerke po roku a pol ked sa rozpiskala, a potrebovala savejsie vkladacky , stacili nam pri nej a teraz pri malom s vrchnymi PUL aj ako nocna plienka.

strociatka
18. jan 2013

@peluskovo cez den problem nie je ziaden, ja pouzivam flipky a MM chystam od BG kapsovky (lebo chlop), ale s nocou mame problem, vzdy sa mi nakomplet precika, zvladli by toto vlniacky? Ktore su take "hustejsie", aby sa mi cela neprecurala?