Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

handricky
4. apr 2013

@strociatka ona si aj operie aj vyvesi🙂 hej, aj si vybera vrchne, tvrdi ze su pocurane, len aby si mohla dat iny vzor.. slak ma ide trafit

majamat
4. apr 2013

@handricky bohovska je.

strociatka
4. apr 2013

@handricky no vsak spravna baba nie? 😀

petah82
4. apr 2013

@strociatka ja si myslim, ze my a ostatne mimina za socika sme sedeli na nocniku kazdu hodinu a dovtedy kym sme neurobili. Neverim, ze sa take male deti Vsetky vedeli pytat. Som to videla na mojom, nasilim by som ho musela drzat. On nechcel sediet nikde, nieto na nocniku, neposedny, aktivny, aj s tym uvedomenim, ja som fakt videla, aky bol prekvapeny, ze uuu, tu nieco tecie, ako by sa mohol pytat? Zavisi od dietata, verim, ze vedia aj skor, ale urcite nie vsetky. Ale vsetky sa to raz naucia🙂

indys
4. apr 2013

@handricky tak tebe sa zije ked si mala perie a vesia.uz aby sa aj prebalila sama a mas bez roboty.

indys
4. apr 2013

@handricky och az teraz citam, ze aj sama sa prebali🙂))

diapozitiv01
4. apr 2013

@handricky
xixi, bozska je, pozicaj mi ju na vikend nech mi helfne,,, tie presvitajuce oogy boogy su paradne

peluskovo
4. apr 2013

@strociatka ja som chodila do jasli a mamina spominala, ze vraj v jaslach a skolke nas davali pravidelne na nocniky/ zachodiky. malu som davala od pol roka na nocnik, a nemala ani rok a uz na noc a na obed spanok mohla ostat kludne bez plienky, piskala az do nocnika po zobudeni. maleho nejak som nestihala tak pravidelne davat na nocnik,kedze som mala aj starsiu doma a ten este nie ej zvyknuty na nocnik ako bola starsia v jeho veku. cize mozno, mozno aj to pravidelne davanie na nocnik scasti napomoze

ianitka
4. apr 2013

@handricky 😀 😀 😀

ianitka
4. apr 2013

@peluskovo Nieco na tom bude - moja spomienka z jasliciek je ako sedime na nocnikoch a obzerame si gatky, ze ktore mame rovnake 😀 😀 😀

strociatka
5. apr 2013

@peluskovo myslim si,ze presne toto si trafila, mam aj starsiu a zial si veeelmi vyzaduje, tak mladsiu na ten nocnik nestihacka naucit, no nevadi, vsak nepojde hadam do skolky s plenami 😉

behulka
5. apr 2013

@strociatka mate este jednu velku vyhodu - mladsia bude snad casom napodobnovat starsiu 🙂 Pri jednom dietatku je to tazsie, no aj rodic moze byt vzorom.
Nase maminy sa ani nedivim, ze skoro odplienkovali bez automatickej pracky a s tymi gumennymi nohavkami co boli - no je rozdiel odplienkovat dieta a mat dieta, co sa samostatne pyta, ci uz aj samo ide na wc. Odplienkovat sa da i menek nez rocne dieta, no potom sa peru teplacky a nie plienky.

strociatka
5. apr 2013

@behulka asi je to hodne individualna zalezitost, starsia bola mimoriadne sikovna a hned sa zacala pytat, odplienkovanie pochopila do dvoch dni, na nocniku sedela ukazkovo a mala som na nu vela casu, mala som len ju a nebol problem rano vstat a dat ju hned na nocnik. Pri mladsej to nejde, lebo rano musim starsiu zobudit a vychystat do skolky, medzi tym sa mi mladsia zobudi a motka sa pomedzi nas a nie je na nu vobec cas 😖

majamat
5. apr 2013

kocky, potrebujem ohodnotit plienky, ktore si vybrala kamoska, ako vybavu od arodenia po nocnik. potrebovala by som vediet, ako sedia malemu babatku a aj velkemu dietatu, ake su, ci vydrzia, alebo maju nejaku chybu a pod.

najskor by ma zaujmalo, ci je lepsie mat na novosklad obycajne stvorcove plienky 70x70cm, alebo 80x80cm. co viac vyuzije?

nohavickove plienky:
1. Bamboolik nocna plienka
2. Bambi roxy jednovelkostna suchy zips
3. Bambi roxy jednovelkostna patentky

vrchne nohavicky pul
1. Bamboolik jednovelkostne suchy zips
2. Bum genius flip suchy zips

kapsove plienky:
1. Bambi roxy V2
2. Bambi roxy kapsova plienka patentky

budem rada a teda aj moja kamoska, ked mi napsiete nazory. ona v tom ma trochu gulas, ale ja sa zacinam celkom orientovat, len skusenosti mi chybaju.

ivanka.7
5. apr 2013

@majamat Bum genius flip suchy zips - pouzivam na malu cca od 2 mesiacov, pohoda, zipsy drzia, len nevyzeraju uz ako nove uplne. Ale deriem ich fakt kazdy den. Hlavne teraz, lebo prebalit ju do patentkovych veci je dost umenie :/
Bambi roxy mam dvojvelkostne, takze to neviem, mojej krpatej (cca 9kg) su momentalne dobre obe velkosti :D
Bamboolik jednovelkostne - super nohavicky, makke lemy, dobre sedia, ale mam ich kratko, takze opotrebovane nie su a neviem ako sedia na malom krpcovi.

Stvorce som mala aj 70x70 aj 80x80, podla mna je najlepsia ich kombinacia, keby som si musela vybrat len jeden rozmer, tak beriem 80x80.

majamat
5. apr 2013

@ivanka.7 dakujemza odpoved. bum genius som chvilu pouzivala tie patentkove. su fajn, ale veru pozapinat to je umenie u dietata, ktore sa nechce dat prebalit. no a moja v tom veku sa strasne branila. inak sa mi velmi pacia, ale vraj patentky na nich mozu odchadzat, takze asi suchy zips je lepsi. no zas ten si drobci vedia dat dole. vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. 😀

ivanka.7
5. apr 2013

@majamat tak ja dufam, ze kym jej napadne davat si dolu suche zipsy, tak sa bud odplienkuje alebo bude este v bodynach aby to neslo :D

majamat
5. apr 2013

skusala som novosklad z latkovej plienky z Ikei, ale je dost mala. asi by mala mat 70x70cm, ale namerala som menej. no nebola ozehlena, tak mozno aj preto. no pre moju malu to uz bolo male a to je na svoj vek drobec.

majamat
5. apr 2013

a na to som dala BG flipky

majamat
6. apr 2013

@ivanka.7 este sa ta opytam, robia si novosklad z plienok? daju sa tie 80x80 pouzit na novosklad aj pre male babatko?

ivanka.7
6. apr 2013

@majamat robila, ale malu som viazala do latkoviek tak od 4 tyzdnov asi a to mala uz 4,4kg 🙂 vtedy to slo, len som konce musela zahnut 🙂

majamat
6. apr 2013

@ivanka.7 OK. ja som kamoske hovorila aj ohladom tych vrchnych nohaviciek, ze ked budu velke, moze skusiit latkovky az od 1m. aj tak ich chce kombinovat s jednorazovkami, takze v pohode. v porodke by sa s tym sestricky aj tak nebabrali a nemal by jej to kto tak narychlo oprat, takze to uz je hned niekolko dni stratenych a babo za 1m narastie a priberie najrychlejsie.

zuzanamolnarova
6. apr 2013

@vojann Anka, včera nám dorazili prekrásne Frugi TB 🙂 Už sme ich stihli aj vyprať, čakajú na premiéru 🙂 Ďakujeme 🙂

handricky
6. apr 2013

@majamat ja osobne by som kupila jedny vrchne take mensie (na von, ked potrebujes natrepat do dupaciek a pod), ja som mala Weehuggers velkost 1. Inak dobre su Swaddlebees velkost 1. Little Lamb velkost 1, prip. aj Imse Vimse nejake mensie su dobre na novosklad. A vsetko ostatne jednovelkostne - onesize. Na doma to moze byt aj trocha vacsie. A potom tie male predat cez bazar alebo si nechat pre druhe. Ale je to otazka investicie. A moze sa stat, ze zacne latkovat tak od 3 tyzdnov, lebo po porode a z tej zmeny nocneho vstvania bude unavena jak pes🙂

majamat
6. apr 2013

@handricky OK, poradim jej, ale nechce a teda skor nemoze vela investovat a povodne chcela kombinovat latkove plienky s jednorazovkami, takze mozno ani nebude treba mensie. vsak jej napisem a uvidime, co povie.

lukrecia242
6. apr 2013

ahojte prosím poradte mi ktoré nohavičkové plienky sú dobré pod vlniaky na denne nosenie, chcela by som nejaké jemnejšie príp. užšie medzi nozkami, zatial mam len bambi roxi a tie mi vyhovujú na noc no neviem ci na den nie sú velmi siroke.....

tiddy111
6. apr 2013

@lukrecia242 Skús Baby Lucy, tie sú medzi nôžkami užšie. Ja som s bambi roxy nadmieru spokojná, sú to najlepšie plienky aké máme. A malý ich má aj cez deň a v pohode v nich behá.

ivanka.7
6. apr 2013

@majamat ja som bola po porode tak KO, ze som si na latkovky spomenula 3 tyzdne po tom co sme prisli domov :D

majamat
7. apr 2013

@ivanka.7 😀 ja som bola tiez KO, ale az 2-3t nam zacali dalsie problemy, takze potom to bolo este horsie. porod bol hroza, potom sa melej rozbehli koliky a reflux, takze prve mesiace som ju len nosila na rukach a ona aj tak stale plakala a velmi malo spala. takze ani ja som si nemohla oddychnut.

majamat
7. apr 2013

@tiddy111 a tie bambi roxy mas jednovelkostne, ci viacvelkostne? kamoska chce jednovelkostne. vyzeraju vzhladovo ako Anavy. su krasne. aj tie viacvelkostne su velmi pekne. celkom sa mi zapacila tato znacka. aj vrchne nohavicky maju krasne vzory a zatial som nepostrehla, ze by sa na ne niekto stazoval.