Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

teress
7. mar 2013

baby ...ak mate zaujem predam min. použivané vrchné flip nohavičky od 3,5-16kg, 9e za kus, mam farbu zinnia a blossom

henee
7. mar 2013

mamičky viem, že ste sa už otom bavili, ale chcela by som opýtať, že čím dovypchávate zadočky drobcom na noc. Ja používam Tots bamboozle stretch + prefold od handričky flisy 100 a nejak nám to nestačí, už teraz v tom má obrovskú prdel :D ešte je dojčený v noci, ak by som už vypustila nočné dojčenie cikal by menej?

brca
7. mar 2013

baby ktore si strikujete alebo hackujete vlniaky, mozu sa spravit aj z vlny - 50%merino 50% akryl?

peluskovo
7. mar 2013

@henee ked som v noci kojila, aj som prebalovala asi 2-3x, aby nebolo babo celu noc v napisanej plienke

henee
7. mar 2013

@peluskovo to by krpec nezvládol, on sa rýchlo nadojčí a ide spinkať, keď ho občas v noci prebalujem, tak to je plaču. Už som rozmýšľala nad nejakými eko jednorázovkami.

peluskovo
7. mar 2013

u nás nájdete od dnes aj vylepšené kapsové plienky Bambi Roxy v nádherných, hravých vzoroch 🙂

marianas
7. mar 2013

Maminky, môžem mesačnému dieťaťu prať oblečenie spolu s plienkami? Stačí "novorodenecké" plienky prať na 40 stupňov? V každej má kaknuté.

indys
7. mar 2013

@henee ja davam na noc malemu (10m ) tiez bamboozle stretch a doteraz som davala od handricky ,,Flisy 100" krátku a teraz davam ,,Flisy100" One Size klasik . To ze ma vacsi zadocek mu vobec nevadi a v noci uz vobec nie a vydrzi v nej celu no a v noci ho este kojim nikedy aj 2x. JKasne ze rano je plienky poriadne precikana ale kedze mu davam sty-dry separacku tak to vlhko tak neviti a nikdy nemal anilen zadervenany zadocek.Doteraz som davala ne vrch PUL-ky ateraz 2x vlniaciky a ani tie nepremokli.
@marianas ja som vzdy prala a aj periem na 60-tke a na zaciatku som s oblecenim radsej neprala aj ked si myslim ze v zasade by to nemal byt problem a hlavne ak vecicky este zehlis.

indys
7. mar 2013

dievcata viem, ze vlniaky nemozem davat na radiator ani na priame slnko.Ale chcem sa opytat ked ich nechavam po noci vyvetrat nad radiatorom mam taky vysoky rebrik urobeny mylsite ze ich mozem nechat vetrat tam alebo radsej niekde len tak volne.a este sa chcem opytat pouzivate niekto vlniaky aj na plienku na rovno pripadne aj na nosenie do satky? vydrzia to.myslim ze by mali , ale chcem konkretnu skusenost.dik

zfidorka
7. mar 2013

@indys zapinacie vlniaky na plienku narovno v pohode, natahovacie som fixovala bodynkom...

indys
7. mar 2013

@zfidorka ja mam Wool-shorties od BI kratke.nechapem ako si natahovacie fixovala bodyckom. ze ci dalal narovno plienku na to vrchne nohavicky a tak na to body ab sa to nesklzlo? a neutekali ti tie plienky narovno ked si ich natahovala ci si tu plienku dala do nohaviciek a tak? lebo si neviem celkom dobre predstavit pri mojej vrtulke ako mu to natiahnem. na nohavickove nie je problem.

zfidorka
7. mar 2013

@indys balila som tak, ked uz stala - po stojacky som jej dala plienku medzi nozky, vlniaky obliekla ako gatky a zafixovala bodynkom, aby vlniaky nahodou nespadli...

zuzazizi
7. mar 2013

@susannah my latkujeme od cca 3m a vela kakame tak som zacala davat na nocnik aby nieco kakla don a nemusela som tolko prat. takze vzdy pri prevalovani, a pekne cika aj kaka (aj ked posledny tyzden sa nam akosi nedari :( ) a niekedy ma plienku suchu. Myslim ze babatka pocas/po jedeni robia potrebu teda prebalovala som vzdy po kojeni. Treba pri tom hovorit rovnaky zvuk/slovo a dieta sa rychlo nauci co sa od neho chce. Teraz drzim dceru nad nocnikom tak ako sa dievcata davaju cikat. Neviem ako drzia novorodencov... ja na to asi nemam ruky 🙂.. Aj pri kojeni som potrebovala obe ruky tak neviem ako by som este drzala nocnik pod nou, tiez v zime ju kojit vyzlecenu a bez plienky ako som citala ze robia pri BKM mi nesedi.

zuzazizi
7. mar 2013

@brca myslim ze nie.. min. 90% ovcej alebo merino vlny

zuzazizi
7. mar 2013

@henee mne sa tiez vnoci precikava, kojim 2/3x a zaspi hned tak nechcem prebalovat, na noc davam cim dalej tym castejsie pampers. aj ked mame zacervenany zadok pocas dna, vnoci sa jej to s kremom a pampers vyhoji.

brca
7. mar 2013
klaudia74
8. mar 2013

Ahojte! Kamoška čaká bábo a rozmýšľa nad kúpou celej sady Pop in... Kto s nimi máte skúsenosti? Odporúčate? Viem, že sa to pred časom písalo, že až také úplne super nie sú... Sucháče napr. vydržia celé plienkovacie obdobie?
Ďakujem!

majka1981
8. mar 2013

@klaudia74 my sme mali jednu, bola som dobre spokojna, ale celu sadu by som asi nekupila. dlho schla...

mary939
8. mar 2013

@klaudia74 ja som tiez zo zaciatku uvazovala nad celou sadou, nastastie som ju nekupila. plienky nie su zle, pouzivam jednu na noc a dalsie dve mam take pekne ku doktorke🙂 ale strasne dlho by schli, co je podla mna dost neprakticke. nedam dopustit na stvorce.

strociatka
8. mar 2013

baby potrebujem vasu radu, pomoc? nedavno som sa stala neskutocne spokojnou, hrdou vlniackarkou, kupila som si babyidea a na ne som naniesla lanolin znacky disana a odvtedy mam malu na brusku sustavne vysypanu. Moze to byt nahodna zhoda okolnosti (jedlo verzus vlniaky s lanolinom), uz sa vam nieco podobne stalo? neviem comu to pripisat, jedlu? vlniakom? lanolinu?som uplne zmatena...

behulka
8. mar 2013

@strociatka možná je i reakcia na lanolín, no to by mala asi aj na stehienkach - ja som to zažila pri fleesových nohavkách.
@indys ja som dávala aj do autosedačky, aj do šatky a ok - ak by si sa bála prevlhnutia, je možnosť pridať naviac vlnený obdĺžnik. Niečo takéto:
http://www.branakdetem.cz/vlnaena-vkladaci-plen...

strociatka
8. mar 2013

@behulka ved to, vobec si nie som ista, ci je to vyhradne reakcia na lanolin, lebo to ma len a len na brusku

indys
8. mar 2013

@klaudia74 urcite nech nekupuje jednu znacku plienok. aj kebz boli akokolvek dobre, lebo prave jej nemusia vyhovovat alebo babatku sadnut. Vacsina latkarok ak nie vsetky maju zostavu zlozenu z roznych druhov plienok a znaciek. Na zaciatok urcite budu stacit bavlnene stvorce a na to vrchne nohavicky.Nikdy sa neda kupit cela plienkova vybava naraz na zaciatku.Postupne sa dokupuje to alebo hento podla toho co treba.Najskor to vyzera zlozito ale ked sa do toho clovek dostane a zamiluje sa, tak potom treba davat pozor aby toho nemala doma az privela.Plienok je vela druhov a to preto,lebo kazdemu vyhovuje nieco ine.Mala som plienku ktoru som pouzila raz a predala.jednoducho nam nesadla.n iny som zas prisla na chut az po nejakom case.Takze sa treba trosicku zorientovat aby aspon vedela co od latkovania chce a tak si bude vediet vybrat.Vela bab je tu ochotnych poradit a pomoct.To su fakticky zbehle a sikovne latkyrky.Niektore maju e-shopy ine zas siju.Vzdy sa najde niekto kto poradi.

indys
8. mar 2013

@behulka uau to som ani nevedela ze take nieco existuje idem popozerat ci aj na svk to zozeniem alebo necham doniest brata z CR

susul
8. mar 2013

@klaudia74 pop in su jedny z oblubenych plienok, su dobre vypracovane, suchace nam drzia v pohode, na flipkach od bg suchace uz davno odisli a tieto su v top stave ako na vyzor tak aj na funkcnost, ako negativum vidim to co pisali dievcata, ze dlhsie schnu a bambusove frote pranim tvrdne, ale ja ich posucham,a je to ok. Ale na male mimco su najlepsie klasicke bavlnene stvorce.

123lenka
8. mar 2013

Ahojte. Ja mám plienky imsevimse po jednom dieťati a chcela by som ich predať. Mám od novorodenca až do 2och rokov... v prípade záujmu nafotím, pošlem. Sú ako nové, žiadne poškodenie. Mám aj froté aj flanelové...
Budem rada, ak niekomu poslúžia a urobím radosť...
stránka je myslím imsevimse.cz

naturalnarodinka
8. mar 2013

Ahojte, tak už mam opäť koho latkovat, ale všetky latkovky sú nám veľké ☹ Malinka ma cca 3,5kg, ale aj štvorce 70x70 a flipky sú nám veľké, všetko nám pretecie pod nozickou ☹

baska1
8. mar 2013

@naturalnarodinka a davas novosklad? ja som tiež nasho latkovala od tejto velkosti so stvorcami a flipkami a v poho, len som tie okraje novoskladu este trosku ohla a dobre utiahla snapi sponkou a vydrzalo, body som za celých 8mesiacov odpierala asi 3x, pouzivala som aj nohavickove na noc na mnajmensiu velkost a pekne tesnilo

baska1
8. mar 2013

@marianas skor na 60st len samotne plienky, na 40st. ti zostanu flaky a zase oblecko sa zbytocne nici na 60st

alena0305
8. mar 2013

@naturalnarodinka Moja mala pri narodení necelé 2kg - látkovať sme začali asi po mesiaci - a používala som pulky Littlelamb 1 (aj tu na bazáre je veľa nepoužívaných) a ešte pop´n gro 1