Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

divoska
23. mar 2011

nestiham, ale hej, takto som sa inspirovala vdaka babam tu od cesiek. dva stvorce su tam. ble 😀

sladkasue
23. mar 2011

tak vcera som teda prala a prala a hlavne plakala... nasli sa aj nejake skvrny od kaki, ale slniecko vsetko vytiahlo 😎
dnes vsetko krasne bielucke a vonave🙂

ako tak vas citam... ja som sice tiez iba v zaciatkoch latkovania, ale... na noc, na vychadzky davam stale jednorazoky... dojde mi to fakt pohodlnejsie a nemusim so sebou tahat este vak na spinave plienocky- v tomto mi to pride nekomfortne... 😖

michaela80
23. mar 2011

@erika12345 ja ked som bola s nozickami 1x tak mala mala itti bitty co je uzucka medzi nozkami a doki povedal balit takto na siroko dalej a bude to o.k.....

katka888
23. mar 2011

@sladkasue
skusis raz a nebude sa ti to zdat nepohodlne 🙂
ja mam tasku, ktoru som nosila na von, ked sme mali jednorazovky, cize miesto jednorazoviek tam mam kapsovky, a ked malu prebalim, dam plienku do maleho vaku / su take male na cesty / a ten maly vak nezavadzia. a na navstevy nosim vyhradne "exkluzivne" modely , aby sme sa popysili aki sme sikovni 😀 😀 😀
/ mate tolko co my, ked sme zacali s latkovkami, takze to zvladnete aj na von aj na noc 😉 - staci raz skusit /

katka888
23. mar 2011

@erika12345
niektore mamicky nechcu latkovat, lebo maju pocit, ze babo ma v latkach vacsi zadocek, ze su "objemne" co babu teda nevadi v pohybe / mozem porovnat, prechadzali sme na latky ked mala malá 6 mes a uz sa usadzala a vrtela a kym sme vymenili vybavicku, presli cca 2 tyzdne a nezaznamenala som nejaky rozdiel jej v pohybe /.
na strane druhej, ten "objem" zabezpecuje aj to balenie na siroko, obzvlast v kapsovkach, AIO , alebo s objemnejsimi vkladackami

erika12345
23. mar 2011

@divoska dakujem, prepac, ja som strasne nechapava, tak stale otravujem, cize je to novosklad a vo vnutri je obdlznik? Tak mam terda rozumiet 2 stvorcom?
@michaela80 uz zacinam tomu rozumiet tak, ze ked latkujem , tak to je to iste ako ked balim na siroko..
@katka888 s tym vacsim zadockom aj ratam, to je v pohode, ja tie jednorazovky nechcem, akurat ich beriem do nemocky, lebo ich tam musim po porode odovzdat... A tam si neviem predstavit, ze by som mm posielala domom spinave plienky, toho ho usetrim... Sledujem vas uz dlhsie, normalne ste ma tym latkovanim nakazili. 😀

michaela80
23. mar 2011

@katka888 mne viac vyhovuje ked ma ten balicek na prdelke, lepsie sa mi s nou"manipuluje" .. este mam balik od oktobra pampersiek a ostalo mi este asi3 ks z tych 40 tak davam nech to mam z krku a mala prdelka mi v tom nesedi...take divne to je s hnuskou a nehovorim o trom ze hned ma tie zahyby cervene...

katka888
23. mar 2011

@erika12345
aj ja mam dilemu ako v porodnici, ale spravim to tak, ze donesiem nejake eko jednorazovky, kvoli zlozeniu, a s latkami zacneme doma. tie 4 dni nas nezabiju....

zojec
23. mar 2011

@erika12345, urcite kvoli baleniu nasiroko nebudes musiet pouzivat jednorazovky.. ja som balila nasiroko tak ako mam vo fotoblogu, novosklad a do toho este jeden stvorec na to som davala grovia wonder wrap pulky, vlniaky alebo odgumenene postolky kym bola este uplne malicka, potom ich zacala precikavat.. postolky som mala kupene, takze som ich nechcela vyhodit a ani kupovat nic ine, ale posluzi aj disana zavazovacia plienka.. no nie kazdy je s nou stotozneny 🙂
my sme nasiroko museli balit ale eln do 3 mesiaca, a ked dokina videla ze pouzivam latkovky, povedala, ze to je krasne balenie nasiroko 🙂 boli sme tam v BG kapse.. a podla mna sa vobec nemusis s tym uz teraz stresovat, budes to riesit potom ked bude treba, a ak bude vobec treba 😉

erika12345
23. mar 2011

@zojec dakujem, si mila, ze takto vysvetlujes, ja viem, ze sa stale na nieco pytam, mna kazdy den nieco ine napadne, zapisujem si to a potom budem podla toho robit. 😉 Tie odgumene postolky su tiez fajn napad, ja ich uz mam tiez kupene, tak co s nimi, ze? Tak to teda nejako odparam a budem pouzivat tie a potom flisaciky a ine vrchne nohavicky. 😉

erika12345
23. mar 2011

@katka888 ja uz eko nejdem brat, zobrala som pampers, lebo konkretne tieto si u nas v porodnici ziadaju..A presne mam aj uvedene, ze treba odovzdat 40 ks pampersiek po porode sestrickam, tak nejdem vymyslat, lebo ak by som aj kupila eko , tak ci tak to dotane lubovolne dieta, tie plienky neoznacuju....

erika12345
23. mar 2011

Ozaj dievcata, este ma napadlo, mam nejake latkove plienky na suchy zips, ako periete tie na suchy zips, treba ich zapnut, aby sa ten zips dlhsie vydrzal? A plienku obraciate naopak, aby sa lepsie vyprala ta cast, kde babatko cikalo?

katka888
23. mar 2011

@erika12345
u nas na plienky a na vlhcene obrusky na zadok v porodnici pisali hrubou fixou priezvisko ... ale aj tak to vidim, ze ked im nieco dojd,e tak si potiahnu z ineho balenia.... to nas nezabije
a ze si vyzaduju pampersy.... ja som mala huggies, lebo kym sa mala narodila, mali na ne nejaku akciu, prave na newborny.
ale je pravda, ze jas om do druheho dna mala malu na izbe a prebalovala som sama.. a do coho som chcela, len ked ju brali kupat, alebo na nejake vysetrenie, kde ju vyzliekali, tak mi vzali jednu plienku, ze rovno vymenia, aby ju nebalili do spinavej po vyzleceni

erika12345
23. mar 2011

@katka888 u nas viem, ze ich proste odovzdam a moje dieta dostane plienku od hocikoho, je to tak, tak to ani neriesim..urcite tam meno nepisu. A tak to vyzera, ze prebaluju len sestricky, maminy nie. ☹

zfidorka
23. mar 2011

@siss_sz PUL mi pustil farbu len Bum Genius kapsa, farba tmavo ruzova - zinnia

mimuka
23. mar 2011

viete niektorá porovnať vlniačiky loveybums na zapínanie a imse vimse wool??
máte skúsenosti s flísovými vrchnými nohavičkami...oplatí sa to??..nie je lepšie dať rovno vlnené?

smejkoh
23. mar 2011

@erika12345 Pred pranim treba zapnut suche zipsy. Na usiach by mali byt nasite hacky aj ocka, tak obidve uska prehnes, kazde samostatne a plienka ti zostane narovno, operie sa z kazdej strany.

zfidorka
23. mar 2011

@erika12345 ak by protikusy ako pise @smejkoh na plienke neboli, tak ju zopni normalne, ako ked je na dietatku...

zfidorka
23. mar 2011

@mimuka vlnene vrchniaky su najlepsie, ale najnarocnejsie na udrzbu, po prani sa musia osetrit lanolinom a to trva tak 2 dni, kdezto flisove uschnu za par hodin... male babatka kakaju redsiu stolicu a ta zvykne uspinit aj vrchne... ja som vlniaky davala na noc od malicka, zo zaciatku som ju po prebudeni, kedy kakala, z vlniakov rychlo vyzliekla a podlozila nepremokavou podlozkou...

erika12345
23. mar 2011

@smejkoh , @zfidorka dakujem. 😉

zfidorka
23. mar 2011

@sonkab dobre velka plienka na dovypchatie - zmesti sa tam aj prefold 😉 je baby idea bamboo extra - ja som s nou velmi spokojna... sama o sebe nenasaje vela, ale s prefoldom je super...

wvwvw
23. mar 2011

ahojte. takze uz som si to ako tak preluskala a viac menej som rozhodnuta, len potrebujem vasu radu. Chcem na zaciatok zobrat dennu sadu BG Flip (2 gatky + 6 vkladaciek). Myslite, ze mi to na zaciatok vystaci? Mam aj klasicke stvorcove plienocky... takze chcem kombinovat.
A potom mam dilemu, ci organic alebo stay dry? Alebo ci radsej nespravit kombinaciu aj aj.....
Poradte pls, vy ste tu skusenejsie...

lucinka83
23. mar 2011

@sonkab aj mne sa BH s prefoldom zda obrovsky🙂

zfidorka
23. mar 2011

@wvwvw ake mas stare babo?

wvwvw
23. mar 2011

@zfidorka este len cakame..... zo zaciatku chcem davat aj jednorazove a potom uvidime akoby sa latkovky osvedcili...

katka888
23. mar 2011

@wvwvw
tazko povedat, niekto si chvali organic, iny stay dry, ja osobne mam radsej stay dry - pouzivame, ked malú niekto strazi a viem, ze neskontroluje tak casto prebalovanie, aby mala necitila az tak mokro, zase organic poskladane ma silne vrstvy a viac vsaje mam pocit. to mame na noc, ked sa rano zobudi a nestihneme nocnik, ze ked pusti riadnu davku, nech jej to zachyti.

hhenike
23. mar 2011

@wvwvw ja si myslim, ze pre novorodenca ti bude organic obrovska. velmi mu nadvihne zadocek a bude lezat "dole hlavou". Ja mám uz aj par kapsoviek, ale po pravde, tie pouzivam zatial len na navstevy, aby sme sa predvadzali ;). Inak by som si bohate vystacila s klasickými stvorcami a tými stay dry vkladackami do flipiek (joj, ale musim dodat, ze na noc zatial balím do jednorazoviek, ale uz idem objednavat aj nocne plienky). Inak, ked ti este mozem poradit: ja som mala prvy den latkovania trapenie, no lebo som si samozrejme nacvicila, ako sa skladá novosklad a myslela som si, ze mám vyhraté, ale ked som ho isla zalozit na syna, tak to trcalo na kazdej strane, plienku mal po bokoch az pod kolenami, no sme sa nasmiali, nijak raz mi to neslo. Tak som potom este googlila videá a az vtedy som zistila, ze spodok tej plienky treba este na bokoch prehnút dohora..... takto to uz sedí 🙂 Tak len aby si sa nenatrapila ako ja ;)

zuzkaro
23. mar 2011

@erika12345 takze ja som pouzivala novosklad a do toho do vnutra este jednu plienku na rovno a na vrch hocake vrchne gatuse (flipky alebo co mas kupene) lebo ti to drobec pocika, mame 10 tyzdnov a este stale tak balime a klbyky su super (aspon tak to tvrdil nas ortoped ked sme boli na kontrolu v 6tyzdni)

jajusa
23. mar 2011

Ahojte zienky-latkarky.
Študujem vás tu už dlho a konečne som si spravila akú takú výbavu, tak vás poprosím o zhodnotenie. Mne sa o látkových plienkach už aj sníva a to ešte mesiac do pôrodu, ale veľmi ma to chytilo, tak dúfam, že ma to neprejde v reále🙂
Klasické štvorce 55ks(medzi nimi aj staré dobré po mne)
Viacvrstvové Kikko a Popoliny po 5ks
Zaväzovacie Disana 2ks
Vrchné gaťuše: BL Fix, Uni, Imse Vimse, flesové Anavy, vlniačiky Disana a Loveybums na patentky
Nohavičkové: BL obyčajné (5ks), BL Poppy bamboo(2ks), BL Organic(2ks), jednoveľkostná Anavy(2ks), novorodenecká Anavy(2ks),
Kapsové, SIO: Swaddlebees kapsovka (2ks), Itti Bitti Sio (2ks), Anavy Easy (1ks)
plus vkladačky rôzne, separačky Popoliny v rolke, snapi sponka (2ks)
Na začiatku chcem používať iba štvorce na novosklad ako tu píšete + vrchné gaťuše a nesôr budeme skúšať.
Chcela by som sa ešte spýtať ako sa perú tie vlniaky - v tom šampóne na vlnu a potom nalanolínovať?
ďakujem veľmi pekne za ohodnotenie a rady. Som veľmi rada, že je tu táto téma🙂 Prajem vám pekný večer.

zojec
23. mar 2011

@jajusa
vrchne gatuse by som miesto BL zobrala radsej flipky http://www.ekoplienky.sk/product/testovacia-sad... (kludne tuto testovaciu sadu, alebo tu vacsiu) , alebo gro via wonder wrap, flisove som neskusala, ale isla by som do nich pri druhom, a lvb vlniaky mas ktore na mysli? 2ks pul nohaviciek ti bude malo ak budes pouzivat len tie, bude treba aspon 3-4ks, lebo babo casto kaka.. aby ti stihali schnut 🙂
nohavickove, BL by som nekupovala vobec, ak , tak max tie bambusove (ak chces pouzivat len stvorce, tak ti bude tolko nohavickovych aj tak zbytocnych, lebo novorodenca prebalujes casto aj v noci, aspon 2-3x, radsej potom dokupis vacsie a savejsie plienky) novorodenecka anavy , tiez by som nebrala, viacvelkostna je dost mala a myslim, ze sedi aj novorodencovi v pohode,
kapsove: itti bitti, urcite nie v Skovej velkosti, prislis malicke, radsej kup hned M, alebo dokonca L (niektorym babatkam Lkove sedia od 4: mesiaca), anavy easy nie je kapsovka ale sio plienka, mna neohurila, saje dobre, ale ked je velmi mokra, tak prepusta popri tej bavlne, z kapsovych odporucam radsej http://www.ekoplienky.sk/product/wonderoo-v2-mi..., alebo http://www.ekoplienky.sk/product/bumgenius-ones..., mna este nesklamali 😉
vlniaky sa peru v sampone na vlnu a potom sa lanolinuju, bud si kupis lanolinovu kuru, alebo tuhy lanolin v lekarni a kuru si vyrobis sama 🙂