Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lowike
31. máj 2011

@sladkasue Ďakujem - tak som rada, že mamin darček budem môcť aspoň pri látkovaní využiť 🙂

majka1981
31. máj 2011

@mrkvicke ahoj, presne toto som riesila aj ja. Mal presne to iste - cervene flaky na vajciach, nad pipikom, neskor na ritule. Akoze nic tmavo cervene, ale jednoducho bolo to cervene. Pomohlo casto prebalovat, dala som prec umeliny (stay dry, bum genius...) a davam od vtedy casto na wecko/na nocnik - aj v noci. Ked vycika/vykaka tak vetrame o 106, riskujem ze mi obcika cely byt. Co uz. Jemu vadi mokro, nie som si ista ci aj umeliny ale jednoducho mi vadili, tak som ich predala. Na von davam bud Tots Bots Bamboozles alebo jednorazovky, lebo ine plienky zatial nemam (okrem stvorcov a 2 organic vkladacky). Uvazujem, ktore mam kupit. Jaaj a este som ho aj castejsie umyvala vlaznou vodou, tak nad pipikom a obcasne teraz prejdem aj mokrou vatou, aby tam nemal moc. Drzim palce a daj vediet.

sladkasue
31. máj 2011

ked uz tak velkoplosne o prani... mozem prat aj vrchne nohavicky a kapsovky na 60°C???? pytam sa kvoli tej PUL vrstve... ci sa neposkodi.zatial som ich prala len na 40°C...

zojec
31. máj 2011

@sladkasue vsetko mozes prat na 60tke spolu 😉

kamka17
31. máj 2011

a ten PUER prášok asi nemám používať, ak periem farebné vrchné gaťuše, však??
mám kopec otázok na vás, ale pre začiatok mi poraďte, kúpila som tots bots bamboozle stretch, že skúsim použiť ako nočnú plienku, len neviem, aké vrchné gaťuše môžem na ňu použiť okrem vlniakov, lebo tie ešte nemám (mám len flipky a BG econobum) a či ju mám nejako špeciálne vypchať...
no a musím sa pochváliť...nechala som sa inšpirovať vašimi úspechmi a dnes sme sa na prvý pokus úspešne vykadili do nočníka...tak snáď sa nám bude dariť aj naďalej 😎 😎

eridani
31. máj 2011

@kamka17
Plienku na noc treba dovypchat podla toho kolko ti dcerka cika v noci. Ak malicko, tak vystacite s original vkladackou. Ak vela, tak treba pridat nieco dalsie, idealne napr. BI prefold. Ak nemas, tak samozrejme mozes pouzit aj nieco ine. Treba pocitat aj s tym, ze bambus ziska maximalnu nasiakavost az po 6-10 praniach. Ak si tu plienku prala len par krat, tak urcite treba niecim dovypchat alebo mozete ju zatial pouzivat cez den, ked prebalujes castejsie. Navrch mozes pouzit hociktore vrchne nohavicky, ktore prekryju plienku. Vlniaky sa odporucaju pretoze su najpriedusnejsie. Najma v tychto teplach ked ma dieta dlhsie pocikanu plienku (teda najma v noci), tak to umoznuje prdelke lepsie sa vetrat a teda znizuje riziko zaparenin.

sulky
31. máj 2011

@lowike , ja mam pracie gulicky ecozone, 3 kusy v baleni. Tiez som spokojna, periem v nich najma plienky. Tazke skvrny od kaka neoperu, ale to mi nevyperie ani ekoprasok. Dolezite je ze to zabija bakterie.

kamka17
31. máj 2011

@eridani ok dik..musím ju teda najprv čo najviac používať cez deň, ale tak aspoň miniem na noc tie pampersky, čo nám ešte ostali 🙂

majka1981
31. máj 2011

@kamka17 gratulujem k prvemu uspechu 😉 len tak dalej 😀

euka210
31. máj 2011

ahojte, potrebovala by som poradit pri vybere flisovych vrchniakoch...mate niekto skusenosti s Haipou Daipou, Fleece Wrap a flysové Anavy? Na zaciatku chceme pouzivat viazacky Disanu a HHS a nejake nohavickove a neviem ktore flysove su na to lepsie. Vdaka. 🙂

estterka
31. máj 2011

@kamka17 ja som najprv davala velky prefold do tej plienky,ale potom som zistila,ze plienka bola rano sucha,teraz davam len jednu malu bambusovu vkladacku a este separacku stay dry a prave v nej spinka a ma na tom flip vrchne gatky 😉

zuzkaro
1. jún 2011

@sulky ja este stale viazem drobcovi novosklad a to uz ma pomaly 8 kg ( a 5 mesiacov) a mam len stare komunisticke "stvorce" no skor obdlzniky asi 70x80 a v pohode su dostatocne velke aj na mojho chlapa 🙂

eela
1. jún 2011

Ahojte babenky, prosim vas, potrebujem poradit. Rada by som sa vrhla na ine plienky nez jednorazovky, ale akosi sa stracam v tom ktore, ake a ako...dostala som jednu tak na skusku vsetko v jednom, ale neviem co robim zle, ci sa ma nejako specialne prat, lebo po jednom ciknuti je plienka precikana a s nou aj oblecenie na nej. takze som si povedala, ze takto nie, ale stale mi to vrta v hlave a rada by som vyskusala aj nieco ine, len neviem co....a neviem sa v tom akosi zorientovat. Poprosim, viete mi napisat, ze vlastne o co ide a co by som si ako uplny laik v tychto plienkach mala kupit?
dakujem

katka888
1. jún 2011

@eela
ake mas stare babattko?
a aku pleinku si dostala? lebo su tzv nohavickove, na ne treba vrchne nohavicky, aby nepremocilo na oblecenie..

gia111
1. jún 2011

Ahojte, vyzerá to že nám vadí polyester pri kontakte s pokožkou...A na vrchných nohavičkách záter. Uvažujem, žeby sme prešli výhradne na vlniaky. Sú tu také maminy, ktoré takto fungujú?Otázka číslo dva aké máte najlepšie recepty na skladovanie pelušiek?Otázka číslo tri skúšali sme jednému chlapčekovi 2,5 roka na spánok látkovky MM štvorec plus viacvrstvová čo má 12 vrstiev a precikal komplet všetko až tieklo, aké sú rady pre deti, ktoré cikajú tak veľa??Ďakujem za rady

zfidorka
1. jún 2011

@gia111 polyester vadi aj ked su PUL-ky na nohavickovej? lebo mojej nerobili dobre flipky, ale ked poskladam stvorec tak, ze sa pul pokozky nedotyka je to ok... ak ti vela nekaka, tak vlniaky su v pohodke 🙂
ja skladujem na sucho vo vedre, cize pocikane tam len hadzem, pokakane splachnem sprchou, potriem mydlom na pranie, vyzmykam a hodim tiez do vedra...
ked bola vv bavlnena, to nie je na noc nic moc... 😒 na noc je najlepsi bambus, napr. Tots Bots stretch, alebo Baby Idea bamboo extra vypchana Baby Idea Prefoldom...

eridani
1. jún 2011

@gia111
1) My mame jedny PULky (Flipky), ale neskamaratili sme sa. Pouzivame bud vlniaky alebo ak sa da tak len plienku bez vrchnych nohavic. Vtedy samozrejme nemoze ist navrch oblecenie, lebo by to premoklo, ale v takychto teplach drobcovi staci len plienka a tricko.
2) Skladujem vo vaku na plienky a kazde dva dni periem. Kedze ty mas mensie babo, ktore este kakava casto a riedku prazenicku, tak zakakane plienky treba preprat, vyzmychat a hodit k ostatnym. Staci len aby tam neostali kusky stolice, netreba rucne vyprat docista kazdy skvrnku. Pripadne flaky sa vyperu v pracke a co nie, to najlepsie vybieli slniecko, ktore teraz prazi o 106. Mozes skusit aj separacne vlozky, zachytia stolicu a len splachnes do wc. Ak ma mala ale citlivu pokozku, tak moze jej mozu vadit. My sme separacky vobec nepouzivali. Mozes ju skusit davat kakat nad misku ci nocnicek a tym znizis pocet zakakanych plienok. Vyhoda pre malu, ze nebude mat svoj citlivy zadocek drazdeny stolicou v plienke a vyhoda pre teba, ze nemusis zapierat pokakane plienky.
3) Bambus nasaje postatne viac ako bavlna. Skusila by som bambusovu nohavickovu plienku a vypchat bambusovym prefoldom alebo aj dvoma, navrch vlniaky.

gia111
2. jún 2011

zial to vyzera, ze aj pul s bavlnou nas zaparuje, kakame casto, preto planujem novosklad s vlniacikmi na väčšinu dňa, čo vy na to?A to tie pokakane vyplachnute plienocky mokre hodite nasucho do vedra?

tamoulik
2. jún 2011

@gia111 Treba zadocek aj vela vetrat a nepouzivat vlhcene utirky, len oplachnut v cistej vode...a pokial vidis, ze dietatko tlaci, tak skusit ho dat vykakat na serblik alebo nad umyvadlo...nam to funguje a tyzden sme bez zaparenin.

euka210
2. jún 2011

ahojte, potrebovala by som poradit pri vybere flisovych vrchniakoch...mate niekto skusenosti s Haipou Daipou, Fleece Wrap a flysové Anavy? Na zaciatku chceme pouzivat viazacky Disanu a HHS a nejake nohavickove a neviem ktore flysove su na to lepsie. A este viete mi povedat, ci nocne Bum Huger a Flexi Tot Onesize sa daju prat v slize?vdaka

zojec
2. jún 2011

@euka210 co sa tyka flisovych gatusi neporadim ti konkretnu znacku, ale myslim, ze vsetky su v pohode.. 🙂 anavy plienky maju dobry strih, ja by som asi zobrala tie 🙂 a v slize periem vsetko aj bum hugger, aj kapsovky.. niektori tvrdia,ze sliz lepta plienky, ale ja uz periem cca pol roka a nic poleptane nemam... z casu na cas namocim a potom vyperiem v komercnom prasku (1x do mesiaca)
@gia111 ja by som tiez skusila davat na nocnik, po kazdom papani a po zobudeni, alebo aj pocas dojdenia sa to da 🙂 podlozis pod ritku.. u nas bol tiez problem so stvorcami, som ich prestala na chvilu pouzivat.. ale teraz by som uz viac davala na nocnik. ja som zacala cca az v 5 mesiacoch. od vtedy nevieme co su zapareniny a momentalne uz 2dni ficime bez plienky 😉 a presne, pokakanu plienku oplachnut, zaprat , vyzmykat a sup do vedra..
vlniaciky skus, ale kup si pre istotu aspon 3ks, aby ti stihli schnut, ale ked to schytaju len z casti, tak oper len tu cast ktora je okadena... ja mam velmi dobre skusenosti s loveybums vlniakmi 😉 alebo si mozes aj usit zo stareho vlneneho svetra :D

mamusia
2. jún 2011

Ahojte,

celulozove separacky su na riedku stolicu a viskozne na tuhu,ci ako to je?

Dakujem. 🙂

euka210
2. jún 2011

@zojec dakujem

labutka
2. jún 2011

@mamusia tak jak pises.

gabika84
2. jún 2011

ahojte. dnes doniesol ujo postar celu plienkovu vybavicku- huraaaa. sa tesim jak mala 😀 plienocky ma milo prekvapili, v skutocnosti su este krajsie ako na obrazku 🙂 no nic, idem sa s nimi "hrat" neskor spravim fotodokumentaciu 🙂

sladkasue
2. jún 2011

baby, a KOLKO mate vsetkych plienok(aio, kapsovych, nohavickovych, stvorcov...), ked periete kazde 2-3 dni... ???
ja ich budem mat asi vela, alebo malo prebalujem, alebo to budu tym, ze ked chodime von, pouzivam jednorazovky🙂
zajtra bude uz 5 dni a teda vobec sa nechystam prat :D

zojec
2. jún 2011

@sladkasue kazde 2-3 dni treba prat kvoli bakteriam, co sa po 3dni zarucene zacnu rozmnozovat.. a ten smradek na 5ty den si neviem predstavit.... ja mam plienok habakuk.. ani nemam prehlad, ale na 3ti den periem vzdy 😉

sima.p
2. jún 2011

@sladkasue celkom tomu nerozumiem - ale to už piaty den skladuješ plienky? Či nechala si ich uschnúť? Lebo by sa nemali skladovať viac ako 2-3 dni, tak preto sa pýtam.

sladkasue
2. jún 2011

@sima.p @zojec preplachnem, necham uschnut, odlozim a potom ked ich nam na pracku, periem🙂 ja ziadny smradek nemam 🙂
je mi jedno ci preplachnem okakanu alebo ocikanu plienku

katka888
2. jún 2011

@sladkasue
najneskor 3ti den periem, ci ich je vela alebo malo, ako pise @zojec kvoli bakteriam. raz som prala az na 4ty a to preto, ze nejak sme nestihali u nasich a pracku v panelaku nemozem pustit o 23 hod v noci... / mame velmi huciace rury, chyba prestavby /

mne sa stane, ked periem raz za dva dni, ze mam minimalne cca 16 plienok, nasa minie denne aj 10-11 ks, to rpeto, ze doma sme na strvorcoch a kazde cvrknutie jej menim.
plienok mam viac, ale tocim tak 14-16 ks stvorcov, asi 3-4 kapsovky a AIO a raz za cas dam na noc nohavickovu , tak aj jednu taku mam obcas v prani. k tomu mame na tocenie asi 4 ks vrchnych nohaviciek

inac k praniu davam aj utierky, nejake oblecko od mm co nosi uz len na sport.. cize take co sa da na 60 a aj keby sa vytahalo, tak ma neporazi 😀 ...