Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
3. mar 2011

Zojec, my máme chicco šerbel a my sme s ním spokojní.......

lulukn79
3. mar 2011

@zojec mala ma tiez 8,5 kg takze by jej mali byt dobre 😉 mozem objednavat.dakujem
@izabelkak @zojec tu anavy mam tu hilco. uplne sa zlepili dohromady tie vlakna a pri prvych praniach ich aj pustala bo som mala na bielych plienkach zelene zmolky.
a ked ta vonderooska nezmolkuje kupim radsej tu minky...predsalen su veselsie tie farebne 🙂

alpiinka
3. mar 2011

@zojec @dugyna @sulky dakujem, ze sa mi snazite pomoct vyriesit tuto moju zahadu
ja som praveze pracku den predtym prebehla s octom, dala som ho do vsetkych priehradok, aj do bubna, ale mala som iba polovicu flase a zapla na 60...rozmyslam, ze to este skusim s litrom a na 90 (davate ho iba do bubna?)...vodny kamen by to nemal byt, za 6 rokov, co zijeme v irsku ho nemame nikde, ani konvicu som este ani raz nevyvarala 😉
tiez uz zacinam rozmyslat, ci nie je nieco s tymi gulami 😢 ale skusim este raz precistit tu pracku, v podstate som to robila prvykrat, tak mozno tam fakt ostali este nejake zvysky prasku...aj ked predtym som napr. jeden den prala uteraky s arielom, na druhy den tmave veci s ecoverom a flaky som nemala...iba ked som pouzila prasok na tmave....aaaach jaj

dugyna
3. mar 2011

@alpiinka no dufam ze ti to co najskor prestane robit flaky

siss_sz
3. mar 2011

@alpiinka vies co, podla mna to je z tych gulí pracích, lebo aj mne to nechavalo akoby "zvysky prasku" na tmavych veciach... a ja praskovy prasok nepouzivam najmenej rok..a tiez som octom tu pracku pre-prala prd pouzitim guli...
otazka je, ci su tie biele skvrny a "kusky" skodlive..ze co to je... 😖

zuzkaro
3. mar 2011

baby mam dilemu,, budem potrebovat dalsie vlniaky a rozmyslam ake :D teraz mame popoliny a su celkom fajn rozmyslala by som aj nad BI shorties ale ta cena je dost vysoka oproti disanam ci popolinam, tak neviem :0P co je lepsie? zatial ich davam najma v noci diky za rady 🙂

zojec
3. mar 2011

@zuzkaro este ti podla mna kludne posluzia popoliny alebo disany.. shortiesky kupis ked bude babo vacsie, aspon ti nebue luto pri pripadnych nehodach 😉 Mkove popoliny vydrzia tak do tych 9kg.. aspon ja to tak vidim 😀 potom si kupis rovno Lkove shortiesky a mas ich az do odplienkovania 😀 dobre som to vymyslela 😀 😀 toz je aj moj plan 😉

taanak
3. mar 2011

@izabelkak 🙂
s tym oblecenim k navlekom - mozno by to riesil taky ten letny overalik s kratkymi gatami, ale ten ma aj kratke rukavy... Alebo kupit overal s dupackami a nohavice odstrihnut 😎

zuzkaro
3. mar 2011

@zojec noo uvidime lebo moj maly pijavicnik bude mat uz o chvilu aj zo 6kg a to mame ledva 2 mesiace :D ale asi si to supis vymyslela sak este kupim o cislo vacsie popoliny/disany a potom pojdem do tych BI, nastastie my v noci len cikame uz asi 2 tyzdne kaka tak raz za 5-6dni aj to len cez den, holt travi mu to asi na 100 % :0D

sulky
3. mar 2011

@izabelkak , my sme k navlekom nosili nohavickove vlniaky. Napriklad dala som BG navlek, ponozky, disany vlniaky, a maly bol v teple. Na to som uz nedavala nic.

zojec
3. mar 2011

@sulky no ale myslim, ze ize ide hlavne o to, aby sa mala nemusela dlho vyzliekat z vlniakov a stihala nocnik 😉 😉
@taanak mna inak tiez napadlo take body..

sisi0211
3. mar 2011

ahojte,
daju sa latkove plienky susit v susicke?

zojec
3. mar 2011

@sisi0211 ano, vsetko okrem PUL vrstvy by som tam davala... ale na nizsich teplotach by mal aj PUL vydrzat.. ten vsak schne rychlo aj bez susicky 😉

jana.oravcova
3. mar 2011

@sisi0211 ja suším všetky plienky okrem tých čo majú PUL. pre istotu. a dávam šetrný program na mix prádlo

jana.oravcova
3. mar 2011

@zojec inak aj ja mám taký plán 🙂

izabelkak
3. mar 2011

@zuzkaro ako radi @zojec nám M-kové disany vydržali do 10 mes. myslím... inak cena BI shorties, či longies je o.k. pretože ten matroš absolútne nemaní tvar, nežmolkovatie, je vynikajúci, napr. disany sú nové super pružné, ale už len používaním sa ako by tie vlákna zbijú dokopy, brutálne žmolkovatia... funkciu splnia, ale sú to odlišné úpravy vlny a odlišne sa správajú ...

inak ja som myslím L-kové shorties videla na veľmi malom bábätku a to navyše predčasniatku, prosto ich malo ako longies a pod pazuškami🙂))

izabelkak
3. mar 2011

@zuzkaro jaj tak teraz dočítavam, tak to my sme mali 6 kg v 6 mes., a longies máme od 4 mes., kuk môj album, nič v ňom dokopy síce nie je ale foto shorties v 4 mes. keď sme ich mali nové🙂)) len u nich treba počítať že treba zprvu častejšie lanolínovať... ale sú fajnovučké úplne bez švov, nič netlačí...

izabelkak
3. mar 2011

@sulky no presne ako píše @zojec ideálne mi je rovná plienka do zapínacích vrchnákov to je najlepšie hore dole... ešte spraktikujem BoJ-ky tie sa lanolínovali, tie by asi boli najideálnejšie len uvidím ako to bude s praktičnosťou, ale asi fajn netreba nič zapínať len natiahnuť...
dnes sa nám enormne darilo s nočníčkom... Izke sa zjavne dobre na ňom sedí🙂

zojec
3. mar 2011

@izabelkak a este sa utvrdim.. shorties su z dvoch vrstiev ako longies, vsak?

izabelkak
3. mar 2011

@zojec áno sú rovnako šité ....

etuska
3. mar 2011

@siss_sz
v USA nekupujem-lebo postovne do Europy je drahe 😝 -len som si niekde vsimla ze zacinaju zlacnovat BG Artist series tak hadam zlavy dorazia aj k nam 😅

katka888
3. mar 2011

@lulukn79
my perieme minky verziu od decembra tusim a nie je ani stopy po nejakej zmene vonkajsej upravy...

siss_sz
4. mar 2011

@etuska ahaaa🙂 dakujem!

stachyss
4. mar 2011

ahojte, vie mi niekto poradiť nejakú stránku kde kúpiť látkové plienky? a ktoré mi odporúčate? Imse Vimse, Popolini, BabyLucy, Bummis.....alebo dake ine???????????? dakujem

mimuka
4. mar 2011

@izabelkak tie vlniačiky robia to isté aj popolini (to žmolkovatenie)...asi hej keď je to tak isto upravené....ale tak pre istotu sa pýtam.. 🙂

janefonda
4. mar 2011

@stachyss stránok je veľmi veľa...tu sú niektoré z nich... neviem či som to sem mohla dať, ak nie admini ma zmažú 😅
klingacik.sk/
ekoplienky.sk/
latkovky.sk/
latkoveplienky.sk/
plienka.sk/
Ja som spokojná aj s popoliny a aj s baby lucy, pri nich skôr bamboo verzie. Ale značiek je veľmi veľa. Bum genius, anavy wonderoo, ... preskúmaj si tie stránky a popozeraj si albumy čo tu má skoro každá druhá látkarka. 😉

zfidorka
4. mar 2011

@stachyss @janefonda
aby tu boli vsetky, tak este doplnam:
.plienocky.sk/
peluskovo.sk/

sima.p
4. mar 2011

Tuším ešte plienky.sk a prebalovanie.sk, nosime.sk, noseniedeti.sk a ešte ekoobchod živica, ale ten neviem presne akú má stránku...

siss_sz
4. mar 2011

ekoobchod

janefonda
4. mar 2011

@zfidorka
@sima.p
@siss_sz ale je tých stránok! to svedčí snáď o tom, že je nás látkarok čoraz viac 😉