Môže vonku naostro chytiť "vlka" ?

helka101
23. jún 2008

Ahojte maminky, ja sa na vás obraciam z prosbou o radu. Mám synčeka 19mesiacov, začali sme sa učiť bez plienočky, a kedže bývame v dome, tak sme vonku na dvore bez nej, ale ani slipky si nedávame, len tak sme na holo .. A môj manžel aj ja sa obávame aby nám nechytil tzv. VLKA, vraj je to nepríjemné, môj manžel to ako dieťa mal, pretože malý si sadne sem tam na zem, či na lavičku a predsa je to tam kus špinavé hlavne tá zem 😒 AKo by ste to riešili? Ked mu dám slipky, tak 10 ks denne vymíname, a vlastne, sa nepýta cikať, ked je bez tak kričí - cik cik.. 😅

Dakujem za názory..

kili
23. jún 2008

helka, ak chceš učiť na nočník, tak byť na holo asi nepomôže, lepšie si to uvedomý, keď má slipy. A teraz je teplo, tak ich len preperieš, vyvesíš a stačia ti možno 3ks, čo budeš točiť 😉

helka101
autor
23. jún 2008

dakujem kili za názor, takže podľa teba by som ho na holo nemala nechať? 😅

kili
23. jún 2008

ako z pohľadu chytenia nejakých chorôb fakt netuším, ale aj to by som asi neriskovala, ja by som si tak nesadla (aj keď teda nechám deti robiť veci, čo ja by som nerobila 😀 ). Ale z pohladu učenia na nočník, tak mi to nepríde moc efektívne, že nevieš, kedy čúral a ani on si to moc neuvedomí, že sa to tak nerobí.

helka101
autor
23. jún 2008

no on akože ked má slipky tak sa pociká do nich a ked nemá, tak si čupne a povie cik cik a vyciká sa 😕 no ale asi bude fakt lepšie učiť ho so slipkami, bo sa bojím aby nechytil predsa niečo, bo dvor sa nedá držať až tak čistý,aby si tam dieťaťko položilo svoju prdelku 😅

kaluha
23. jún 2008

na nočník teda pišat inde než do plienky či slipiek sa može naučit aj naholo,podla mna dieta musí mat radost z toho že sa nepopišalo,moj sa najviac tešil ked opiškal strom kvietky alebo aj koleso na aute.a ked ho vieš na dvore ustrážit behaj za ním s dekou alebo takou podložkou čo sa dáva na stoličky /a možno si ju bude nosit aj sám/.ked zbadáš že si ide sadnút šup to pod neho.

junovka
23. jún 2008

ja som tiez Timeiku nechavala holu pobehovat, ale je pravda, ze som jej nedovolila sadat s holou ritulkou na zem 🙂 😉

kili
23. jún 2008

jo a tak ma napadlo, či by to nevyriešili šatičky, alebo dlhšie tričko. V predu by sa vystrihli, aby si mohol čúrať na tie kvietky 😀

zuz11
23. jún 2008

aj ja si myslim ze na holo ked bude tak ho horsie naucis na nocnik, mi to mame tak ze ma nohavicky a po ruke aj nocnik a stale sa jej pytam, takze u nas tak cca 2 nohaviciek mokrych 😉

kaluha
23. jún 2008

ja si zas nemyslím že na nočník treba učit silou mocou sú deti čo to zvladnu skoro a sú také čo si dajú načas.nútením toho vela nedosiahnes ani na dospelom nieto na dietati.susedina dcéra je o den staršia ako syn.a oni sa vytešovali že už im pišá,a kaká do nočníka a napokon sa preriekli že im pol dna sedí na nočníku.to nieje naučenie ale náhoda kam inam by to malo íst.mala vtedy 10 mesiacov a ja som sa bála že sme to zanedbali. no a koniec koncou v dvoch sme už nevedeli čo to plienka je a oni sa ich zbavili pred tromi mesiacmi.horšie by sa to učilo v prípade že si neuvedomuje že pišká ale ked hovorí cik cik tak si to uvedomuje a ten nočník po ruke je fajn možno to skúsit aj formou hry pod piškat do nočníka či ho naplníš... moj chcel byt rekordman tak to robievam aj ked nechce jest poviem mu áááá ty nevieš spapat celé....

bubba
23. jún 2008

akurat som isla pisat ale potom som zbadala ze killi to napisala uz....vlka v teple urcite nechyti,viac by som sa obavala parazitov a podobne na dedine sonduju kadejake macky po dvoroch a pod....

ale ked ho nechas naholo tak budete mat problemiky pri oducani 😉

milhaus
23. jún 2008

aj moja sa mi zo začiatku just počurala do nohavičiek ale ked bola hola tak nie, asi si myslela že to je plienka

bubba
23. jún 2008

my sme kupili malej nohavicky s disney obrazkami a taka bola rada ze sa moze pysit krasnym dievcatkom(ariel)na predku ze nehorozilooooooo aby to dievcatko ocikala.....akoze vzadu ale obrazok nebol 😀 😀

a teraz vazne som tu citalal v diskusiach ze ked nechavali deti naholo tak sa im lubilo ked nechavali mlacky za sebou a vyslovene narocky cikali na zem lebo sa im to pacilo....tak si myslim,ze to dieta okolo tych 2 rokov uz vie rozoznat kedy ma oblecene nohavicky a kedy plienku 😕 skor sa podla mna ani neoplati stresovat ani seba ani dieta...
milhaus a vy odkedy nenosite plienky?uz vie rozpravat?ako sa pyta cikat?

helka101
autor
24. jún 2008

baby dakujem za názor, no on si cielene nesadne na zem, jedine ked si čupne a neudrží rovnováhu 🙂
ked mu poviem nech urobí potôčik tak si čupne a vyciká sa, povie cik cik.. ale to nesmie mať na sebe nič, ked má slipky tak nepovie nič a pociká sa, ked nemá tak začne kričať cik cik a ciká. 😀

a z nočníka máme hrôzu, plače mi na nom, len dva krát donho naložil, neviem prečo.. nenútila som ho nanom byť, ale rozmýšľam že kupim ten dapter na wc-misy, pretože ani zúbky si nechcel dať umývať dokým nevidel mna a tatíka, tak možno to docielim aj takto, že sa mi bude rovno pýtať na misu a nie na šeblík 😕

dakujem ešte raz.. papa

milhaus
24. jún 2008

v noci ešte plienky nosime ale cez den nie ani na obedny spanok ale v noci plienka neostava sucha tak jej ich na noc ešte necham
mi trenujeme na nočnik od roka a mesiaca ale to mala plienky ešte i na obed a ked sme šli von, potom postupne bola plienka stale sucha ked sme boli vonku a tak jej ich na von nedavam ale vycika sa len do nočnika, nechce vonku a nema rada ani ine nočniky

bubba
24. jún 2008

my sme zacali s nocnikom len tak simbolicky od roka....ale vedeli sme ze na co je 😀 ked sme sa ucili odnaucat tak som zsadne chodila s nou ja na Wcko a ona na serbel a niekedy ked mi chcela ukazat ze to aj ona vie sa jej to podarilo...potom sme kupili dosku na Wc tak je taka pysna ze uz chodi cikat do zachodika a teraz uz len do zachodika nocnikujeme len na navsteve(ja ju teda u hocikoho na wc neposadim)

milhouse ani nasa nechcela na travicku ked sme boli na prechadzke tak to drzalaaaaaaaaaaaa az ked sme dosli domov tak sa vycikala...ale sm ju potom zacala brat na dlhsie trate ze nemala na vyber tak zacala cikat aj na travu..inac na verejnosti jej to robi dost problem je velmi hanbliva tak vzdys nou musim skocit niekde do kricka kde nas nikto nevidi 😎

milhaus
24. jún 2008

to ona by sa asi pocikala keby sme boli moc dlho, včera sa pocikala na mna a vypadala som aj ja akoby som si cvrkla
odvtedy som ju vonku cikat nenutila tak neviem

bubba
24. jún 2008

ja som ju tiez nenutila cikat vonku to prislo same 😉

matej815
31. okt 2013

@helka101 kúp ternovacie plienky či ako sa to volá aj mi ich planujeme použiť keď mala bude už dosť velká