Nebezpečné plienky

jozef2016
2. nov 2016

Ahojte. Chcem len upozorniť na nebezpečné plienky. Malému sme od narodenia kupovali Pampers premium. Boli sme velmi spokojní. Ale teraz sa nám stala veľmi nepríjemná vec. V plienke bola nejaká veľmi silná chemikalia pri styku s ktorou mu cast pokozky uplne zcernala na uhol. Videl to aj lekar a je to evidentne ze je to z plienky (keby to chcel niekto spochybnit) lebo to odumrete tkanivo koresponduje s malou bodkou ktora presvitala z plienky a dotykala sa presne tam kde doslo k odumretiu. Inak povedane doslo k nekroze pokozky. Nastastie to bolo len maly fliacik ale neviem si predstaviť co by sa stalo keby to bolo vo vecsom rozsahu. Su to pampersky vyrobene v polsku. Takze chcem len varovať ostatných aby ste si davali na tieto plienky pozor. Pre nas pampersky uz neprichadzaju do uvahy.

katrin21
3. nov 2016

@heavenblue
nie, urcite nie.. zapiname OK, aj stahujem velmi.... resp. dostatocne ...skusala som uz vsetko, gumicky dole na sirsie dat, hore vyssie viacej vytiahnut, proste pretecu, oni su az akoby zvonku vlhke a studene uz na pocit tie pampersky.... my spime celu noc, resp. neprebalujeme, lebo sa budi len na dudlik obcas... a nevydrzia..ale aj cez den pretecu , ked sme napr. niekde boli a 3-4 hodiny sa neprebalila, tak bola normalne mokra na chrbte..alebo dole ako je prechod zadocku a nohy.
tam je proste malo vyplne na chrbatiku ked sa pozries, aked babo spi vacsinou na chrbte a cika, tak to pretecie...

daja07
3. nov 2016

my pouzivame pampers premium care aj zelene pampersy. premium care sme dostali ako darcek 2 baliky. no premium care sme pouzivali od narodenia a boli v pohode. ziaden problem. velkost 2 sme mali aj z lidlu (tie viac-krat precikal a smrdeli mi) a mali sme aj od bell happy a tie boli v pohode. vyhovuju nam zelene pampers tak ine nekupujeme. ja som najprv myslela ze budeme kupovat z lidlu lebo mi ich odporucali ze su lacnejsie a su dobre. no po skusenosti s nimi sme ostali pri pampers. podla mna. treba najst take co vyhovuju babatku. vlhcene obrusky mame lidlove neparfumovane a su fantasticke 🙂

heavenblue
3. nov 2016

@katrin21 ok, je to mozne. My sa vrtime len u nas po dedine, takze cez den ked vidim ze je pasik zafarbeny ju prebalujem castejsie (cca po 2 hod) takze je mozne, ze nam to preto nepreteka.

maykaaa1122
9. máj 2017

mne sa zas dcerka vyhádzala z pampers,,,používali sme len z tesca,niekedy z lídla..ale je dolezite aby si ritku natierala..aby sa nesuchala o plienku. ja pouzivam bepanthen je super aj na zapareniny.

evittam
9. máj 2017

@maykaaa1122 Ritku praveze netreba natierat pri kazdom prebalovani ak nie je zaparena. Zbytocne a hlavne ked sa naozaj zapari tak ten krem ti nepomoze lebo pokozka je nan zvyknuta.😉

lubka3232
30. jún 2017

aj ja som používala pampers premium, ale nebola som z nich až taká nadšená. Našťastie sme podobný problém nemali, ale stalo sa že mal z nich červený zadoček, plus tá sieťka je čudná. teraz používame zelené pampers, tie sa mi zatiaľ osvedčili, natieram mu zadoček bepanthen care a žiadne začervenania ani zapareniny teraz riešiť nemusím.