Pampersky = 1 vakcína. Pomoc alebo marketingový ťah?

domeenika
6. feb 2009

mna osobne pribehy deti v tychto krajinach velmi dojimaju... pampersky pouzivame, ako ste na to ostatne?

erikasadek
6. feb 2009

sassi ty si jedna s tych ktora katuje tu zemegulu, vdaka bohu ze je coraz viac ludi normalne rozmyslajucich a nie kao ty...
este aj tvoji vnuci budu musiet pachat tie tvoje plienky ktore ani po sto rokoch sa neznicia....

jedna mudra nie som, len som uvedomela, a to co robim robim pre svoje deti.... a nie pre seba, ale pre ne, oni budu platit za nase chyby.....
staci tak malo....

sassi
6. feb 2009

neviem, kto je sasenka ani hetiie a tymto s touto temou končím, hadať sa s vami nebudem
zasa ste si privlastnili nejaku temu a dokolečka - dokola meliete to iste
a kto napíše protinazor, toho uražate

bejbypd
6. feb 2009

ja neviem ako nezastavam slovensko ale narodila som sa tu je to moja krajina a respektujem co sa tu robi...nehovorim ze sa mi vzdy paci co sa tu deje ale len preto keby zijem inde v inej krajine tak nepochytim to co sa tam o nas hovori...ze nezijeme ekologicky?ja naozaj nie som zastancom toho nastudovala som sa o tom dost lebo ma to zaujimalo ale nie je to styl zivota ktory preferujem...myslim ze zijem celkom zdravo aspon sa snazim a napr.ked vo francuzsku sa cuduju naco sa dava vigantol detom naco toto naco hento a hovoria aku mame zastaralu pediatriu ze to a to sa nerobi tak ja nezacnem hned ze tak ked sa to tam nerobi nebudem ani ja...budem lebo zijem tu a respektujem tu doktorov a hlavne pediatrov...no odbocila som od temy ale nemam rada reci typu na slovensku toto a hento a neviem co hlavne ked to povedia slovaci 😠

bambusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
6. feb 2009

bejbypd, slovensko acechy ani polsko naozaj nepatria k ekologickym krajinam... to je fakt....
a ver mi ze som slovenka celou dusou, proste som hrda a le toto je fakt..... proste nie sme, a ani nechcema byt... staci si vypocut vyroky nasich politikov na navrhy co sa tyka ekologie, proste oni to bojkotuju.... 😉

bihan
6. feb 2009

Sassi je antiekologický boh... teda vlastne sasenka... nebola bloknutá za to, že tu všetkým nadávala do tupcov?

Bejby, teda od frantíkov sa fakt máme čo najmenej učiť 😝 ale nič to nemení na fakte, že v západných krajinách je ekológia a hlavne pohľad na neustálu a neuváženú spotrebu úplne iný.. možno kvôli tomu, že na Slovensku je tých peniažkov na míňanie menej... a o to viac ma štve, že také kolosy vyrábajúce napr. plienky (na ktoré človek jednoducho peniaze mať musí) sú schopné používať také podlé ťahy ako dávať Africké deti na obal a tváriť sa, že im zachraňujú život.

bejbypd
6. feb 2009

vyroky typu dieta sa ti raz podakuje za to ze nemoze mat deti kvoli jednorazovkam naozaj nemusim...kazda matka ktora lubi svoje dieta uzna co je pre neho vhodne...ja mam ciste svedomie aj budem mat a tieto reci ozaj nemusim zatracovat vsetko lebo je to neekologicke..dobre zeny tak mate dalsiu eologicku temu tak kecajte odchadzam tu nemam co robit lebo som len hlupy neekologicky slovak a ublizujem svojmu dietatu

sassi
6. feb 2009

bejbypd 😵 😵 😵
aj teba už tie reči vyštvali???
mna už pretriasaju aj v tých ich eko-temach
no nech to tu vytrhnu, ja sa tiež lučim 😀 😀 😀 😀 😀

bambusko
6. feb 2009

sassi, ty sa lucis jak meciar 😝

urcite najefektvinejsia pomoc je nepenazna, pretoze pri nej je najmensie riziko zneuzitia. napr. dobrovolnicka praca, pestunstvo, adopcia, proekologicky orientovane spravanie - separacia odpadov, ich minimalizacia, setrenie energiami a prirodnymi zdrojmi...

ikke
6. feb 2009

- Pri každom príspevku zváž či je adresovaný širšiemu publiku alebo je to niečo určené jednej konkrétnej osobe. -Podľa toho sa rozhodni či napíšeš príspevok do fóra alebo pošleš danému človeku internú poštu. Typickým príkladom sú príspevky typu "Bob posli mi to mailom..." a pod. Takéto pripevky ostatných naozaj nezaujimajú a zbytočne zapĺňajú fórum, patria do internej pošty.
- Nepoužívaj vulgarizmy a hrubé slová.
- Neurážaj ostatných členov fóra a nevyvolávaj hádky. Každý má právo na svoj názor ale nemal by ho vnucovať ostatným. Ak chceš niekoho skritizovať, urob to slušne bez nádychu pohŕdania. Osobné konflikty s ostatnými členmi nerieš na fóre.

Damy, vy sa fakt potrebujete hadat este aj v teme o plienkach? 😨 😠
Berte to ako prve a posledne varovanie pred uzamknutim temy...!!!

sirinka
6. feb 2009

ja by som rada pomahala....ale ked tie pampersky su take predrazene...

monkula
6. feb 2009

Ja Pampers nepoužívam, presne z toho dôvodu, akao písala sirinka, sú drahé..
A myslíte si ,že peniažky ,naozaj putujú deťom, ktroé ukazujú v TV?
Ani náááhodou.. pretože KAŽDÁ humanitárna pomoc, nech ju už organizuej ktokoľvek´, či už Unicef, alebo pampers, každá jedna putuje najprv k vláde v tom ktroom africkom štáte.. až one prerozdeľujú čo komu pôjde, samozrejme až keď si zoberú pre seba.
A na slvoensku to isté.... zo zákona sú tieto neziskovky povinné dať na ten konkrétny prípad, za ktroý "bojujú" 55 % zvyšo ksi môžu nechať.. samozrejme netvrdím ,že si ho aj nechávajú 😉

lenki33
6. feb 2009
erikasadek
6. feb 2009

lenki zaujimave citanie, tiez uz som davnejsie pocula, o inych skandaloch.... 😉

marika80
6. feb 2009

Ja som v krajine, kde tie vakciny propaguju uz dlho. Ale aj tak sme pampersky nekupovali. Jednoducho boli drahe a hotovo. Ale musim povedat, ze sa mi ani neosvedcili.

sirinka
6. feb 2009

co sa tyka unicefu, vsetko ma svoj rub a lic...a vo sfere, kde sa tie peniazky naozaj daju lahko utopit sa istotne najde dost vynaliezavych ludi...ale zase su snad pod nejakou kontrolou a co viem, tak casto cestuju do konkretnych krajin odovzdat peniaze na konkretne ciele, co nasledne aj dost podrobne dokumentuju...takze tie peniaze nedavaju nejakym vladam...no neviem...my zatial podporujeme dobreho anjela.

zuzulask
6. feb 2009

na to kolko stoja a dajú z toho len 0,07 USD / to píšu malými písmenkami na konci reklamy/, tak sa velmi po vrecku "neťapli", viac ich stojí samotná reklama v TV ako vakcíny......

sirinka
6. feb 2009

zuzulask tak to si trafila klincek po hlavicke...

monkula
6. feb 2009

zuzula, preeesne, ten zisk som tiež postrehla, veď to ani injekciu nekúpi, nie to celú vakcínu 😅

ivuss01
6. feb 2009

ja pampersky kupujem, jednoducho sa osvecili, skusali sme Sevena, Huggies, Clever, vzdy sa malej zaparila ritulka, a latkovych bola nervozna, tak viac-menej nemam na vyber, a to, ze tam je nalepka Unicefu ma nezabije, naopak som rada, ze mozem pomoct...ci tie peniazkyy pojdu tam kde maju ist, tomu my nepomozeme, na to su ini ludia...

jarka007
6. feb 2009

Prave kvoli tej reklame som zacala hladat ine plienky. Doteraz som kupovala len pampers. Touto reklamou stratili vo mne zakaznika. Je mi z nich na grc.
A UNICEF sa skandalmi len tak hemzi. Keby im skutocne chceli pomoct, tak sa zasadia za hygienicke prostredie pri porode a nie za vakciny pre novorodencov.

sirinka
7. feb 2009

jarka o hygienicke prostredie pri porodoch sa uz postarala jedna nemenovana firma vyrabajuca UM...postavila tam kopec porodnic, ale bohuzial zaroven hned mamickam podsuva UM a kedze tam nie je vhodna voda.... ☹

ale problem v tychto krajinach je, ze este stale mnohe zeny odmietaju lekarsku - zdravotnicku pomoc...dodnes mnohy praktizuju po odstrihnuti pupocnej snury potretie rany hlinou s vykalmi na zastavenie krvacania, lebo je to podla nich ok...
tie vakciny su tam urcite na mieste a potrebne rovnako ako ja hygiena a pitna voda.

jarka007
7. feb 2009

sirinka ok o tom hygienickom prostredi citam 1krat 😕 , ale ked je to naozaj tak... A skutocne veris tomu, ze ked zeny odmietaju zdravotnicku pomoc, tak si nechaju do svojho dietata pichnut vakcinu ?
A ked pocujem, ze niekde v Afrike nukaju zadarmo vakciny, hned sa vo mne ozve alarm. Urcite poznate ten skandal z Filipin, kde takto testovali vakcinu na porodnost. alebo ten skandal z Ruska, kde testovali novu vakcinu na kiahne a zaobalili to nejakou "humanitarnou pomocou" a ze je to zadarmo.

zuzulask
7. feb 2009

hrajú nám na city, radšej dám na dobrého anjela

vroni
7. feb 2009

Pre mna je tato akcia tiez dovodom pampersky nekupovat.

sirinka
7. feb 2009

jarka samozrejme ze tie, co odmietaju pomoc pri porode, nechcu ani vakciny vacsinou...ale zase s vakcinami casto idu lekari - dobrovolnici priamo do dedin a osad a na to su ludia pristupnejsi...hlavne ze nemusia ist do nemocnice. a ked toho lekara uz poznaju, ze im pomohol, tak su pristupnejsi ako celkom cudziemu personalu niekde v meste...

zuzula28
7. feb 2009

ahojte dievčatá, nedá mi sa nezapojiť, pretože túto tému sme aj s mužom doma nedávno rozoberali, ale úplne v inej rovine...a absolútne súhlasím s tým, ako je fórum pomenované...samozrejme, že v kútiku duše si poviem...tak teda okrem toho, že kúpim plienky, ktoré nám vyhovujú, tak aj pomôžeme a radi...ale to, že spoločnosť Procter&Gamble, ktorej portfólio je v celom svete tááák široké a zisky tááák obrovské dá na charitu "až" 0,07 dolára z každého balenia, tak z toho mne nie je 2x veselo...niekto to môže brať tak, že robia aspoň niečo...ale my sa na to pozeráme len a len tak, že ide o nechutne na psychiku pôsobiaci reklamný ťah, za veeeeľmi dobrú cenu...veď to je 1,40 sk...z balíka, ktorý stojí vždy minimálne 500sk alebo viac...možno sme my divní, ale keby tam bolo uvedené, že uvolnia z každého balíka očkovanie pre 10, 20 alebo 30 detí, hneď by som sa na to pozerala inak...vtedy by sa dalo hovoriť o charitatívnej aktivite...a stále by boli veeeľmi pekne v zisku 😔

zuzula28
7. feb 2009

a teraz som mrkla vyššie, že niekto s veeeľmi podobným nickom si myslí to isté 😵

zuzula28
7. feb 2009

zuzuli, už len tá Tamarka nám chýba 😵