Plienky Alana z DM drogérie. Skúsili ste? Čo stoja?

ingra73
11. máj 2008

mamičky 🙂 , máte prosím Vás nejaké skúsenosti s plienkami Alana z DM drogérie? Ešte sme ich nemali, tak nech vieme či stoja za to kúpiť ich 😉

kisorka
11. máj 2008

ak hladas ekologicky setrnejsiu alternativu k zivotnemu prostrediu a k pokozke svojho dietatka tak su super, ak ale hladas plienku napr.na celu noc, tak ju babo precika...

mysinka
11. máj 2008

No, nadšená z nich moc nejsem... Prcek mi ji pročůral ne v noci, ale přes den...vyteklo mu to po zádech ☹ štve mě to, sice používám látkovky, ale občas se jednorázovka šikne a myslela jsem, že budu eko i v tomto...

lyzenka
11. máj 2008

tiež som ich skúsila, no nič moc... .. keď ich aj chytím do ruky...naskočí mi husia kožia - ako keď chytím vatu... 😀

ingra73
autor
11. máj 2008

´dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, uštrili ste nám korunky i starosti 😅 😅 😅 😅 😅

anad
11. máj 2008

Ja som bola velmi spokojna kym nam boli vacsie. Vtedy boli super aj na noc, potom uz na noc nie a teraz by boli ok keby mali ten pruzny pasik na chrbatiku, aby lepsie sedeli. Svagrina ich pouzivala pre 2 rocneho a bola velmi spokojna.

ivka144
11. máj 2008

Fakt? Mne maly alany nikdy neprecural a to mavame niekedy dlhe noci s viacerymi papaniami. Pravda je, ze ich skor prekakal, ked bol maly ;) Mna sa zdali fajn. Ale nemaju vzadu taku tu gumicku. Su podobne ako babylove z DM podla mna. Aha, len su trocha vacsie. (Napriklad Huggiesky pouzivame skor vacsie, resp. ta nizsia hranica urceneho veku, Alany su skor opacne - o daco vacsie).

fifla
11. máj 2008

my pouzivame alany na cesty, inak sme latkovaci, ale musim povedat ze sa celkom daju. malinkemu ale trosku zaparuju prdku, ked ju nenatriem kremikom. ale vydrzia v poho aj na noc. a hlavne nesmrdia ako ine jednorazovky v podobnej cene. takze pre mna pomer cena:vykon v pohode

mysinka
12. máj 2008

Souhlasím s tím, že nesmrdí, jsou krásně jemné a měkké. Bohužel, převlíkat po každém počůrání celé dítě je nad moje síly. Možná jsou malému trochu větší, uvidíme. Zatím i na cesty zůstávám u látky 😉

kadea
12. máj 2008

Ja som kupila jeden balik, lebo mi nevyschli latkovky a mne sa velmi pacia. Obidvom synom vydrzali bez problemov celu noc a nepretiekli. A naozaj su jemne, makke a nesmrdia.

ingra73
autor
12. máj 2008

😕 😕 😕 😕 😕 tak a teraz co??? predsa len ich vyskusame??? maminky, nepredate nam niektora zopar kuskov na skusku? 😉

petraluk
12. máj 2008

Jsou naprosto super 😵 VČR je bohužel neprodávají, já si je vozim z Německa a už jiný ani nechci 🙂

ingra73
autor
12. máj 2008

petraluk: su lepsie ako babylove? babylove sa mi zdaju vynikajuce, akurat ze sa po nich malemu obsypala dupenka 😨

aschin
12. máj 2008

v ČR uzje prodavaji, akorat jsem je minuly tyden koupila 😉, ale jsou nam zatim moc velky, tak musime pockat

kisorka
12. máj 2008

asi to naozaj zalezi od toho kolko babo a ako casto cika. my sme "pratelno-plienkovaci" , len na noc sme vyskusali alany a boli sme precikani cez bodynko az na pyzamko. skusala som to viac krat. dcerka este vela papa aj v noci, tak mozno preto.... pekny den vam!

petraluk
12. máj 2008

Aschin právě jdu od tamtud a taky jsem to zjistila. Akorát já je v tom Německu kupuju o 70kč levnějš 🙂

vlasa
12. máj 2008

my sme ich skusali miesto tesco plienok a nedopadlo to dobre ☹ viackrat sa precurala,co sa nam pri tescovych nestalo.tak sa k nim vratime 😒 a niesu ani najlacnejsie,cenovo su porovnatelne s pamperskami 🤐

nasticka
12. máj 2008

já jsem teď dobrala naše první balení a jsem max spokojená, žádné pročůrání, bobek máme tuhý, takže ani tam nám nic neuniklo, jsou velmi příjemné na omak, žádný zápach, dobře sedí, určitě je zase koupím..teď dobírám ještě zbytky zásob, ale pak už půjdem jen na Alanu, moc nám vyhovují 😵

katia7
12. máj 2008

my sme ich skusali tiez, cez den dobre v noci mi ich precikal ale co najviac ocenujem je ze nemal ziadne pupaciky lebo je na plienky velmi citlivy. ale cenovo su drahsie ako huggiesky ktore bezne pouzivame tak sme savratili k nim

mysinka
12. máj 2008

Zázrak, prcek si nepočůral záda 😀 Plínka byla po 2h pěkně nacucaná, ale mrně bylo v suchu. Dneska prubnu v noci a uvidíme 😉

slunicko27
12. máj 2008

Já jsem taky max spokojená a v noci ani nemusím přebalovat. Pročůrá se jen když malej spí na boku a asi se to čůrání nedostane do sacího jádra, takže to stýká po boku na pyžámku. Jinak jsou bomba. 🙂

katarinaa
12. máj 2008

mna by zaujimalo, ci ma nejaky efekt pouzivat ekologicke plienky, ked nie su separovane, ale vyhadzuju sa do komunalneho odpadu a su spalovane. neviete?

mysinka
13. máj 2008

Katarinaa: Taky už jsem o tom přemýšlela. No minimálně jsou šetrným způsobem vyrobené... 😉 Příští týden jedeme na víc dní na chalupu, tak se je chystám zakompostovat. Máte s tím někdo zkušenosti?

A prcek se v noci nepročůral, paráda, nádhera 😀

listicka77
13. máj 2008

Já to beru tak, že jednak je ta výroba čistší a jednak nemá dítko na prdce chemii. Jen nechápu, proč jsou bělené...
A jsou mnohem levnější než Moltexky!

kitka123
14. máj 2008

Me teda prijdou mnohem lepsi Moltexky, Alana plenky mala stoprocentne procura, obvzlast v noci a budi se na to. A taky se mi obcas stane, ze koupim baleni, kde ctvrtine plen chybi jedno lepitko, nebo jiny defekt, kdy je plena nepouzitelna. Kupuju je jen v nouzi, kdyz nemuzu sehnat Moltexky, porad jsou lepsi nez ostatni neekologicke pleny

listicka77
14. máj 2008

Hmmm, tak jsem dnes poprvé vyzkoušela. Trochu se fakt podobají těm baby love, ale ty mi funkčně přišly lepší (používala jsem je, než jsme začaly látkovat). A jsou stejně parfémované jako baby love. Problém je, že jí jsou ty 4-9 kg ještě velké (má 5 kg) a menší u nás nemají. Nějak extra mě nenadchly, moltexky jsou lepší. Tak se budu snažit používat látkovky co nejvíc i mimo domov, protože moltexky jsou drahé a alany ne úplně vyhovující...

eliade
14. máj 2008

mysinka,jednu Alanu mám už šouplou v kompostu a chystám pozorování🙂ale vidím to tak na rok
jináč jsem s nimi spokojená

lu777
15. máj 2008

tak v ČR se teda Alany taky prodávají, kočky? 😕 že bych se po nich koukla..

i když my máme ještě nějaké MOLTEXKY..
koupila jsem 3. jakost, cena asi 2.70 Kč za kus..

občas je nějaká teda fakt šunt, že ji i vyhodím (asi tak každá dvacátá, bych odhadla), ale eko a za ty prachy? nekup to 😅

jinak Lišti: já na ven používám buď ty Moltexky a nebo Mommys Touch AIO a spokojenost 😉

ryangi
6. jún 2008

Ahojky holky, chtěla bych objednat Moltexky nejmenší velikost, většinou jsou ale vyprodané neporadíte nějakou internetovou stránku kde je mají?? A kde se dají sehnat ty Alany, v DM drogerii? Díky za odpovědi.

listicka77
6. jún 2008

Jo, Alany mají v DMkách, ale např. u nás vůbec nemají tu nejmenší velikost.

listicka77
6. jún 2008

A jestli ti jde o Moltex I. jakost, tak třeba na branakdetem.cz (jsou uvedené pod látkovými plenkami).