Plienky do vody. Sajú moč?

kili
11. jún 2008

ako je to s tými jednorázovými plienkami do vody, sajú aj moč alebo nie? čo som sa pýtala, tak jedy píšu tak a jedny tak, tak som z toho mimo.

taanak
11. jún 2008

asi skor stihnu nasat vodu 😎

monkula
11. jún 2008

kili, my sme boli v nedeľu na plavárni, kúpila som jej od Huggies, a zdalo sa mi to celkom v poriadku... Boli síce naťahané vodou, ale Chiarka je drobná, tak jej to odstávalo na stehenkiach, ale riťku a cikulu mala suchú...

mysinka
11. jún 2008

Kili, nám instruktorka říkala, že dětská moč je naprosto hygienická, takže nevadí, když unikne do bazénu. Jde tam hlavně o to kakání 🙂

kili
autor
11. jún 2008

monkula, tak to nechápem, ako mohla byť "v suchu, keď bola vo vode a všetko nasiaknuté vodou, to je dosť blbosť 😀
tak ja sa na tie jednorázovky asi vy... a kúpim nejaké tie plavky, čo zachytia stolicu, stačí mi už na tvrdú, takže to nie je taký problém. A vlastne ani pre Adamka nepotrebujem, ale Samkovi sa páči kakať do vaničky, tak to nechcem riskovať na nejakom kúpalisku 😀

zevina
11. jún 2008

kili, čurání plínkou jednoznačně projde 😉
záleží na provozovateli bazénu, na běžné koupaliště jsme měli normální plavečky (tady jde opravdu jen o případné zachycení velké nehody) takže s gumičkou kolem nožiček, ale např v aquaparku u prcků vyžadovali plíny do vody (asi proto, že je na pokladně za dvacku prodávají 😅 ) ale stejně když jsem měla malého v náručí, tak jsem cítila "cosi" teplého 😀 takže to hygieničtěji sice vypadá, ale opravdu moč nezadrží

zoja
11. jún 2008

kili detský moč je sterilný 😉 , ja som na kupanie pouzivala DM-karske - nenasakovali velmi vodou a dobre obopínali

kili
autor
11. jún 2008

zevi, dík

zoja
11. jún 2008

mam doma este nejakých pár pribalim ti ich do tescoplienok, kubkovi sú uz malé aj tie

kili
autor
11. jún 2008

zoji, nie, nechcem, príde mi to blbosť, keď to nezachytí moč

sue
11. jún 2008

Kili, my sme raz použili tie Huggies swimmers a nepáčili sa mi - obopínali dobre, ale boli nasiaknuté dosť, stolicu by chytili, moč nie... takže nakoniec som kúpila v Tesco plavky pre malého - sú to akoby boxerky vo vnútri s nohavičkami. Myslím, že stolicu by chytili, moč určite nie, ale pripadajú mi určite lepšie ako henten papierový humus 😝

zoja
11. jún 2008

ono tam nejde ani o moč - ide skor o kako

ene
11. jún 2008

Plenky do vody vidim jako dokonaly byznys 🙂 Stejne poslouzi uplne obycejne bavlnene kalhotky, ze 😉 Ale stejne jsem poridila krasne latkove plenecky od Popoliny 😀

kili
autor
11. jún 2008

ja som našla tento inzerát, tak som dala otázku, že čo za ne, keďže cenu nedala. a pod ne by som dala bavlnené plienky zopnuté snapkou, to by malo byť tiež možné. Len teda, bol by v ružovom 😀

mamacat
11. jún 2008

ani jednorazove ani tie plastove gatky co obopinaju nozicky nezachytia moc. ide fakt len o tu stolicu! moc nie je tragedia ked sa dostane do vody. v kazdom bazene je chlor (alebo morska sol a pod) ktore tu vodu 'cistia". avsak v stolici sa nachadzaju bakterie vo velkom mnozstve ako E-coli ktore mozu sposobit rozne choroby (aj parazity a pod.). ak sa dieta vykaka do vody tak by bazen mal byt zatvoreny na 1 az 8 hodin. vacsinou v ten den uz ani taketo bazeny by nemali byt otvorene... takze radsej takymto nehodam predist. inac aj tie jednorazovky sa tiez daju znovu pouzit ak sa do toho dieta nevy.., druhy krat ked ide do vody moze ist znovu v nich, ked ste na kupku cely den a tak. ale tie gatky do vody s gumickou su tiez prakticke a daju sa znovu pouzit (doma len vyprat).

kili
autor
12. jún 2008

tak tie neoprenové plavky som objednala, predala mi ich za 100+ poštovné, tak skúsim 🙂

stanka_s
12. jún 2008

No ja som dnes kupila malemu Huggies Swimmers, ale to som si mala najprv precitat tuto diskusiu, no nic, vyskusame a uvidime, ale ozaj by bolo asi lepsie kupit malemu plavky 😀 .

emjee
15. jan 2009

anavila • 1d • Dnes o 12:59
neviem ci je tu uz taka tema, ale potrebujem poradit...chceme iste dnes na bazen, a rozmyslaa som ze vezmem aj malu. Ale neviem ako to vyriesim as plienkou...to jej mam dat normlanu, alebo existuju nejake specialne?? kde ich ku[pim??kolko stoja?? dakujem za kazdy prispevok.

mary3 • 1d • Dnes o 13:01
Ahojky... existuju specialne take plienko-plavky, vyraba ich Huggies, volaju sa nejak little swimmers a este aj v DM drogerke maju nejake take, neviem ako sa presne volaju....

mary3 • 1d • Dnes o 13:04
este k tej cene- nie som si celkom ista a nechcem ta zavadzat ale maju to v takych malych balikoch, neviem ci ich je tam 10 alebo kolko a jedna vychadza tusim na nejak 17- 20sk, aspon sa mi tak zda, lebo som ich tiez pozerala

jannicka • 1d • Dnes o 14:03
ahoj, ano v dm maju plavacie plienky Schwimmwindeln, su ovela lacnejsie ako tie od huggies a robia rovnaku sluzbu 🙂 my ich pouzivame a sme spokojni

mkr
15. jan 2009

z dm jsou dobrý a levný 🙂

zumka
15. jan 2009

my používame pravidelne Schwimm windeln od babylove z DM a sú super 🙂 .zabraňujú vtiahnutiu vody do plienky, sú hypoalergénne a po použití sa jednoducho vyzliekajú- roztrhne sa bočný šev.môžem len odporučiť 😀

slunickooo
5. mar 2010

nemáte někdo zkušenosti s plenkami do vody od Rossmanna?? dneska jsem na ně koukala, mají dobrou cenu.... ale jak tu píšete tak z DM jsou OK???? tak je asi zkusíme - letíme v květnu k moři - do moře to je OK - ale taky se bojím do bazénu - hlavně kvůli tomu kakání....

d

ivika18
5. mar 2010

slunicko, vy už jste velcí, to stačí plavečky se síťkou 😉

slunickooo
5. mar 2010

jaké prosím myslíš, já malé koupila plavečky vcelku - z Tesca, ale ty žádnou sítku nemají...

kackaj
5. mar 2010

Holky, my máme 6 měsíců, chodíme na plavání kojenců a všichni tam používáme plavky pro miminka. Plínky už jsou dávno OUT, nasáknou vodu a zbytečně děti tahají dolů. Dobré plavky, které udrží stolici i řídkou jsou Happy nappy od firmy Splash about a plavky od Imse Vimse. Obojí stojí tak 300kč, což je docela v pohodě, to za ty plínky bychom to postupně dali taky a hlavně, děti jsou v tom úplně v pohodičce🙂

ivika18
5. mar 2010

My máme tyto: www.branakdetem.cz/plavky-popolini.htm, mají dvě řady druků, tak déle vydrží, protože se dají zvětšit. Nebo třeba ještě tady jiná značka: www.vesely-skritek.cz/produkty/pro-plavacky/pla...

lamarika
5. mar 2010

slunickooo: proč radši nekoupíš plavečky? Stojí 100-150 kč, což tě vyjde levněji. A neboj, mají gumičky kolem nožiček, takže kdyby něco, tak to chytí. Sama mám pro malýho plavečky, chodíme už 5 měsíců plavat a do plyn bych nešlě. Vždyť jsou strašně těžký jak se nasajou a musí to být tomu dítěti nepříjemný

slunickooo
5. mar 2010

lamirka - prosím hod odkaz, kde ty plavečky seženu, to je super cena jak píšeš...

slunickooo
5. mar 2010

ivka - dík za odkazy, lamirka mi psala že se dají sehnat levněj i, ale kdybych je nesehnala tak určitě koupím ty z tvého odkazu,,,, super.. .dík moc holky..

ivika18
5. mar 2010

sluníčko, určitě jsou i levnější plavečky, toto jsou značky

lamarika
5. mar 2010

jsou od značky axis, tady jsou internetovky, ale ty úplně dětský tady nejsou, nevím proč www.axiswear.com Já je koupila přímo v plaváčku, oni od nich odebírají.

slunickooo
5. mar 2010

jj nenašla jsem je... tak uvidíme, ale každopádně díky za rady.. do "pam persek" nejdu 😉