Plienky pre novonarodenca. Kúpila som ich výhodne?

loren
4. feb 2007

chcem sa opytat vsetky pisu ze kupili plienky do nemocnice Pampers 1 new born ci ako sa to pise a ja som kupila Pampers 2 slep play. Tie su od 3 do 6 kg tak sa mi to zdalo skoro rovnake ako tie jednotky tie su od 2 do 5 kg. A tych druhych je tam skoro 80 a za tu istu cenu .Urobila som chybu ci je to v pohode?

barunka
12. mar 2007

ja tiež dávam vigantol každý deň dve kvapky a kanavit dve kvapky raz za tri týždne. Doteraz a to budeme mať 11 mesiacov za chvíľku.

wladka
12. mar 2007

baby, neblaznite!! tu je ina tema, a my o kvapkach!! 😅 .. to ta erika zacala!! 😀

sak, su studovani, hadam vedia!

melory
12. mar 2007

barunka ja ked som mojej v pol roku povedala ze chcem predpisat kanavit vyvalila na mna oci, ze to uz davno nemusim, ale mne to prislo, ze ked kojim tak to davam, a inak davkovanie ako ty som mala aj ja.

wladka
12. mar 2007

ja tiez kojim, a nic.. 😨

erika153
12. mar 2007

😀 ja 2 kapky denne vigantol a kanavit raz mesacne 😉

barunka
12. mar 2007

melory tak to ma podrž, po mne ho pýtali aj teraz čo sme boli v nemocnici, či náhodou nemám dávať akurát teraz... Som z toho jeleň... ja ešte mám stále tú prvú fľaštičku, čo sme dostali hneď pri narodení...

melory
12. mar 2007

ale na zaciatku wladka si musela, lebo to pisu uz v prepustacej sprave

wladka
12. mar 2007

sak sme mali.. pisala som ze asi vyse mesiaca.. ale potom uz nie.. ja som aj povedala, ze uz mi to doslo, ze chcem predpisat.. vtedy som 1 kvapku denne.. a doki, ze uz nie..

erika153
12. mar 2007

no ja sa zajtra opytam dokedy vlastne treba ale to su aj tak len vitaminy takze ak to davate este to nevadi len prospeje... ale to dcko vraj je velmo potrebne na kosti pokila nema babatko dostatok slnka. 😉

certica
12. mar 2007

my tak isto ako erika (k-raz mesacne, vig.2denne)
wladi, nova fotka 😎

wladka
12. mar 2007

jasan 😉, v tej starej ma emka 3 mesiace.. cil je uz slecna, tak sa patrilo dat novsiu fotos.. ale je pravda, ze som sa orientovala podla fialovej, vedela som ze som to ja 😉 ..cil, si musim zvyknut..

zuz11
12. mar 2007

no k tzm plienkam tie sleep and play pampersky su to najhorsie co som mala aj s tesco plienkami 🤐
ja pouzivam zasadne zeleno modre pampersky od jednotiet, teraz mame uz trojky a a na fialove pampersky nema nic len su drahe a je problem ich zohnat v 3 velkosti 🤐
takze oranzove pampers ja neodporucam nedryia vlhkost mmimo ritky moc... takze ja by som hlavne u novorodenca pouzivala tie modre tie su aj v jednotkovej velkosti aj v dvojkovej a teda vsade 😵

majka35
12. mar 2007

vidíš zuz ... ja mám práveže veľmi dobré skúsenosti so sleep and play ... 🙂

majka35
12. mar 2007

a tesco by som už tiež malej nikdy nedala ... 🙂

zuz11
12. mar 2007

maji ja moc nie lebo udryuju vlku ritku a potom mala stale place 🤐 lebo dost kaka a cika takze tie modre su lepsie maju tu sietku a tie fialove su uplne najlepsie 😵

majka35
12. mar 2007

ja som mala napríklad veľmi zlé skúsenosti s vlhčenými utierkami pampers ... ale to je do inej témy ... vtedy sa mi celá riťula aj pišuľa obsypala ... teda malej ... 😀 😀 😀

erika153
12. mar 2007

no ja som mala prve pampersy sleep and paly to boli tusim boli superove mali taku sietku dnu s velkymi dierkami-super boli fakt. a teraz sme mali pampersy s takym zelenym vnutrom neviem co to bolo a dnu bol gel tak to boli najhorsie plienky ake som kedy videla. inak tesco su super fialove neviem ale nam celkom vyhovuju...

erika153
12. mar 2007

majka tebe? 😀 😀

majka35
12. mar 2007

šak som to napísala jak tetár ... malej, malej ... no je päť hodín, to je čas malej na trojhodinový výstup ... pravidelne každý deň do ôsmej ... 🙂

zuz11
12. mar 2007

erika no ja som tiez kupila teraz tesco neviem ci su to prave fialove ale som s nich sklamana, Hanka ich uz prekakala 🤐 a co ja viem.. erika a tie co maju dierky v pamperskach su modre pampersky 😵

luci
12. mar 2007

my sme doteraz pouzivali od narodenia DM babylove...su to supis plienky...ani raz ich maly neprecikal ani neprekakal....
Raz som zobrala na skusku tesco fialove..no maly sa z nich vyhadzal...tak som ich musela predat....
A teaz som vyskusala na skusku pampers sleep and play...a som spokojna....takze asi pri nich ostaneme..vyjdu cenovo lepsie ako DM 🙂

erika153
12. mar 2007

ja som pocula ze biele tesco ci modre su humus poriadny..tak zuz potom modre ja neviem ale boli super. a tesco mi este neprekakal nastastie. ale my mame stastie ze maly sa nevysypal este z nicoho-musim poklopkat o drevo 😀

mimi109
12. mar 2007

my sme akurat presli na tesco fialove a som celkom spokojna doteraz mi mala vsetky precikala mali sme lidl,pampers active baby aj tie boli OK a pampers sleep a play tie uz v zivote nekupim maju len pekny nazov a peknu reklamu 😅

erika153
12. mar 2007

no uz som zistila ake to boli boli zlto zelene nrwborn pampers a boli uzasne...

zuz11
12. mar 2007

erika tak to nebo sleep and play tie su oranzove a nevidela som ich este v jednotkach 🤐 😵

mimakro
12. mar 2007

Kanavit(K vitamín dôležitý pre krvorvorbu) len pre dojčené deti-prvý masiac 1 kvapku raz za týždeň, potom do 6. mesiacov 1 kvapku raz za mesiac
Vigantol (D vitamín na vstrebávanie vápnika do kostí) každý deň okrem víkendu 2 kvapky do konca prvého roka a potom v zimnom období aj v druhom roku. Ale čo sa vigantolu týka, tak dávkovanie sa rôzni. každý pediater odporúča trošku inak. V časopise Dieťa som čítala takto.
Ja som používala plienky Fixies-majú výrez na pupok. Ale vraj je ich ťažko zohnať. Potom som používala pampers a skončili sme na huggies, lebo tie najviac sali.

miss
12. mar 2007

Samko sa od pampers zaparil mal cervený zadok teraz používame fialove tesco a vyhovuju mu 😀

ramzesa
12. mar 2007

aj my sme od narodenia pouzivali fialove Tesco (a v porodnici mi jedna maminka pozicala Happy, boli tiez super a maju aj mensie ako su Tesco) a pouzivame dodnes, parkrat sme mali Huggies ruzovomodre (tie prekakala krizom) a z Lidlu, take male balenie (tiez su super, podobne ako Tesco). A Pampers sme mali iba vzorky, ale pri prvom sa neosvedcili, straaaasne smrdeli a isiel z nich gel 😠 .Pri syncekovi sme v porodnici pouzivali Huggies zelene a neskor aj ine a jeden cas nam vyhovovali aj Happy, ale skoncili sme na fialovych Tesco, kt. sa najviac osvedcili, jednak cena a jednak aj kvalita, preto sme sa ich drzali aj po narodeni dcerky.

ramzesa
12. mar 2007

a aj babylove sme pri syncekovi jeden cas kupovali, tiez boli super... a z utierok pri malej nam vyhovuje Nivea Sensitive (a parkrat sme mali aj Pampers sensitive), z tych sa mi este nevysipala, inak zo vsetkych.

miss
12. mar 2007

ramzesa- aj happy sme mali a boli fajn